Jana Plodková | Celebwiki.cz

Jana Plodková

Datum narození: 5.8.1981
Místo narození: Jičín
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Držitelka Českého lva, herečka Jana Plodková ukázala své herecké kvality hned v první velké roli, kterou dostala: ve filmu Protektor.

Když se jméno Jana Plodková objeví v médiích, píše se o ní, že je to éterická bytost. Herečka, která se na svoji profesi připravovala na brněnské JAMU, se herectví věnovala od malička. Bavil ji také zpěv a tanec.

Jana Plodková nastartovala svoji profesní kariéru v brněnském divadle Polárka, pak se objevila na prknech pražské Fidlovačky, ale vrátila se do moravské metropole – do HaDivadla (za účinkování ve hře Renata Kalenská získala nominaci na cenu Sazky v kategorii nejlepší herec).

Jana Plodková je českým divákům známa z řady seriálů, ať už to byla Škoda lásky, Ach, ty vraždy!, Comeback nebo Kriminálka Anděl.

Pokud jde o filmové role, objevila se Jana Plodková před kamerou poprvé ve dvaceti letech ve snímku Příběh vánoční. Její první velkou rolí byla Židovka Hana ve filmu Protektor (2009), za níž získala Českého lva. Z dalších jejích snímků zmiňme Touhu motýla, Rozkoš, Čtyři slunce, Vetřelci a lovci: Zrozen bez porodu či Vratné lahve, kde ztvárnila tajuplnou dívku, jíž se říkalo Čárkovaná (režisér Jan Svěrák ji do role obsadil poté, co si ji paradoxně všiml v dánském dramatu Prag).

Jana Plodková má přítele Václava Libíčka Neužila. Kromě hraní, zpěvu, tance se věnuje tenisu a ráda hraje na kytaru.

 

Články o celebritě

Příchody hvězd na Českého lva: V čem se blýskly Havlová, Janžurová či Voříšková? Příchody hvězd na Českého lva: V čem se blýskly Havlová, Janžurová či Voříšková? Opět řve Český lev! Naději na ceny rozdávané Českou filmovou a televizní akademií mají třeba Dagmar… číst článek
Jubilejní udílení Cen české filmové kritiky: Hanuš moderuje za dva! Proč Polívková vycouvala? Jubilejní udílení Cen české filmové kritiky: Hanuš moderuje za dva! Proč Polívková vycouvala? Ve dvou se to lépe táhne, a i Ceny české filmové kritiky měly mít původně dva moderátory, herce Annu… číst článek
Zvláštní oslava výročí vztahu Jany Plodkové: Snědla červa! Zvláštní oslava výročí vztahu Jany Plodkové: Snědla červa! Herečka Jana Plodková (38) a majitel optiky Filip Žilka (42) tvoří jeden z nejstabilnějších párů… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Roman Tomeš
Roman Tomeš
zobrazit profil Ladislav Županič
Ladislav Županič
zobrazit profil Billy Crudup
Billy Crudup
zobrazit profil Bětka Stanková
Bětka Stanková
zobrazit profil Jan Révai
Jan Révai
zobrazit profil Eva Burešová
Eva Burešová
zobrazit profil Jiří Maryško
Jiří Maryško
zobrazit profil Jaroslav Dušek
Jaroslav Dušek