Tereza Voříšková

Datum narození: 29. 9. 1989
Místo narození: Praha
Výška: 175 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herečka Tereza Voříšková, známá z filmů jako Rafťáci, Ro(c)k podvraťáků či Bobule, se v létě 2019 provdala za tanečníka Matyáše Rambu. Následující rok dostala Českého lva.

Tereza Voříšková studovala hudebně-dramatický obor na konzervatoři v Praze. Od dětství se věnovala tanci a byla součástí dětského tanečního souboru Valášek. I přes to, že chtěla být vždy baletkou, už v osmi letech si střihla malé herecké vystoupení k videoklipu Medvídek, který natáčel Filip Renč s kapelou Lucie.

TEREZA RAMBA RÁDA CESTUJE

První skutečná herecká role Terezy Voříškové přišla až v roce 2005 s Rafťáky. Dokonce našla zalíbení i v jednom z hlavních představitelů. Vztah, který trval téměř dva roky, však Tereza Voříšková i Vojta Kotek dlouhou dobu skrývali.

O rok později Tereza Voříšková pokračovala rolí v Ro(c)ku podvraťáků. V roce 2008 se objevila dokonce v pěti filmech: Svatba na bitevním poli, Venkovský učitel, BrainStorm, Kanadská noc a asi v nejvýraznější roli ve filmu Bobule po boku Kryštofa Hádka.

Tereza Voříšková v roce 2009 na úspěšnou vlnu rolí navázala pohádkou Peklo s princeznou, pokračováním 2Bobule nebo filmy Ďáblova lest, Zemský ráj to na pohled, Ať žijí rytíři a Ctrl Emotion. Po dvouleté pauze se pak objevila v oceněném filmu Alois Nebel.

Kromě filmových rolí si Tereza Voříšková nenechala ujít ani seriálovou zkušenost. Vidět byla např. v sériích Místo v životě, Trapasy, Soukromé pasti, Kriminálka Anděl či Terapie. Prosadila se dokonce v zahraniční produkci, jako byl seriál Borgia či Pohřešovaní. Mimo kina a televize je k vidění i na divadelních prknech.

Za hlavní roli v tragikomedii Jiřího Havelky Vlastníci (2019) Tereza Ramba v roce 2020 získlala Českého lva a Cenu české filmové kritiky

Tereza Voříšková je také známá nahými scénami, kterých už si prošla několik. Mimo to velmi ráda jí. Sama o sobě sama tvrdí, že je velká trémistka. Opakovaně se předvedla coby modelka, fotila např. pro prestižní časopis Elle.

O TEREZE VOŘÍŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

O Tereze Voříškové se ale kromě herecké kariéry píše i v souvislosti s hereckými kolegy. Měla dokonce pustit Vojtu Kotka k vodě právě kvůli Kryštofu Hádkovi, s nímž se sblížila během natáčení Bobulí. Jestli je to pravda, se ale můžeme jen dohadovat, stejně jako proč nakonec opustila i jeho.

Mezi její milence patřil i Jiří Mádl. Posléze udržovola vztah s hercem Igorem Orozovičem. V létě 2019 si Tereza Voříšková vzala tanečníka Matyáše Rambu. A téhož roku mu porodila potomka.

 

Články o celebritě

Zákulisí příletu Johnnyho Deppa do Varů: Hravý Bartoška s visačkou na roušce a spasitel Kohák! Zákulisí příletu Johnnyho Deppa do Varů: Hravý Bartoška s visačkou na roušce a spasitel Kohák! Očekávaný noční přílet hollywoodského herce Johnnyho Deppa (58) do Karlových Varů doprovázely kromě ... číst článek
Těhotná Tereza Ramba o pohlaví miminka: Doufám, že to někdo nevykecá! Těhotná Tereza Ramba o pohlaví miminka: Doufám, že to někdo nevykecá! Herečka Tereza Ramba (32) své druhé těhotenství už neskrývá. Letos nechala svého prvního potomka, kt... číst článek
Slib Jiřího Stracha: ANDĚL PÁNĚ 3 BUDE! Slib Jiřího Stracha: ANDĚL PÁNĚ 3 BUDE! Nejčastější otázka na Jiřího Stracha (47) se na karlovarském filmovém festivalu dočkala odpovědi. „A... číst článek

Další Herci

zobrazit profil František Němec
František Němec
zobrazit profil Martina Randová
Martina Randová
zobrazit profil Paolo Villaggio
Paolo Villaggio
zobrazit profil Dana Verzichová
Dana Verzichová
zobrazit profil Casey Affleck
Casey Affleck
zobrazit profil Ľubica Blaškovičová
Ľubica Blaškovičová
zobrazit profil Anna Šišková
Anna Šišková
zobrazit profil Eliška Jansová
Eliška Jansová