Petr Kolář | Celebwiki.cz

Petr Kolář

Datum narození: 20.6.1967
Místo narození: České Budějovice
Profese: zpěvák
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Zpěvák Petr Kolář vydal na šest sólových alb. V muzikálech sbírá jednu hlavní roli za druhou. Ve Slavících se umisťuje na předních příčkách. Desetileté manželství mu ale nevydrželo. Se zpěvačkou a tanečnicí Zuzanou Kolářovou má syny Petra a Jana.

Na umělecké škole studoval zpěvák Petr Kolář bicí. Už od osmnácti hrál a zpíval v několika rockových kapelách. V roce 1995 vstoupil do skupiny Precedens, se kterou vydal alba Lalalá a Držhubu. Zároveň nahrál svou první sólovou desku Mackie Messer a stal se frontmanem Arakainu, jedné z nejznámějších metalových kapel u nás. Ve stejné době se dal dohromady se skladatelem Karlem Svobodou.

Mezi největší Kolářovy hity patří Ještě, že tě, lásko, mám, Jednou nebe zavolá nebo Navzdory hříchům, který nazpíval své ženě poté, co ji podvedl s uvaděčkou Divadla Broadway Lenkou Chlupáčovou.

V roce 2005 opustil Petr Kolář kapely Arakain i Precedens a vydal dalších pět alb. To poslední nese název Čas nás naučí. Svůj hlas i herecký talent propůjčil hlavním rolím v muzikálech Hamlet, Krysař nebo Johanka z Arku. Jako Athos šermoval ve Třech mušketýrech. Bájný meč třímal i jako Artuš v Excaliburu.

V roce 2011 získal Českého slavíka za nejhranější skladbu. V Turecku vyhrál mezinárodní pěveckou soutěž. V roce 2012 se objevil v rockové opeře Dana Landy Klíč králů.

I když zpěvák Kolář nazpíval prosebný song kvůli odpuštění za svoji nevěru, jeho maželka Zuzana Kolářová se s ním rozvedla v roce 2012.

Rád rybaří, hraje kulečník a bowling.

 

Články o celebritě

»Na lidi jsem nezanevřel« říká autor knihy o psovi se srdíčkem na těle, která láme rekordy »Na lidi jsem nezanevřel« říká autor knihy o psovi se srdíčkem na těle, která láme rekordy Gump, pes, který má na jednom boku na flekaté srsti velké hnědé srdíčko, je hlavním hrdinou stejnojmenné… číst článek
Zemřel Karel Gott (†80): První reagovala milenka, následovala smršť reakcí slavných! Zemřel Karel Gott (†80): První reagovala milenka, následovala smršť reakcí slavných! Ve středu 1. října krátce před půlnocí zemřel Karel Gott, který se dožil krásných 80 let. Jako první… číst článek
Hádky kvůli penězům! Vraťte nám vstupné, zuří Gottovi fanoušci kvůli Benátské bez Karla Hádky kvůli penězům! Vraťte nám vstupné, zuří Gottovi fanoušci kvůli Benátské bez Karla Tisíce lidí mířily na festival Benátská! pouze kvůli čtvrtečnímu vystoupení Karla Gotta (80)! Když… číst článek

Další Zpěváci

zobrazit profil Emma Drobná
Emma Drobná
zobrazit profil Sagvan Tofi
Sagvan Tofi
zobrazit profil Daniel Nekonečný
Daniel Nekonečný
zobrazit profil Peter Nagy
Peter Nagy
zobrazit profil Monika Absolonová
Monika Absolonová
zobrazit profil Tereza Mátlová
Tereza Mátlová
zobrazit profil Sámer Issa
Sámer Issa
zobrazit profil Eva Urbanová
Eva Urbanová