Miroslav Donutil | Celebwiki.cz

Související celebrity

Životopis

Herec a bavič Miroslav Donutil začínal v Huse na provázku a dotáhl to až do Národního divadla. Hrál i v řadě oblíbených filmů. Legendární jsou třeba Černí baroni či Pelíšky.

Miroslav Donutil vystudoval JAMU v Brně a již během studia nastoupil do brněnského divadla Husa na provázku. Zde ztvárnil nespočet rolí. Na počátku 90. let 20. století se stal členem činohry Národního divadla, kde předvedl řadu mimořádných výkonů. Ve hře Sluha dvou pánů přímo exceloval.  

MIROSLAV DONUTIL - PROČ OPUSTIL DOKTORA MARTINA

Odehrál spoustu nezapomenutelných rolí ve filmech, jako jsou např. Černí baroni, Dědictví aneb Kurvahošigutntag, Pelíšky, Želary, Nuda v Brně nebo Román pro muže. Miroslav Donutil se věnuje i dabingu a často vystupuje jako bavič a komik. Měl v televizi i vlastní pořady a inscenace. 

Mezi zajímavosti spojené s Miroslavem Donutilem můžeme zařadit fakt, že původně nechtěl zvolit hereckou dráhu, ale chtěl se stát novinářem. Hercem se nakonec stal, jak sám tvrdí, hlavně kvůli absenci matematiky na JAMU. Od svých 18 let se léčí s epilepsií a kvůli této nemoci je téměř celý život abstinent.

O MIROSLAVU DONUTILOVI ČTĚTE ZDE>>

Se svou ženou Zuzanou Donutilovou Miroslav Donutil vychoval syny Tomáše a Martina, který se vydal v otcových šlépějích a stal se hercem.

 

Články o celebritě

Český lev ve znamení rodinných pout: Vnučka Janžurky je celá maminka! Český lev ve znamení rodinných pout: Vnučka Janžurky je celá maminka! Jako by se domluvili, že tentokrát nechají své drahé polovičky doma a na předávání filmových cen Čes... číst článek
Rodinné sešlosti na Českých lvech: Janžurová s mladší kopií i chlap v sukni! Rodinné sešlosti na Českých lvech: Janžurová s mladší kopií i chlap v sukni! Někteří herci na slavnostní předávání filmových cen Český lev nechali své drahé polovičky doma a vyv... číst článek
EXKLUZIVNÍ FOTO: Bolek Polívka do toho potřetí praštil! V Brně si vzal přítelkyni Marcelu EXKLUZIVNÍ FOTO: Bolek Polívka do toho potřetí praštil! V Brně si vzal přítelkyni Marcelu Z Marcely Černé (50) je od soboty paní Polívková. Bolek Polívka (70) se v sobotu potají oženil. Vzal... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marta Dancingerová
Marta Dancingerová
zobrazit profil Stanislav Fišer
Stanislav Fišer
zobrazit profil Martin Trnavský
Martin Trnavský
zobrazit profil Klára Doležalová
Klára Doležalová
zobrazit profil Tomáš Dianiška
Tomáš Dianiška
zobrazit profil Anna Klausnerová
Anna Klausnerová
zobrazit profil Robert Bárta
Robert Bárta
zobrazit profil Michał  Żebrowski
Michał Żebrowski