Jitka Schneiderová | Celebwiki.cz

Jitka Schneiderová

Datum narození: 23.3.1973
Místo narození: Znojmo
Profese: Herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jitka Schneiderová je velmi známou tváří televizních obrazovek. Hrála v mnoha oblíbených seriálech jako Pojišťovna štěstí nebo Letiště a zářila v soutěži StarDance 2015.

Jitka Schneiderová se původně chtěla stát učitelkou. Zprvu studovala střední pedagogickou školu, ale pro velmi dobré pěvecké a divadelní nadání se rozhodla pro další studium na brněnské JAMU. Během studia účinkovala v Městském divadle Brno a objevila se v několika muzikálech v Brně i Praze.

Jitka Schneiderová následně dostala nabídku z Divadla bratří Mrštíků, kterou přijala. Nakonec přestoupila na pražskou DAMU, kde herectví dostudovala.

Jitka Schneiderová vystřídala v Praze několik divadel, až se nakonec usadila ve Studiu Ypsilon. Po sedmi letech, ale divadlo opustila a rozhodla se pro volnou nohu. Díky tomuto kroku se mohla zúčastnit Letních shakespearovských slavností, kde si zahrála v dramatu Král Lear.

Jitka Schneiderová se začala objevovat i na televizních obrazovkách. Na TV Nova dostala hlavní roli v seriálu Nováci a na České televizi si zahrála v několika pohádkách. Na vrchol ji ale přivedla až hlavní role Hanky ve filmu Samotáři, kde si zahrála se Sašou Rašilovem.

V poslední době se Jitka Schneiderová objevuje na televizních obrazovkách v mnoha seriálech, jako jsou Letiště, Přešlapy, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka 2. Hlavní roli si střihla i v české obdobě Sexu ve městě, seriálu Ententýky, kde spolu s Lucií Zedníčkovou předvedy svobodné matky toužící po sexu a lásce. Zazářila také v sedmé řadě Stardance.

Manželství s Davidem Švehlíkem, ze kterého má Jitka Schneiderová dceru Sofii Annu, nevyšlo. Dvojice se rozešla v roce 2009. Netrvalo ale dlouho a herečka si našla nového partnera, marketingového ředitele Davida Císaře.

 

Články o celebritě

Poslední ortel Františky Čížkové: 25 nejlepších outfitů roku 2019 Poslední ortel Františky Čížkové: 25 nejlepších outfitů roku 2019 Odešla do nebe, díky svým článkům a dechberoucí knize tu ale pro své čtenáře zůstane dál. Nekompromisní… číst článek
Tanečník ze StarDance Dědík bude podruhé tátou! O porodu i pohlaví dítěte má jasno Tanečník ze StarDance Dědík bude podruhé tátou! O porodu i pohlaví dítěte má jasno Známý tanečník, který dvakrát protančil parket s hvězdami ve StarDance, Marek Dědík (36) se nemůže… číst článek
Schneiderová slaví 20 let Samotářů: Na pařbu s Macháčkem vytáhla i Křena! Schneiderová slaví 20 let Samotářů: Na pařbu s Macháčkem vytáhla i Křena! Přesně 20 let uplyne příští rok v dubnu od premiéry filmových Samotářů. Jitka Schneiderová (46) s… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miroslav Vladyka
Miroslav Vladyka
zobrazit profil Salma Hayek
Salma Hayek
zobrazit profil Pavel Kikinčuk
Pavel Kikinčuk
zobrazit profil Roman Luknár
Roman Luknár
zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil Ján Koleník
Ján Koleník
zobrazit profil Lenka Zahradnická
Lenka Zahradnická
zobrazit profil Jiří Michný
Jiří Michný