Peter Nagy

Datum narození: 9.4.1959
Profese: Zpěvák a fotograf
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Proslavil ho modrý plášť. Takový nosil jeho Profesor Indigo, nesmrtelný hit, který nazpíval Peter Nagy v roce 1982. Díky němu byl jedním z nejslavnějších interpretů 90. let.

Po gymnáziu přešel na filosofickou fakultu košické University Pavla Jozefa Šafárika. V té době Peter Nagy vystupoval se skupinami Profily nebo Fultura. Indiga nahrál v rozhlase v Košicích. Pak vypukla nagymánie. Bořil všechny popové hitparády v zemi. V hudebních anketách skákal z chvostu na přední příčky. Stovky různých koncertů pozlatil dvakrát vyprodanou Lucernou v Praze.

Doteď znají někteří fanoušci slova jeho Marcela z malého města, S nohami na stole nebo Sme svoji. Slavná je i Kristínka iba spí nebo horké Korálky od Natálky. Srdce hlasitě tluče i hitem Láska je tu s nami nebo Aj tak sme frajeri. Jeho první album si koupilo přes šest set tisíc lidí. Po třetí desce převzal Peter Nagy se svou kapelou Indigo cenu za miliontý prodaný kus.

V anketě Zlatý slavík na něj neměl v roce 1985 ani hudební ornitolog Karel Gott. Poté zpíval Peter Nagy i pro děti. Hledal mezi nimi pěvecké talenty. Krom toho moderoval pořad Fany pro mladé.

Svou múzu, knihy i časopisy plní uměleckými fotografiemi. Ženskou krásu rýsuje do jemných aktů. Rok byl také oficiálním fotografem soutěže Česká Miss.

S manželkou, tlumočnicí Janou Nagyovou, žil patnáct let. Mají spolu syna Filipa. Po rozvodu s ním dlouhou dobu chodila česká modelka Monika Hrabovčáková. Po jeho boku byla vidět i herečka Maria Lechmanová nebo exotická kráska Mary Coronado.

 

Články o celebritě

KONEC SLAVÍKŮ V ČECHÁCH! Co si budeme pamatovat? 10 roků, kdy Karel Gott prohrál... KONEC SLAVÍKŮ V ČECHÁCH! Co si budeme pamatovat? 10 roků, kdy Karel Gott prohrál... Nejočekávanější hudební akce roku, večer plný zábavy, muziky i zajímavých osobností. To všechno byl… číst článek
Odvážná hlasatelka Marie Retková: V 61 letech si vyšla v korzetu! Odvážná hlasatelka Marie Retková: V 61 letech si vyšla v korzetu! Tak ta se toho rozhodně nebojí! Bývalá hlasatelka Marie Retková (61) vyrazila na koncert slovenských… číst článek
Ťukněte si s celebritou! Zpěvák Peter Nagy slaví 58 Ťukněte si s celebritou! Zpěvák Peter Nagy slaví 58 58. narozeniny dnes slaví zpěvák Peter Nagy. Přejeme všechno nejlepší, hodně štěstí, lásky… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Martha Elefteriadu
Martha Elefteriadu
zobrazit profil Ed Sheeran
Ed Sheeran
zobrazit profil David  Gránský
David Gránský
zobrazit profil Věra Bílá
Věra Bílá
zobrazit profil Klára Vytisková
Klára Vytisková
zobrazit profil Mirai Navrátil
Mirai Navrátil
zobrazit profil Xindl X (Ondřej Ládek)
Xindl X (Ondřej Ládek)
zobrazit profil Václav Ševčík
Václav Ševčík