Petr Kolář

Datum narození: 20. 6. 1967
Místo narození: České Budějovice
Profese: zpěvák
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Petr Kolář zazářil se sólovými alby. V muzikálech sbírá jednu hlavní roli za druhou a ve Slavících se umisťuje na předních příčkách.

Na umělecké škole studoval zpěvák Petr Kolář bicí. Už od osmnácti hrál a zpíval v několika rockových kapelách. V roce 1995 vstoupil do skupiny Precedens, se kterou vydal alba Lalalá a Držhubu. Zároveň nahrál svou první sólovou desku Mackie Messer a stal se frontmanem Arakainu, jedné z nejznámějších metalových kapel u nás. Ve stejné době se dal dohromady se skladatelem Karlem Svobodou.

Kolář se stal hvězdou muzikálů

Mezi největší hity Petra Koláře patří Ještě, že tě, lásko, mám, Jednou nebe zavolá nebo Navzdory hříchům, který nazpíval své ženě poté, co ji podvedl s uvaděčkou Divadla Broadway Lenkou Chlupáčovou.

PETRA KOLÁŘE ZASÁHLA EXEKUCE

V roce 2005 opustil Petr Kolář kapely Arakain i Precedens a vydal dalších pět alb, mj. Čas nás naučí. Svůj hlas i herecký talent propůjčil hlavním rolím v muzikálech Hamlet, Krysař nebo Johanka z Arku. Jako Athos šermoval ve Třech mušketýrech. Bájný meč třímal i jako Artuš v Excaliburu.

V roce 2011 Petr Kolář získal Českého slavíka za nejhranější skladbu. V Turecku vyhrál mezinárodní pěveckou soutěž. V roce 2012 se objevil v rockové opeře Daniela Landy Klíč králů.

O PETRU KOLÁŘOVI ČTĚTE ZDE>>

I když zpěvák Petr Kolář nazpíval prosebný song kvůli odpuštění za svoji nevěru, jeho maželka Zuzana Kolářová se s ním rozvedla v roce 2012. Mají spolu syny Petra a Jana.

V listopadu 2021 se Petr Kolář po desetileté známosti rozešel s o 22 let mladší přítelkyní Lenkou Chlupáčovou. Nedlouho poté se dal dohromady s Markétou, exmanželka hokejového šampiona Viktora Ujčíka.

Petr Kolář rád rybaří, hraje kulečník a bowling.

 

Články o celebritě

Rok od mejdanu roku! Heidi na stole, křepčící Babiš po IKEMU a Gottová s přítelem Rok od mejdanu roku! Heidi na stole, křepčící Babiš po IKEMU a Gottová s přítelem To byl mejdan! Přesně před rokem, na narozeninové párty známého muzikanta Karla Vágnera, který slavi... číst článek
Muzikálový boss Lichtenberg slavil 60: HVĚZDY HO ZAHRNULY DARY Muzikálový boss Lichtenberg slavil 60: HVĚZDY HO ZAHRNULY DARY Dar od muzikálové hvězdy Josefa Vágnera (32) nešel zabalit, ani hodit do dárkové tašky. Pepa věnoval... číst článek
Tajná oslava 60 producenta Lichtenberga: Žilková s „kamarádem" Pepou, Vyskočil s novou kočkou a Bohdalová s vnukem Tajná oslava 60 producenta Lichtenberga: Žilková s „kamarádem" Pepou, Vyskočil s novou kočkou a Bohdalová s vnukem V průhonické restauraci U Slepiček to ve čtvrtek večer vypadalo jako na srazu hvězd muzikálů. Kulati... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil David Kraus
David Kraus
zobrazit profil Markéta Konvičková
Markéta Konvičková
zobrazit profil Nikola Kusendová
Nikola Kusendová
zobrazit profil Adam Mišík
Adam Mišík
zobrazit profil Šárka Hrbáčková
Šárka Hrbáčková
zobrazit profil Štefan Margita
Štefan Margita