Peter Nagy | Celebwiki.cz

Peter Nagy

Datum narození: 9.4.1959
Profese: Zpěvák a fotograf
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Proslavil ho modrý plášť. Takový nosil jeho Profesor Indigo, nesmrtelný hit, který nazpíval Peter Nagy v roce 1982. Díky němu byl jedním z nejslavnějších interpretů 90. let.

Po gymnáziu přešel na filosofickou fakultu košické University Pavla Jozefa Šafárika. V té době Peter Nagy vystupoval se skupinami Profily nebo Fultura. Indiga nahrál v rozhlase v Košicích. Pak vypukla nagymánie. Bořil všechny popové hitparády v zemi. V hudebních anketách skákal z chvostu na přední příčky. Stovky různých koncertů pozlatil dvakrát vyprodanou Lucernou v Praze.

Doteď znají někteří fanoušci slova jeho Marcela z malého města, S nohami na stole nebo Sme svoji. Slavná je i Kristínka iba spí nebo horké Korálky od Natálky. Srdce hlasitě tluče i hitem Láska je tu s nami nebo Aj tak sme frajeri. Jeho první album si koupilo přes šest set tisíc lidí. Po třetí desce převzal Peter Nagy se svou kapelou Indigo cenu za miliontý prodaný kus.

V anketě Zlatý slavík na něj neměl v roce 1985 ani hudební ornitolog Karel Gott. Poté zpíval Peter Nagy i pro děti. Hledal mezi nimi pěvecké talenty. Krom toho moderoval pořad Fany pro mladé.

Svou múzu, knihy i časopisy plní uměleckými fotografiemi. Ženskou krásu rýsuje do jemných aktů. Rok byl také oficiálním fotografem soutěže Česká Miss.

S manželkou, tlumočnicí Janou Nagyovou, žil patnáct let. Mají spolu syna Filipa. Po rozvodu s ním dlouhou dobu chodila česká modelka Monika Hrabovčáková. Po jeho boku byla vidět i herečka Maria Lechmanová nebo exotická kráska Mary Coronado.

 

Články o celebritě

Peter Nagy oznámil smrt kamaráda, na pohřeb mu ale nepřišel: Co pro něj bylo důležitější? Peter Nagy oznámil smrt kamaráda, na pohřeb mu ale nepřišel: Co pro něj bylo důležitější? Zpěvák Peter Nagy (60), který jako první informoval veřejnost o skonu svého dlouholetého kamaráda… číst článek
Peter Nagy přišel o blízkou osobu! Co vzkazuje do nebe? Peter Nagy přišel o blízkou osobu! Co vzkazuje do nebe? Zpěvák Peter Nagy (60) prožívá nyní těžké chvíle, jelikož přišel o kolegu a kamaráda. Zemřel totiž… číst článek
„Láska je tu s nami!“ Peter Nagy (60) s mladou kočičkou! Hezky se oklepal z rozvodu   „Láska je tu s nami!“ Peter Nagy (60) s mladou kočičkou! Hezky se oklepal z rozvodu Slovenský zpěvák Peter Nagy (60) se už dva roky objevuje s minimálně o 30 let mladší brunetkou. Kráska… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ondřej Ruml
Ondřej Ruml
zobrazit profil Céline Dion
Céline Dion
zobrazit profil Markéta Muchová
Markéta Muchová
zobrazit profil Jitka Zelenková
Jitka Zelenková
zobrazit profil Sámer Issa
Sámer Issa
zobrazit profil Naďa Válová
Naďa Válová
zobrazit profil Michal Hrůza
Michal Hrůza
zobrazit profil Sisa Sklovská
Sisa Sklovská