Norbert Lichý

Datum narození: 29. 12. 1964
Místo narození: Ostrava
Profese: herec, hudební skladatel

Související celebrity

Životopis

Norbert Lichý, držitel Ceny Thálie v oboru za výkon ve hře Job, ztvárnil řadu seriálových postav. Jeho mocná postava se objevila v Přístavu nebo ve Slunečné.

Syn režiséra, herce a dramatika Saši Lichého (†1986) Norbert Norbert říká, že „studoval lidi. Na ulici, v hospodě, v práci, v televizi. Školu vyššího typu těžko hledat. Život.“ S hraním začal již jako devítiletý, a to na prknech Divadla Petra Bezruče v Ostravě.

NORBERT LICHÝ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Pilířem Divadla Petra Bezruče

V 19 letech Norbert Lichý přijal angažmá v Divadle Šumperk. V letech 1986 až 1987 působil v ostravském Divadle loutek. Z něj se vrátil na prkna Divadla Petra Bezruče, kde působí nejen jako herec, ale i skladatel scénické hudby.

Mistrovsky se Norbert Lichý zhostil např. rolí sládka v Audienci Václava Havla, Estragona v Čekání na Godota, Battisty Minoly ve Zkrocení zlé ženy či Geronta ve Scapinových šibalstvích. Na kontě má neuvěřitelných víc než pět desítek postav.

Hudbu Norbert Lichý složil asi k dvaceti představením, třeba ke Škole základ života, kde si zahrál šplhouna Václava Krhounka, nebo ke hře Švejk off, v níž ztvárnil koho jiného než Josefa Švejka.

Lichý byl starostou v Lidicích

Za roli Mendela Singera ve hře Job Norbert Lichý získal v roce 2009 prestižní divadelní Cenu Thálie v oboru činohra.

Ztvárnil několik desítek zejména měnších rolí. Norbert Lichý si zahralá mj. náčelníka loupežníků v pohádce Císař a tambor,  řezníka v dramatu Hlídač č. 47,  zloděje v krimi Sráči, starostu ve válečném snímku Lidice, notáře v komedii Hodinový manžel nebo nadlesního v thrilleru Hastrman.

Hrál ve Vyprávěj i ve Slunečné

Norbert Lichý se objevil také v řadě seriálů. Jmenujme např. VyprávějCirkus Bukowsky II, Doktor Martin, Přístav, Lajna, Já, Mattoni, Srážmistr Topinka, Ohnivý kuře nebo Slunečná, kde dostal roli zedníka, opraváře a rybáře Aleše Řeháka.

O NORBERTOVI LICHÉM ČTĚTE ZDE>>

Herec a skladatel Norbert Lichý o sobě říká, že je ostravský patriot. Má rád tamní skupinu Buty, Jaromíra Nohavicu a vůbec ostravské špičky - Věru Špinarovou, Marii Rottrovou

Norbert Lichý je svobotný a bezdětný.

 

Další Herci

zobrazit profil Dalibor Buš
Dalibor Buš
zobrazit profil Martin Sitta
Martin Sitta
zobrazit profil Elizaveta Maximová
Elizaveta Maximová
zobrazit profil Tereza Srbová
Tereza Srbová
zobrazit profil Hedy Lamarr
Hedy Lamarr
zobrazit profil Vladimír Čapka
Vladimír Čapka
zobrazit profil Oldřich Navrátil
Oldřich Navrátil
zobrazit profil Dagmar Teichmannová
Dagmar Teichmannová