Miroslav Donutil | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Herec a bavič Miroslav Donutil začínal v Huse na provázku a dotáhl to až do Národního divadla. Hrál i v řadě oblíbených filmů. Legendární jsou třeba Černí baroni či Pelíšky.

Miroslav Donutil vystudoval JAMU v Brně a již během studia nastoupil do brněnského divadla Husa na provázku. Zde ztvárnil nespočet rolí. Na počátku 90. let 20. století se stal členem činohry Národního divadla, kde předvedl řadu mimořádných výkonů. Ve hře Sluha dvou pánů přímo exceloval.  

MIROSLAV DONUTIL - PROČ OPUSTIL DOKTORA MARTINA

Odehrál spoustu nezapomenutelných rolí ve filmech, jako jsou např. Černí baroni, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Pelíšky, Želary, Nuda v Brně nebo Román pro muže. Miroslav Donutil se věnuje i dabingu a často vystupuje jako bavič a komik. Měl v televizi i vlastní pořady a inscenace. 

Mezi zajímavosti spojené s Miroslavem Donutilem můžeme zařadit fakt, že původně nechtěl zvolit hereckou dráhu, ale chtěl se stát novinářem. Hercem se nakonec stal, jak sám tvrdí, hlavně kvůli absenci matematiky na JAMU. Od svých 18 let se léčí s epilepsií a kvůli této nemoci je téměř celý život abstinent.

O MIROSLAVU DONUTILOVI ČTĚTE ZDE>>

Se svou ženou Zuzanou Donutilovou Miroslav Donutil vychoval syny Tomáše a Martina, který se vydal v otcových šlépějích a stal se hercem.

 

Články o celebritě

Sluha dvou pánů běhal po lokále: Donutil obsluhoval hosty Sluha dvou pánů běhal po lokále: Donutil obsluhoval hosty Žádná práce mu není cizí. Miroslav Donutil (69), který se proslavil jako Sluha dvou pánů, obsluhoval… číst článek
Sluha dvou pánů běhal po lokále? Miroslav Donutil obsluhoval hosty! Sluha dvou pánů běhal po lokále? Miroslav Donutil obsluhoval hosty! Je známý a vyhledávaný herec, přesto se nebojí »vzít« za práci, když je potřeba. Miroslav Donutil… číst článek
Tady jde do tuhého! Prima a ČT válcují Novu všechny dny v týdnu! Tady jde do tuhého! Prima a ČT válcují Novu všechny dny v týdnu! Není žádný den v týdnu, kdy by byl program TV Nova automatickým lídrem večerního televizního vysílání.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ondřej Kavan
Ondřej Kavan
zobrazit profil Hana Maciuchová
Hana Maciuchová
zobrazit profil Lumír Olšovský
Lumír Olšovský
zobrazit profil Chuck Norris
Chuck Norris
zobrazit profil Pavel Nečas
Pavel Nečas
zobrazit profil Tereza Voříšková
Tereza Voříšková
zobrazit profil Viggo Mortensen
Viggo Mortensen
zobrazit profil Monika Timková
Monika Timková