Petr Kolář | Celebwiki.cz

Petr Kolář

Datum narození: 20. 6. 1967
Místo narození: České Budějovice
Profese: zpěvák
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Petr Kolář vydal na šest sólových alb. V muzikálech sbírá jednu hlavní roli za druhou. Ve Slavících se umisťuje na předních příčkách. Desetileté manželství mu ale nevydrželo. Se zpěvačkou a tanečnicí Zuzanou Kolářovou má syny Petra a Jana.

Na umělecké škole studoval zpěvák Petr Kolář bicí. Už od osmnácti hrál a zpíval v několika rockových kapelách. V roce 1995 vstoupil do skupiny Precedens, se kterou vydal alba Lalalá a Držhubu. Zároveň nahrál svou první sólovou desku Mackie Messer a stal se frontmanem Arakainu, jedné z nejznámějších metalových kapel u nás. Ve stejné době se dal dohromady se skladatelem Karlem Svobodou.

Mezi největší Kolářovy hity patří Ještě, že tě, lásko, mám, Jednou nebe zavolá nebo Navzdory hříchům, který nazpíval své ženě poté, co ji podvedl s uvaděčkou Divadla Broadway Lenkou Chlupáčovou.

V roce 2005 opustil Petr Kolář kapely Arakain i Precedens a vydal dalších pět alb. To poslední nese název Čas nás naučí. Svůj hlas i herecký talent propůjčil hlavním rolím v muzikálech Hamlet, Krysař nebo Johanka z Arku. Jako Athos šermoval ve Třech mušketýrech. Bájný meč třímal i jako Artuš v Excaliburu.

V roce 2011 získal Českého slavíka za nejhranější skladbu. V Turecku vyhrál mezinárodní pěveckou soutěž. V roce 2012 se objevil v rockové opeře Dana Landy Klíč králů.

I když zpěvák Kolář nazpíval prosebný song kvůli odpuštění za svoji nevěru, jeho maželka Zuzana Kolářová se s ním rozvedla v roce 2012.

Rád rybaří, hraje kulečník a bowling.

 

Články o celebritě

První záběry z filmu Ženská pomsta: Kohák radí nevěrnicím! První záběry z filmu Ženská pomsta: Kohák radí nevěrnicím! V nezvyklé roli se už brzy na plátně představí Jakub Kohák (45). V nové filmové komedii Ženská pomst... číst článek
Michal David jen pro 100 vyvolených! Michal David jen pro 100 vyvolených! Michal David (59) se s producentem Oldou Lichtenbergem (57) rozhodli, že ministru Zaorálkovi dokážou... číst článek
Polonahý Ledecký (57) předvedl špičkovou formu! Namočil do toho Ester i „Hamlety“ Polonahý Ledecký (57) předvedl špičkovou formu! Namočil do toho Ester i „Hamlety“ Zpěvák a skladatel Janek Ledecký (57) už se asi v karanténě nudí! Nebylo by divu, když nemůže vystup... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Alžběta Bartošová
Alžběta Bartošová
zobrazit profil Nikola Ďuricová
Nikola Ďuricová
zobrazit profil Helena Zeťová
Helena Zeťová
zobrazit profil Petr Kotvald
Petr Kotvald
zobrazit profil Tamara Klusová
Tamara Klusová
zobrazit profil Ilona Csáková
Ilona Csáková
zobrazit profil Ivanna Bagová
Ivanna Bagová