Marika Procházková | Celebwiki.cz

Marika Procházková

Datum narození: 1. 10. 1974
Místo narození: Zlín
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Marika Procházková je populární česká herečka a dabérka, známá díky rolím v řadě populárních televizních seriálů a filmů. Sama má však raději divadlo.

Marika Procházková vystudovala Střední pedagogickou školu, pak studijně pobyla rok v USA. Po návratu do Česka absolvovala DAMU. Publiku je známá z divadla, filmu, rozhlasu a věnuje se i dabingu. Jejím hlasem promlouvaly k českým divákům např. Jessica Biel či Nastassja Kinski.

Marika Procházková působila na řadě scén - v pražském divadle Rokoko, v Národním divadle Brno a v Činoherním klubu v Praze. Hostovala ale v Národním divadle, v divadlech Na zábradlí i Bez zábradlí, Na Jezerce, v Divadle Komedie, v Dejvickém divadle... a mnoha a mnoha dalších nejen pražských, ale po celé republice.

Marika Procházková má herectví v krvi. Její tatínek Bořík Procházka a maminka Marika Procházková-Skopalová byli taktéž herci. I když jí lidé znají především z televizních obrazovek, sama upřednostňuje divadelní prkna.

Před kamerou se Marika Procházková objevila v řadě filmů (jmenujme alespoň Mamas & Papas, Smyčka, František je děvkař, Taková normální rodinka, Perníková věž, Tuláci nebo Fotograf). Hrála i ve filmu Jana Hřebejka, Svatá čtveřice, kde se svlékla. Hrála v řadě seriálů, jako Ulice, Škoda lásky, Obchoďák, Vyprávěj i Okresní přebor (objevila se i v celovečerním zpracování Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka).

Marika Procházková má ráda zvířata a uvažovala v mládí o tom, že se stane veterinářkou. Pokud jde o hraní, cítí se lépe v divadle, než před kamerou. „Říkám jí mrtvé oko. Všichni mě ale ujišťují, že si člověk na kameru postupně zvykne. Záznam mi ale připadá, na rozdíl od divadla, neživý," říká.

 

Články o celebritě

Staříci: Debut Duška a Provazníka měl našlápnuto na deset Českých lvů. Uspěli herci Staříci: Debut Duška a Provazníka měl našlápnuto na deset Českých lvů. Uspěli herci Road movie Staříci, kterou podle vlastního scénáře natočili Martin Dušek a Ondřej Provazník, získala... číst článek
Past sklapla a porazila i start SuperStar! Zaujal příběh Jiřiny Štěpničkové (†73)? Past sklapla a porazila i start SuperStar! Zaujal příběh Jiřiny Štěpničkové (†73)? Pomyslné žezlo ve sledovanosti za nedělní večer získala Česká televize. Díky filmu Past na motivy os... číst článek
200 dílů Modrého kódu: Popálený Děrgel, červi v ráně a 125 litrů krve na tuně masa! 200 dílů Modrého kódu: Popálený Děrgel, červi v ráně a 125 litrů krve na tuně masa! Tuna vepřového bůčku a klobás! To není objednávka na největší vepřovou hostinu všech dob, ale množst... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Hana Tomáš Briešťanská
Hana Tomáš Briešťanská
zobrazit profil Pavel Nečas
Pavel Nečas
zobrazit profil Petr Svojtka
Petr Svojtka
zobrazit profil Kateřina Táborská
Kateřina Táborská
zobrazit profil Petra Vraspírová
Petra Vraspírová
zobrazit profil Jaromír Nosek
Jaromír Nosek
zobrazit profil Lukáš Latinák
Lukáš Latinák
zobrazit profil Ladislav Trojan
Ladislav Trojan