Peter Nagy

Datum narození: 9. 4. 1959
Profese: zpěvák, fotograf
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Petera Nagyho proslavil nesmrtelný hit Profesor Indigo, který nazpíval roku 1982. Díky němu se stal jedním z nejslavnějších interpretů 90. let 20. století.

Po gymnáziu přešel na Filozofickou fakultu Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košicích. V té době Peter Nagy vystupoval se skupinami Profily a Fultura. Indiga nahrál v rozhlase v Košicích. Pak vypukla nagymánie. Bořil všechny popové hitparády v zemi. V hudebních anketách skákal z chvostu na přední příčky. Stovky různých koncertů pozlatil dvakrát vyprodanou Lucernou v Praze.

PETER NAGY A JEHO "ITALSKÁ" HACIENDA

Peter Nagy získal Zlatého slavíka

Doteď znají někteří fanoušci slova jeho Marcela z malého města, S nohami na stole nebo Sme svoji. Slavná je i Kristínka iba spí nebo horké Korálky od Natálky. Srdce hlasitě tluče i hitem Láska je tu s nami nebo Aj tak sme frajeri. Jeho první album si koupilo přes šest set tisíc lidí. Po třetí desce převzal Peter Nagy se svou kapelou Indigo cenu za miliontý prodaný kus.

V anketě Zlatý slavík na něj neměl v roce 1985 ani hudební ornitolog Karel Gott. Poté zpíval Peter Nagy i pro děti. Hledal mezi nimi pěvecké talenty. Krom toho moderoval pořad Fany pro mladé.

Nagy byl fotografem soutěže Česká Miss

Svou múzu, knihy i časopisy Peter Nagy plní uměleckými fotografiemi. Ženskou krásu rýsuje do jemných aktů. Rok byl také oficiálním fotografem soutěže Česká Miss.

S manželkou, tlumočnicí Janou Nagyovou, žil patnáct let. Mají spolu syna Filipa. Po rozvodu s ním dlouhou dobu chodila česká modelka Monika Hrabovčáková. Po jeho boku byla vidět i herečka Maria Lechmanová nebo exotická kráska Mary Coronado.

O PETEROVI NAGYM ČTĚTE ZDE>>

V roce 2021 Peter Nagy prozradil, že již léta žije s přítelkyní, jejíž existence byla do té doby médiím utajena.

 

Články o celebritě

Hvězdy oplakávají smrt Vaša Patejdla (†68): Šťastnou cestu do »Ztraceného ráje«! Hvězdy oplakávají smrt Vaša Patejdla (†68): Šťastnou cestu do »Ztraceného ráje«! Zpěvák a skladatel Vašo Patejdl (†68), člen kapely Elán, odešel z tohoto světa. Pro mnohé z jeho přá... číst článek
Smutní Čaputová, Nagy i David: Poslední foto s Vašo Patejdlem Smutní Čaputová, Nagy i David: Poslední foto s Vašo Patejdlem Legendární muzikant měl příznivce nejen u široké veřejnosti, ale i mezi slavnými. Těm teď jim zbyla ... číst článek
Peter Nagy sdílel vzpomínku na Vaša Patejdla (†68): Poslední foto před smrtí! Peter Nagy sdílel vzpomínku na Vaša Patejdla (†68): Poslední foto před smrtí! Smrt Vašo Patejdla (†68) zasáhla mnohé umělce. Jako jeden z prvních na smutnou zprávu reagoval koleg... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Lucia Šoralová
Lucia Šoralová
zobrazit profil Ivo Jahelka
Ivo Jahelka
zobrazit profil Karel Plíhal
Karel Plíhal
zobrazit profil Nikola Kusendová
Nikola Kusendová
zobrazit profil Petr Borkovec
Petr Borkovec
zobrazit profil Montserrat  Caballé
Montserrat Caballé
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková
zobrazit profil Lana Del Rey
Lana Del Rey