Jitka Schneiderová | Celebwiki.cz

Jitka Schneiderová

Datum narození: 23.3.1973
Místo narození: Znojmo
Profese: Herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jitka Schneiderová je velmi známou tváří televizních obrazovek. Hrála v mnoha oblíbených seriálech jako Pojišťovna štěstí nebo Letiště a zářila v soutěži StarDance 2015.

Jitka Schneiderová se původně chtěla stát učitelkou. Zprvu studovala střední pedagogickou školu, ale pro velmi dobré pěvecké a divadelní nadání se rozhodla pro další studium na brněnské JAMU. Během studia účinkovala v Městském divadle Brno a objevila se v několika muzikálech v Brně i Praze.

Jitka Schneiderová následně dostala nabídku z Divadla bratří Mrštíků, kterou přijala. Nakonec přestoupila na pražskou DAMU, kde herectví dostudovala.

Jitka Schneiderová vystřídala v Praze několik divadel, až se nakonec usadila ve Studiu Ypsilon. Po sedmi letech, ale divadlo opustila a rozhodla se pro volnou nohu. Díky tomuto kroku se mohla zúčastnit Letních shakespearovských slavností, kde si zahrála v dramatu Král Lear.

Jitka Schneiderová se začala objevovat i na televizních obrazovkách. Na TV Nova dostala hlavní roli v seriálu Nováci a na České televizi si zahrála v několika pohádkách. Na vrchol ji ale přivedla až hlavní role Hanky ve filmu Samotáři, kde si zahrála se Sašou Rašilovem.

V poslední době se Jitka Schneiderová objevuje na televizních obrazovkách v mnoha seriálech, jako jsou Letiště, Přešlapy, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka 2. Hlavní roli si střihla i v české obdobě Sexu ve městě, seriálu Ententýky, kde spolu s Lucií Zedníčkovou předvedy svobodné matky toužící po sexu a lásce. Zazářila také v sedmé řadě Stardance.

Manželství s Davidem Švehlíkem, ze kterého má Jitka Schneiderová dceru Sofii Annu, nevyšlo. Dvojice se rozešla v roce 2009. Netrvalo ale dlouho a herečka si našla nového partnera, marketingového ředitele Davida Císaře.

 

Články o celebritě

Někteří lidé říkají, že žárlivci by se neměli rozmnožovat, říká moderátorka Pastorčáková Někteří lidé říkají, že žárlivci by se neměli rozmnožovat, říká moderátorka Pastorčáková „Pro mě je chorobná žárlivost nemoc jako každá jiná, byť bohužel nemá svou diagnózu. Snad žádný jiný… číst článek
Bolavý zadek Bílé, slivovička Bučkové a brutální výšlap Venduly! Jak slavní slavili Velikonoce? Bolavý zadek Bílé, slivovička Bučkové a brutální výšlap Venduly! Jak slavní slavili Velikonoce? Čtyři dny volna si užili nejen všichni ti, kteří nemuseli do práce, ale i řada českých celebrit.… číst článek
Velikonoce slavných: Dcera Prachařové pod palbou koledníků, Klus se synem a vejce Ochotské! Velikonoce slavných: Dcera Prachařové pod palbou koledníků, Klus se synem a vejce Ochotské! Velikonoční pondělí a koledu si užily i celebrity se svými potomky. Slavní tatínci synků se vyzbrojili… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ed O´Neill
Ed O´Neill
zobrazit profil Jana Brejchová
Jana Brejchová
zobrazit profil Jiří Hrzán
Jiří Hrzán
zobrazit profil Jiří Zahajský
Jiří Zahajský
zobrazit profil Bruna Marquezine
Bruna Marquezine
zobrazit profil Jindřich Žampa
Jindřich Žampa
zobrazit profil Dagmar Čárová
Dagmar Čárová
zobrazit profil Karel Dobrý
Karel Dobrý