Igor Orozovič

Datum narození: 7. 7. 1984
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Igor Orozovič, partner sexy Terezy Voříškové, hraje na klavír, tančí, zpívá, skládá hudbu, maluje; ovládá angličtinu, francouzštinu, srbštinu a dokáže okouzlit.

Po maturitě na gymnáziu Igor Orozovič studoval dva roky muzikálové herectví na Konzervatoři Jaroslava Ježka a poté činoherní herectví na DAMU v Praze. Absolvoval v roce 2010 titulní rolí Moliérova Tartuffa a rolí Dr. Dorna v Čechovově Rackovi. V době studií hostoval ve studiu Saint Germain-Rock Café v Praze, v Divadle Na prádle nebo v Divadle Ta Fantastika. Zahrál si i na ostravských Shakespearovských slavnostech.

IGOR OROZOVIČ A SEXY TEREZA VOŘÍŠKOVÁ

Jeho domovskou scénou je Národní divadlo moravskoslezském v Ostravě. Hrál tam třeba v inscenacích Donaha!, Amadeus, Její pastorkyně, Pygmalion, Kuřačky, Balada pro banditu, Její pastorkyně či Smrtihlav. V angažmá v ND v Praze se uvedl titulní rolí ve Strakonickém dudákovi. Dále jste jej mohli vidět v dramatu Les, ve hře bratří Čapků Ze života hmyzu, v pohádce Deváté srdce, ve hře Audience u královny, V rytmu swingu buší srdce mé nebo v Othellovi.

V roce 2011 byl Igor Orozovič nominován na Cenu Alfréda Radoka v kategorii Talent. Nominaci získal také na Thálii v kategorii muzikál. Je spoluzakladatelem spolku Cabaret Calembour.

Před filmovou kamerou se Igor Orozovič v Česku poprvé objevil ve válečném snímku Vladimíra Drhy Anglické jahody (2008). Jednu z hlavních rolí – společně s Petrem Formanem a Zuzanou Norisovou – ztvárnil v dramatu Martina Duby Bella Mia (2013). S Terezou Voříškovou se na place potkal v celovečerním debutu Jakuba Šmída Laputa. Zde se Igor Ozorovič předvedl v hlavní mužské roli. Jako host kavárny Laputa se zajímá o její majitelku Johanku (Tereza Voříšková).

IGOR OROZOVIČ – DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI NAJDETE ZDE

 

Články o celebritě

Herec Ondřej Pavelka: PŘEDČASNÝ DŮCHOD KVŮLI INFARKTU! Herec Ondřej Pavelka: PŘEDČASNÝ DŮCHOD KVŮLI INFARKTU! Velkou rošádou začne další, v pořadí už pátá série oblíbeného primáckého seriálu Polda. Davidu Matás... číst článek
Berenika Kohoutová ukázala dceru Lolu (16 měs.)! Je to andílek s ďáblem v těle Berenika Kohoutová ukázala dceru Lolu (16 měs.)! Je to andílek s ďáblem v těle Na sociální síti se snaží své holčičce zakrýt obličej, ale na křtu knihy Babička své matky Ireny Obe... číst článek
Oslavenkyně Iva Janžurová (80): Zdrtila i Donutila Oslavenkyně Iva Janžurová (80): Zdrtila i Donutila Další důvod k oslavě! Novopečená osmdesátnice Iva Janžurová dala všem na frak. Audienci u královny, ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Robert Bárta
Robert Bárta
zobrazit profil Josef Carda
Josef Carda
zobrazit profil Mark  Wahlberg
Mark Wahlberg
zobrazit profil Carice van Houten
Carice van Houten
zobrazit profil Sandra Nováková
Sandra Nováková
zobrazit profil Anastázie Chocholatá
Anastázie Chocholatá
zobrazit profil Gérard Depardieu
Gérard Depardieu
zobrazit profil Michaela Badinková
Michaela Badinková