Jitka Schneiderová | Celebwiki.cz

Jitka Schneiderová

Datum narození: 23. 3. 1973
Místo narození: Znojmo
Profese: Herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jitka Schneiderová je velmi známou tváří televizních obrazovek. Hrála v mnoha oblíbených seriálech jako Pojišťovna štěstí nebo Letiště a zářila v soutěži StarDance 2015.

Jitka Schneiderová se původně chtěla stát učitelkou. Zprvu studovala střední pedagogickou školu, ale pro velmi dobré pěvecké a divadelní nadání se rozhodla pro další studium na brněnské JAMU. Během studia účinkovala v Městském divadle Brno a objevila se v několika muzikálech v Brně i Praze.

Jitka Schneiderová následně dostala nabídku z Divadla bratří Mrštíků, kterou přijala. Nakonec přestoupila na pražskou DAMU, kde herectví dostudovala.

Jitka Schneiderová vystřídala v Praze několik divadel, až se nakonec usadila ve Studiu Ypsilon. Po sedmi letech, ale divadlo opustila a rozhodla se pro volnou nohu. Díky tomuto kroku se mohla zúčastnit Letních shakespearovských slavností, kde si zahrála v dramatu Král Lear.

Jitka Schneiderová se začala objevovat i na televizních obrazovkách. Na TV Nova dostala hlavní roli v seriálu Nováci a na České televizi si zahrála v několika pohádkách. Na vrchol ji ale přivedla až hlavní role Hanky ve filmu Samotáři, kde si zahrála se Sašou Rašilovem.

V poslední době se Jitka Schneiderová objevuje na televizních obrazovkách v mnoha seriálech, jako jsou Letiště, Přešlapy, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka 2. Hlavní roli si střihla i v české obdobě Sexu ve městě, seriálu Ententýky, kde spolu s Lucií Zedníčkovou předvedy svobodné matky toužící po sexu a lásce. Zazářila také v sedmé řadě Stardance.

Manželství s Davidem Švehlíkem, ze kterého má Jitka Schneiderová dceru Sofii Annu, nevyšlo. Dvojice se rozešla v roce 2009. Netrvalo ale dlouho a herečka si našla nového partnera, marketingového ředitele Davida Císaře.

 

Články o celebritě

Módní kritička Blesku Ina T. o zrušené Moet party: Krainová jako Marilyn Monroe, Vítová na trestné lavici! Módní kritička Blesku Ina T. o zrušené Moet party: Krainová jako Marilyn Monroe, Vítová na trestné lavici! Nejsledovanější party roku se vždy nesla ve znamení luxusu, áčkových celebrit a nejzajímavějších rób... číst článek
Zrušený karlovarský festival: Jitka Schneiderová i tak zapózovala na červeném koberci před Thermalem! Zrušený karlovarský festival: Jitka Schneiderová i tak zapózovala na červeném koberci před Thermalem! Tenhle víkend měl patřit filmovým nadšencům v Karlových Varech, ale festival byl kvůli koronaviru př... číst článek
Čím nás kinaři v létě vtáhnou do kina? Takový bude Šarlatán, Tenet a návrat Samotářů Čím nás kinaři v létě vtáhnou do kina? Takový bude Šarlatán, Tenet a návrat Samotářů Doba koronavirová uzavřela kina, teď se do nich začínáme vracet. Máme také proč, důvody jsou nejméně... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Ladislav Smoljak
Ladislav Smoljak
zobrazit profil Jiří Pecha
Jiří Pecha
zobrazit profil Lucia Bugalová
Lucia Bugalová
zobrazit profil Peter Dinklage
Peter Dinklage
zobrazit profil Sofía Vergara
Sofía Vergara
zobrazit profil Tomáš Petřík
Tomáš Petřík
zobrazit profil Lucia Siposová
Lucia Siposová
zobrazit profil Alexej Pyško
Alexej Pyško