Matěj  Hádek

Matěj Hádek

Datum narození: 29. 11. 1975
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Bezprostřední, pihovatý a velmi sympatický kluk. I tak by se dal charakterizovat Matěj Hádek, který dostal, stejně jako jeho bratr Kryštof Hádek, hereckého nadání plnou náruč.

Divadlo Matěje Hádka táhlo už od dětství, a tak začal navštěvovat dramatický kroužek. Mnohem později vystudoval Státní konzervatoř v Praze a vrhl se do náručí divadel. Účinkoval v divadle F. X. Šaldy v Liberci, ve Východočeském divadle v Pardubicích, v divadle na Celetné a na Vinohradech. Poté se stal členem hereckého týmu Švandova divadla v Praze na Smíchově.

Jeho první příležitost u filmu byla ve snímku Cesta pustým lesem z roku 1997. Pokračoval filmy Malovaný děti, Pátek čtrnáctého, Z rodinného alba. Sám Matěj Hádek si nejvíce váží rolí v Udělení milosti se zamítá a Non Plus Ultras. Větší příležitost se ukázat dostal také ve filmech Maharal – Tajemství talismanu či Tobruk. K vidění byl také v seriálech Dobrá čtvrť a Vyprávěj, kde si zahrál syna Romana Vojtka a Andrey Kerestéšové a zároveň vnuka Veroniky Freimanové. Společně se svým bratrem Kryštofem "ovládli" film Kobry a užovky, za nejž oba dostali Českého lva.

Díky charakteristickému hlasu dostává Matěj Hádek i zajímavé dabingové role. Mimo jiné namluvil třeba postavu Howarda Wolowitze ze slavného amerického sitcomu The Big Bang Theory nebo Kubu z českého animovaného filmu Kozí příběh.

Matěje Hádka si často lidé pletou s jeho mladším bratrem Kryštofem Hádkem, se kterým jsou si i velmi podobní. Jeho druhý bratr, Ondřej, se jako jediný ze tří vydal mimo dráhu herectví a stal se lékařem.

 

Články o celebritě

Hvězda Modravy Jaroslav Satoranský: PONIŽUJÍCÍ NABÍDKA! Hvězda Modravy Jaroslav Satoranský: PONIŽUJÍCÍ NABÍDKA! Metropoli okupují v těchto dnech filmaři. Zatímco Palachovo náměstí i další exponovaná místa Prahy o... číst článek
ČT představila nálož nových projektů: Další díly Peče celá země i nový film Poslední závod! ČT představila nálož nových projektů: Další díly Peče celá země i nový film Poslední závod! Diváci České televize se i v nadcházejících televizích sezonách mají na co těšit. V přípravě je nový... číst článek
Hádkové, třeste se! Bratři Matyáš (12) a Viktor (7) Sekaninovi září ve Slunečné i v Kukačkách Hádkové, třeste se! Bratři Matyáš (12) a Viktor (7) Sekaninovi září ve Slunečné i v Kukačkách Mají našlápnuto vykročit ve stopách hereckých sourozeneckých dvojic Hádků či Langmajerů! Matyáše Sek... číst článek

Další Herci

zobrazit profil František Němec
František Němec
zobrazit profil Martina Randová
Martina Randová
zobrazit profil Paolo Villaggio
Paolo Villaggio
zobrazit profil Dana Verzichová
Dana Verzichová
zobrazit profil Casey Affleck
Casey Affleck
zobrazit profil Ľubica Blaškovičová
Ľubica Blaškovičová
zobrazit profil Anna Šišková
Anna Šišková
zobrazit profil Eliška Jansová
Eliška Jansová