Jana Plodková

Datum narození: 5. 8. 1981
Místo narození: Jičín
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jana Plodková zazářila hned v první velké roli, kterou dostala - za ztvárnění Židovky Hany ve válečném snímku Protektor obdržela Českého lva.

Když se jméno Jana Plodková objeví v médiích, píše se o ní, že je to éterická bytost. Herečka, která se na svoji profesi připravovala na brněnské JAMU, se hraní věnovala od malička. Bavil ji také zpěv a tanec.

Jana Poldková začínala v divadle Polárka

Svoji profesní kariéru Jana Plodková nastartovala v brněnském divadle Polárka, pak se objevila na prknech pražské Fidlovačky, ale vrátila se do moravské metropole - do HaDivadla (za účinkování ve hře Renata Kalenská získala nominaci na cenu Sazky v kategorii Nejlepší herec).

Divákům je Jana Plodková známa z řady seriálů. Jmenujme např. Škoda lásky, Zázraky života, Já, Mattoni, Neviditelní, Černé vdovy, Třídní schůzka nebo Osada. 

Plodková si zahrála i v dánském filmu

Pokud jde o filmové role, objevila se Jana Plodková před kamerou poprvé ve dvaceti letech ve snímku Příběh vánoční. Její první velkou rolí byla Židovka Hana ve válečném snímku Protektor (2009), za niž získala Českého lva.

Z dalších jejích snímků zmiňme Touhu motýla, Čtyři slunce, Vetřelce a lovce: Zrozen bez porodu či Vratné lahve, kde ztvárnila tajuplnou dívku, jíž se říkalo Čárkovaná (režisér Jan Svěrák Janu Plodkovou do role obsadil poté, co si ji paradoxně všiml v dánském dramatu Prag).

Jana Plodkové má další želízko v ohni

Na Českého lva byla Jana Plodková nominována za ztvárnění vedlejší postavy v komedii Polski film (2012) a v kategorii Hlavní herečka za své výkony v dramatu  Rozkoš (2013), v psychologické tragikomedii Ztraceni v Mnichově (2015) a v romantickém snímku Bábovky (2020). Takže může letos získat další sošku krále zvířat.

Kromě hraní, zpěvu a tance se Jana Plodková věnuje tenisu a ráda hraje na kytaru.

Dlouholetým partnerem Jany Plodkové se stal podnikatel Filip Žilka.

 

Články o celebritě

Tvůrci Vlastníků představují Mimořádnou událost Tvůrci Vlastníků představují Mimořádnou událost Jak byste se chovali, kdybyste jeli ve vlaku, který nikdo neřídí? Odpověď na tuto otázku hledá Jiří ... číst článek
Štědrý den slavných: Poslední večeře Gotta (†80), dokonalý kat Chlopčík i sexy kostýmy! Štědrý den slavných: Poslední večeře Gotta (†80), dokonalý kat Chlopčík i sexy kostýmy! Štědrý večer je sice za námi, ale pojďme se pokochat vánočními snímky slavných, než se se svátky def... číst článek
Smutné Vánoce Petry Nesvačilové: Jen oplakala babičku, zemřel jí i dědeček Smutné Vánoce Petry Nesvačilové: Jen oplakala babičku, zemřel jí i dědeček Před Vánoci prožívá oblíbená herečka Petra Nesvačilová (36) těžké chvíle, včera jí totiž zemřel milo... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Simona Vrbická Koptová
Simona Vrbická Koptová
zobrazit profil Bruce Willis
Bruce Willis
zobrazit profil Monika Horváthová
Monika Horváthová
zobrazit profil Ondrej  Kovaľ
Ondrej Kovaľ
zobrazit profil Eva Holubová
Eva Holubová
zobrazit profil Soňa Valentová
Soňa Valentová
zobrazit profil Jiří Pomeje
Jiří Pomeje
zobrazit profil Kim Basinger
Kim Basinger