Petr Kolář | Celebwiki.cz

Petr Kolář

Datum narození: 20.6.1967
Místo narození: České Budějovice
Profese: zpěvák
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Petr Kolář vydal na šest sólových alb. V muzikálech sbírá jednu hlavní roli za druhou. Ve Slavících se umisťuje na předních příčkách. Desetileté manželství mu ale nevydrželo. Se zpěvačkou a tanečnicí Zuzanou Kolářovou má syny Petra a Jana.

Na umělecké škole studoval zpěvák Petr Kolář bicí. Už od osmnácti hrál a zpíval v několika rockových kapelách. V roce 1995 vstoupil do skupiny Precedens, se kterou vydal alba Lalalá a Držhubu. Zároveň nahrál svou první sólovou desku Mackie Messer a stal se frontmanem Arakainu, jedné z nejznámějších metalových kapel u nás. Ve stejné době se dal dohromady se skladatelem Karlem Svobodou.

Mezi největší Kolářovy hity patří Ještě, že tě, lásko, mám, Jednou nebe zavolá nebo Navzdory hříchům, který nazpíval své ženě poté, co ji podvedl s uvaděčkou Divadla Broadway Lenkou Chlupáčovou.

V roce 2005 opustil Petr Kolář kapely Arakain i Precedens a vydal dalších pět alb. To poslední nese název Čas nás naučí. Svůj hlas i herecký talent propůjčil hlavním rolím v muzikálech Hamlet, Krysař nebo Johanka z Arku. Jako Athos šermoval ve Třech mušketýrech. Bájný meč třímal i jako Artuš v Excaliburu.

V roce 2011 získal Českého slavíka za nejhranější skladbu. V Turecku vyhrál mezinárodní pěveckou soutěž. V roce 2012 se objevil v rockové opeře Dana Landy Klíč králů.

I když zpěvák Kolář nazpíval prosebný song kvůli odpuštění za svoji nevěru, jeho maželka Zuzana Kolářová se s ním rozvedla v roce 2012.

Rád rybaří, hraje kulečník a bowling.

 

Články o celebritě

Začátky Gotta s Ivanou: Bylo mu jí líto, nosil jí obědy v krabičce, říká doktor Pečený Začátky Gotta s Ivanou: Bylo mu jí líto, nosil jí obědy v krabičce, říká doktor Pečený Přemluvil Karla Gotta (80), aby vystoupil na festivalu Benátská! jako hlavní domácí hvězda. A Slavík,… číst článek
Petr Kolář nekopromisně: Mladší partnerka má holt smůlu Petr Kolář nekopromisně: Mladší partnerka má holt smůlu Petr Kolář (51) je již několik let ve spokojeném vztahu s mladší partnerkou Lenkou Chlupáčovou (30).… číst článek
Zdeněk Pohlreich zcela rezignovaně: Budu hlavně držet hubu! Zdeněk Pohlreich zcela rezignovaně: Budu hlavně držet hubu! Věřte tomu, nebo ne, ale na dovolené se prý slavný šéfkuchař, majitel luxusní restaurace a hlavní… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Ed Sheeran
Ed Sheeran
zobrazit profil Martin Chodúr
Martin Chodúr
zobrazit profil Ivo  Jahelka
Ivo Jahelka
zobrazit profil Rytmus (Patrik Vrbovský)
Rytmus (Patrik Vrbovský)
zobrazit profil Bára Basiková
Bára Basiková
zobrazit profil Pokáč (Jan Pokorný)
Pokáč (Jan Pokorný)
zobrazit profil Kateřina Kněžíková
Kateřina Kněžíková
zobrazit profil Zorka Kohoutová
Zorka Kohoutová