Související celebrity

Životopis

Herec a bavič Miroslav Donutil začínal v Huse na provázku a dotáhl to až do Národního divadla. Hrál i v řadě oblíbených filmů. Legendární jsou třeba Černí baroni či Pelíšky.

Miroslav Donutil vystudoval JAMU v Brně a již během studia nastoupil do brněnského divadla Husa na provázku. Zde ztvárnil nespočet rolí. Na počátku 90. let 20. století se stal členem činohry Národního divadla, kde předvedl řadu mimořádných výkonů. Ve hře Sluha dvou pánů přímo exceloval.  

MIROSLAV DONUTIL - PROČ OPUSTIL DOKTORA MARTINA

Odehrál spoustu nezapomenutelných rolí ve filmech, jako jsou např. Černí baroni, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Pelíšky, Želary, Nuda v Brně nebo Román pro muže. Miroslav Donutil se věnuje i dabingu a často vystupuje jako bavič a komik. Měl v televizi i vlastní pořady a inscenace. 

Mezi zajímavosti spojené s Miroslavem Donutilem můžeme zařadit fakt, že původně nechtěl zvolit hereckou dráhu, ale chtěl se stát novinářem. Hercem se nakonec stal, jak sám tvrdí, hlavně kvůli absenci matematiky na JAMU. Od svých 18 let se léčí s epilepsií a kvůli této nemoci je téměř celý život abstinent.

O MIROSLAVU DONUTILOVI ČTĚTE ZDE>>

Se svou ženou Zuzanou Donutilovou Miroslav Donutil vychoval syny Tomáše a Martina, který se vydal v otcových šlépějích a stal se hercem.

 

Články o celebritě

Doktor Martin míří do kin: Donutil řeší případ záhadné kostry Doktor Martin míří do kin: Donutil řeší případ záhadné kostry Svérázný morous, novopečený otec, doktor Martin Elinger se vrací do Beskyd. Pomáhat bude tentokrát… číst článek
Donutil dostal nůž na krk: HLADOVKA POD DOHLEDEM ZNÁMÉHO EXPERTA! Donutil dostal nůž na krk: HLADOVKA POD DOHLEDEM ZNÁMÉHO EXPERTA! Kvůli roli v připravovaném snímku z nedávné historie si sedmašedesátiletý herec bude muset hrábnout… číst článek
Sestřička Marcinková z Doktora Martina: Porodila dceru Sestřička Marcinková z Doktora Martina: Porodila dceru Drzá sestřička ze seriálu doktor Martin Gabriela Marcinková (30) porodila dceru. Půvabná Slovenka… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sabina Rojková
Sabina Rojková
zobrazit profil Uma Thurman
Uma Thurman
zobrazit profil Berenika Suchánková
Berenika Suchánková
zobrazit profil Ján Sedal
Ján Sedal
zobrazit profil Sharon Stone
Sharon Stone
zobrazit profil Filip Kaňkovský
Filip Kaňkovský
zobrazit profil Aneta Krejčíková
Aneta Krejčíková
zobrazit profil Miloň Čepelka
Miloň Čepelka