Ladislav Potměšil

Datum narození: 2. 9. 1945
Datum úmrtí: 12. 7. 2021
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ladislav Potměšil proslul jako major Maisner, štamgast v seriálové Hospodě, táta na plný úvazek v Diskopříběhu nebo starosta v Přístavu.

Ladislav Potměšil se narodil v den, kdy oficiálně skočila druhá světová válka, kterou jeho maminka, tehdy těhotná, přežila jen o fous. Na světě vůbec nemusel být, kdyby při jednom z bombardování neschovali těhotnou ženu do nižšího sklepení - ve sklepě nad ní totiž všichni zahynuli.

LADISLAV POTMĚŠIL A ZÁVAŽNÁ OPERACE

Potměšil vynikal v komediálních rolích

Vyrůstal na pražském Žižkově, kde přes ulici žil starší Jiří Krampol. „Osobně jsme se jako kluci neznali, protože byl starší, ale vím, že se ho na Žižkově všichni kluci báli,“ tak zavzpomínal Ladislav Potměšil na Jiřího Krampola, se kterým se setkal jako kolega v divadle i v televizi.

Vynikal především v komediálních rolích, zejména v roli Majora Maisnera v třídílném filmu Byl jednou jeden polda. Měl se dočkat i svého čtvrtého pokračování, na což ale ve finále nedošlo a Ladislava Potměšila to neobyčejně mrzelo. Snad i proto, že se potýkal s finančními potížemi.

Potměšil v Ordinaci v růžové zahradě

Divadlo se stalo jeden čas jeho jediným přijmem, a to je v porovnání s televizními honoráři viditelný rozdíl. Jen v Ordinaci v růžové zahradě si Ladislav Potměšil přišel na statisícový honorář. V tomto seriálu si zahrál po boku Veroniky Jeníkové, coby jeho seriálové ženy Vendulky.

Další roli dostal v konkurenčním seriálu Cesty domů, kde si zahrál s hereckými velikány, jako jsou např. Alois Švehlík, Jan Vlasák nebo Juraj Semerád. Seriálové role Ladislav Potměšil nezavrhoval, i proto přijal další, a to v seriálech HospodaSvatby v Benátkách či Přístav.

Ladislav Potměšil byl dvakrát ženatý

Z prvního manželství měl Ladislav Potměšil dceru Mášu, která mu dala vnuka Honzíka a vnučku Fanynku. Jeho další manželkou se stala Jaroslava Brousková z herecké branže, která přivedla na svět syny Ladislava a Jana. Spolu tvořili manželský pár bezmála půl století.

Herec Ladislav Potměšil zemřel 12. července 2021. Bylo mu 75 let.

 

Články o celebritě

Ladislav Potměšil (†75): Konec pohřbu za 18 minut! Ladislav Potměšil (†75): Konec pohřbu za 18 minut! Pouze rodinní příslušníci a pár nejbližších přátel se naposledy loučili s Ladislavem Potměšilem (†75... číst článek
Pohřeb Ladislava Potměšila (†75): Zdrcenou vdovu podpíral brácha Brousek Pohřeb Ladislava Potměšila (†75): Zdrcenou vdovu podpíral brácha Brousek Na poslední cestu vyprovodila herce Ladislava Potměšila (†75) nejbližší rodina a přátelé. Jeho posle... číst článek
Hvězda Ordinace Jirešová oplakává kolegu Ladislava Potměšila (†75): Jednu věc jsem mu záviděla! Jakou? Hvězda Ordinace Jirešová oplakává kolegu Ladislava Potměšila (†75): Jednu věc jsem mu záviděla! Jakou? Zadrhl se jí hlas a musela přestat natáčet, když se dozvěděla o smrti Ladislava Potměšila (†75). „To... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lisa Kudrow
Lisa Kudrow
zobrazit profil Daniela Šinkorová
Daniela Šinkorová
zobrazit profil Jan Vlasák
Jan Vlasák
zobrazit profil Jiří Maryško
Jiří Maryško
zobrazit profil Jiřina Bohdalová
Jiřina Bohdalová
zobrazit profil Štěpánka Fingerhutová
Štěpánka Fingerhutová
zobrazit profil Jana Kolesárová
Jana Kolesárová
zobrazit profil Svatopluk Matyáš
Svatopluk Matyáš