Jitka Schneiderová

Datum narození: 23. 3. 1973
Místo narození: Znojmo
Profese: Herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jitka Schneiderová je velmi známou tváří televizních obrazovek. Hrála v mnoha oblíbených seriálech jako Pojišťovna štěstí nebo Letiště a zářila v soutěži StarDance 2015.

Jitka Schneiderová se původně chtěla stát učitelkou. Zprvu studovala střední pedagogickou školu, ale pro velmi dobré pěvecké a divadelní nadání se rozhodla pro další studium na brněnské JAMU. Během studia účinkovala v Městském divadle Brno a objevila se v několika muzikálech v Brně i Praze.

Jitka Schneiderová následně dostala nabídku z Divadla bratří Mrštíků, kterou přijala. Nakonec přestoupila na pražskou DAMU, kde herectví dostudovala.

Jitka Schneiderová vystřídala v Praze několik divadel, až se nakonec usadila ve Studiu Ypsilon. Po sedmi letech, ale divadlo opustila a rozhodla se pro volnou nohu. Díky tomuto kroku se mohla zúčastnit Letních shakespearovských slavností, kde si zahrála v dramatu Král Lear.

Jitka Schneiderová se začala objevovat i na televizních obrazovkách. Na TV Nova dostala hlavní roli v seriálu Nováci a na České televizi si zahrála v několika pohádkách. Na vrchol ji ale přivedla až hlavní role Hanky ve filmu Samotáři, kde si zahrála se Sašou Rašilovem.

V poslední době se Jitka Schneiderová objevuje na televizních obrazovkách v mnoha seriálech, jako jsou Letiště, Přešlapy, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka 2. Hlavní roli si střihla i v české obdobě Sexu ve městě, seriálu Ententýky, kde spolu s Lucií Zedníčkovou předvedy svobodné matky toužící po sexu a lásce. Zazářila také v sedmé řadě Stardance.

Manželství s Davidem Švehlíkem, ze kterého má Jitka Schneiderová dceru Sofii Annu, nevyšlo. Dvojice se rozešla v roce 2009. Netrvalo ale dlouho a herečka si našla nového partnera, marketingového ředitele Davida Císaře.

 

Články o celebritě

Zlomový okamžik u dcery Švehlíka! Schneiderová v zajetí emocí Zlomový okamžik u dcery Švehlíka! Schneiderová v zajetí emocí Čas nikdo nezastaví. Dobře to ví i herečka Jitka Schneiderová (50), jejíž dcera Sofie oslavila plnol... číst článek
Nebojí se toho, ukázaly vrásky: Prohlédněte si české hvězdy bez make-upu Nebojí se toho, ukázaly vrásky: Prohlédněte si české hvězdy bez make-upu Když se nenalíčí, ani je nepoznáte! Některé ženy jsou ale krásné i bez make-upu a nebojí se nechat s... číst článek
Jitka Schneiderová (50): Těhotenské bříško jí sluší! Jitka Schneiderová (50): Těhotenské bříško jí sluší! To to letí! Sofie, dcera hereckého páru Jitky Schneiderové (50) a Davida Švehlíka (51), za tři měsíc... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tereza Srbová
Tereza Srbová
zobrazit profil Billie Lourd
Billie Lourd
zobrazit profil Eva Leimbergerová
Eva Leimbergerová
zobrazit profil Lumíra Přichystalová
Lumíra Přichystalová
zobrazit profil Henrieta Hornáčková herečka
Henrieta Hornáčková herečka
zobrazit profil Adéla Gondíková
Adéla Gondíková
zobrazit profil Anna Čtvrtníčková
Anna Čtvrtníčková
zobrazit profil Jon Berthal
Jon Berthal