Judit Bárdos

Judit Bárdos

Datum narození: 12. 5. 1988
Místo narození: Bratislava
Profese: herečka
Znamení: Býk

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Judit Bárdos na sebe české diváky upozornila především hrdinkami v dramatu Fair Play a v seriálech Svět pod hlavou a Bohéma.

Herečka Judit Bárdos, které má maďarské kořeny, je dcerou politika Gyulu Bárdosa. Nejprve studovala hru na klavír, až poté jí zlákalo herectví a přihlásila se na Vysokou školu múzických umění v Bratislavě. K umění měla blízko už od malička. S rodiči a starší sestrou chodila často do divadel, na koncerty a výstavy.

JUDIT BÁRDOS - VIDEO O MAPE-UPU NAJDETE ZDE

V Slovenském národním divadle se Judit Bárdos předvedla jako Eliza (Jean Baptiste Poquelin Molière: Lakomec) nebo myška Chocholuška (Pavol Dobšinský, Anton Korenči, Juraj Bielik: Mechúrik-Koščúrik). Hrála v Divadle Andreja Bagara a Jókaiho divadle.

Na stříbrném plátně Judit Bárdos debutovala v roce 2011 v slovensko-českém dramatu režisérky Zuzany Liovej Dům (2011), a to po boku Miroslava Krobota, Taťjany Medvecké či Ester Geislerové. Za roli Evy, kterou v tomto snímku ztvárnila, získala mj. na Art Film Fest 2011 ocenění Modrý anjel za nejlepší ženský herecký výkon. Hlavní hrdinku sprinterku Annu, které je postavena před dilema, zda sklouznout k dopingu a závodit na čele vrcholových sportovců, nebo se vzepřít a zůstat věrná svým zásadám, si zahrála v koprodukčním dramatu Andrey Sedláčkové Fair Play (2014). Matkou jí ve filmu byla Aňa Geislerová.

Jednu z ústředních ženských postav Judit Bárdos zpodobnila společně s kolegyněmi Ljubou Krbovou a Marií Doležalovou v seriálu České Televize Svět pod hlavou (2017). Policista v podání Václava Neužila v něm musí ukrást důkaz, aby zachránil svého bratra před mafií, ale po střetu s autem upadne do bezvědomí a probudí se v nemocnici v roce 1982. Do psychologicko-mysteriózní série režiséři Marek Najbrt a Radim Špaček obsadili Ivana Trojana, Jana Budaře, Václava Koptu, Tomáše Jeřábka, Michala Daleckého a další.

Talentovaná slovenská herečka Judit Bárdos dostala hlavní ženskou roli v životopisném seriálu Roberta Sedláčka Bohéma (2017), kde ústřední postavy ztvárnili Michal Dlouhý, Vladimír Javorský, a Jaroslav Plesl.

INFORMACE O JUDIT BÁRDOS ČTĚTE ZDE

 

Články o celebritě

Vražedkyně manželů i konkurence! Černé vdovy Čvančarová s Plodkovou opět ovládly obrazovky Vražedkyně manželů i konkurence! Černé vdovy Čvančarová s Plodkovou opět ovládly obrazovky Smyslné vražedkyně svých manželů v podání Jitky Čvančarové (40), Jany Plodkové (37) a slovenské here... číst článek
Režisér pohádky Čertí brko Marek Najbrt: Vetchému návrat do čertovského sluší! Režisér pohádky Čertí brko Marek Najbrt: Vetchému návrat do čertovského sluší! Zamilovaný čert Bonifác Jana Ciny (30), Ondřej Vetchý (56) po třiceti letech v čertovské roli nebo p... číst článek
Smutná premiéra pohádky Čertí brko: Tvůrci uctili památku zesnulého kolegy! Smutná premiéra pohádky Čertí brko: Tvůrci uctili památku zesnulého kolegy! Premiéra nového filmu se obvykle nese ve slavnostní atmosféře, ovšem v případě pohádky Čertí brko do... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tereza Brodská
Tereza Brodská
zobrazit profil Libor Hruška
Libor Hruška
zobrazit profil Veronika Zelníčková
Veronika Zelníčková
zobrazit profil Pavla Tomicová
Pavla Tomicová
zobrazit profil Adam Novák
Adam Novák
zobrazit profil Petr Čtvrtníček
Petr Čtvrtníček
zobrazit profil Genadij Rumlena
Genadij Rumlena
zobrazit profil Pavel Skřípal
Pavel Skřípal