David Švehlík

Datum narození: 6. 4. 1972
Místo narození: Liberec
Profese: herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Herec Davida Švehlíka původně chtěl být knězem, ale nakonec se rozhodl jít ve šlépějích svého otce Aloise Švehlíka. dodnes je patronem několika nadací a projektů. S bývalou manželkou Jitkou Schneiderovou má dceru Sofii Annu.

Po ukončení gymnázia David Švehlík absolvoval jeden ročník teologického konviktu. Aby se mohl stát knězem, strávil dva roky na škole v Římě. Po návratu však jeho volba padla na Filozofickou fakultu UK v Praze a na divadelní režii na DAMU, kam chodil v ročníku třeba s herečkami Michaelou Maurerovou a Janou Strykovou nebo režisérem Vítem Karasem.

DAVID ŠVEHLÍK - ZE SOUDCE PILOTEM

Herectví Davida Švehlíka zlákalo stejně jako jeho otce Aloise Švehlíka. Na divadelních prknech stanul poprvé v Divadle F. X. Šaldy v Liberci, a to ve už svých pěti letech. Zahrál si ve hře Neúplatný aneb Škola manželů. Hostoval v ředě divadel. Stálé angažmá měl v Divadle Na Zábradlí.

I se svým otcem Aloisem Švehlíkem se na jevišti několikrát sešel. Nejvýraznější dvojici utvořili na Shakespearovských slavnostech, kde si zahráli ve Večeru tříkrálovém, poté mělo velký úspěch třeba představení Z cizoty, které sklidilo i Cenu Alfréda Radoka, a v neposlední řadě pak stojí za zmínku hra Král Lear, kde si ponechali status otec a syn. Co se filmů týče, stáli spolu bok po boku ve filmech Alois Nebel, I ve smrti sami nebo v seriálu Letiště.

Do světa českého filmu David Švěhlík pronikl díky roli Huberta pod taktovkou Filipa Renče v komedii Román pro ženy. Dále se objevil jako hrabě v pohádce Anděl Páně, coby vyšetřovatel v Kriminálce Anděl a v roce 2013 získal hlavní roli v seriálu inspirovaném skutečnými příběhy Život a doba soudce A. K., kde ztvárnil mladého soudce Adama Klose.

Stejně jako jeho otec i David Švehlík propůjčil svůj hlas filmovým hrdinům. V britském seriálu Sherlock namluvil doktora Wattsona, Laurence Anthonyho ve filmu Saw 3D nebo Bryce Johnsona v seriálu Gilmorova děvčata.

Dokázal též, že je skvostný tanečník, když získal třetí místo v páté řadě televizní soutěže StarDance...když hvězdy tančí, kde se jeho partnerkou stala Simona Švrčková (média si tehdy všimla, že jejich vztah je patrně víc než přátelský).

O DAVIDU ŠVEHLÍKOVI ČTĚTE ZDE>>

S herečkou Jitkou Schneiderovou, která byla jeho první manželkou, má dceru Sofii Annu. Partnerka Vendula, s níž se oženil roku 2015, mu v červenci 2018 přivedla na svět již druhého syna.

 

Články o celebritě

Premiéra očekávaného filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel: Chlapská nahota za 44 milionů! Premiéra očekávaného filmu Prvok, Šampón, Tečka a Karel: Chlapská nahota za 44 milionů! Připravoval se pět a půl roku a stál 44 milionů korun! Řeč je o filmovém přepisu knihy Patrika Hartl... číst článek
Patrik Hartl o svém filmu: Klukům jsme šili obal na penisy Patrik Hartl o svém filmu: Klukům jsme šili obal na penisy Když na sklonku čtyřicítky zjistíte, že váš život stojí za starou bačkoru, máte pouze dvě možnosti: ... číst článek
Dcera Švehlíka a Schneiderové je super kočka! Čí geny ale vítězí? Dcera Švehlíka a Schneiderové je super kočka! Čí geny ale vítězí? Herečka Jitka Schneiderová (48) se svou dcerou Sofií Annou (45) chlubí na sociální síti čím dál víc.... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jean-Paul Belmondo
Jean-Paul Belmondo
zobrazit profil Stanislav Majer
Stanislav Majer
zobrazit profil Antonio Banderas
Antonio Banderas
zobrazit profil Eva Vejmělková
Eva Vejmělková
zobrazit profil Miroslav Saic
Miroslav Saic
zobrazit profil Pavla Drtinová
Pavla Drtinová
zobrazit profil Martin Trnavský
Martin Trnavský