Petr Kolář

Datum narození: 20. 6. 1967
Místo narození: České Budějovice
Profese: zpěvák
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Petr Kolář zazářil se sólovými alby. V muzikálech sbírá jednu hlavní roli za druhou a ve Slavících se umisťuje na předních příčkách.

Na umělecké škole studoval zpěvák Petr Kolář bicí. Už od osmnácti hrál a zpíval v několika rockových kapelách. V roce 1995 vstoupil do skupiny Precedens, se kterou vydal alba Lalalá a Držhubu. Zároveň nahrál svou první sólovou desku Mackie Messer a stal se frontmanem Arakainu, jedné z nejznámějších metalových kapel u nás. Ve stejné době se dal dohromady se skladatelem Karlem Svobodou.

Kolář se stal hvězdou muzikálů

Mezi největší hity Petra Koláře patří Ještě, že tě, lásko, mám, Jednou nebe zavolá nebo Navzdory hříchům, který nazpíval své ženě poté, co ji podvedl s uvaděčkou Divadla Broadway Lenkou Chlupáčovou.

PETRA KOLÁŘE ZASÁHLA EXEKUCE

V roce 2005 opustil Petr Kolář kapely Arakain i Precedens a vydal dalších pět alb, mj. Čas nás naučí. Svůj hlas i herecký talent propůjčil hlavním rolím v muzikálech Hamlet, Krysař nebo Johanka z Arku. Jako Athos šermoval ve Třech mušketýrech. Bájný meč třímal i jako Artuš v Excaliburu.

V roce 2011 Petr Kolář získal Českého slavíka za nejhranější skladbu. V Turecku vyhrál mezinárodní pěveckou soutěž. V roce 2012 se objevil v rockové opeře Daniela Landy Klíč králů.

O PETRU KOLÁŘOVI ČTĚTE ZDE>>

I když zpěvák Petr Kolář nazpíval prosebný song kvůli odpuštění za svoji nevěru, jeho maželka Zuzana Kolářová se s ním rozvedla v roce 2012. Mají spolu syny Petra a Jana.

V listopadu 2021 se Petr Kolář po desetileté známosti rozešel s o 22 let mladší přítelkyní Lenkou Chlupáčovou. Nedlouho poté se dal dohromady s Markétou, exmanželka hokejového šampiona Viktora Ujčíka.

Petr Kolář rád rybaří, hraje kulečník a bowling.

 

Články o celebritě

Jakub Smolík o zesnulém tatínkovi: Poslední přání jsem mu po poradě s maminkou splnil Jakub Smolík o zesnulém tatínkovi: Poslední přání jsem mu po poradě s maminkou splnil Červen je pro Jakuba Smolíka (63) radostným měsícem, jelikož během něj slaví výročí svatby s manželk... číst článek
Houslista Jaroslav Svěcený: S novou ženou po boku! Klasická hudba z nich udělala přátele Houslista Jaroslav Svěcený: S novou ženou po boku! Klasická hudba z nich udělala přátele Přijela kvůli němu až z Ameriky. „Spolupráce s Jaroslavem je pokaždé skvělá, atmosféra pohodová. Nes... číst článek
Čerstvý padesátník Jan Koller: Dal se na zpěv! Čerstvý padesátník Jan Koller: Dal se na zpěv! Byl to zážitek do památníku! Nejlepší střelec historie fotbalové reprezentace Jan Koller slavil pade... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Jiří Macháček
Jiří Macháček
zobrazit profil Jiří Korn
Jiří Korn
zobrazit profil Ivanna Bagová
Ivanna Bagová
zobrazit profil Iva Frühlingová
Iva Frühlingová
zobrazit profil Sascha Schmitz
Sascha Schmitz
zobrazit profil Michael Jackson
Michael Jackson
zobrazit profil Whitney Houston
Whitney Houston
zobrazit profil Eva Dvořáčková
Eva Dvořáčková