Jana Plodková | Celebwiki.cz

Jana Plodková

Datum narození: 5.8.1981
Místo narození: Jičín
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Držitelka Českého lva, herečka Jana Plodková ukázala své herecké kvality hned v první velké roli, kterou dostala: ve filmu Protektor.

Když se jméno Jana Plodková objeví v médiích, píše se o ní, že je to éterická bytost. Herečka, která se na svoji profesi připravovala na brněnské JAMU, se herectví věnovala od malička. Bavil ji také zpěv a tanec.

Jana Plodková nastartovala svoji profesní kariéru v brněnském divadle Polárka, pak se objevila na prknech pražské Fidlovačky, ale vrátila se do moravské metropole – do HaDivadla (za účinkování ve hře Renata Kalenská získala nominaci na cenu Sazky v kategorii nejlepší herec).

Jana Plodková je českým divákům známa z řady seriálů, ať už to byla Škoda lásky, Ach, ty vraždy!, Comeback nebo Kriminálka Anděl.

Pokud jde o filmové role, objevila se Jana Plodková před kamerou poprvé ve dvaceti letech ve snímku Příběh vánoční. Její první velkou rolí byla Židovka Hana ve filmu Protektor (2009), za níž získala Českého lva. Z dalších jejích snímků zmiňme Touhu motýla, Rozkoš, Čtyři slunce, Vetřelci a lovci: Zrozen bez porodu či Vratné lahve, kde ztvárnila tajuplnou dívku, jíž se říkalo Čárkovaná (režisér Jan Svěrák ji do role obsadil poté, co si ji paradoxně všiml v dánském dramatu Prag).

Jana Plodková má přítele Václava Libíčka Neužila. Kromě hraní, zpěvu, tance se věnuje tenisu a ráda hraje na kytaru.

 

Články o celebritě

Cinův partner a král kotrmelců Petr Vančura: Prodává svůj pád! Cinův partner a král kotrmelců Petr Vančura: Prodává svůj pád! Umí si udělat legraci sám ze sebe. A ještě to dokáže prodat! Komik Petr Vančura (34), který už podruhé… číst článek
Bílá, Pazderková, Krainová a další v slzách! České celebrity zasáhl požár Notre-Damu Bílá, Pazderková, Krainová a další v slzách! České celebrity zasáhl požár Notre-Damu Mohutný požár, který vypukl v pondělí večer v pařížské katedrále Notre-Dame šokoval a hluboce zarmoutil… číst článek
Chystají Černé vdovy další vraždy? Televize pod tlakem diváků řeší pokračování Chystají Černé vdovy další vraždy? Televize pod tlakem diváků řeší pokračování Osm dílů je málo! Na tom se shodli diváci seriálu Černé vdovy, kde excelovaly Jitka Čvančarová (41),… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Racek
Jiří Racek
zobrazit profil Michaela Sejnová
Michaela Sejnová
zobrazit profil Simona Kollárová
Simona Kollárová
zobrazit profil Robert De Niro
Robert De Niro
zobrazit profil Miroslava Součková
Miroslava Součková
zobrazit profil Vladimír Kratina
Vladimír Kratina
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová
zobrazit profil Václav Čížkovský
Václav Čížkovský