Matěj  Hádek

Matěj Hádek

Datum narození: 29. 11. 1975
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Bezprostřední, pihovatý a velmi sympatický kluk. I tak by se dal charakterizovat Matěj Hádek, který dostal, stejně jako jeho bratr Kryštof Hádek, hereckého nadání plnou náruč.

Divadlo Matěje Hádka táhlo už od dětství, a tak začal navštěvovat dramatický kroužek. Mnohem později vystudoval Státní konzervatoř v Praze a vrhl se do náručí divadel. Účinkoval v divadle F. X. Šaldy v Liberci, ve Východočeském divadle v Pardubicích, v divadle na Celetné a na Vinohradech. Poté se stal členem hereckého týmu Švandova divadla v Praze na Smíchově.

Jeho první příležitost u filmu byla ve snímku Cesta pustým lesem z roku 1997. Pokračoval filmy Malovaný děti, Pátek čtrnáctého, Z rodinného alba. Sám Matěj Hádek si nejvíce váží rolí v Udělení milosti se zamítá a Non Plus Ultras. Větší příležitost se ukázat dostal také ve filmech Maharal – Tajemství talismanu či Tobruk. K vidění byl také v seriálech Dobrá čtvrť a Vyprávěj, kde si zahrál syna Romana Vojtka a Andrey Kerestéšové a zároveň vnuka Veroniky Freimanové. Společně se svým bratrem Kryštofem "ovládli" film Kobry a užovky, za nejž oba dostali Českého lva.

Díky charakteristickému hlasu dostává Matěj Hádek i zajímavé dabingové role. Mimo jiné namluvil třeba postavu Howarda Wolowitze ze slavného amerického sitcomu The Big Bang Theory nebo Kubu z českého animovaného filmu Kozí příběh.

Matěje Hádka si často lidé pletou s jeho mladším bratrem Kryštofem Hádkem, se kterým jsou si i velmi podobní. Jeho druhý bratr, Ondřej, se jako jediný ze tří vydal mimo dráhu herectví a stal se lékařem.

Koncem roku 2022 se Matěj Hádek stal otcem syna Alfonse.

 

Články o celebritě

První díl Docenta sledovaly 2 miliony lidí: Reakce diváků hovoří jasně! První díl Docenta sledovaly 2 miliony lidí: Reakce diváků hovoří jasně! Češi jsou národ milující detektivky! A také národ milující režiséra Jiřího Stracha (49). Když se tyt... číst článek
Čerstvý otec Hádek na mejdanu: Muchlovačka s tajemnou brunetou! Čerstvý otec Hádek na mejdanu: Muchlovačka s tajemnou brunetou! Před uvedením komedie Přání k narozeninám se jeden z hlavních hrdinů snímku režisérky Marie Ferencov... číst článek
Překvapení na filmové premiéře: Matěj Hádek je otcem!  Překvapení na filmové premiéře: Matěj Hádek je otcem! Na slavnostní premiéře filmu Přání k narozeninám nechyběl ani herec Matěj Hádek (47). Ten přítomné p... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Nataša Burger
Nataša Burger
zobrazit profil Monika Potokárová
Monika Potokárová
zobrazit profil Jakub  Wehrenberg
Jakub Wehrenberg
zobrazit profil Václav Jílek
Václav Jílek
zobrazit profil Regina Řandová
Regina Řandová
zobrazit profil Alena Mudrová
Alena Mudrová