Miroslav Donutil | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Herec a bavič Miroslav Donutil začínal v Huse na provázku a dotáhl to až do Národního divadla. Hrál i v řadě oblíbených filmů. Legendární jsou třeba Černí baroni či Pelíšky.

Miroslav Donutil vystudoval JAMU v Brně a již během studia nastoupil do brněnského divadla Husa na provázku. Zde ztvárnil nespočet rolí. Na počátku 90. let 20. století se stal členem činohry Národního divadla, kde předvedl řadu mimořádných výkonů. Ve hře Sluha dvou pánů přímo exceloval.  

MIROSLAV DONUTIL - PROČ OPUSTIL DOKTORA MARTINA

Odehrál spoustu nezapomenutelných rolí ve filmech, jako jsou např. Černí baroni, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Pelíšky, Želary, Nuda v Brně nebo Román pro muže. Miroslav Donutil se věnuje i dabingu a často vystupuje jako bavič a komik. Měl v televizi i vlastní pořady a inscenace. 

Mezi zajímavosti spojené s Miroslavem Donutilem můžeme zařadit fakt, že původně nechtěl zvolit hereckou dráhu, ale chtěl se stát novinářem. Hercem se nakonec stal, jak sám tvrdí, hlavně kvůli absenci matematiky na JAMU. Od svých 18 let se léčí s epilepsií a kvůli této nemoci je téměř celý život abstinent.

O MIROSLAVU DONUTILOVI ČTĚTE ZDE>>

Se svou ženou Zuzanou Donutilovou Miroslav Donutil vychoval syny Tomáše a Martina, který se vydal v otcových šlépějích a stal se hercem.

 

Články o celebritě

Rytíř večírků Jarda Jágr: Po rozchodu s Kopřivovou odchází z mejdanů poslední! Rytíř večírků Jarda Jágr: Po rozchodu s Kopřivovou odchází z mejdanů poslední! Hokejový bůh Jaromír Jágr (47) je po rozchodu s Veronikou Kopřivovou (28) jak utržený ze řetězu.… číst článek
Šlofíček vedle Čvančarové! Donutil usnul přímo na společenské akci Šlofíček vedle Čvančarové! Donutil usnul přímo na společenské akci Únava, přepětí, a to vše ještě podpořené obřím vedrem. To by umořilo každého. Není proto divu, že… číst článek
Donutilův trapas: Před zraky Čvančarové a spol... Donutilův trapas: Před zraky Čvančarové a spol... Únava organismu byla silnější než společenský bonton. Tak dopadl Miroslav Donutil (68) na festivalu… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Zuzana Kajnarová
Zuzana Kajnarová
zobrazit profil Kateřina  Janečková
Kateřina Janečková
zobrazit profil Vlastimil Harapes
Vlastimil Harapes
zobrazit profil Robert  Mikluš
Robert Mikluš
zobrazit profil Andrej  Chalimon
Andrej Chalimon
zobrazit profil Petr Šimčák
Petr Šimčák
zobrazit profil Marek Holý
Marek Holý
zobrazit profil Michal Nesvadba
Michal Nesvadba