Petr Kolář | Celebwiki.cz

Petr Kolář

Datum narození: 20.6.1967
Místo narození: České Budějovice
Profese: zpěvák
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Petr Kolář vydal na šest sólových alb. V muzikálech sbírá jednu hlavní roli za druhou. Ve Slavících se umisťuje na předních příčkách. Desetileté manželství mu ale nevydrželo. Se zpěvačkou a tanečnicí Zuzanou Kolářovou má syny Petra a Jana.

Na umělecké škole studoval zpěvák Petr Kolář bicí. Už od osmnácti hrál a zpíval v několika rockových kapelách. V roce 1995 vstoupil do skupiny Precedens, se kterou vydal alba Lalalá a Držhubu. Zároveň nahrál svou první sólovou desku Mackie Messer a stal se frontmanem Arakainu, jedné z nejznámějších metalových kapel u nás. Ve stejné době se dal dohromady se skladatelem Karlem Svobodou.

Mezi největší Kolářovy hity patří Ještě, že tě, lásko, mám, Jednou nebe zavolá nebo Navzdory hříchům, který nazpíval své ženě poté, co ji podvedl s uvaděčkou Divadla Broadway Lenkou Chlupáčovou.

V roce 2005 opustil Petr Kolář kapely Arakain i Precedens a vydal dalších pět alb. To poslední nese název Čas nás naučí. Svůj hlas i herecký talent propůjčil hlavním rolím v muzikálech Hamlet, Krysař nebo Johanka z Arku. Jako Athos šermoval ve Třech mušketýrech. Bájný meč třímal i jako Artuš v Excaliburu.

V roce 2011 získal Českého slavíka za nejhranější skladbu. V Turecku vyhrál mezinárodní pěveckou soutěž. V roce 2012 se objevil v rockové opeře Dana Landy Klíč králů.

I když zpěvák Kolář nazpíval prosebný song kvůli odpuštění za svoji nevěru, jeho maželka Zuzana Kolářová se s ním rozvedla v roce 2012.

Rád rybaří, hraje kulečník a bowling.

 

Články o celebritě

Ze života Svobody vymazali Vendulu! V novém dokumentu je o ní jedna věta Ze života Svobody vymazali Vendulu! V novém dokumentu je o ní jedna věta Na středeční film mapující život Karla Svobody (†68) se dostavila nejenom řada celebrit, ale především… číst článek
Celebrity prozradily: Jejich tajná pohádková přání Celebrity prozradily: Jejich tajná pohádková přání Zahrát si v pohádce je snem asi každého herce, ale ne všem se to povede. Ivan Trojan nebo Arnošt… číst článek
»Na lidi jsem nezanevřel« říká autor knihy o psovi se srdíčkem na těle, která láme rekordy »Na lidi jsem nezanevřel« říká autor knihy o psovi se srdíčkem na těle, která láme rekordy Gump, pes, který má na jednom boku na flekaté srsti velké hnědé srdíčko, je hlavním hrdinou stejnojmenné… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Hana Ulrychová
Hana Ulrychová
zobrazit profil Kamil Střihavka
Kamil Střihavka
zobrazit profil Milan Chladil
Milan Chladil
zobrazit profil Bobby  Brown
Bobby Brown
zobrazit profil Bára Basiková
Bára Basiková
zobrazit profil Vlastimil Horváth
Vlastimil Horváth
zobrazit profil Petr Muk
Petr Muk
zobrazit profil Linda Genzerová Finková
Linda Genzerová Finková