Jana Plodková | Celebwiki.cz

Jana Plodková

Datum narození: 5. 8. 1981
Místo narození: Jičín
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Držitelka Českého lva, herečka Jana Plodková ukázala své herecké kvality hned v první velké roli, kterou dostala: ve filmu Protektor.

Když se jméno Jana Plodková objeví v médiích, píše se o ní, že je to éterická bytost. Herečka, která se na svoji profesi připravovala na brněnské JAMU, se herectví věnovala od malička. Bavil ji také zpěv a tanec.

Jana Plodková nastartovala svoji profesní kariéru v brněnském divadle Polárka, pak se objevila na prknech pražské Fidlovačky, ale vrátila se do moravské metropole – do HaDivadla (za účinkování ve hře Renata Kalenská získala nominaci na cenu Sazky v kategorii nejlepší herec).

Jana Plodková je českým divákům známa z řady seriálů, ať už to byla Škoda lásky, Ach, ty vraždy!, Comeback nebo Kriminálka Anděl.

Pokud jde o filmové role, objevila se Jana Plodková před kamerou poprvé ve dvaceti letech ve snímku Příběh vánoční. Její první velkou rolí byla Židovka Hana ve filmu Protektor (2009), za níž získala Českého lva. Z dalších jejích snímků zmiňme Touhu motýla, Rozkoš, Čtyři slunce, Vetřelci a lovci: Zrozen bez porodu či Vratné lahve, kde ztvárnila tajuplnou dívku, jíž se říkalo Čárkovaná (režisér Jan Svěrák ji do role obsadil poté, co si ji paradoxně všiml v dánském dramatu Prag).

Jana Plodková má přítele Václava Libíčka Neužila. Kromě hraní, zpěvu, tance se věnuje tenisu a ráda hraje na kytaru.

 

Články o celebritě

Něžná herečka ve filmu Bábovky přitvrdila: Plodková šla do prádla!  Něžná herečka ve filmu Bábovky přitvrdila: Plodková šla do prádla! Stud musela zase jednou odhodit stranou. Herečka Jana Plodková (38) se v novém filmu Bábovky pořádně... číst článek
David Kraus (40) vyznal lásku mladší krásce (20)! Strýcové ale nikdy neodpustí David Kraus (40) vyznal lásku mladší krásce (20)! Strýcové ale nikdy neodpustí Po sedmi měsících tajností přiznal nový vztah. David Kraus (40) miluje o 20 let mladší modelku Sarah... číst článek
Móda za času korony s Inou T.: Jak slavní řeší karanténu? I tepláky mohou mít styl Móda za času korony s Inou T.: Jak slavní řeší karanténu? I tepláky mohou mít styl Život v karanténě mění návyky i zvyklosti nás všech. Všichni, kterým karanténa změnila běžný pracovn... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kit Harington
Kit Harington
zobrazit profil Anna Fixová
Anna Fixová
zobrazit profil Vuk Čelebić
Vuk Čelebić
zobrazit profil Gabriela Míčová
Gabriela Míčová
zobrazit profil Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger
zobrazit profil Viktor Dvořák
Viktor Dvořák
zobrazit profil Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý
zobrazit profil Robert Finta
Robert Finta