Jitka Schneiderová | Celebwiki.cz

Jitka Schneiderová

Datum narození: 23.3.1973
Místo narození: Znojmo
Profese: Herečka, zpěvačka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herečka Jitka Schneiderová je velmi známou tváří televizních obrazovek. Hrála v mnoha oblíbených seriálech jako Pojišťovna štěstí nebo Letiště a zářila v soutěži StarDance 2015.

Jitka Schneiderová se původně chtěla stát učitelkou. Zprvu studovala střední pedagogickou školu, ale pro velmi dobré pěvecké a divadelní nadání se rozhodla pro další studium na brněnské JAMU. Během studia účinkovala v Městském divadle Brno a objevila se v několika muzikálech v Brně i Praze.

Jitka Schneiderová následně dostala nabídku z Divadla bratří Mrštíků, kterou přijala. Nakonec přestoupila na pražskou DAMU, kde herectví dostudovala.

Jitka Schneiderová vystřídala v Praze několik divadel, až se nakonec usadila ve Studiu Ypsilon. Po sedmi letech, ale divadlo opustila a rozhodla se pro volnou nohu. Díky tomuto kroku se mohla zúčastnit Letních shakespearovských slavností, kde si zahrála v dramatu Král Lear.

Jitka Schneiderová se začala objevovat i na televizních obrazovkách. Na TV Nova dostala hlavní roli v seriálu Nováci a na České televizi si zahrála v několika pohádkách. Na vrchol ji ale přivedla až hlavní role Hanky ve filmu Samotáři, kde si zahrála se Sašou Rašilovem.

V poslední době se Jitka Schneiderová objevuje na televizních obrazovkách v mnoha seriálech, jako jsou Letiště, Přešlapy, Pojišťovna štěstí nebo Sanitka 2. Hlavní roli si střihla i v české obdobě Sexu ve městě, seriálu Ententýky, kde spolu s Lucií Zedníčkovou předvedy svobodné matky toužící po sexu a lásce. Zazářila také v sedmé řadě Stardance.

Manželství s Davidem Švehlíkem, ze kterého má Jitka Schneiderová dceru Sofii Annu, nevyšlo. Dvojice se rozešla v roce 2009. Netrvalo ale dlouho a herečka si našla nového partnera, marketingového ředitele Davida Císaře.

 

Články o celebritě

Pražský týden módy: Které slavné ženě to nejvíc slušelo?! Pražský týden módy: Které slavné ženě to nejvíc slušelo?! Týden módy v pražské metropoli skončil, a vy se nyní můžete podívat do naší galerie na outfity některých… číst článek
Kateřina Kaira Hrachovcová na Fashion Weeku: Rafinovaně odhalené tetování Kateřina Kaira Hrachovcová na Fashion Weeku: Rafinovaně odhalené tetování Většina hostů pražského svátku módy se snaží zaujmout extravagantním a někdy až nevkusným oblečením.… číst článek
Aňa Geislerová o hrozící katastrofě: Musíme tomu zabránit! Aňa Geislerová o hrozící katastrofě: Musíme tomu zabránit! Přestože má herečka Aňa Geislerová (43) vystudovanou pouze základní školu, pyšní se širokým rozhledem… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Charlie Sheen
Charlie Sheen
zobrazit profil Emil Horváth
Emil Horváth
zobrazit profil Július Satinský
Július Satinský
zobrazit profil Marek Holý
Marek Holý
zobrazit profil Jiří Zahajský
Jiří Zahajský
zobrazit profil Zdeněk Godla
Zdeněk Godla
zobrazit profil Lenka Kořínková
Lenka Kořínková
zobrazit profil Sophia Loren
Sophia Loren