Peter Nagy

Datum narození: 9. 4. 1959
Profese: zpěvák, fotograf
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Petera Nagyho proslavil nesmrtelný hit Profesor Indigo, který nazpíval roku 1982. Díky němu se stal jedním z nejslavnějších interpretů 90. let 20. století.

Po gymnáziu přešel na Filozofickou fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košicích. V té době Peter Nagy vystupoval se skupinami Profily a Fultura. Indiga nahrál v rozhlase v Košicích. Pak vypukla nagymánie. Bořil všechny popové hitparády v zemi. V hudebních anketách skákal z chvostu na přední příčky. Stovky různých koncertů pozlatil dvakrát vyprodanou Lucernou v Praze.

PETER NAGY A JEHO "ITALSKÁ" HACIENDA

Peter Nagy získal Zlatého slavíka

Doteď znají někteří fanoušci slova jeho Marcela z malého města, S nohami na stole nebo Sme svoji. Slavná je i Kristínka iba spí nebo horké Korálky od Natálky. Srdce hlasitě tluče i hitem Láska je tu s nami nebo Aj tak sme frajeri. Jeho první album si koupilo přes šest set tisíc lidí. Po třetí desce převzal Peter Nagy se svou kapelou Indigo cenu za miliontý prodaný kus.

V anketě Zlatý slavík na něj neměl v roce 1985 ani hudební ornitolog Karel Gott. Poté zpíval Peter Nagy i pro děti. Hledal mezi nimi pěvecké talenty. Krom toho moderoval pořad Fany pro mladé.

Nagy byl fotografem soutěže Česká Miss

Svou múzu, knihy i časopisy Peter Nagy plní uměleckými fotografiemi. Ženskou krásu rýsuje do jemných aktů. Rok byl také oficiálním fotografem soutěže Česká Miss.

S manželkou, tlumočnicí Janou Nagyovou, žil patnáct let. Mají spolu syna Filipa. Po rozvodu s ním dlouhou dobu chodila česká modelka Monika Hrabovčáková. Po jeho boku byla vidět i herečka Maria Lechmanová nebo exotická kráska Mary Coronado.

O PETEROVI NAGYM ČTĚTE ZDE>>

V roce 2021 Peter Nagy prozradil, že již léta žije s přítelkyní, jejíž existence byla do té doby médiím utajena.

 

Články o celebritě

Peter Nagy oplakává kolegu (†77): Už si nepřipijeme! Co se herci stalo osudným? Peter Nagy oplakává kolegu (†77): Už si nepřipijeme! Co se herci stalo osudným? Ve věku 77 let zemřel slovenský herec Jozef Stražan, který za 60 let života odehrál na dvě stovky di... číst článek
Peter Nagy vyměnil kytaru za hrábě! Jeho obří zahrada s pianem bere dech! Peter Nagy vyměnil kytaru za hrábě! Jeho obří zahrada s pianem bere dech! Slovenský muzikant Peter Nagy (61) se před třemi lety usadil v Senci nedaleko Bratislavy. Tady si ko... číst článek
Tak bydlí idol dívčích srdcí Peter Nagy: Přepych s puncem podivnosti Tak bydlí idol dívčích srdcí Peter Nagy: Přepych s puncem podivnosti Slovenský populární zpěvák se před třemi lety konečně dočkal vysněného bydlení v Senci nedaleko Brat... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Sascha Schmitz
Sascha Schmitz
zobrazit profil Cher (Cherilyn Sarkisian)
Cher (Cherilyn Sarkisian)
zobrazit profil Martha Elefteriadu
Martha Elefteriadu
zobrazit profil Michal Penk
Michal Penk
zobrazit profil Hana Pecková
Hana Pecková
zobrazit profil Michael Kmeť - Separ
Michael Kmeť - Separ
zobrazit profil Katarína Knechtová
Katarína Knechtová