Martin Donutil | Celebwiki.cz

Martin Donutil

Datum narození: 26.5.1991
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Martin Donutil, syn Miroslava Donutila, dostal jednu z hlavních rolí v seriálu České televize Četníci z Luhačovic. V divadle začínal v slavné Huse na provázku Bolka Polívky.

Po konzervatoři začal Martin Donutil účinkovat v brněnském divadle Husa na provázku. Ztvárnil zde role mj. v představeních Balada pro banditu, Kníže Miškin je idiot, Leoš aneb Tvá nejvěrnější, Ubu králem: Svoboda!, Ze života hmyzu – Oh! Jaká podívaná!, Uršula. V Činohře Národního divadla se představil ve veleúspěšném přestavení Sluha dvou pánů, kde hlavní roli, tedy Truffaldina, ztvárnil jeho otec Miroslav Donutil.

MARTIN DONUTIL – ŠLAPE OTCI NA PATY?

Talentovaný Martin Donutil si i v televizi zahrál společně se svým otcem (seriály Hotel Herbich, 3 plus 1 s Miroslavem Donutilem, Josef a Ly, Doktor Martin). Menší roli dostal v TV komedii Bekyně mniška s Václavem Vydrou, Nelou Boudovou, Svatoplukem Skopalem a Simona Postlerovou, ve válečném dramatu Petra Nikolaeva Lidice (2011), v sci-fi komedii Miloslava Šmídmajera Probudím se včera (2012) či v pohádce Zázračný nos, poprvé vysílané Českou televizí o vánočních svátcích 2016.

Štěstí v podobě jedné z hlavních rolí se na Martina Donutila usmálo také v produkci ČT, a to v krimi seriálu Četníci z Luhačovic (2017), jehož děj se odehrává roku 1919. Společně s Robertem Hájkem v něm ztvárnil ústřední dvojici mladých prvorepublikových četníků. Na place se potkali s Pavlem Zedníčkem, Robertem Jaškówem, Karlem Dobrým, Jiřím Langmajer, Ondřejem Malým, Pavlou Tomicovou, Danou Batulkovou či Vicou Kerekes.

Martin Donutil má bratra Tomáše, který se nevydal v otcových šlépějích, stal se informatikem. Hercovou partnerkou se stala Viktorie Zrzavá, neteř manželky podnikatele Zdeňka Bakaly.

O MARTINU DONUTILOVI ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

DUSNO KOLEM DONUTILA: Fingovaný zákrok?! DUSNO KOLEM DONUTILA: Fingovaný zákrok?! Všude rozhlásil, že kvůli obrovským bolestem kolene bude muset pod kudlu. Nechat si vyměnit kloub… číst článek
Donutil přiznal lež o svém zdraví! Proč si vymyslel operaci? Donutil přiznal lež o svém zdraví! Proč si vymyslel operaci? Herec Miroslav Donutil (68) si vymyslel operaci kolene! Právě tím zákrokem totiž zdůvodnil konec… číst článek
Luxusní diváci Plíšková s Hrdličkou: Ohoz za statisíce a vtipkování s Donutilem! Luxusní diváci Plíšková s Hrdličkou: Ohoz za statisíce a vtipkování s Donutilem! Jsme mladí, vysmátí a... pekelně bohatí! Manželé Michal Hrdlička (30) s Karolínou Plíškovou (27)… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Roman Říčař
Roman Říčař
zobrazit profil Aneta Vrzalová
Aneta Vrzalová
zobrazit profil Tomáš Mrvík
Tomáš Mrvík
zobrazit profil Kristýna Leichtová
Kristýna Leichtová
zobrazit profil Pavel Nový
Pavel Nový
zobrazit profil Ladislav Chudík
Ladislav Chudík
zobrazit profil Tim Robbins
Tim Robbins
zobrazit profil Ladislav Županič
Ladislav Županič