Monika Zoubková

Monika Zoubková

Datum narození: 23. 7. 1976
Místo narození: Krnov
Profese: herečka, spisovatelka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka Monika Zoubková Dočekalová se na televizní obrazovce proslavila rolí lékařky Terezy Valšíkové v Ordinaci v růžové zahradě 2 a ve filmu úlohou Káči v komedii Taková normální rodinka.

Už od dětství hraje na housle. Po gymnázium v rodném Krnově Monika Zoubková vystudovala JAMU v Brně. Ještě koncem studia přijala nabídku účinkovat v Divadelním spolku Kašpar.

MONIKA ZOUBKOVÁ - Z ORDINACE K VRAŽDÁM

Vidět jste Moniku Zoubkovou mohli také v Divadle Rokoko, ve Studiu Ypsilon, v Divadle Ungelt, v Činoherním studiu Ústí nad Labem či na Letních shakespearovských slavnostech.

Před profesionální kamerou se Monika Zoubková poprvé předvedla v inscenaci Viktora Polesného Ani svatí, ani andělé (2001) natočené podle literární předlohy Ivana Klímy se Zlatou Adamovskou v hlavní roli.

Sestřičku si Monika Zoubková zahrála v seriálu Nemocnice na kraji města po dvaceti letech, prostitutku v romantickém dramatu režiséra Jaroslava Brabce Zlatá brána, zapisovatelku ve snímku Petra Nikolaeva Kousek nebe, vzteklou úřednici v krimi seriálu režisérky Jitky Bártů Temný kraj.

Do povědomí široké divácké veřejnosti se Monika Zoubková dostal rolí problematické lékařky Terezy Valšíkové v seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 a postavou Káči v komedii Taková normální rodinka.

Jednu z hlavních postav Monika Zoubková ztvárnila v povídkovém snímku Bloudím. Zahrála si mj. v seriálech Všechny moje lásky, Specialisté či Černé vdovy.

Kromě herectví se Monika Zoubková Dočekalová začala věnovat psaní. Je autorkou knížky pro děti Brok, Flek a strašidla (2020) o dvou statečných psech, jezevčíkovi a voříškovi, hajném a lesu plném všelijakých strašidel.

O MONICE ZOUBKOVÉ DOČEKALOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Manželem Moniky Zoubkové se roku 2007 stal režisér a umělecký šéf známých pražských divadel Michal Dočekal. Mají spolu dceru Emmu Luisu, která se páru narodila záhy po svatbě. Čtyři roky nato přivedla herečka na svět dceru Stellu Marii.

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Klára Kloudová
Klára Kloudová
zobrazit profil Bruce Willis
Bruce Willis
zobrazit profil Miroslav Zikmund
Miroslav Zikmund
zobrazit profil Patrik Hezucký
Patrik Hezucký
zobrazit profil Si  Ťin-pching
Si Ťin-pching
zobrazit profil Denisa Rohanová
Denisa Rohanová
zobrazit profil Ivana Trumpová-Zelníčková
Ivana Trumpová-Zelníčková
zobrazit profil Liana Janáčková
Liana Janáčková