Vojtěch Kotek

Datum narození: 8. 1. 1988
Místo narození: Praha
Výška: 178 cm
Profese: herec, moderátor, dabér, režisér, scenárista

Související celebrity

Životopis

Herec a filmař Vojtěch Kotek daboval bradavického čaroděje Harryho Pottera už od třinácti let. Ve stejné době hrál poprvé v divadle. Filmem Snowboarďáci naplnil touhu mnoha fanynek.

Vojta Kotek pochází z umělecké rodiny. Otec Václav Kotek hrál v divadle, matka vystudovala produkci. Po gymnáziu nastoupil na Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku. V divadle Globe účinkoval v Shakespearově hře Richard III. V Národním divadle ztvárnil role ve Zkrocení zlé ženy nebo v Kupci benátském.

VOJTA KOTEK NEJEN O ZALOŽENÍ SKUPINY

Ve filmu Snowboarďáci režiséra Karla Janáka vytvořil dvojku s hercem Jiřím Mádlem. Pikle spolu tato dvojice kula také v Rafťácích nebo v Ro(c)ku podvraťáků. V televizi moderovali pořad Stahovák. Natočili spolu spot na podporu slepých a zrakově postižných Slepec hovno vidí. Společně účinkovali také v zábavně vědecké show Davinci.

Vojta Kotek si zahrál i v seriálu Pojišťovna štěstí nebo ve filmech Venkovský učitel, Tobbruk či Perfekt Days, kde ztvárnil jednu z klíčových postav po boku partnerky v podání Ivany Chýlkové

Kromě Pottera Vojta Kotek daboval i Strašpytlíka. Jako režisér českého znění se podílel na americké animované komedii Na vlásku. Osudy hlavních hrdinů vypráví v retro seriálu Vyprávěj. Krom toho spoluorganizoval festival pro mladé umělce Český tučňák.

V roce 2012 se poprvé objevil v kampani společnosti T-mobile. Reklamy, kde s Vojtou Kotkem účinkoval i Lukáš Pavlásek, se staly kultovními.

Celovečerním režijním debutem Vojtěcha Kotka je komedie Padesátka (2015). Do té doby natočil pár studentských krátkometrážních snímků.

Na vedlejší roli v komedii režiséra a scenáristy Jiřího Havelky Vlastníci byl Vojta Kotek na Českého lva 2020.

O VOJTĚCHU KOTKOVI ČTĚTE ZDE>>

S herečkou Terezou Voříškovou Vojta Kotek chodil dva roky. Jeho múzou byla i herečka Berenika Kohoutová, dcera spisovatelky Ireny Obermannové, Adrijana Trpkovič nebo exotická tanečnice Jessica Monteiro.

V březnu 2017 začal chodit s dcerou zámého umělce Jaroslava Róny, grafičkou a ilustrátorku Valerii Rónovou. Jak se po necelém roce náhodou provalilo, pár se rozešel. Na pohřbu otce Vojty Kotka v srpnu 2019 se ukázalo, že dvojice je stále spolu.

 

 

Články o celebritě

Einsteinův vlasatý kamarád Kryštof: Strach ze seriálové mámy Einsteinův vlasatý kamarád Kryštof: Strach ze seriálové mámy Touží být hercem, ale když se dostal do seriálu Einstein, přepadl ho stud a obavy. „Bál jsem se, že ... číst článek
Jakub Prachař hubne kvůli nové roli: Už je o 15 kilo lehčí! Jakub Prachař hubne kvůli nové roli: Už je o 15 kilo lehčí! Už je jasné, proč Jakub Prachař (37) tak rapidně zhubl. Točí nový krimi seriál Dvojka na zabití. „Za... číst článek
Svůdník a fešák z Boženy i Sestřiček má dobré srdce: S kamarádem zachraňují zuboženého tvorečka! Svůdník a fešák z Boženy i Sestřiček má dobré srdce: S kamarádem zachraňují zuboženého tvorečka! Sympaťák Jan Nedbal (30), jenž získal srdce svých divaček coby zdravotní bratr Lukáš v seriálu Sestř... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Yvetta Blanarovičová
Yvetta Blanarovičová
zobrazit profil Tim Robbins
Tim Robbins
zobrazit profil Karel Hábl
Karel Hábl
zobrazit profil Hanns Zischler
Hanns Zischler
zobrazit profil Stella Zázvorková
Stella Zázvorková
zobrazit profil Jan Hraběta
Jan Hraběta
zobrazit profil Václav Kopta
Václav Kopta
zobrazit profil Tereza Voříšková
Tereza Voříšková