Miroslav Donutil | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Herec a bavič Miroslav Donutil začínal v Huse na provázku a dotáhl to až do Národního divadla. Hrál i v řadě oblíbených filmů. Legendární jsou třeba Černí baroni či Pelíšky.

Miroslav Donutil vystudoval JAMU v Brně a již během studia nastoupil do brněnského divadla Husa na provázku. Zde ztvárnil nespočet rolí. Na počátku 90. let 20. století se stal členem činohry Národního divadla, kde předvedl řadu mimořádných výkonů. Ve hře Sluha dvou pánů přímo exceloval.  

MIROSLAV DONUTIL - PROČ OPUSTIL DOKTORA MARTINA

Odehrál spoustu nezapomenutelných rolí ve filmech, jako jsou např. Černí baroni, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Pelíšky, Želary, Nuda v Brně nebo Román pro muže. Miroslav Donutil se věnuje i dabingu a často vystupuje jako bavič a komik. Měl v televizi i vlastní pořady a inscenace. 

Mezi zajímavosti spojené s Miroslavem Donutilem můžeme zařadit fakt, že původně nechtěl zvolit hereckou dráhu, ale chtěl se stát novinářem. Hercem se nakonec stal, jak sám tvrdí, hlavně kvůli absenci matematiky na JAMU. Od svých 18 let se léčí s epilepsií a kvůli této nemoci je téměř celý život abstinent.

O MIROSLAVU DONUTILOVI ČTĚTE ZDE>>

Se svou ženou Zuzanou Donutilovou Miroslav Donutil vychoval syny Tomáše a Martina, který se vydal v otcových šlépějích a stal se hercem.

 

Články o celebritě

Princ z Pyšné princezny Miloš Nesvadba (†95) nebyl jen herec: Maloval i Donutila! Princ z Pyšné princezny Miloš Nesvadba (†95) nebyl jen herec: Maloval i Donutila! Do vínku dostal dvě nadání. Miloš Nesvadba (†95), který ve středu zemřel na selhání organismu, byl h... číst článek
Hvězda Slunečné Lambora mění profesi? Kvůli nové roli rychle otočil! Hvězda Slunečné Lambora mění profesi? Kvůli nové roli rychle otočil! Bezesporu talentovaný mladý herec Marek Lambora (25) je majitelem nejenom velice přitažlivého zevněj... číst článek
Hvězdy na Slavii: Prachař v extázi, Donutil si brnkal a Voráček s »Pastou« u piva!  Hvězdy na Slavii: Prachař v extázi, Donutil si brnkal a Voráček s »Pastou« u piva! Je to doma, křepčili ve středu pozdě večer slávisté, když po výhře 1:0 nad Plzní slavili historicky ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová
zobrazit profil Václav Matějovský
Václav Matějovský
zobrazit profil Petr Nárožný
Petr Nárožný
zobrazit profil Miroslava Šafránková
Miroslava Šafránková
zobrazit profil Ivan Trojan
Ivan Trojan
zobrazit profil Ksenia Rappaport
Ksenia Rappaport
zobrazit profil Rebecca  Ferguson
Rebecca Ferguson