Vojtěch Kotek

Datum narození: 8.1.1988
Místo narození: Praha
Výška: 178 cm
Profese: herec, moderátor, dabér, režisér

Související celebrity

Životopis

Herec a režisér Vojtěch Kotek daboval bradavického čaroděje Harryho Pottera už od třinácti let. Ve stejné době hrál poprvé v divadle. Filmem Snowboarďáci naplnil touhu mnoha fanynek.

Vojta Kotek pochází z umělecké rodiny. Otec hraje v divadle, matka vystudovala produkci. Po gymnáziu nastoupil na Filmovou akademii Miroslava Ondříčka v Písku. V divadle Globe účinkoval v Shakespearově hře Richard III. V Národním divadle ztvárnil role ve Zkrocení zlé ženy nebo v Kupci benátském.

VOJTA KOTEK NEJEN O ZALOŽENÍ SKUPINY

Ve filmu Snowboarďáci režiséra Karla Janáka vytvořil dvojku s hercem Jiřím Mádlem. Pikle spolu tato dvojice kula také v Rafťácích nebo v Ro(c)ku podvraťáků. V televizi moderovali pořad Stahovák. Natočili spolu spot na podporu slepých a zrakově postižných Slepec hovno vidí. Společně účinkovali také v zábavně vědecké show Davinci.

Vojta Kotek si zahrál i v seriálu Pojišťovna štěstí nebo ve filmech Venkovský učitel, Tobbruk či Perfekt Days, kde ztvárnil jednu z klíčových postav po boku partnerky v podání Ivany Chýlkové

Kromě Pottera Vojta Kotek daboval i Strašpytlíka. Jako režisér českého znění se podílel na americké animované komedii Na vlásku. Osudy hlavních hrdinů vypráví v retro seriálu Vyprávěj. Krom toho spoluorganizoval festival pro mladé umělce Český tučňák.

V roce 2012 se poprvé objevil v kampani společnosti T-mobile. Reklamy, kde s Vojtou Kotkem účinkoval i Lukáš Pavlásek, se staly kultovními.

Celovečerním režijním debutem Vojtěcha Kotka je komedie Padesátka (2015). Do té doby natočil pár studentských krátkometrážních snímků.

O VOJTĚCHU KOTKOVI ČTĚTE ZDE>>

S herečkou Terezou Voříškovou Vojta Kotek chodil dva roky. Jeho múzou byla i herečka Berenika Kohoutová, dcera spisovatelky Ireny Obermannové, Adrijana Trpkovič nebo exotická tanečnice Jessica Monteiro. V březnu 2017 začal chodit s dcerou zámého umělce, grafičkou a ilustrátorku Valerii Rónovou. Jak se po necelém roce náhodou provalilo, pár se rozešel.

 

 

Články o celebritě

Rande ve Varech, teď ji vytáhl na Spartu! Ujfaluši si dal s novou láskou křupky Rande ve Varech, teď ji vytáhl na Spartu! Ujfaluši si dal s novou láskou křupky Na start »Spartičky« v novém ročníku fotbalové ligy se zašel podívat i Tomáš Ujfaluši (40). Bývalý… číst článek
Svěrák a Cimrmani: Pohřbili kamaráda Svěrák a Cimrmani: Pohřbili kamaráda Přednesl smuteční projev nejen jako principál Divadla Járy Cimrmana, ale taky jako spolužák zesnulého.… číst článek
Svěrák na pohřbu jednoho z »Cimrmanů« Pence (†82): Byl chudý jako hrabě Nikolič Svěrák na pohřbu jednoho z »Cimrmanů« Pence (†82): Byl chudý jako hrabě Nikolič Přednesl smuteční projev nejen jako principál Divadla Járy Cimrmana, ale taky jako spolužák zesnulého.… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jamie Dornan
Jamie Dornan
zobrazit profil Zdeněk Srstka
Zdeněk Srstka
zobrazit profil Pavla Drtinová
Pavla Drtinová
zobrazit profil Matyáš  Valenta
Matyáš Valenta
zobrazit profil Vladimír Polívka
Vladimír Polívka
zobrazit profil Klára Cibulková
Klára Cibulková
zobrazit profil Filip Antonio
Filip Antonio
zobrazit profil Lucie Juřičková
Lucie Juřičková