Judit Bárdos | Celebwiki.cz

Judit Bárdos

Datum narození: 12.5.1988
Místo narození: Bratislava
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Judit Bárdos na sebe české diváky upozornila především hrdinkami v dramatu Fair Play a v seriálech Svět pod hlavou a Bohéma.

Herečka Judit Bárdos, které má maďarské kořeny, je dcerou politika Gyulu Bárdosa. Nejprve studovala hru na klavír, až poté jí zlákalo herectví a přihlásila se na Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. K umění měla blízko už od malička. S rodiči a starší sestrou chodila často do divadel, na koncerty a výstavy.

JUDIT BÁRDOS - VIDEO O MAPE-UPU NAJDETE ZDE

V Slovenském národním divadle se Judit Bárdos předvedla jako Eliza (Jean Baptiste Poquelin Molière: Lakomec) nebo myška Chocholuška (Pavol Dobšinský, Anton Korenči, Juraj Bielik: Mechúrik-Koščúrik). Hrála v Divadle Andreja Bagara a Jókaiho divadle.

Na stříbrném plátně Judit Bárdos debutovala v roce 2011 v slovensko-českém dramatu režisérky Zuzany Liovej Dům (2011), a to po boku Miroslava Krobota, Taťjany Medvecké či Ester Geislerové. Za roli Evy, kterou v tomto snímku ztvárnila, získala mj. na Art Film Fest 2011 ocenění Modrý anjel za nejlepší ženský herecký výkon. Hlavní hrdinku sprinterku Annu, které je postavena před dilema, zda sklouznout k dopingu a závodit na čele vrcholových sportovců, nebo se vzepřít a zůstat věrná svým zásadám, si zahrála v koprodukčním dramatu Andrey Sedláčkové Fair Play (2014). Matkou jí ve filmu byla Aňa Geislerová.

Jednu z ústředních ženských postav Judit Bárdos zpodobnila společně s kolegyněmi Ljubou Krbovou a Marií Doležalovou v seriálu České Televize Svět pod hlavou (2017). Policista v podání Václava Neužila v něm musí ukrást důkaz, aby zachránil svého bratra před mafií, ale po střetu s autem upadne do bezvědomí a probudí se v nemocnici v roce 1982. Do psychologicko-mysteriózní série režiséři Marek Najbrt a Radim Špaček obsadili Ivana Trojana, Jana Budaře, Václava Koptu, Tomáše Jeřábka, Michala Daleckého a další.

Talentovaná slovenská herečka Judit Bárdos dostala hlavní ženskou roli v životopisném seriálu Roberta Sedláčka Bohéma (2017), kde ústřední postavy ztvárnili Michal Dlouhý, Vladimír Javorský, a Jaroslav Plesl.

INFORMACE O JUDIT BÁRDOS ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Smutná premiéra pohádky Čertí brko: Tvůrci uctili památku zesnulého kolegy! Smutná premiéra pohádky Čertí brko: Tvůrci uctili památku zesnulého kolegy! Premiéra nového filmu se obvykle nese ve slavnostní atmosféře, ovšem v případě pohádky Čertí brko… číst článek
Tajemství pohádky Čertí brko: Poslední role před smrtí a přemlouvání Vetchého! Tajemství pohádky Čertí brko: Poslední role před smrtí a přemlouvání Vetchého! Bez jeho zásahu by dnes možná pohádka Čertí brko vypadala úplně jinak. Bohužel premiéry se už slovenský… číst článek
Nová česká pohádka Čertí brko: Ironie, nadhled a narážky úplně všude! Nová česká pohádka Čertí brko: Ironie, nadhled a narážky úplně všude! Na konci listopadu se do českých kin chystá nová pohádka, a její tvůrci nyní slibují vskutku… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sharon Pink
Sharon Pink
zobrazit profil Lukáš Jůza
Lukáš Jůza
zobrazit profil Jiří Bartoška
Jiří Bartoška
zobrazit profil Michal Novotný
Michal Novotný
zobrazit profil Uma Thurman
Uma Thurman
zobrazit profil Michaela Doubravová Tomešová
Michaela Doubravová Tomešová
zobrazit profil Šárka Vaculíková
Šárka Vaculíková
zobrazit profil Aleš Kubát
Aleš Kubát