Jana Plodková | Celebwiki.cz

Jana Plodková

Datum narození: 5. 8. 1981
Místo narození: Jičín
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Držitelka Českého lva, herečka Jana Plodková ukázala své herecké kvality hned v první velké roli, kterou dostala: ve filmu Protektor.

Když se jméno Jana Plodková objeví v médiích, píše se o ní, že je to éterická bytost. Herečka, která se na svoji profesi připravovala na brněnské JAMU, se herectví věnovala od malička. Bavil ji také zpěv a tanec.

Jana Plodková nastartovala svoji profesní kariéru v brněnském divadle Polárka, pak se objevila na prknech pražské Fidlovačky, ale vrátila se do moravské metropole – do HaDivadla (za účinkování ve hře Renata Kalenská získala nominaci na cenu Sazky v kategorii nejlepší herec).

Jana Plodková je českým divákům známa z řady seriálů, ať už to byla Škoda lásky, Ach, ty vraždy!, Comeback nebo Kriminálka Anděl.

Pokud jde o filmové role, objevila se Jana Plodková před kamerou poprvé ve dvaceti letech ve snímku Příběh vánoční. Její první velkou rolí byla Židovka Hana ve filmu Protektor (2009), za níž získala Českého lva. Z dalších jejích snímků zmiňme Touhu motýla, Rozkoš, Čtyři slunce, Vetřelci a lovci: Zrozen bez porodu či Vratné lahve, kde ztvárnila tajuplnou dívku, jíž se říkalo Čárkovaná (režisér Jan Svěrák ji do role obsadil poté, co si ji paradoxně všiml v dánském dramatu Prag).

Jana Plodková má přítele Václava Libíčka Neužila. Kromě hraní, zpěvu, tance se věnuje tenisu a ráda hraje na kytaru.

 

Články o celebritě

Móda za času korony s Inou T.: Jak slavní řeší karanténu? I tepláky mohou mít styl Móda za času korony s Inou T.: Jak slavní řeší karanténu? I tepláky mohou mít styl Život v karanténě mění návyky i zvyklosti nás všech. Všichni, kterým karanténa změnila běžný pracovn... číst článek
Oliverkovi drží proti SMA palce i celebrity: Máš nás, Oli, říká Jiří Mádl nebo Sandra Nováková Oliverkovi drží proti SMA palce i celebrity: Máš nás, Oli, říká Jiří Mádl nebo Sandra Nováková Částku přes 51 milionů shánějí rodiče Oliverka se svalovou spinální atrofií. Peníze potřebují na léč... číst článek
Módní téma Iny T.: Roušky jako ochrana nebo módní doplněk! Módní téma Iny T.: Roušky jako ochrana nebo módní doplněk! Roušky jsou už třetí týden tématem číslo jedna, a to pochopitelně nejen v naší zemi. Vzhledem k tomu... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiřina Švorcová
Jiřina Švorcová
zobrazit profil Vojtěch Kotek
Vojtěch Kotek
zobrazit profil Kateřina Kornová
Kateřina Kornová
zobrazit profil Otakar Brousek starší
Otakar Brousek starší
zobrazit profil Jakub Kohák
Jakub Kohák
zobrazit profil František Němec
František Němec
zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl
zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová