Petr Kolář

Datum narození: 20. 6. 1967
Místo narození: České Budějovice
Profese: zpěvák
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Petr Kolář vydal na šest sólových alb. V muzikálech sbírá jednu hlavní roli za druhou. Ve Slavících se umisťuje na předních příčkách. Desetileté manželství mu ale nevydrželo. Se zpěvačkou a tanečnicí Zuzanou Kolářovou má syny Petra a Jana.

Na umělecké škole studoval zpěvák Petr Kolář bicí. Už od osmnácti hrál a zpíval v několika rockových kapelách. V roce 1995 vstoupil do skupiny Precedens, se kterou vydal alba Lalalá a Držhubu. Zároveň nahrál svou první sólovou desku Mackie Messer a stal se frontmanem Arakainu, jedné z nejznámějších metalových kapel u nás. Ve stejné době se dal dohromady se skladatelem Karlem Svobodou.

Mezi největší Kolářovy hity patří Ještě, že tě, lásko, mám, Jednou nebe zavolá nebo Navzdory hříchům, který nazpíval své ženě poté, co ji podvedl s uvaděčkou Divadla Broadway Lenkou Chlupáčovou.

V roce 2005 opustil Petr Kolář kapely Arakain i Precedens a vydal dalších pět alb. To poslední nese název Čas nás naučí. Svůj hlas i herecký talent propůjčil hlavním rolím v muzikálech Hamlet, Krysař nebo Johanka z Arku. Jako Athos šermoval ve Třech mušketýrech. Bájný meč třímal i jako Artuš v Excaliburu.

V roce 2011 získal Českého slavíka za nejhranější skladbu. V Turecku vyhrál mezinárodní pěveckou soutěž. V roce 2012 se objevil v rockové opeře Dana Landy Klíč králů.

I když zpěvák Kolář nazpíval prosebný song kvůli odpuštění za svoji nevěru, jeho maželka Zuzana Kolářová se s ním rozvedla v roce 2012.

Rád rybaří, hraje kulečník a bowling.

 

Články o celebritě

Upřímná zpověď Heidi Janků o penězích: Mám vyluxované konto! Upřímná zpověď Heidi Janků o penězích: Mám vyluxované konto! Finanční úspory se tenčí a práce je v nedohlednu. Tak zpěvačka Heidi Janků (58) mluvila po smrti man... číst článek
Osamocená Heidi Janků našla spřízněnou duši: Kolářovi »krade« jeho partnerku! Osamocená Heidi Janků našla spřízněnou duši: Kolářovi »krade« jeho partnerku! Zatím nenašla muže, který by aspoň trochu nahradil zesnulého manžela Iva Pavlíka (84). Na dovolené a... číst článek
Podcast: Proč poslal operní star do kouta i tajemství hvězdných hitů prozradil Tomáš Kympl Podcast: Proč poslal operní star do kouta i tajemství hvězdných hitů prozradil Tomáš Kympl Mezi českými i zahraničními hvězdami je za více než 20 let své kariéry jako doma. Zná triky, díky ni... číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Martin Mihalčín
Martin Mihalčín
zobrazit profil Hana Hegerová
Hana Hegerová
zobrazit profil John Lennon
John Lennon
zobrazit profil Gabriela Gunčíková
Gabriela Gunčíková
zobrazit profil Milan Drobný
Milan Drobný
zobrazit profil Voxel (Václav Lebeda)
Voxel (Václav Lebeda)
zobrazit profil Jessica Simpson
Jessica Simpson