Markéta Fišerová | Celebwiki.cz

Markéta Fišerová

Datum narození: 12.2.1960
Místo narození: Kladno
Profese: herečka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Markéta Fišerová je česká herečka, která v 80. letech patřila k nejznámějším tvářím filmu i televize. Její kariéru předčasně ukončila mozková příhoda.

Markéta Fišerová bývala krásnou a nadějnou herečkou, ale osud jí nepřál. Už jako malá projevila jak pěvecké, tak pohybové nadání. Uměleckému oboru se ale v té tobě věnovat nechtěla. Ke studiu na Státní konzervatoři nastoupila jen na přání rodiny. V roce 1981 dokončila studium oboru hudebně-dramatického.

Markéta Fišerová debutovala ve filmu Řeknem si to příští léto v roce 1977, v němž tvořila s Ondřejem Havelkou ústřední pár. Po dokončení studií získala Markéta Fišerová angažmá v divadle Jaroslava Průchy v Kladně. Zde působila pět let. Kromě toho hostovala v pražských divadlech Jiřího Wolkera a v Městském divadle pražském.

Už za studií se Markéta Fišerová seznámila se svým budoucím mužem Markem Ebenem. V roce 1982 se stal Marek Eben jejím manželem. Společně hráli v několika hrách a vytvořili pár v televizním filmu Tvář za oknem. Natočili spolu i písničky pro děti.

Slávu přinesly Markétě Fišerové role ve filmech Třetí patro, My všichni školou povinní, Nevěsta, Tchýně. Naposledy se objevila ve filmu Krajina s nábytkem v roce 1986.

Markétu Fišerovou postihla právě v roce 1986 znenadání mozková mrtvice. Dlouhou dobu to vypadalo, že nepřežije. Nakonec přežila, ale do konce života bude upoutána na invalidní vozík.

Markéta Fišerová je stále vdaná za českého populárního moderátora Marka Ebena, který o ni pečuje. Ještě před mrtvicí se jim předčasně narodila dcera Tereza, která ale bohužel nedlouho po narození zemřela. Společně s manželem se Markéta Fišerová občas objevuje na společenských akcích.

 

Články o celebritě

Marek Eben o osudovém rozhodnutí: Může za to manželka! Marek Eben o osudovém rozhodnutí: Může za to manželka! Oblíbený herec a ještě oblíbenější moderátor (nejenom) taneční soutěže StarDance Marek Eben (61)… číst článek
Přiznání Marka Ebena: Důvod, proč se nikdy nerozvede! Přiznání Marka Ebena: Důvod, proč se nikdy nerozvede! Zatímco řada vrstevníků slavného moderátora už dávno vyměnila své životní partnerky za mladší, Marek… číst článek
Osudové tragédie manželky Ebena: Smrt miminka, mrtvice a ochrnutí Osudové tragédie manželky Ebena: Smrt miminka, mrtvice a ochrnutí Krásná manželka Marka Ebena Markéta Fišerová včera oslavila 59. narozeniny. Její život se ale obrátil… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Viktor Antonio
Viktor Antonio
zobrazit profil Hynek Čermák
Hynek Čermák
zobrazit profil Pavel Neškudla
Pavel Neškudla
zobrazit profil Jana Stryková
Jana Stryková
zobrazit profil Stephen Moyer
Stephen Moyer
zobrazit profil Petr Vondráček
Petr Vondráček
zobrazit profil Vanda Hybnerová
Vanda Hybnerová
zobrazit profil Adéla Gondíková
Adéla Gondíková