Matěj Hádek | Celebwiki.cz

Matěj Hádek

Datum narození: 29. 11. 1975
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Bezprostřední, pihovatý a velmi sympatický kluk. I tak by se dal charakterizovat Matěj Hádek, který dostal, stejně jako jeho bratr Kryštof Hádek, hereckého nadání plnou náruč.

Divadlo Matěje Hádka táhlo už od dětství, a tak začal navštěvovat dramatický kroužek. Mnohem později vystudoval Státní konzervatoř v Praze a vrhl se do náručí divadel. Účinkoval v divadle F. X. Šaldy v Liberci, ve Východočeském divadle v Pardubicích, v divadle na Celetné a na Vinohradech. Poté se stal členem hereckého týmu Švandova divadla v Praze na Smíchově.

Jeho první příležitost u filmu byla ve snímku Cesta pustým lesem z roku 1997. Pokračoval filmy Malovaný děti, Pátek čtrnáctého, Z rodinného alba. Sám Matěj Hádek si nejvíce váží rolí v Udělení milosti se zamítá a Non Plus Ultras. Větší příležitost se ukázat dostal také ve filmech Maharal – Tajemství talismanu či Tobruk. K vidění byl také v seriálech Dobrá čtvrť a Vyprávěj, kde si zahrál syna Romana Vojtka a Andrey Kerestéšové a zároveň vnuka Veroniky Freimanové. Společně se svým bratrem Kryštofem "ovládli" film Kobry a užovky, za nejž oba dostali Českého lva.

Díky charakteristickému hlasu dostává Matěj Hádek i zajímavé dabingové role. Mimo jiné namluvil třeba postavu Howarda Wolowitze ze slavného amerického sitcomu The Big Bang Theory nebo Kubu z českého animovaného filmu Kozí příběh.

Matěje Hádka si často lidé pletou s jeho mladším bratrem Kryštofem Hádkem, se kterým jsou si i velmi podobní. Jeho druhý bratr, Ondřej, se jako jediný ze tří vydal mimo dráhu herectví a stal se lékařem.

 

Články o celebritě

Malfoy, Gandalf a nebesky krásná Geislerová? To je nová česká vánoční pohádka Malfoy, Gandalf a nebesky krásná Geislerová? To je nová česká vánoční pohádka Děti i milovníci pohádek se mají na co těšit. V režii Karla Janáka (49) totiž vzniká nová vánoční po... číst článek
Kateřina Janečková z Národní třídu štěstí neměla. Český lev jí unikl Kateřina Janečková z Národní třídu štěstí neměla. Český lev jí unikl Herečka Kateřina Janečková, která proslula rolí obrýlené šeredky v seriálu Ošklivka Katka, za ztvárn... číst článek
Tereza Voříšková natáčí pohádku O vánoční hvězdě: Miminko o pauzách kojí! Tereza Voříšková natáčí pohádku O vánoční hvězdě: Miminko o pauzách kojí! V jednom kole je Tereza Ramba (30), za svobodna Voříšková. Čerstvá maminka píše, kojí a k tomu natáč... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ján Koleník
Ján Koleník
zobrazit profil Barbra Streisand
Barbra Streisand
zobrazit profil Marie Kyselková
Marie Kyselková
zobrazit profil Rebeka Poláková
Rebeka Poláková
zobrazit profil Jiří Maryško
Jiří Maryško
zobrazit profil Dana Verzichová
Dana Verzichová
zobrazit profil Zuzana Stavná
Zuzana Stavná
zobrazit profil Ivanka Devátá
Ivanka Devátá