Související celebrity

Životopis

Herec a bavič Miroslav Donutil začínal v Huse na provázku a dotáhl to až do Národního divadla. Hrál i v řadě oblíbených filmů. Legendární jsou třeba Černí baroni či Pelíšky.

Miroslav Donutil vystudoval JAMU v Brně a již během studia nastoupil do brněnského divadla Husa na provázku. Zde ztvárnil nespočet rolí. Na počátku 90. let 20. století se stal členem činohry Národního divadla, kde předvedl řadu mimořádných výkonů. Ve hře Sluha dvou pánů přímo exceloval.  

MIROSLAV DONUTIL - PROČ OPUSTIL DOKTORA MARTINA

Odehrál spoustu nezapomenutelných rolí ve filmech, jako jsou např. Černí baroni, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Pelíšky, Želary, Nuda v Brně nebo Román pro muže. Miroslav Donutil se věnuje i dabingu a často vystupuje jako bavič a komik. Měl v televizi i vlastní pořady a inscenace. 

Mezi zajímavosti spojené s Miroslavem Donutilem můžeme zařadit fakt, že původně nechtěl zvolit hereckou dráhu, ale chtěl se stát novinářem. Hercem se nakonec stal, jak sám tvrdí, hlavně kvůli absenci matematiky na JAMU. Od svých 18 let se léčí s epilepsií a kvůli této nemoci je téměř celý život abstinent.

O MIROSLAVU DONUTILOVI ČTĚTE ZDE>>

Se svou ženou Zuzanou Donutilovou Miroslav Donutil vychoval syny Tomáše a Martina, který se vydal v otcových šlépějích a stal se hercem.

 

Články o celebritě

Libor Bouček promarnil super kšeft snů! Libor Bouček promarnil super kšeft snů! Jiní se o to perou, Libor Bouček to ale odmítnul. Řeč je o účinkování v taneční soutěži StarDance.… číst článek
Čvančarová (40): Velké komplikace kvůli miminku Čvančarová (40): Velké komplikace kvůli miminku Už na podzim se na obrazovkách České televize objeví třetí série kriminálního seriálu Labyrint. Při… číst článek
Bartoška léta skrývá poruchu! O co jde, vyzradil Donutil Bartoška léta skrývá poruchu! O co jde, vyzradil Donutil Herec Jiří Bartoška (71) má tajemství, o kterém nikdy nemluvil. Zřejmě se za svou nedokonalost stydí.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sandra Nováková
Sandra Nováková
zobrazit profil Filip Antonio
Filip Antonio
zobrazit profil Michal Nesvadba
Michal Nesvadba
zobrazit profil Hana Maciuchová
Hana Maciuchová
zobrazit profil Antonie Formanová
Antonie Formanová
zobrazit profil Karel Zima
Karel Zima
zobrazit profil Evelyna Steimarová
Evelyna Steimarová
zobrazit profil Vladimír Brabec
Vladimír Brabec