Karel Janák | Celebwiki.cz

Karel Janák

Datum narození: 24. 9. 1970
Místo narození: Praha
Profese: režisér, scenárista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Režiséra Karla Janáka proslavila komedie Snowboarďáci, která dostala Českého lva jako divácky nejúspěšnější film roku 2004. Řadu ocenění obdržel za reklamu.

Nejdříve Karel Janák získal titul inženýra na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. Osm let nato, tedy v roce 2001, absolvoval obor hraná režie na FAMU. Na začátku své kariéry natáčel zejména reklamní spoty.

KAREL JANÁK - ROZHOVOR NEJEN O KOTKOVI S MÁDLEM

Po řadě studentských filmů se Karel Janák uvedl nejen jako reřisér, ale také coby scenárista dobrodružnou komedií Vetřelci v Coloradu (2001), která nasbírala hned tři ceny na Mezinárodním festivalu dětských filmů v Chemnitzu.

Mnoha ocenění Karel Janák dosáhl také ve své reklamní tvorbě. Mezi nejznámnější spoty patří upoutávky na filmy s Indiana Jonesem, v nichž se pohybuje v pražském metru, dále pak Den nezávislosti s létajícím talířem nad Václavským náměstím (cena Sliver Promax) nebo Titanic bořící mosty na Vltavě (cena Nejlepší filmové promo v Evropě).

Velký úspěch měl Karel Janák s komedií Snowboarďáci, který získal Českého lva za divácky nejúspěšnější film roku 2004. V březnu 2006 přišel s pokračováním Rafťáci a hned v listopadu s filmem Ro(c)k podvraťáků. Ve všech z těchto snímcích ztrávrnili ústřední dvojici Vojtěch Kotek a Jiří Mádl.

Uspěch měly též jeho film Ať žijí rytíři! (2009), stejnojmenný seriál či pohádka Dvanáct měsíčků (2012). Dále si Karel Janák na své režisérské konto připsal komedii 10 pravidel jak sbalit holku (2014), výpravné pokádky Princezna a písař (2014), Korunní princ (2015) a Nejlepší přítel (2017) nebo mysteriózní snímek Důvěrný nepřítel (2018).

O KARLU JANÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Karek Janák žil s herečkou Veronikou Kubařovou. Rozešli se po sedmiletém vztahu roku 2014. V létě 2017 se režisér oženil s Romanou Goščíkovou.

 

Články o celebritě

Na střeše: Monika Kristlová Českého lva nezískala Na střeše: Monika Kristlová Českého lva nezískala Producentka Monika Kristlová byla v kategorii Nejlepší film v roce 2020 nominována na Českého lva za... číst článek
Eliška Křenková byla v očekávání: Českého lva za Tiché doteky ale neobdrželav Eliška Křenková byla v očekávání: Českého lva za Tiché doteky ale neobdrželav Na svého druhého krále zvířat měla našlápnuto atraktivní herečka Eliška Křenková, a to za ztvárnění ... číst článek
Tereza Voříšková natáčí pohádku O vánoční hvězdě: Miminko o pauzách kojí! Tereza Voříšková natáčí pohádku O vánoční hvězdě: Miminko o pauzách kojí! V jednom kole je Tereza Ramba (30), za svobodna Voříšková. Čerstvá maminka píše, kojí a k tomu natáč... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Václav Křístek
Václav Křístek
zobrazit profil Petr Nikolaev
Petr Nikolaev
zobrazit profil Milan Cieslar
Milan Cieslar
zobrazit profil Jiří Blažek
Jiří Blažek
zobrazit profil Lucie Radová
Lucie Radová
zobrazit profil Vladimír Smutný
Vladimír Smutný
zobrazit profil Olga Dabrowská
Olga Dabrowská