Jana Plodková | Celebwiki.cz

Jana Plodková

Datum narození: 5. 8. 1981
Místo narození: Jičín
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Držitelka Českého lva, herečka Jana Plodková ukázala své herecké kvality hned v první velké roli, kterou dostala: ve filmu Protektor.

Když se jméno Jana Plodková objeví v médiích, píše se o ní, že je to éterická bytost. Herečka, která se na svoji profesi připravovala na brněnské JAMU, se herectví věnovala od malička. Bavil ji také zpěv a tanec.

Jana Plodková nastartovala svoji profesní kariéru v brněnském divadle Polárka, pak se objevila na prknech pražské Fidlovačky, ale vrátila se do moravské metropole – do HaDivadla (za účinkování ve hře Renata Kalenská získala nominaci na cenu Sazky v kategorii nejlepší herec).

Jana Plodková je českým divákům známa z řady seriálů, ať už to byla Škoda lásky, Ach, ty vraždy!, Comeback nebo Kriminálka Anděl.

Pokud jde o filmové role, objevila se Jana Plodková před kamerou poprvé ve dvaceti letech ve snímku Příběh vánoční. Její první velkou rolí byla Židovka Hana ve filmu Protektor (2009), za níž získala Českého lva. Z dalších jejích snímků zmiňme Touhu motýla, Rozkoš, Čtyři slunce, Vetřelci a lovci: Zrozen bez porodu či Vratné lahve, kde ztvárnila tajuplnou dívku, jíž se říkalo Čárkovaná (režisér Jan Svěrák ji do role obsadil poté, co si ji paradoxně všiml v dánském dramatu Prag).

Jana Plodková má přítele Václava Libíčka Neužila. Kromě hraní, zpěvu, tance se věnuje tenisu a ráda hraje na kytaru.

 

Články o celebritě

Kritička Blesku Ina T.: Lesk a hrůza českých premiér! Gondíková bez vkusu, křečovitá Morávková, Plodková s Janžurovou daly lekci Kritička Blesku Ina T.: Lesk a hrůza českých premiér! Gondíková bez vkusu, křečovitá Morávková, Plodková s Janžurovou daly lekci I přes v Čechách běžně zavedenou ignoraci etikety proběhla slavnostní premiéra snímku Bábovky v rela... číst článek
Plodková a spol. táhnou diváky: Bábovky drtí konkurenci! Plodková a spol. táhnou diváky: Bábovky drtí konkurenci! Bábovky podle knižního bestselleru Radky Třeštíkové (39) se krátce po premiéře vyšvihly na první mís... číst článek
Jana Plodková (39): Prostituce! Jana Plodková (39): Prostituce! Kvůli roli prostitutky musela před kamerou do spodního prádla, učila se střílet z pistole, a ještě p... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jana Štěpánková
Jana Štěpánková
zobrazit profil Antonie Formanová
Antonie Formanová
zobrazit profil Petr Motloch
Petr Motloch
zobrazit profil Miriam Kantorková
Miriam Kantorková
zobrazit profil Lubomír Kostelka
Lubomír Kostelka
zobrazit profil Martin Zahálka
Martin Zahálka