Peter Nagy | Celebwiki.cz

Peter Nagy

Datum narození: 9.4.1959
Profese: Zpěvák a fotograf
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Proslavil ho modrý plášť. Takový nosil jeho Profesor Indigo, nesmrtelný hit, který nazpíval Peter Nagy v roce 1982. Díky němu byl jedním z nejslavnějších interpretů 90. let.

Po gymnáziu přešel na filosofickou fakultu košické University Pavla Jozefa Šafárika. V té době Peter Nagy vystupoval se skupinami Profily nebo Fultura. Indiga nahrál v rozhlase v Košicích. Pak vypukla nagymánie. Bořil všechny popové hitparády v zemi. V hudebních anketách skákal z chvostu na přední příčky. Stovky různých koncertů pozlatil dvakrát vyprodanou Lucernou v Praze.

Doteď znají někteří fanoušci slova jeho Marcela z malého města, S nohami na stole nebo Sme svoji. Slavná je i Kristínka iba spí nebo horké Korálky od Natálky. Srdce hlasitě tluče i hitem Láska je tu s nami nebo Aj tak sme frajeri. Jeho první album si koupilo přes šest set tisíc lidí. Po třetí desce převzal Peter Nagy se svou kapelou Indigo cenu za miliontý prodaný kus.

V anketě Zlatý slavík na něj neměl v roce 1985 ani hudební ornitolog Karel Gott. Poté zpíval Peter Nagy i pro děti. Hledal mezi nimi pěvecké talenty. Krom toho moderoval pořad Fany pro mladé.

Svou múzu, knihy i časopisy plní uměleckými fotografiemi. Ženskou krásu rýsuje do jemných aktů. Rok byl také oficiálním fotografem soutěže Česká Miss.

S manželkou, tlumočnicí Janou Nagyovou, žil patnáct let. Mají spolu syna Filipa. Po rozvodu s ním dlouhou dobu chodila česká modelka Monika Hrabovčáková. Po jeho boku byla vidět i herečka Maria Lechmanová nebo exotická kráska Mary Coronado.

 

Články o celebritě

Peter Nagy přišel o blízkou osobu! Co vzkazuje do nebe? Peter Nagy přišel o blízkou osobu! Co vzkazuje do nebe? Zpěvák Peter Nagy (60) prožívá nyní těžké chvíle, jelikož přišel o kolegu a kamaráda. Zemřel totiž… číst článek
„Láska je tu s nami!“ Peter Nagy (60) s mladou kočičkou! Hezky se oklepal z rozvodu   „Láska je tu s nami!“ Peter Nagy (60) s mladou kočičkou! Hezky se oklepal z rozvodu Slovenský zpěvák Peter Nagy (60) se už dva roky objevuje s minimálně o 30 let mladší brunetkou. Kráska… číst článek
Co jediné ho drží při životě? Karel Gott přiznal smutnou pravdu Co jediné ho drží při životě? Karel Gott přiznal smutnou pravdu Jsou to přesně čtyři roky, co Karlu Gottovi (80) začalo haprovat zdraví! Vše začalo srdeční arytmií… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Tamara Klusová
Tamara Klusová
zobrazit profil Eliška Ochmanová
Eliška Ochmanová
zobrazit profil Sisa Sklovská
Sisa Sklovská
zobrazit profil Adam Mišík
Adam Mišík
zobrazit profil Natálie Grossová
Natálie Grossová
zobrazit profil Marie Rottrová
Marie Rottrová
zobrazit profil Avril Lavigne
Avril Lavigne
zobrazit profil Selena Gomez
Selena Gomez