Markéta Fišerová | Celebwiki.cz

Markéta Fišerová

Datum narození: 12.2.1960
Místo narození: Kladno
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Markéta Fišerová je česká herečka, která v 80. letech patřila k nejznámějším tvářím filmu i televize. Její kariéru předčasně ukončila mozková příhoda.

Markéta Fišerová bývala krásnou a nadějnou herečkou, ale osud jí nepřál. Už jako malá projevila jak pěvecké, tak pohybové nadání. Uměleckému oboru se ale v té tobě věnovat nechtěla. Ke studiu na Státní konzervatoři nastoupila jen na přání rodiny. V roce 1981 dokončila studium oboru hudebně-dramatického.

Markéta Fišerová debutovala ve filmu Řeknem si to příští léto v roce 1977, v němž tvořila s Ondřejem Havelkou ústřední pár. Po dokončení studií získala Markéta Fišerová angažmá v divadle Jaroslava Průchy v Kladně. Zde působila pět let. Kromě toho hostovala v pražských divadlech Jiřího Wolkera a v Městském divadle pražském.

Už za studií se Markéta Fišerová seznámila se svým budoucím mužem Markem Ebenem. V roce 1982 se stal Marek Eben jejím manželem. Společně hráli v několika hrách a vytvořili pár v televizním filmu Tvář za oknem. Natočili spolu i písničky pro děti.

Slávu přinesly Markétě Fišerové role ve filmech Třetí patro, My všichni školou povinní, Nevěsta, Tchýně. Naposledy se objevila ve filmu Krajina s nábytkem v roce 1986.

Markétu Fišerovou postihla právě v roce 1986 znenadání mozková mrtvice. Dlouhou dobu to vypadalo, že nepřežije. Nakonec přežila, ale do konce života bude upoutána na invalidní vozík.

Markéta Fišerová je stále vdaná za českého populárního moderátora Marka Ebena, který o ni pečuje. Ještě před mrtvicí se jim předčasně narodila dcera Tereza, která ale bohužel nedlouho po narození zemřela. Společně s manželem se Markéta Fišerová občas objevuje na společenských akcích.

 

Články o celebritě

Moderátorka StarDance Kostková: Řekli jí, že s Ebenem bude moderovat jiná! Moderátorka StarDance Kostková: Řekli jí, že s Ebenem bude moderovat jiná! Bez sehrané moderátorské dvojky Marka Ebena (60) a Terezy Kostkové (42) bychom si dnes už StarDance… číst článek
Tereza Kostková: Odmítli ji pustit k Ebenovi! Tereza Kostková: Odmítli ji pustit k Ebenovi! Měla s Markem Ebenem (60) moderovat už před čtvrt stoletím pořad O poklad Anežky české. Tehdy osmnáctiletá… číst článek
Sexy Bittnerová: Něžné doteky s tanečníkem Tomicové! Sexy Bittnerová: Něžné doteky s tanečníkem Tomicové! Stejně jako v minulých letech patřila ve StarDance poslední listopadová sobota Centru Paraple! Hvězdy… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová
zobrazit profil Oskar Hes
Oskar Hes
zobrazit profil Clint Eastwood
Clint Eastwood
zobrazit profil Milena Dvorská
Milena Dvorská
zobrazit profil Sabina Králová
Sabina Králová
zobrazit profil Hana Doulová Krobotová
Hana Doulová Krobotová
zobrazit profil Nela Boudová
Nela Boudová
zobrazit profil Luděk Munzar
Luděk Munzar