Eva Leimbergerová | Celebwiki.cz

Eva Leimbergerová

Datum narození: 3. 3. 1982
Místo narození: Brno
Výška: 175 cm
Profese: herečka, tanečnice, zpěvačka
Znamení: Ryby

Související celebrity

Životopis

Herečka Eva Leimbergerová dostala hlavní roli v krimi sérii Vladimíra Michálka Manon. Režisér si ji vybral i do svého dramatu Posel, kde ztvárnila přítelkyni jednoho z hlavních hrdinů.

Eva Leimbergerová se před kamerou poprvé objevila v roce 1999, kdy si zahrála v pohádce Jiřího Chlumského Pán hradu a v hořké komedii Alice Nellis Ene Bene s Ivou Janžurovou a její dcerou Theodorou Remundovou v hlavních rolích. Vedlejší postavy Eva Leimbergerová ztvárnila v dramatu Krev zmizelého a v seriálech Přešlapy, Okno do hřbitova, Škoda lásky a Vraždy v kruhu.

Pro klíčové postavy si Evu Leimbergerovou vybral režisér Vladimír Michálek. V jeho psychologickém dramatu Posel si zahrála přítelkyni jednoho z hlavních hrdinů, jimiž byli Matěj Hádek a Jiří Vyorálek. V kriminální sérii Manon ztvárnila policistku, a to opět po boku Matěje Hádka.

Brněnská rodačka Eva Leimbegerová spolupracovala s několika soubory. Napřiklad Divadlo na Fidlovačce, Švandovo divadlo, DIS či plzeňské divadlo J. K.Tyla. Herečka studovala na Pařížské státní konzervatoři. Byla tam na roční stáži po ukončení DAMU. Do Francie se pravidelně vrací, jak za prací, tak na dovolenou se svým přítelem, který je Francouz.

Eva Leimbergerová kromě francouzštiny ovládá angličtinu, hru na flétnu, na klavír, gymnastiku, tanec a akrobacii.

 

Další Herci

zobrazit profil Oldřich Navrátil
Oldřich Navrátil
zobrazit profil Filip Antonio
Filip Antonio
zobrazit profil Lukáš Pavlásek
Lukáš Pavlásek
zobrazit profil Petr Franěk
Petr Franěk
zobrazit profil Berenika Kohoutová
Berenika Kohoutová
zobrazit profil Kristýna Hrušínská
Kristýna Hrušínská