Karel Janák

Datum narození: 24. 9. 1970
Místo narození: Praha
Profese: režisér, scenárista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Režiséra Karla Janáka proslavila komedie Snowboarďáci, která dostala Českého lva jako divácky nejúspěšnější film roku 2004. Řadu ocenění obdržel za reklamu.

Nejdříve Karel Janák získal titul inženýra na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. Osm let nato, tedy v roce 2001, absolvoval obor hraná režie na FAMU. Na začátku své kariéry natáčel zejména reklamní spoty.

KAREL JANÁK - ROZHOVOR NEJEN O KOTKOVI S MÁDLEM

Po řadě studentských filmů se Karel Janák uvedl nejen jako reřisér, ale také coby scenárista dobrodružnou komedií Vetřelci v Coloradu (2001), která nasbírala hned tři ceny na Mezinárodním festivalu dětských filmů v Chemnitzu.

Mnoha ocenění Karel Janák dosáhl také ve své reklamní tvorbě. Mezi nejznámnější spoty patří upoutávky na filmy s Indiana Jonesem, v nichž se pohybuje v pražském metru, dále pak Den nezávislosti s létajícím talířem nad Václavským náměstím (cena Sliver Promax) nebo Titanic bořící mosty na Vltavě (cena Nejlepší filmové promo v Evropě).

Velký úspěch měl Karel Janák s komedií Snowboarďáci, který získal Českého lva za divácky nejúspěšnější film roku 2004. V březnu 2006 přišel s pokračováním Rafťáci a hned v listopadu s filmem Ro(c)k podvraťáků. Ve všech z těchto snímcích ztrávrnili ústřední dvojici Vojtěch Kotek a Jiří Mádl.

Uspěch měly též jeho film Ať žijí rytíři! (2009), stejnojmenný seriál či pohádka Dvanáct měsíčků (2012). Dále si Karel Janák na své režisérské konto připsal komedii 10 pravidel jak sbalit holku (2014), výpravné pokádky Princezna a písař (2014), Korunní princ (2015) a Nejlepší přítel (2017) nebo mysteriózní snímek Důvěrný nepřítel (2018).

O KARLU JANÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Karek Janák žil s herečkou Veronikou Kubařovou. Rozešli se po sedmiletém vztahu roku 2014. V létě 2017 se režisér oženil s Romanou Goščíkovou.

 

Články o celebritě

Herečka Romana Goščíková smutní: Premiéra krátce po pohřbu! Herečka Romana Goščíková smutní: Premiéra krátce po pohřbu! Život musí jít dál, někdy je to ale velmi bolavé a složité. Když začala herečka a principálka Romana... číst článek
Nejděsivější zážitek Žilkové: My nejsme sebevrazi! Nejděsivější zážitek Žilkové: My nejsme sebevrazi! Pohádka pro děti s rodiči, horor pro herce. Herečka Veronika Žilková (61) by mohla vyprávět, co vše ... číst článek
Překvapivá reakce režiséra Janáka na focení jeho ženy pro Playboy: Tohle Goščíková nečekala!   Překvapivá reakce režiséra Janáka na focení jeho ženy pro Playboy: Tohle Goščíková nečekala! Když jednoho dne přijde manželka domů a oznámí svému muži, že se svlékne pro pánský časopis, co mu j... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Harvey Weinstein producent
Harvey Weinstein producent
zobrazit profil Petr Zelenka
Petr Zelenka
zobrazit profil Aleš Matějka
Aleš Matějka
zobrazit profil Jan Malinda
Jan Malinda
zobrazit profil Simona Brdičková
Simona Brdičková
zobrazit profil Theodora Remundová
Theodora Remundová
zobrazit profil Peter Krištúfek
Peter Krištúfek