Karel Janák | Celebwiki.cz

Karel Janák

Datum narození: 24.9.1970
Místo narození: Praha
Profese: režisér, scenárista
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Režiséra Karla Janáka proslavila komedie Snowboarďáci, která dostala Českého lva jako divácky nejúspěšnější film roku 2004. Řadu ocenění obdržel za reklamu.

Nejdříve Karel Janák získal titul inženýra na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT. Osm let nato, tedy v roce 2001, absolvoval obor hraná režie na FAMU. Na začátku své kariéry natáčel zejména reklamní spoty.

KAREL JANÁK - ROZHOVOR NEJEN O KOTKOVI S MÁDLEM

Po řadě studentských filmů se Karel Janák uvedl nejen jako reřisér, ale také coby scenárista dobrodružnou komedií Vetřelci v Coloradu (2001), která nasbírala hned tři ceny na Mezinárodním festivalu dětských filmů v Chemnitzu.

Mnoha ocenění Karel Janák dosáhl také ve své reklamní tvorbě. Mezi nejznámnější spoty patří upoutávky na filmy s Indiana Jonesem, v nichž se pohybuje v pražském metru, dále pak Den nezávislosti s létajícím talířem nad Václavským náměstím (cena Sliver Promax) nebo Titanic bořící mosty na Vltavě (cena Nejlepší filmové promo v Evropě).

Velký úspěch měl Karel Janák s komedií Snowboarďáci, který získal Českého lva za divácky nejúspěšnější film roku 2004. V březnu 2006 přišel s pokračováním Rafťáci a hned v listopadu s filmem Ro(c)k podvraťáků. Ve všech z těchto snímcích ztrávrnili ústřední dvojici Vojtěch Kotek a Jiří Mádl.

Uspěch měly též jeho film Ať žijí rytíři! (2009), stejnojmenný seriál či pohádka Dvanáct měsíčků (2012). Dále si Karel Janák na své režisérské konto připsal komedii 10 pravidel jak sbalit holku (2014), výpravné pokádky Princezna a písař (2014), Korunní princ (2015) a Nejlepší přítel (2017) nebo mysteriózní snímek Důvěrný nepřítel (2018).

O KARLU JANÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Karek Janák žil s herečkou Veronikou Kubařovou. Rozešli se po sedmiletém vztahu roku 2014. V létě 2017 se režisér oženil s Romanou Goščíkovou.

 

Články o celebritě

Prudký pohyb a křup! Geislerová skončila v sádře Prudký pohyb a křup! Geislerová skončila v sádře Ještě minulý týden běhala Ester Geislerová (35) po premiérách, teď ale musela zpomalit. Na noze má… číst článek
Oblíbený muzikál zakázali?! Divadlo se brání a vysvětluje, co za tím je… Oblíbený muzikál zakázali?! Divadlo se brání a vysvětluje, co za tím je… Muzikál Freddie o životním příběhu kapely Queen a jejího frontmana Freddieho Mercuryho (†45) s Michaelem… číst článek
Afterparty filmu LOVEní: Prachařová líbala Geislerovou, Prachař se věnoval komičce Evelyn Afterparty filmu LOVEní: Prachařová líbala Geislerovou, Prachař se věnoval komičce Evelyn Slavnostní premiéru LOVEní, kde v hlavní roli hraje Jakub Prachař (34), si nenechala ujít jeho manželka… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Vladimír Drha
Vladimír Drha
zobrazit profil Marie Poledňáková
Marie Poledňáková
zobrazit profil Jan Svěrák
Jan Svěrák
zobrazit profil Jan Prušinovský
Jan Prušinovský
zobrazit profil Tomáš Pavlíček
Tomáš Pavlíček
zobrazit profil Tomáš Bařina
Tomáš Bařina
zobrazit profil Milan Cieslar
Milan Cieslar
zobrazit profil Omar Amanat
Omar Amanat