Jana Plodková

Datum narození: 5. 8. 1981
Místo narození: Jičín
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Jana Plodková zazářila hned v první velké roli, kterou dostala - za ztvárnění Židovky Hany ve válečném snímku Protektor obdržela Českého lva.

Když se jméno Jana Plodková objeví v médiích, píše se o ní, že je to éterická bytost. Herečka, která se na svoji profesi připravovala na brněnské JAMU, se hraní věnovala od malička. Bavil ji také zpěv a tanec.

Jana Poldková začínala v divadle Polárka

Svoji profesní kariéru Jana Plodková nastartovala v brněnském divadle Polárka, pak se objevila na prknech pražské Fidlovačky, ale vrátila se do moravské metropole - do HaDivadla (za účinkování ve hře Renata Kalenská získala nominaci na cenu Sazky v kategorii Nejlepší herec).

Divákům je Jana Plodková známa z řady seriálů. Jmenujme např. Škoda lásky, Zázraky života, Já, Mattoni, Neviditelní, Černé vdovy, Třídní schůzka nebo Osada. 

Plodková si zahrála i v dánském filmu

Pokud jde o filmové role, objevila se Jana Plodková před kamerou poprvé ve dvaceti letech ve snímku Příběh vánoční. Její první velkou rolí byla Židovka Hana ve válečném snímku Protektor (2009), za niž získala Českého lva.

Z dalších jejích snímků zmiňme Touhu motýla, Čtyři slunce, Vetřelce a lovce: Zrozen bez porodu či Vratné lahve, kde ztvárnila tajuplnou dívku, jíž se říkalo Čárkovaná (režisér Jan Svěrák Janu Plodkovou do role obsadil poté, co si ji paradoxně všiml v dánském dramatu Prag).

Jana Plodkové má další želízko v ohni

Na Českého lva byla Jana Plodková nominována za ztvárnění vedlejší postavy v komedii Polski film (2012) a v kategorii Hlavní herečka za své výkony v dramatu  Rozkoš (2013), v psychologické tragikomedii Ztraceni v Mnichově (2015) a v romantickém snímku Bábovky (2020). Takže může letos získat další sošku krále zvířat.

Kromě hraní, zpěvu a tance se Jana Plodková věnuje tenisu a ráda hraje na kytaru.

Dlouholetým partnerem Jany Plodkové se stal podnikatel Filip Žilka.

 

Články o celebritě

Nejodvážnější výstřihy Českých lvů: Nezklamala Boková ani Doláková, překvapila Plodková! Nejodvážnější výstřihy Českých lvů: Nezklamala Boková ani Doláková, překvapila Plodková! Slavnostní udílení cen Český lev 2021, které se odehrávalo 5. března v pražském Rudolfinu, bylo jako... číst článek
ONLINE: Slavnostní předávání cen 29. Českého lva: Zátopek si doběhl pro hlavní cenu! A vše pro Ukrajinu ONLINE: Slavnostní předávání cen 29. Českého lva: Zátopek si doběhl pro hlavní cenu! A vše pro Ukrajinu Rok se s rokem sešel a opět je tu slavnostní večer věnovaný předávání filmových cen Český lev. Dění ... číst článek
Vrací seriál se Černé vdovy: Režisér měl nůž na krku! Vrací seriál se Černé vdovy: Režisér měl nůž na krku! Pět let uteklo jako voda a Černé vdovy jsou opět spolu na place. Začalo natáčení druhé řady oblíbené... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Václav Jílek
Václav Jílek
zobrazit profil Evelyna Steimarová
Evelyna Steimarová
zobrazit profil Gabriela Marcinková Mihalčínová
Gabriela Marcinková Mihalčínová
zobrazit profil Michał  Żebrowski
Michał Żebrowski
zobrazit profil Eva Čížkovská
Eva Čížkovská
zobrazit profil Patrik Děrgel
Patrik Děrgel
zobrazit profil Zdeněk Hruška
Zdeněk Hruška
zobrazit profil Renée Zellweger
Renée Zellweger