Matěj Hádek | Celebwiki.cz

Matěj Hádek

Datum narození: 29.11.1975
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Bezprostřední, pihovatý a velmi sympatický kluk. I tak by se dal charakterizovat Matěj Hádek, který dostal, stejně jako jeho bratr Kryštof Hádek, hereckého nadání plnou náruč.

Divadlo Matěje Hádka táhlo už od dětství, a tak začal navštěvovat dramatický kroužek. Mnohem později vystudoval Státní konzervatoř v Praze a vrhl se do náručí divadel. Účinkoval v divadle F. X. Šaldy v Liberci, ve Východočeském divadle v Pardubicích, v divadle na Celetné a na Vinohradech. Poté se stal členem hereckého týmu Švandova divadla v Praze na Smíchově.

Jeho první příležitost u filmu byla ve snímku Cesta pustým lesem z roku 1997. Pokračoval filmy Malovaný děti, Pátek čtrnáctého, Z rodinného alba. Sám Matěj Hádek si nejvíce váží rolí v Udělení milosti se zamítá a Non Plus Ultras. Větší příležitost se ukázat dostal také ve filmech Maharal – Tajemství talismanu či Tobruk. K vidění byl také v seriálech Dobrá čtvrť a Vyprávěj, kde si zahrál syna Romana Vojtka a Andrey Kerestéšové a zároveň vnuka Veroniky Freimanové. Společně se svým bratrem Kryštofem "ovládli" film Kobry a užovky, za nejž oba dostali Českého lva.

Díky charakteristickému hlasu dostává Matěj Hádek i zajímavé dabingové role. Mimo jiné namluvil třeba postavu Howarda Wolowitze ze slavného amerického sitcomu The Big Bang Theory nebo Kubu z českého animovaného filmu Kozí příběh.

Matěje Hádka si často lidé pletou s jeho mladším bratrem Kryštofem Hádkem, se kterým jsou si i velmi podobní. Jeho druhý bratr, Ondřej, se jako jediný ze tří vydal mimo dráhu herectví a stal se lékařem.

 

Články o celebritě

Dalecký ze seriálu Dáma a Král o výchově dětí: Ať si dělají, co chtějí! Dalecký ze seriálu Dáma a Král o výchově dětí: Ať si dělají, co chtějí! Proslavil ho internetový seriál Kancelář Blaník, dnes září každou neděli večer v kriminálce Dáma… číst článek
Nova tasí další překvapení! Vrací se Pergnerová, Absolonovou nahradila Randová Nova tasí další překvapení! Vrací se Pergnerová, Absolonovou nahradila Randová Říjen přinese na obrazovku televize Nova hned několik novinek v programu. Fanoušci detektivních příběhů… číst článek
Hádek už neběhá za Vondráčkovou: Pochlubil se brunetkou Hádek už neběhá za Vondráčkovou: Pochlubil se brunetkou S kým to Matěj Hádek (43) randí? Lucie Vondráčková (39) to určitě není. Na premiéře snímku Tenkrát… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Maroš Kramár
Maroš Kramár
zobrazit profil Pavla Vojáčková
Pavla Vojáčková
zobrazit profil Mark  Wahlberg
Mark Wahlberg
zobrazit profil Milan Bahúl
Milan Bahúl
zobrazit profil Jana Brejchová
Jana Brejchová
zobrazit profil Keanu Reeves
Keanu Reeves
zobrazit profil Alexandr Postler mladší
Alexandr Postler mladší
zobrazit profil Zlata Adamovská
Zlata Adamovská