Jana Plodková | Celebwiki.cz

Jana Plodková

Datum narození: 5.8.1981
Místo narození: Jičín
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Držitelka Českého lva, herečka Jana Plodková ukázala své herecké kvality hned v první velké roli, kterou dostala: ve filmu Protektor.

Když se jméno Jana Plodková objeví v médiích, píše se o ní, že je to éterická bytost. Herečka, která se na svoji profesi připravovala na brněnské JAMU, se herectví věnovala od malička. Bavil ji také zpěv a tanec.

Jana Plodková nastartovala svoji profesní kariéru v brněnském divadle Polárka, pak se objevila na prknech pražské Fidlovačky, ale vrátila se do moravské metropole – do HaDivadla (za účinkování ve hře Renata Kalenská získala nominaci na cenu Sazky v kategorii nejlepší herec).

Jana Plodková je českým divákům známa z řady seriálů, ať už to byla Škoda lásky, Ach, ty vraždy!, Comeback nebo Kriminálka Anděl.

Pokud jde o filmové role, objevila se Jana Plodková před kamerou poprvé ve dvaceti letech ve snímku Příběh vánoční. Její první velkou rolí byla Židovka Hana ve filmu Protektor (2009), za níž získala Českého lva. Z dalších jejích snímků zmiňme Touhu motýla, Rozkoš, Čtyři slunce, Vetřelci a lovci: Zrozen bez porodu či Vratné lahve, kde ztvárnila tajuplnou dívku, jíž se říkalo Čárkovaná (režisér Jan Svěrák ji do role obsadil poté, co si ji paradoxně všiml v dánském dramatu Prag).

Jana Plodková má přítele Václava Libíčka Neužila. Kromě hraní, zpěvu, tance se věnuje tenisu a ráda hraje na kytaru.

 

Články o celebritě

Aňa Geislerová o hrozící katastrofě: Musíme tomu zabránit! Aňa Geislerová o hrozící katastrofě: Musíme tomu zabránit! Přestože má herečka Aňa Geislerová (43) vystudovanou pouze základní školu, pyšní se širokým rozhledem… číst článek
Drobná Jana Plodková s obřími prsy: Z mužů měla trauma! Drobná Jana Plodková s obřími prsy: Z mužů měla trauma! Jana Plodková (38) patří mezi velmi vyhledávané české herečky a z nabídek si může prakticky vybírat.… číst článek
Premiéra Hodinářova učně: Neužil šokoval Preisse vzhledem! Premiéra Hodinářova učně: Neužil šokoval Preisse vzhledem! Netradiční  módní kombinací překvapil Václav Neužil (39). Na slavnostní premiéru pohádky Hodinářův… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Eva Jeníčková
Eva Jeníčková
zobrazit profil Tereza Vítů
Tereza Vítů
zobrazit profil Juraj Kukura
Juraj Kukura
zobrazit profil Daniela Kolářová
Daniela Kolářová
zobrazit profil Rossano Rubicondi
Rossano Rubicondi
zobrazit profil Robert  Mikluš
Robert Mikluš
zobrazit profil Hedy Lamarr
Hedy Lamarr
zobrazit profil Magdaléna Borová
Magdaléna Borová