Jitka Schneiderová

Datum narození: 23. 3. 1973
Místo narození: Znojmo
Profese: Herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jitka Schneiderová je velmi známou tváří televizních obrazovek. Hrála v mnoha oblíbených seriálech jako Pojišťovna štěstí nebo Letiště a zářila v soutěži StarDance 2015.

Jitka Schneiderová se původně chtěla stát učitelkou. Zprvu studovala střední pedagogickou školu, ale pro velmi dobré pěvecké a divadelní nadání se rozhodla pro další studium na brněnské JAMU. Během studia účinkovala v Městském divadle Brno a objevila se v několika muzikálech v Brně i Praze.

Jitka Schneiderová následně dostala nabídku z Divadla bratří Mrštíků, kterou přijala. Nakonec přestoupila na pražskou DAMU, kde herectví dostudovala.

Jitka Schneiderová vystřídala v Praze několik divadel, až se nakonec usadila ve Studiu Ypsilon. Po sedmi letech, ale divadlo opustila a rozhodla se pro volnou nohu. Díky tomuto kroku se mohla zúčastnit Letních shakespearovských slavností, kde si zahrála v dramatu Král Lear.

Jitka Schneiderová se začala objevovat i na televizních obrazovkách. Na TV Nova dostala hlavní roli v seriálu Nováci a na České televizi si zahrála v několika pohádkách. Na vrchol ji ale přivedla až hlavní role Hanky ve filmu Samotáři, kde si zahrála se Sašou Rašilovem.

V poslední době se Jitka Schneiderová objevuje na televizních obrazovkách v mnoha seriálech, jako jsou Letiště, Přešlapy, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka 2. Hlavní roli si střihla i v české obdobě Sexu ve městě, seriálu Ententýky, kde spolu s Lucií Zedníčkovou předvedy svobodné matky toužící po sexu a lásce. Zazářila také v sedmé řadě Stardance.

Manželství s Davidem Švehlíkem, ze kterého má Jitka Schneiderová dceru Sofii Annu, nevyšlo. Dvojice se rozešla v roce 2009. Netrvalo ale dlouho a herečka si našla nového partnera, marketingového ředitele Davida Císaře.

 

Články o celebritě

Marika Šoposká po konci ve StarDance: Dojemný pocit sounáležitosti a nečekaný vzkaz Cinovi! Marika Šoposká po konci ve StarDance: Dojemný pocit sounáležitosti a nečekaný vzkaz Cinovi! Herečka Marika Šoposká (32) v pátém kole populární taneční soutěže StarDance …když hvězdy tančí podl... číst článek
Vítězka SuperStar řekla ANO! Růžovlasá zpěvačka Mašková chystá svatbu s vlastním manažerem Vítězka SuperStar řekla ANO! Růžovlasá zpěvačka Mašková chystá svatbu s vlastním manažerem Vítězka páté řady Česko Slovenské SuperStar Tereza Mašková (25), která se do povědomí zapsala nejeno... číst článek
Krásná farářka Kopecká o obětech kvůli StarDance: To nejsou prsa, ale žebra! Krásná farářka Kopecká o obětech kvůli StarDance: To nejsou prsa, ale žebra! Sobotní StarDance se blíží a soutěžící pilně trénují! Na instagramech sdílejí videa a fotky z tanečn... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Martin Zounar
Martin Zounar
zobrazit profil Tereza Marečková
Tereza Marečková
zobrazit profil Jindřich Žampa
Jindřich Žampa
zobrazit profil Jan Dolanský
Jan Dolanský
zobrazit profil Simona Postlerová
Simona Postlerová
zobrazit profil Jiřina Švorcová
Jiřina Švorcová
zobrazit profil Arley Jover
Arley Jover
zobrazit profil Regina Řandová
Regina Řandová