Jana Plodková

Datum narození: 5. 8. 1981
Místo narození: Jičín
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jana Plodková zazářila hned v první velké roli, kterou dostala - za ztvárnění Židovky Hany ve válečném snímku Protektor obdržela Českého lva.

Když se jméno Jana Plodková objeví v médiích, píše se o ní, že je to éterická bytost. Herečka, která se na svoji profesi připravovala na brněnské JAMU, se hraní věnovala od malička. Bavil ji také zpěv a tanec.

Jana Poldková začínala v divadle Polárka

Svoji profesní kariéru Jana Plodková nastartovala v brněnském divadle Polárka, pak se objevila na prknech pražské Fidlovačky, ale vrátila se do moravské metropole - do HaDivadla (za účinkování ve hře Renata Kalenská získala nominaci na cenu Sazky v kategorii Nejlepší herec).

Divákům je Jana Plodková známa z řady seriálů. Jmenujme např. Škoda lásky, Zázraky života, Já, Mattoni, Neviditelní, Černé vdovy, Třídní schůzka nebo Osada. 

Plodková si zahrála i v dánském filmu

Pokud jde o filmové role, objevila se Jana Plodková před kamerou poprvé ve dvaceti letech ve snímku Příběh vánoční. Její první velkou rolí byla Židovka Hana ve válečném snímku Protektor (2009), za niž získala Českého lva.

Z dalších jejích snímků zmiňme Touhu motýla, Čtyři slunce, Vetřelce a lovce: Zrozen bez porodu či Vratné lahve, kde ztvárnila tajuplnou dívku, jíž se říkalo Čárkovaná (režisér Jan Svěrák Janu Plodkovou do role obsadil poté, co si ji paradoxně všiml v dánském dramatu Prag).

Jana Plodkové má další želízko v ohni

Na Českého lva byla Jana Plodková nominována za ztvárnění vedlejší postavy v komedii Polski film (2012) a v kategorii Hlavní herečka za své výkony v dramatu  Rozkoš (2013), v psychologické tragikomedii Ztraceni v Mnichově (2015) a v romantickém snímku Bábovky (2020). Takže může letos získat další sošku krále zvířat.

Kromě hraní, zpěvu a tance se Jana Plodková věnuje tenisu a ráda hraje na kytaru.

Dlouholetým partnerem Jany Plodkové se stal podnikatel Filip Žilka.

 

Články o celebritě

Langmajer v obležení žen: Tulil se k Plodkové, pak ji vyměnil za Gondíkovou s dcerou Langmajer v obležení žen: Tulil se k Plodkové, pak ji vyměnil za Gondíkovou s dcerou Odpočatý a v dobré náladě zazářil Jiří Langmajer (56) na premiéře dobrodružné komedie Ostrov. O ženy... číst článek
Nový kšeft Ivy Janžurové (81): BÁBA S KONOPÍM! Nový kšeft Ivy Janžurové (81): BÁBA S KONOPÍM! Jsou tu zas, nemají se moc fajn a rojí se kolem nich mrtvoly. Černé vdovy mají hluboko do kapsy, jej... číst článek
Černé vdovy jsou zpět, ale ... Plodkovou nahradila dublérka Černé vdovy jsou zpět, ale ... Plodkovou nahradila dublérka Jsou zpátky! Krimikomedie Černé vdovy má své volné pokračování. A jednu z hlavních postav, Renatu Jů... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sofie  Karochová Filippi
Sofie Karochová Filippi
zobrazit profil Viet Anh Doan
Viet Anh Doan
zobrazit profil Katarína Hasprová
Katarína Hasprová
zobrazit profil Miroslav Hrabě
Miroslav Hrabě
zobrazit profil Courtney Cox
Courtney Cox
zobrazit profil Petra Jungmanová
Petra Jungmanová
zobrazit profil Jiří Dvořák
Jiří Dvořák
zobrazit profil Alena Karešová
Alena Karešová