Tereza Voříšková | Celebwiki.cz

Tereza Voříšková

Datum narození: 29.9.1989
Místo narození: Praha
Výška: 175 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka Tereza Voříšková, známá z filmů jako Rafťáci, Ro(c)k podvraťáků či Bobule, se v létě 2019 provdala za tanečníka Matyáše Rambu.

Tereza Voříšková začal studovat hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Od dětství se věnovala tanci a byla součástí dětského tanečního souboru Valášek. I přes to, že chtěla být vždy baletkou, už v osmi letech si střihla malé herecké vystoupení k videoklipu Medvídek, který natáčel Filip Renč s kapelou Lucie.

TEREZA VOŘÍŠKOVÁ RÁDA CESTUJE

První skutečná herecká role Terezy Voříškové přišla až v roce 2005 s Rafťáky. Dokonce našla zalíbení i v jednom z hlavních představitelů. Vztah, který trval téměř dva roky, však Tereza Voříšková i Vojta Kotek dlouhou dobu skrývali.

O rok později Tereza Voříšková pokračovala rolí v Ro(c)ku podvraťáků. V roce 2008 se objevila dokonce v pěti filmech: Svatba na bitevním poli, Venkovský učitel, BrainStorm, Kanadská noc a asi v nejvýraznější roli ve filmu Bobule po boku Kryštofa Hádka.

Tereza Voříšková v roce 2009 na úspěšnou vlnu rolí navázala pohádkou Peklo s princeznou, pokračováním 2Bobule nebo filmy Ďáblova lest, Zemský ráj to na pohled, Ať žijí rytíři a Ctrl Emotion. Po dvouleté pauze se pak objevila v oceněném filmu Alois Nebel.

Kromě filmových rolí si Tereza Voříšková nenechala ujít ani seriálovou zkušenost. Vidět byla např. v sériích Místo v životě, Trapasy, Soukromé pasti, Kriminálka Anděl či Terapie. Prosadila se dokonce v zahraniční produkci, jako byl seriál Borgia či Pohřešovaní. Mimo kina a televize je k vidění i na divadelních prknech.

Za hlavní roli v tragikomedii Jiřího Havelky Vlastníci (2019) byla Tereza Ramba, a to stejně jako Dagmar Havlová a Jiří Lábus, v roce 2020 nominována na Českého lva

Tereza Voříšková je také známá nahými scénami, kterých už si prošla několik. Mimo to velmi ráda jí. Sama o sobě sama tvrdí, že je velká trémistka. Opakovaně se přednedla coby modelka, fotila např. pro prestižní časopis Elle.

O TEREZE VOŘÍŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

O Tereze Voříškové se ale kromě herecké kariéry píše i v souvislosti s hereckými kolegy. Měla dokonce pustit Vojtu Kotka k vodě právě kvůli Kryštofu Hádkovi, s nímž se sblížila během natáčení Bobulí. Jestli je to pravda, se ale můžeme jen dohadovat, stejně jako proč nakonec opustila i jeho.

Mezi její milence patřil i Jiří Mádl. Posléze udržovola vztah s hercem Igorem Orozovičem. V létě 2019 si Tereza Voříšková vzala tanečníka Matyáše Rambu. Na téhož roku mu porodila potomka.

 

Články o celebritě

Nejslavnější miminka roku 2019: Pro Voříškovou to bylo peklo! Rodily i Mynářová nebo Šafi! Nejslavnější miminka roku 2019: Pro Voříškovou to bylo peklo! Rodily i Mynářová nebo Šafi! Osobnosti a celebrity letos přivedly na svět mnoho potomků. Děti se rodily tajně, během divoké bouřky… číst článek
Šťastné a veselé u Vémoly, Plekance i Hezuckého: Pod stromkem vlastní jezulátka! Šťastné a veselé u Vémoly, Plekance i Hezuckého: Pod stromkem vlastní jezulátka! Vánoce jsou svátky, které chceme trávit především v kruhu rodinném. Ty letošní budou obzvlášť veselé… číst článek
Dramatické natáčení Pekla s princeznou: Mádl od krve a visící Voříšková! Dramatické natáčení Pekla s princeznou: Mádl od krve a visící Voříšková! Skoro by se zdálo, že při natáčení Peklo s princeznou opravdu řádili nějací čerti či rarachové. Jelikož… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vladimír Dlouhý
Vladimír Dlouhý
zobrazit profil Martha Issová
Martha Issová
zobrazit profil Lujza Garajová Schrameková
Lujza Garajová Schrameková
zobrazit profil Jane Seymourová
Jane Seymourová
zobrazit profil Pavel Šimčík
Pavel Šimčík
zobrazit profil Miroslav Vladyka
Miroslav Vladyka
zobrazit profil Pavel Zedníček
Pavel Zedníček
zobrazit profil Hana Brejchová
Hana Brejchová