Marika Procházková

Marika Procházková

Datum narození: 1. 10. 1974
Místo narození: Zlín
Profese: herečka, dabérka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Marika Procházková je populární česká herečka a dabérka, známá díky rolím v řadě populárních televizních seriálů a filmů. Sama má však raději divadlo.

Marika Procházková vystudovala Střední pedagogickou školu, pak studijně pobyla rok v USA. Po návratu do Česka absolvovala DAMU. Publiku je známá z divadla, filmu, rozhlasu a věnuje se i dabingu. Jejím hlasem promlouvaly k českým divákům např. Jessica Biel či Nastassja Kinski.

Marika Procházková působila na řadě scén - v pražském divadle Rokoko, v Národním divadle Brno a v Činoherním klubu v Praze. Hostovala ale v Národním divadle, v divadlech Na zábradlí i Bez zábradlí, Na Jezerce, v Divadle Komedie, v Dejvickém divadle... a mnoha a mnoha dalších nejen pražských, ale po celé republice.

Marika Procházková má herectví v krvi. Její tatínek Bořík Procházka a maminka Marika Procházková-Skopalová byli taktéž herci. I když jí lidé znají především z televizních obrazovek, sama upřednostňuje divadelní prkna.

Před kamerou se Marika Procházková objevila v řadě filmů (jmenujme alespoň Mamas & Papas, Smyčka, František je děvkař, Taková normální rodinka, Perníková věž, Tuláci nebo Fotograf). Hrála i ve filmu Jana Hřebejka, Svatá čtveřice, kde se svlékla. Hrála v řadě seriálů, jako Ulice, Škoda lásky, Obchoďák, Vyprávěj i Okresní přebor (objevila se i v celovečerním zpracování Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka).

Marika Procházková má ráda zvířata a uvažovala v mládí o tom, že se stane veterinářkou. Pokud jde o hraní, cítí se lépe v divadle, než před kamerou. „Říkám jí mrtvé oko. Všichni mě ale ujišťují, že si člověk na kameru postupně zvykne. Záznam mi ale připadá, na rozdíl od divadla, neživý," říká.

 

Články o celebritě

Herec Igor Bareš: Koupil si hrob po Kemrovi Herec Igor Bareš: Koupil si hrob po Kemrovi Zvláštní, až lehce morbidní zálibu má Igor Bareš 56). Herec rád chodí na hřbitovy, a to i během výle... číst článek
Herec Ladislav Frej má 80. narozeniny: Tajná oslava od Simony Stašové! Herec Ladislav Frej má 80. narozeniny: Tajná oslava od Simony Stašové! První oslavu dnešní osmdesátky má Ladislav Frej už za sebou. Kolegové z divadla v čele se Simonou St... číst článek
Premiéra filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel očima Iny T.: Módní zmar! Buranství Procházkové i Polákové Premiéra filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel očima Iny T.: Módní zmar! Buranství Procházkové i Polákové Dodržet dress code, ponechat si noblesu, jež dostojí stříbrnému plátnu, a zároveň se vyhnout stylist... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Klaudia Dudová
Klaudia Dudová
zobrazit profil Jana Švandová
Jana Švandová
zobrazit profil Kunal Nayyar
Kunal Nayyar
zobrazit profil Martin Huba
Martin Huba
zobrazit profil Hana Doulová Krobotová
Hana Doulová Krobotová
zobrazit profil Petra Polnišová
Petra Polnišová
zobrazit profil Petr Klimeš
Petr Klimeš
zobrazit profil Jakub Janatka
Jakub Janatka