Saša Rašilov

Datum narození: 26.7.1972
Místo narození: Praha
Výška: 175 cm
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Saša Rašilov je český populární herec a dabér. Pochází z umělecké rodiny a je neodmyslitelně spjat se svojí exmanželkou herečkou Vandou Hybnerovou.

Saša Rašilov má umění v krvi. Jeho děd Saša Rašilov nejst. byl významným hercem, otec Saša Rašilov st. kameramanem. Rašilov nejmladší kráčí přes deset let po prknech slávy Národního divadla v Praze a pravidelně se objevuje i na televizních obrazovkách.

Saša Rašilov studoval herectví na Pražské konzervatoři i na DAMU. Vystupoval ve Studiu GAG Borise Hybnera a osm let v Divadle Komedie. Hostoval i v divadle Na zábradlí nebo ve Spolku Kašpar. V Národním divadle působí od roku 2002. Zahrál si v Cyranovi z Bergeracu, Našich furiantech nebo v Babičce.

Saša Rašilov ve dvaceti rozjel rokenrol v kultovních Šakalích létech. Ukázal se i v komedii Samotáři, dramatu Milenci a vrazi nebo v kriminálních Hranařích. Jeho jméno zdobí seriály Ordinace v růžové zahradě nebo Nemocnice na kraji města – nové osudy. V roce 2009 Saša Rašilov moderoval soutěž krásy Česká Miss. V televizním StarDance vytančil čtvrté místo.

Saša Rašilov je i velmi schopný dabér. V prvních třech dílech americké akční ságy Star Wars daboval bojovníka Obi-Wan Kenobiho. Jeho hlasem promlouvá i animovaná Kung Fu Panda nebo Johnny Depp v pohádkovém Karlíkovi a továrně na čokoládu. V roce 2003 získal Saša Rašilov za dabing Cenu Františka Filipovského.

Saša Rašilov byl 22 let ženatý s herečkou Vandou Hybnerovou. Seznámili se na divadelní fakultě v roce 1992 a rok poté se vzali. Jejich manželství bylo označováno za příkladné, v roce 2014 ale pár ohlásil rozvod. Saša Rašilov a Vanda Hybnerová spolu zinscenovali také několik společných představení. Společně zrežírovali hry Kolotoč, Pokus pes čili Potwor, Židle a Poslední dvě cigarety. Mají spolu dcery Josefínu a Antonii.

Saša Rašilov v současné době udržuje vztah s podnikatelkou a milionářkou Věrou Miťkovou. Ta je o 12 let mladší než Hybnerová.

 

Články o celebritě

Nepříjemné zranění Cibulkové: Zmrzačila se ve skalách Nepříjemné zranění Cibulkové: Zmrzačila se ve skalách Jeden neobratný pohyb a bylo vymalováno. Při svém oblíbeném lezení ve skalách si Vilma Cibulková… číst článek
Herečka Regina Rázlová (71) šokovala: Chci umřít na jevišti! Herečka Regina Rázlová (71) šokovala: Chci umřít na jevišti! Dlouhá léta nemohla hrát, tak si to nyní vynahrazuje. Regina Rázlová (71) jde z role do role a nehodlá… číst článek
Saša Rašilov s mladší partnerkou Lídou: Svatba na obzoru?! Saša Rašilov s mladší partnerkou Lídou: Svatba na obzoru?! Saša Rašilov (45) s partnerkou Lídou Němečkovou (31) se radují z malé dcery Marušky, brzy budou mít… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sandra Nováková
Sandra Nováková
zobrazit profil Filip Antonio
Filip Antonio
zobrazit profil Michal Nesvadba
Michal Nesvadba
zobrazit profil Hana Maciuchová
Hana Maciuchová
zobrazit profil Antonie Formanová
Antonie Formanová
zobrazit profil Karel Zima
Karel Zima
zobrazit profil Evelyna Steimarová
Evelyna Steimarová
zobrazit profil Vladimír Brabec
Vladimír Brabec