Vladimír Polívka | Celebwiki.cz

Vladimír Polívka

Datum narození: 5.6.1989
Místo narození: Ženeva, Švýcarsko
Profese: herec
Znamení: Blíženci

Související celebrity

Životopis

Herec Vladimír Polívka pochází z umělecky založené rodiny. Otec je skvělý „komediant“, moderátor a režisér Bolek Polívka, matka francouzsko-česká herečka Chantal Poullain.

Poprvé se herec Vladimír Polívka na stříbrné plátno dostal společně se svým slavným otcem Bolkem Polívkou ve výpravné české pohádce Řachanda (2016). Vtipný snímek je obdivuhodný dokonalými kostýmy, na jejichž tvorbě se podílel i v Hollywoodu uznávaný maskér Josef Rarach. Pohádka má hvězdné obsazení. V hlavní roli princezny uvidíte krásnou Denisu Pfauserovou. Prostě se tam sešla opravdová herecká smetánka: Oldřich Kaiser, Vilma Cibulková, Jan Hrušínský, Jaromír Nosek, Petr Čtvrtníček, Ester Kočičková. A některé postavy nadabovali Jiří Lábus, Petr Rychlý nebo Ondřej Sokol.

JAK VLADIMÍRA POLÍVKU POUČILA MÁMA CHANTAL

Hlavní roli si Vladimír Polívka střihnul v dramatu Místa (2014). Vidět jste ho mohli dále v televizní komediální pohádce Zdeňka Trošky Strašidla (2016), v muzikálu s příznačným názvem Muzikál aneb Cesty ke štěstí (2014) nebo v TV snímku Zločiny v Polné (2016). Jeho talent se uplatnil v seriálech Kriminálka Anděl, Reportérka či Místo zločinu Plzeň. Na divadelních prknech se Vladimír Polívka předvedl v Klicperově divadle v Hradci Králové, v Dejvickém divadle a také v Národním divadle. Tam hrál například v inscenaci Vladimíra Morávka 1789 aneb Dokonalé štěstí či v Manon Lescaut v režii Daniela Špinara.

Se svými rodiči, herečkou Chantal Poullain a Bolkem Polívkou, strávil dětství v Brně. Závodně se věnoval snowboardingu a zajímala ho výtvarná tvorba. Studoval v Kanadě angličtinu. Po návratu se rozhodl pro herectví na DAMU.

O VLADIMÍRU POLÍVKOVI ČTĚTE ZDE>>

Přestože Vladimíra slavné příjmení spíše obtěžuje, se svou rodinou má výborné vztahy. Moc často se s příbuznými sice nevídá, ale vzájemná setkání si prý umí užít. Má pět sourozenců; nevlastních. Nejstarší je Kamila, kterou Bolek vychovával se Stanislavou Polívkovou. Dále je to též herečka Anna Polívková, dcera herečky Evelyny Steimarové. Bolek ještě své potomstvo rozšířil o syny Jana, Františka Antonína a dceru Marianu, které mu porodila Marcela Černá.

Vladimír Polívka chodil mj. s modelkou Karolínou Krézlovou, kterou koncem roku 2016 požádal o roku. Vztah ale místo svatby skončil rozchodem. Koncem léta 2017 byl fotografy přistižen, jak se líbá s krásnou kolegyní Brigitou Cmuntovou, v březnu 2018 opět s Karolínou Krézlovou.

 

Články o celebritě

Jana Preissová: Po 42 letech točí na horách! Jana Preissová: Po 42 letech točí na horách! Od natáčení filmu Jak vytrhnout velrybě stoličku uplynulo 42 let. Jana Preissová (70) se nyní znovu… číst článek
Otec šesti dětí Bolek Polívka: Nejmladší dceři se děti vysmívají! Otec šesti dětí Bolek Polívka: Nejmladší dceři se děti vysmívají! S poslední a také současnou partnerkou Marcelou Černou má Bolek Polívka (69) tři děti, dva syny Jana… číst článek
Premiéra Ženy v běhu: Kostková s Vetchým obsadili do filmu syny, Hanzlík se Štěpánkem zapili dílo pivem Premiéra Ženy v běhu: Kostková s Vetchým obsadili do filmu syny, Hanzlík se Štěpánkem zapili dílo pivem Děti slavných herců jim začínají pomalu šlapat na paty. Ještě chodí na základku, ale v nové komedii… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Petra Tenorová
Petra Tenorová
zobrazit profil Kateřina Brožová
Kateřina Brožová
zobrazit profil Kamil Halbich
Kamil Halbich
zobrazit profil Petr Vágner
Petr Vágner
zobrazit profil Matt Damon
Matt Damon
zobrazit profil Daniela Bambasová
Daniela Bambasová
zobrazit profil Marion Cotillard
Marion Cotillard
zobrazit profil Ivan Dejmal
Ivan Dejmal