Jana Plodková | Celebwiki.cz

Jana Plodková

Datum narození: 5.8.1981
Místo narození: Jičín
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Držitelka Českého lva, herečka Jana Plodková ukázala své herecké kvality hned v první velké roli, kterou dostala: ve filmu Protektor.

Když se jméno Jana Plodková objeví v médiích, píše se o ní, že je to éterická bytost. Herečka, která se na svoji profesi připravovala na brněnské JAMU, se herectví věnovala od malička. Bavil ji také zpěv a tanec.

Jana Plodková nastartovala svoji profesní kariéru v brněnském divadle Polárka, pak se objevila na prknech pražské Fidlovačky, ale vrátila se do moravské metropole – do HaDivadla (za účinkování ve hře Renata Kalenská získala nominaci na cenu Sazky v kategorii nejlepší herec).

Jana Plodková je českým divákům známa z řady seriálů, ať už to byla Škoda lásky, Ach, ty vraždy!, Comeback nebo Kriminálka Anděl.

Pokud jde o filmové role, objevila se Jana Plodková před kamerou poprvé ve dvaceti letech ve snímku Příběh vánoční. Její první velkou rolí byla Židovka Hana ve filmu Protektor (2009), za níž získala Českého lva. Z dalších jejích snímků zmiňme Touhu motýla, Rozkoš, Čtyři slunce, Vetřelci a lovci: Zrozen bez porodu či Vratné lahve, kde ztvárnila tajuplnou dívku, jíž se říkalo Čárkovaná (režisér Jan Svěrák ji do role obsadil poté, co si ji paradoxně všiml v dánském dramatu Prag).

Jana Plodková má přítele Václava Libíčka Neužila. Kromě hraní, zpěvu, tance se věnuje tenisu a ráda hraje na kytaru.

 

Články o celebritě

Chystají Černé vdovy další vraždy? Televize pod tlakem diváků řeší pokračování Chystají Černé vdovy další vraždy? Televize pod tlakem diváků řeší pokračování Osm dílů je málo! Na tom se shodli diváci seriálu Černé vdovy, kde excelovaly Jitka Čvančarová (41),… číst článek
Čvančarová a spol. z Černých vdov: Pod palbou kvůli dalším dílům! Čvančarová a spol. z Černých vdov: Pod palbou kvůli dalším dílům! Osm dílů je málo! Na tom se shodli diváci seriálu Černé vdovy, kde excelovaly Jitka Čvančarová (41),… číst článek
Poslední díl Černých vdov: Romantický víkend s mrtvým a fatální chyba! Poslední díl Černých vdov: Romantický víkend s mrtvým a fatální chyba! V neděli večer čeká televizní diváky závěrečný díl kriminálního seriálu Černé vdovy, který týden… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Klára Jerneková
Klára Jerneková
zobrazit profil Zuzana Porubjaková
Zuzana Porubjaková
zobrazit profil Vlasta Burian
Vlasta Burian
zobrazit profil Barbora Černá
Barbora Černá
zobrazit profil Milan Kňažko
Milan Kňažko
zobrazit profil Martin Finger
Martin Finger
zobrazit profil Tereza Taliánová
Tereza Taliánová
zobrazit profil Ulrich Thein
Ulrich Thein