Jitka Schneiderová

Datum narození: 23. 3. 1973
Místo narození: Znojmo
Profese: Herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jitka Schneiderová je velmi známou tváří televizních obrazovek. Hrála v mnoha oblíbených seriálech jako Pojišťovna štěstí nebo Letiště a zářila v soutěži StarDance 2015.

Jitka Schneiderová se původně chtěla stát učitelkou. Zprvu studovala střední pedagogickou školu, ale pro velmi dobré pěvecké a divadelní nadání se rozhodla pro další studium na brněnské JAMU. Během studia účinkovala v Městském divadle Brno a objevila se v několika muzikálech v Brně i Praze.

Jitka Schneiderová následně dostala nabídku z Divadla bratří Mrštíků, kterou přijala. Nakonec přestoupila na pražskou DAMU, kde herectví dostudovala.

Jitka Schneiderová vystřídala v Praze několik divadel, až se nakonec usadila ve Studiu Ypsilon. Po sedmi letech, ale divadlo opustila a rozhodla se pro volnou nohu. Díky tomuto kroku se mohla zúčastnit Letních shakespearovských slavností, kde si zahrála v dramatu Král Lear.

Jitka Schneiderová se začala objevovat i na televizních obrazovkách. Na TV Nova dostala hlavní roli v seriálu Nováci a na České televizi si zahrála v několika pohádkách. Na vrchol ji ale přivedla až hlavní role Hanky ve filmu Samotáři, kde si zahrála se Sašou Rašilovem.

V poslední době se Jitka Schneiderová objevuje na televizních obrazovkách v mnoha seriálech, jako jsou Letiště, Přešlapy, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka 2. Hlavní roli si střihla i v české obdobě Sexu ve městě, seriálu Ententýky, kde spolu s Lucií Zedníčkovou předvedy svobodné matky toužící po sexu a lásce. Zazářila také v sedmé řadě Stardance.

Manželství s Davidem Švehlíkem, ze kterého má Jitka Schneiderová dceru Sofii Annu, nevyšlo. Dvojice se rozešla v roce 2009. Netrvalo ale dlouho a herečka si našla nového partnera, marketingového ředitele Davida Císaře.

 

Články o celebritě

Padesátka na krku! Půlstoletí slaví Krainová, Bendová nebo Herzigová Padesátka na krku! Půlstoletí slaví Krainová, Bendová nebo Herzigová Rok 2023 je pro některé české hvězdy mezníkem. Za své jméno si totiž do závorky dají 50. Mezi prvním... číst článek
Nejen svátek filmu, ale i alkoholu a ostudy: Nejhorší trapasy Českých lvů! Nejen svátek filmu, ale i alkoholu a ostudy: Nejhorší trapasy Českých lvů! Předávání filmových cen Český lev se každoročně neobejde bez skandálů a jiných trapasů. O největší p... číst článek
Víno, sekt i slzy tekly proudem!  Na zvolení Pavla reagují Mišík, Benešová i Musil Víno, sekt i slzy tekly proudem! Na zvolení Pavla reagují Mišík, Benešová i Musil Napínavější souboj o Hrad tu snad ještě nebyl a situace mezi příznivci obou kandidátů nikdy nebyly t... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Barbora Janatková
Barbora Janatková
zobrazit profil Monika Hilmerová
Monika Hilmerová
zobrazit profil Kateřina Marie Fialová
Kateřina Marie Fialová
zobrazit profil Tereza Bebarová
Tereza Bebarová
zobrazit profil Sylva Ondrušíková
Sylva Ondrušíková
zobrazit profil Tomáš Petřík
Tomáš Petřík
zobrazit profil Tatiana Dyková
Tatiana Dyková