Ladislav Potměšil | Celebwiki.cz

Ladislav Potměšil

Datum narození: 2.9.1945
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herec Ladislav Potměšil je znám jako major Maisner, štamgast v seriálové Hospodě, táta na plný úvazek v úspěšném filmu plném hitovek Diskopříběh nebo starosta v Přístavu.

Ladislav Potměšil se narodil v den, kdy oficiálně skočila druhá světová válka, kterou jeho maminka, tehdy těhotná, přežila jen o fous. Na světě vůbec nemusel být, kdyby při jednom z bombardování neschovali těhotnou ženu do nižšího sklepení – ve sklepě nad ní totiž všichni zahynuli.

Byl dvakrát ženatý. Z prvního manželství má dceru Mášu, která dala Ladislavu Potměšilu vnuka Honzíka a vnučku Fanynku, má dodnes výborné vztahy. Jeho další manželkou se stala Jaroslava Brousková z herecké branže, která přivedla na svět dva syny Ladislava a Jana. Spolu tvoří spokojený manželský pár více jak 40 let.

LADISLAV POTMĚŠIL A ZÁVAŽNÁ OPERACE

Vysrůstal na pražském Žižkově, kde přes ulici žil starší Jiří Krampol. „Osobně jsme se jako kluci neznali, protože byl starší, ale vím, že se ho na Žižkově všichni kluci báli,“ tak zavzpomínal Ladislav Potměšil na Jiřího Krampola, s kterým se setkal jako kolega v divadle i v televizi.

Ladislav Potměšil vynikal především v komediálních rolích, zejména v roli Majora Maisnera v třídílném filmu Byl jednou jeden polda. Měl se dočkat i svého čtvrtého pokračování, na což ale ve finále nedošlo a Ladislava Potměšila to neobyčejně mrzelo. Snad i proto, že se potýkal s finančními potížemi. Divadlo se stalo jeden čas jeho jediným přijmem, a to je v porovnání s televizními honoráři viditelný rozdíl. Jen v Ordinaci v růžové zahradě si přišel na statisícový honorář. V tomto seriálu si zahrál po boku Veroniky Jeníkové, coby jeho seriálové ženy Vendulky.

Další roli dostal v konkurenčním seriálu Cesty domů, kde si zahrál s hereckými velikány jako jsou například Alois Švehlík, Jan Vlasák nebo Juraj Semerád. Seriálové role Ladislav Potměšil nezavrhuje, i proto přijmul další, a to v seriálech HospodaSvatby v Benátkách či Přístav.

 

 

 

Články o celebritě

Zpověď vážně nemocného Ladislava Potměšila (73): MŮJ DLOUHÝ BOJ S RAKOVINOU Zpověď vážně nemocného Ladislava Potměšila (73): MŮJ DLOUHÝ BOJ S RAKOVINOU Až zákeřná rakovina přiměla majora Maisnera z Byl jednou jeden polda, aby začal žít také svůj soukromý… číst článek
Rakovinu chtěl utajit?! »Poldovi« Ladislavu Potměšilovi museli lékaři odoperovat.... Rakovinu chtěl utajit?! »Poldovi« Ladislavu Potměšilovi museli lékaři odoperovat.... Kvůli rakovině musel podstoupit čtyři operace během jediného roku! Mrazivé tajemství skrýval Ladislav… číst článek
13. komnata herce Ladislava Potměšila (73): PŘIZNAL RAKOVINU V PÁTEŘI! 13. komnata herce Ladislava Potměšila (73): PŘIZNAL RAKOVINU V PÁTEŘI! Během jednoho roku podstoupil čtyři operace kvůli rakovině! Děsivé tajemství tajil Ladislav Potměšil… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiří Schmitzer
Jiří Schmitzer
zobrazit profil Jennifer Lawrence
Jennifer Lawrence
zobrazit profil Renata Olárová
Renata Olárová
zobrazit profil Romana Goščíková
Romana Goščíková
zobrazit profil Megan Fox
Megan Fox
zobrazit profil Marián Labuda
Marián Labuda
zobrazit profil František Peterka
František Peterka
zobrazit profil Simona Postlerová
Simona Postlerová