Matěj Hádek

Datum narození: 29.11.1975
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Bezprostřední, pihovatý a velmi sympatický kluk. I tak by se dal charakterizovat Matěj Hádek, který dostal, stejně jako jeho bratr Kryštof Hádek, hereckého nadání plnou náruč.

Divadlo Matěje Hádka táhlo už od dětství, a tak začal navštěvovat dramatický kroužek. Mnohem později vystudoval Státní konzervatoř v Praze a vrhl se do náručí divadel. Účinkoval v divadle F. X. Šaldy v Liberci, ve Východočeském divadle v Pardubicích, v divadle na Celetné a na Vinohradech. Poté se stal členem hereckého týmu Švandova divadla v Praze na Smíchově.

Jeho první příležitost u filmu byla ve snímku Cesta pustým lesem z roku 1997. Pokračoval filmy Malovaný děti, Pátek čtrnáctého, Z rodinného alba. Sám Matěj Hádek si nejvíce váží rolí v Udělení milosti se zamítá a Non Plus Ultras. Větší příležitost se ukázat dostal také ve filmech Maharal – Tajemství talismanu či Tobruk. K vidění byl také v seriálech Dobrá čtvrť a Vyprávěj, kde si zahrál syna Romana Vojtka a Andrey Kerestéšové a zároveň vnuka Veroniky Freimanové. Společně se svým bratrem Kryštofem "ovládli" film Kobry a užovky, za nejž oba dostali Českého lva.

Díky charakteristickému hlasu dostává Matěj Hádek i zajímavé dabingové role. Mimo jiné namluvil třeba postavu Howarda Wolowitze ze slavného amerického sitcomu The Big Bang Theory nebo Kubu z českého animovaného filmu Kozí příběh.

Matěje Hádka si často lidé pletou s jeho mladším bratrem Kryštofem Hádkem, se kterým jsou si i velmi podobní. Jeho druhý bratr, Ondřej, se jako jediný ze tří vydal mimo dráhu herectví a stal se lékařem.

 

Články o celebritě

Noční můra rozvádějící se Vondráčkové: Známe skutečný důvod krachu vztahu s Plekancem! Noční můra rozvádějící se Vondráčkové: Známe skutečný důvod krachu vztahu s Plekancem! Už několik týdnů hýbe Českem rozvodová bitva Lucie Vondráčkové (38) a Tomáše Plekance (35). Poté,… číst článek
Vondráčková a Hádek: Veřejná omluva! Vondráčková a Hádek: Veřejná omluva! Poté, co hokejista Tomáš Plekanec (35) oznámil na sociální síti rozpad sedmiletého manželství se… číst článek
Novinka Tátové na tahu se postavila proti Dámě a Královi: Vítězství jí ale uteklo! Novinka Tátové na tahu se postavila proti Dámě a Královi: Vítězství jí ale uteklo! Nový seriál na Primě Tátové na tahu s Jakubem Prachařem (35), který hraje muže z homosexuálního páru,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ján Kroner
Ján Kroner
zobrazit profil Stanislav Fišer
Stanislav Fišer
zobrazit profil Jiří Zahajský
Jiří Zahajský
zobrazit profil Václav Postránecký
Václav Postránecký
zobrazit profil Chuck Norris
Chuck Norris
zobrazit profil Lenka Kořínková
Lenka Kořínková
zobrazit profil Vanda Konečná
Vanda Konečná
zobrazit profil Jakub Prachař
Jakub Prachař