Peter Nagy | Celebwiki.cz

Peter Nagy

Datum narození: 9. 4. 1959
Profese: Zpěvák a fotograf
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Proslavil ho modrý plášť. Takový nosil jeho Profesor Indigo, nesmrtelný hit, který nazpíval Peter Nagy v roce 1982. Díky němu byl jedním z nejslavnějších interpretů 90. let.

Po gymnáziu přešel na filosofickou fakultu košické University Pavla Jozefa Šafárika. V té době Peter Nagy vystupoval se skupinami Profily nebo Fultura. Indiga nahrál v rozhlase v Košicích. Pak vypukla nagymánie. Bořil všechny popové hitparády v zemi. V hudebních anketách skákal z chvostu na přední příčky. Stovky různých koncertů pozlatil dvakrát vyprodanou Lucernou v Praze.

Doteď znají někteří fanoušci slova jeho Marcela z malého města, S nohami na stole nebo Sme svoji. Slavná je i Kristínka iba spí nebo horké Korálky od Natálky. Srdce hlasitě tluče i hitem Láska je tu s nami nebo Aj tak sme frajeri. Jeho první album si koupilo přes šest set tisíc lidí. Po třetí desce převzal Peter Nagy se svou kapelou Indigo cenu za miliontý prodaný kus.

V anketě Zlatý slavík na něj neměl v roce 1985 ani hudební ornitolog Karel Gott. Poté zpíval Peter Nagy i pro děti. Hledal mezi nimi pěvecké talenty. Krom toho moderoval pořad Fany pro mladé.

Svou múzu, knihy i časopisy plní uměleckými fotografiemi. Ženskou krásu rýsuje do jemných aktů. Rok byl také oficiálním fotografem soutěže Česká Miss.

S manželkou, tlumočnicí Janou Nagyovou, žil patnáct let. Mají spolu syna Filipa. Po rozvodu s ním dlouhou dobu chodila česká modelka Monika Hrabovčáková. Po jeho boku byla vidět i herečka Maria Lechmanová nebo exotická kráska Mary Coronado.

 

Články o celebritě

Maturita českých hvězd: Takhle vypadaly v době zkoušky dospělosti! Maturita českých hvězd: Takhle vypadaly v době zkoušky dospělosti! Už pomalu začínali doufat, že se jim kvůli pandemii letos vyhnou. Omyl. Na většině středních škol js... číst článek
Garáž Petera Nagyho: Skrývá v ní milionový poklad na čtyřech kolech! Garáž Petera Nagyho: Skrývá v ní milionový poklad na čtyřech kolech! Nestárnoucí zpěvák Peter Nagy (61) patří nejenom k velkým milovníkům fotografování či němých tváří, ... číst článek
Švagrová Lucie Bílé Adéla uchvátila i Gotta (†80)! Do Peče celá země ji ale nevzali Švagrová Lucie Bílé Adéla uchvátila i Gotta (†80)! Do Peče celá země ji ale nevzali Její dorty připomínají umělecká díla a pralinky se rozplývají na jazyku. Před rokem se Adéla Zaňákov... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Hana Hegerová
Hana Hegerová
zobrazit profil Chad Kroeger
Chad Kroeger
zobrazit profil Petr Kutheil
Petr Kutheil
zobrazit profil Tomáš Klus
Tomáš Klus
zobrazit profil Ariana Grande
Ariana Grande
zobrazit profil Bonnie Tyler
Bonnie Tyler