Matěj Hádek | Celebwiki.cz

Matěj Hádek

Datum narození: 29.11.1975
Místo narození: Praha
Profese: Herec
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Bezprostřední, pihovatý a velmi sympatický kluk. I tak by se dal charakterizovat Matěj Hádek, který dostal, stejně jako jeho bratr Kryštof Hádek, hereckého nadání plnou náruč.

Divadlo Matěje Hádka táhlo už od dětství, a tak začal navštěvovat dramatický kroužek. Mnohem později vystudoval Státní konzervatoř v Praze a vrhl se do náručí divadel. Účinkoval v divadle F. X. Šaldy v Liberci, ve Východočeském divadle v Pardubicích, v divadle na Celetné a na Vinohradech. Poté se stal členem hereckého týmu Švandova divadla v Praze na Smíchově.

Jeho první příležitost u filmu byla ve snímku Cesta pustým lesem z roku 1997. Pokračoval filmy Malovaný děti, Pátek čtrnáctého, Z rodinného alba. Sám Matěj Hádek si nejvíce váží rolí v Udělení milosti se zamítá a Non Plus Ultras. Větší příležitost se ukázat dostal také ve filmech Maharal – Tajemství talismanu či Tobruk. K vidění byl také v seriálech Dobrá čtvrť a Vyprávěj, kde si zahrál syna Romana Vojtka a Andrey Kerestéšové a zároveň vnuka Veroniky Freimanové. Společně se svým bratrem Kryštofem "ovládli" film Kobry a užovky, za nejž oba dostali Českého lva.

Díky charakteristickému hlasu dostává Matěj Hádek i zajímavé dabingové role. Mimo jiné namluvil třeba postavu Howarda Wolowitze ze slavného amerického sitcomu The Big Bang Theory nebo Kubu z českého animovaného filmu Kozí příběh.

Matěje Hádka si často lidé pletou s jeho mladším bratrem Kryštofem Hádkem, se kterým jsou si i velmi podobní. Jeho druhý bratr, Ondřej, se jako jediný ze tří vydal mimo dráhu herectví a stal se lékařem.

 

Články o celebritě

Proč jste za Vondráčkovou lezl přes plot? Reakce Hádka byla hodně divoká! Proč jste za Vondráčkovou lezl přes plot? Reakce Hádka byla hodně divoká! Utíkal jako malý kluk! Sotva novináři začali na Matěje Hádka (43) střílet otázky ohledně Lucie Vondráčkové… číst článek
Nejočekávanější premiéry v českých kinech v roce 2019 Nejočekávanější premiéry v českých kinech v roce 2019 Jeden trhák za druhým. Vybrali jsme pro vás 13 nejočekávanějších českých filmů, které letos míří… číst článek
Nejen Hádek! Rozvádějící se Vondráčková se muchluje s dalším chlapem! Nejen Hádek! Rozvádějící se Vondráčková se muchluje s dalším chlapem! V době, kdy manželství Lucie Vondráčkové (38) a Tomáše Plekance (36) šlo lidově řečeno "do kopru",… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Johnny Galecki
Johnny Galecki
zobrazit profil Pavlína Filipovská
Pavlína Filipovská
zobrazit profil Pavel Kříž
Pavel Kříž
zobrazit profil Vojtěch Záveský
Vojtěch Záveský
zobrazit profil Sofie  Karochová Filippi
Sofie Karochová Filippi
zobrazit profil Jindřich Žampa
Jindřich Žampa
zobrazit profil Barbora Srncová
Barbora Srncová
zobrazit profil Kateřina Lojdová
Kateřina Lojdová