Karel Janák

Datum narození: 24.9.1970
Místo narození: Praha
Profese: režisér, scenárista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Režiséra Karla Janáka proslavila komedie Snowboarďáci, která dostala Českého lva jako divácky nejúspěšnější film roku 2004. Řadu ocenění obdržel za reklamu.

Nejdříve Karel Janák získal titul inženýra na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. Osm let nato, tedy v roce 2001, absolvoval obor hraná režie na FAMU. Na začátku své kariéry natáčel zejména reklamní spoty.

KAREL JANÁK - ROZHOVOR NEJEN O KOTKOVI S MÁDLEM

Po řadě studentských filmů se Karel Janák uvedl nejen jako reřisér, ale také coby scenárista dobrodružnou komedií Vetřelci v Coloradu (2001), která nasbírala hned tři ceny na Mezinárodním festivalu dětských filmů v Chemnitzu.

Mnoha ocenění Karel Janák dosáhl také ve své reklamní tvorbě. Mezi nejznámnější spoty patří upoutávky na filmy s Indiana Jonesem, v nichž se pohybuje v pražském metru, dále pak Den nezávislosti s létajícím talířem nad Václavským náměstím (cena Sliver Promax) nebo Titanic bořící mosty na Vltavě (cena Nejlepší filmové promo v Evropě).

Velký úspěch měl Karel Janák s komedií Snowboarďáci, který získal Českého lva za divácky nejúspěšnější film roku 2004. V březnu 2006 přišel s pokračováním Rafťáci a hned v listopadu s filmem Ro(c)k podvraťáků. Ve všech z těchto snímcích ztrávrnili ústřední dvojici Vojtěch Kotek a Jiří Mádl.

Uspěch měly též jeho film Ať žijí rytíři! (2009), stejnojmenný seriál či pohádka Dvanáct měsíčků (2012). Dále si Karel Janák na své režisérské konto připsal komedii 10 pravidel jak sbalit holku (2014), výpravné pokádky Princezna a písař (2014), Korunní princ (2015) a Nejlepší přítel (2017) nebo mysteriózní snímek Důvěrný nepřítel (2018).

O KARLU JANÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Karek Janák žil s herečkou Veronikou Kubařovou. Rozešli se po sedmiletém vztahu roku 2014. V létě 2017 se režisér oženil s Romanou Goščíkovou.

 

Články o celebritě

Nejočekávanější premiéry v českých kinech v roce 2019 Nejočekávanější premiéry v českých kinech v roce 2019 Jeden trhák za druhým. Vybrali jsme pro vás 13 nejočekávanějších českých filmů, které letos míří… číst článek
Režisér Snowboarďáků do nové komedie LOVEní obsadil Prachaře i s tchyní Žilkovou Režisér Snowboarďáků do nové komedie LOVEní obsadil Prachaře i s tchyní Žilkovou Zda nová romantická komedie režiséra Karla Janáka (48) LOVEní bude stejný hit jako Snowboarďaci,… číst článek
Televizní Vánoce 2018 přehledně: Všechny pohádky a komedie, které odvysílá ČT Televizní Vánoce 2018 přehledně: Všechny pohádky a komedie, které odvysílá ČT Česká televize má dlouhý seznam pohádek a filmů, které během vánočních svátků odvysílá. Na Štědrý… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Petr Kazda
Petr Kazda
zobrazit profil Aleš Matějka
Aleš Matějka
zobrazit profil Zdeněk Janáček
Zdeněk Janáček
zobrazit profil Martin Dolenský
Martin Dolenský
zobrazit profil Dušan Rapoš
Dušan Rapoš
zobrazit profil Jan Malíř
Jan Malíř
zobrazit profil Andrzej Wajda
Andrzej Wajda
zobrazit profil Jakub Červenka
Jakub Červenka