Saša Rašilov

Datum narození: 26. 7. 1972
Místo narození: Praha
Výška: 175 cm
Profese: herec, dabér
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Saša Rašilov, v roce 2022 nominovaný na Českého lva, pochází z umělecké rodiny. Jeho první ženou byla herečka Vanda Hybnerová, druhou se stala mladší kolegyně Lída Němečková.

Absolvoval herectví na Pražské konzervatoři i na DAMU. Saša Rašilov vystupoval ve Studiu GAG Borise Hybnera a osm let v Divadle Komedie. Hostoval i v divadle Na zábradlí nebo ve Spolku Kašpar. V Národním divadle začal působit roku 2002. Zahrál si v Cyranovi z Bergeracu, v Našich furiantech nebo v Babičce.

SAŠA RAŠILOV TŘIKRÁT JINAK

Saša Rašilov moderoval Českou Miss

Ve dvaceti Saša Rašilov rozjel rokenrol v kultovních Šakalích létech. Ukázal se i v komedii Samotáři, dramatu Milenci a vrazi nebo v kriminálních Hranařích.

Jeho jméno zdobí seriály Ordinace v růžové zahradě nebo Nemocnice na kraji města – nové osudy. V roce 2009 moderoval soutěž krásy Česká Miss. V soutěži ČT StarDance si Saša Rašilov vytančil čtvrté místo.

Rašilov dostal Cenu Thálie

Je i vyhledávaným dabérem. V prvních třech dílech americké akční ságy Star Wars daboval bojovníka Obi-Wan Kenobiho. Jeho hlasem promlouvá třeba animovaná Kung Fu Panda nebo Johnny Depp v pohádkovém Karlíkovi a továrně na čokoládu. V roce 2003 Saša Rašilov získal za dabing Cenu Františka Filipovského.

Roku 2022 Saša Rašilov obdržel Cenu Thálie za nejlepší mužský herecký výkon, a to za roli Borcherta v inscenaci Moje říše je z tohoto světa.

Prvně byl Saša Rašilov nominován na Českého lva za vedlejší roli v mysteriózním dramatu režiséra a scenáristy Vojtěcha Maška Arvéd (2022).

O SAŠOVI RAŠILOVOVI ČTĚTE ZDE>>

Děda Saši Rašilova byl významným hercem, otec kameramanem.

Saša Rašilov se ženil dvakrát

Saša Rašilov byl 22 let ženatý s herečkou Vandou Hybnerovou. Seznámili se na divadelní fakultě v roce 1992 a rok poté se vzali. Jejich manželství bylo označováno za příkladné, v roce 2014 ale pár ohlásil rozvod. Saša Rašilov a Vanda Hybnerová spolu zinscenovali také několik společných představení. Spolu zrežírovali hry Kolotoč, Pokus pes čili Potwor, Židle a Poslední dvě cigarety. Mají dcery Josefínu a Antonii.

Posléze Saša Rašilov začal udržovat vztah s podnikatelkou a milionářkou Věrou Miťkovou. Ta je o 12 let mladší než Vanda Hybnerová. Další jeho partnerkou se stala herečka Lída Němečková, která mu roku 2017 porodila dceru Marii. Svadba páru se konala v srpnu 2018

 

Další Herci

zobrazit profil Emil Horváth
Emil Horváth
zobrazit profil Ivan Dejmal
Ivan Dejmal
zobrazit profil Regina Rázlová
Regina Rázlová
zobrazit profil Otakar Brousek starší
Otakar Brousek starší
zobrazit profil David Suchařípa
David Suchařípa
zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová
zobrazit profil Zuzana Čapková
Zuzana Čapková
zobrazit profil Michal Pešek
Michal Pešek