Vojtěch Kotek | Celebwiki.cz

Vojtěch Kotek

Datum narození: 8.1.1988
Místo narození: Praha
Výška: 178 cm
Profese: herec, moderátor, dabér, režisér

Související celebrity

Životopis

Herec a režisér Vojtěch Kotek daboval bradavického čaroděje Harryho Pottera už od třinácti let. Ve stejné době hrál poprvé v divadle. Filmem Snowboarďáci naplnil touhu mnoha fanynek.

Vojta Kotek pochází z umělecké rodiny. Otec Václav Kotek hrál v divadle, matka vystudovala produkci. Po gymnáziu nastoupil na Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku. V divadle Globe účinkoval v Shakespearově hře Richard III. V Národním divadle ztvárnil role ve Zkrocení zlé ženy nebo v Kupci benátském.

VOJTA KOTEK NEJEN O ZALOŽENÍ SKUPINY

Ve filmu Snowboarďáci režiséra Karla Janáka vytvořil dvojku s hercem Jiřím Mádlem. Pikle spolu tato dvojice kula také v Rafťácích nebo v Ro(c)ku podvraťáků. V televizi moderovali pořad Stahovák. Natočili spolu spot na podporu slepých a zrakově postižných Slepec hovno vidí. Společně účinkovali také v zábavně vědecké show Davinci.

Vojta Kotek si zahrál i v seriálu Pojišťovna štěstí nebo ve filmech Venkovský učitel, Tobbruk či Perfekt Days, kde ztvárnil jednu z klíčových postav po boku partnerky v podání Ivany Chýlkové

Kromě Pottera Vojta Kotek daboval i Strašpytlíka. Jako režisér českého znění se podílel na americké animované komedii Na vlásku. Osudy hlavních hrdinů vypráví v retro seriálu Vyprávěj. Krom toho spoluorganizoval festival pro mladé umělce Český tučňák.

V roce 2012 se poprvé objevil v kampani společnosti T-mobile. Reklamy, kde s Vojtou Kotkem účinkoval i Lukáš Pavlásek, se staly kultovními.

Celovečerním režijním debutem Vojtěcha Kotka je komedie Padesátka (2015). Do té doby natočil pár studentských krátkometrážních snímků.

O VOJTĚCHU KOTKOVI ČTĚTE ZDE>>

S herečkou Terezou Voříškovou Vojta Kotek chodil dva roky. Jeho múzou byla i herečka Berenika Kohoutová, dcera spisovatelky Ireny Obermannové, Adrijana Trpkovič nebo exotická tanečnice Jessica Monteiro.

V březnu 2017 začal chodit s dcerou zámého umělce Jaroslava Róny, grafičkou a ilustrátorku Valerii Rónovou. Jak se po necelém roce náhodou provalilo, pár se rozešel. Na pohřbu otce Vojty Kotka v srpnu 2019 se ukázalo, že dvojice je stále spolu.

 

 

Články o celebritě

Tajemství TV hitu Marie Terezie: Nečekaný zvrat! Tajemství TV hitu Marie Terezie: Nečekaný zvrat! V prvních dvou dílech propůjčila svůj hlas Marii Terezii. A v pokračování úspěšné historické minisérie… číst článek
Nový díl Marie Terezie smetl konkurenci! Divákům vadila jedna zásadní věc Nový díl Marie Terezie smetl konkurenci! Divákům vadila jedna zásadní věc Nejsledovanějším pořadem novoročního večera a také celého prvního dne roku 2020 se stal úvodní díl… číst článek
Nečekané! »Bohdalka« plní přání Nečekané! »Bohdalka« plní přání Chtěla si hlavně zatočit kolem. Jiřina Bohdalová (88) dnes večer prověří své znalosti o rodné zemi… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna Vejvodová
Anna Vejvodová
zobrazit profil Olga Blechová Matušková
Olga Blechová Matušková
zobrazit profil Roman Skamene
Roman Skamene
zobrazit profil Karel Zima
Karel Zima
zobrazit profil Jan Budař
Jan Budař
zobrazit profil Zuzana Šulajová
Zuzana Šulajová
zobrazit profil Sára Affašová
Sára Affašová
zobrazit profil Ksenia Rappaport
Ksenia Rappaport