Darija Pavlovičová

Datum narození: 19. 11. 2001
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Darija Pavlovičová se na televizní obrazovce proslavila ještě coby studentka, kdy se předvedla v roli okouzlující princezny v pohádce O léčivé vodě.

Jako malá chodila do dramatických kroužků a chvíli na balet. Se svou starší sestrou Darija Pavlovičová jezdila na letní divadelní tábory. K herectví tak měla blízko, není tudíž divu, že studovala na Pražské konzervatoři.

DARIJA PAVLOVIČOVÁ - ROZHOVOR NAJDETE ZDE>>

Pavlovičová jako Bára v Kukačkách

V roce 2018 Darija Pavlovičová získala cenu pro nejlepší herečku v rámci 48 Hour Film Project za roli Jany v krátkometrážním filmu Penta Z. O dva roky později obdržela cenu na Trinity Film Festival.

V roce 2020 Darija Pavlovičová ztvárnila hlavní roli, krásnou princeznu Hanku, v televizní pohádce O léčivé vodě.

Záhy se Darija Pavlovičová do povědomí široké veřejnosti dostala také díky seriálovým postavám, a to Báry v Kukačkách režiséra Bisera Arichteva a Julie, dcery vrchního inspektora Budíka v podání Jaroslava Plesla a jeho manželky alias Lenky Vlasákové, v Zločinech Velké Prahy. Tento úspěšný historický seriál je z dílny Jaroslava Brabce.

Dobrých zprávách TV Prima Darija Pavlovičová dostala roli venkovské pekařky Fany, která se zamiluje do jednoho se seriálových televizních borců.

Do svého pohádkového příběhu Perinbaba a dva světy si Dariju Pavlovičovou vybral i legendární slovenský filmový režisér a scenárista Juraj Jakubisko.

Na parketu s Vodičkou

V roce 2023 Darija Pavlovičová neváhala stát se jednou z celebrit show České televize StarDance ..když hvězdy tančí. Jejím partnerem se tam stal Dominik Vodička.

Darija Pavlovičová se často objevuje i na divadelních prknech. Diváci ji mohli vidět např. v hrách Jeskyně slov nebo Sibiřská výchova v pražském Divadle X10.

O DARIJE PAVLOVIČOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Rodiče Dariji Pavlovičové pocházejí z bývalého Sovětského Svazu, z nynějšího Běloruska a Litvy.

 

Další Herci

zobrazit profil Magda Vášáryová
Magda Vášáryová
zobrazit profil Boris Rösner
Boris Rösner
zobrazit profil Milan Ondrík
Milan Ondrík
zobrazit profil Filip Tůma
Filip Tůma
zobrazit profil Benedict Cumberbatch
Benedict Cumberbatch
zobrazit profil Miroslav Hrabě
Miroslav Hrabě
zobrazit profil Jana Postlerová
Jana Postlerová
zobrazit profil Tomáš Dalecký
Tomáš Dalecký