Peter Nagy

Datum narození: 9. 4. 1959
Profese: zpěvák, fotograf
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Petera Nagyho proslavil nesmrtelný hit Profesor Indigo, který nazpíval roku 1982. Díky němu se stal jedním z nejslavnějších interpretů 90. let 20. století.

Po gymnáziu přešel na Filozofickou fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košicích. V té době Peter Nagy vystupoval se skupinami Profily a Fultura. Indiga nahrál v rozhlase v Košicích. Pak vypukla nagymánie. Bořil všechny popové hitparády v zemi. V hudebních anketách skákal z chvostu na přední příčky. Stovky různých koncertů pozlatil dvakrát vyprodanou Lucernou v Praze.

PETER NAGY A JEHO "ITALSKÁ" HACIENDA

Peter Nagy získal Zlatého slavíka

Doteď znají někteří fanoušci slova jeho Marcela z malého města, S nohami na stole nebo Sme svoji. Slavná je i Kristínka iba spí nebo horké Korálky od Natálky. Srdce hlasitě tluče i hitem Láska je tu s nami nebo Aj tak sme frajeri. Jeho první album si koupilo přes šest set tisíc lidí. Po třetí desce převzal Peter Nagy se svou kapelou Indigo cenu za miliontý prodaný kus.

V anketě Zlatý slavík na něj neměl v roce 1985 ani hudební ornitolog Karel Gott. Poté zpíval Peter Nagy i pro děti. Hledal mezi nimi pěvecké talenty. Krom toho moderoval pořad Fany pro mladé.

Nagy byl fotografem soutěže Česká Miss

Svou múzu, knihy i časopisy Peter Nagy plní uměleckými fotografiemi. Ženskou krásu rýsuje do jemných aktů. Rok byl také oficiálním fotografem soutěže Česká Miss.

S manželkou, tlumočnicí Janou Nagyovou, žil patnáct let. Mají spolu syna Filipa. Po rozvodu s ním dlouhou dobu chodila česká modelka Monika Hrabovčáková. Po jeho boku byla vidět i herečka Maria Lechmanová nebo exotická kráska Mary Coronado.

O PETEROVI NAGYM ČTĚTE ZDE>>

V roce 2021 Peter Nagy prozradil, že již léta žije s přítelkyní, jejíž existence byla do té doby médiím utajena.

 

Články o celebritě

Dcera hitmakera Svobody (†68): Nahá krása v atomovém krytu! Dcera hitmakera Svobody (†68): Nahá krása v atomovém krytu! Fotoaparát jí dal sám táta Karel Svoboda (†68), a předurčil tak její uměleckou dráhu. Hitmakerova dc... číst článek
Tajnůstkářský Peter Nagy promluvil o své tajemné přítelkyni: Jsme spolu osm let a doufám, že navždy! Tajnůstkářský Peter Nagy promluvil o své tajemné přítelkyni: Jsme spolu osm let a doufám, že navždy! Slovenský zpěvák Peter Nagy (62) věří na lásku na celý život. I když mu před časem manželství s přek... číst článek
Peter Nagy oplakává kolegu (†77): Už si nepřipijeme! Co se herci stalo osudným? Peter Nagy oplakává kolegu (†77): Už si nepřipijeme! Co se herci stalo osudným? Ve věku 77 let zemřel slovenský herec Jozef Stražan, který za 60 let života odehrál na dvě stovky di... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Zlata Emily Kinská
Zlata Emily Kinská
zobrazit profil Jana Fabiánová
Jana Fabiánová
zobrazit profil Viktor Sheen
Viktor Sheen
zobrazit profil Kateřina Mátlová
Kateřina Mátlová
zobrazit profil Debbie Harry
Debbie Harry
zobrazit profil Vojtěch Drahokoupil
Vojtěch Drahokoupil
zobrazit profil Alan Bastien
Alan Bastien
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson