Alena Vránová | Celebwiki.cz

Alena Vránová

Datum narození: 30. 7. 1932
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka Alena Vránová se proslavila rolí Krasomily v pohádce Pyšná princezna, kde hrála po boku svého budoucího manžela Vladimíra Ráže.

Alena Vránová odmalička dostávala nejrůznější dětské role a následně i vystudovala DAMU. Za svou kariéru vystřídala angžamá v Divadle ABC a Městských divadlech pražských, kde spolupracovala s takovými hvězdami jako je Jan Werich nebo režisér Ota Ornest.

ALENA VRÁNOVÁ O PYŠNÉ PRINCEZNĚ

Zahrála si ve filmových klasikách jako Hrátky s čertem, Dovolená s Andělem nebo Hudba z Marsu. Z pohledu kariéry je především úspěšnou divadelní herečkou, v roce 1997 za svůj výkon ve hře Bouřlivé jaro obdržela Cenu Thálie.

Diváci budou Alenu Vránovou znát především z televizních obrazovek, kde se objevovala např. v seriálu Náves, v Ulici po boku Radoslava Brzbohatého nebo v roli majitelky domu a maminky Ondřeje Veselého alias Filipa Krejzy v seriálu Svatby v Benátkách. V březnu 2017 dostala Thálii za celoživotní mistrovství v činohře.

O ALENĚ VRÁNOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Velmi často se jméno Aleny Vránové objevovalo v bulvárních médiích ve spojitosti s její dcerou Markétou, která v 55 letech tragicky zemřela. Doslova se "upila k smrti" a to i přesto, že jí matka nabízela vlastní játra k transplantaci.

Otcem Markéty byl herec Vladimír Ráž, do kterého se Alena Vránová zamilovala během natáčení pohádky Pyšná princezna, která ji proslavila. Kvůli němu odešla od svého tehdejšího manžela, spisovatele Pavla Kohouta. Bylo jí teprve 19 let a vyvolalo to velký skandál.

 

 

Články o celebritě

Vánoční program televizí: Na jaké pohádky se můžete těšit? Vánoční program televizí: Na jaké pohádky se můžete těšit? Vůně cukroví a jehličí zaplní naše domovy až za pár týdnů, ale jaké televizní princezny nám vstoupí ... číst článek
Dceru (†33) zabil alkohol! Tragický osud slovenské hvězdy i Pyšné princezny Vránové Dceru (†33) zabil alkohol! Tragický osud slovenské hvězdy i Pyšné princezny Vránové Nejděsivější noční můra každého rodiče je přežít své dítě! A to se stalo slovenské herečce Ľubě Blaš... číst článek
Režisérka Kohoutová: Smrt Havlovy exmilenky! Režisérka Kohoutová: Smrt Havlovy exmilenky! Příjmení Kohoutová získala sňatkem se spisovatelem Pavlem Kohoutem (91) a Václav Havel (†75) se kvůl... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Trudie Styler
Trudie Styler
zobrazit profil Zdeněk Podhůrský
Zdeněk Podhůrský
zobrazit profil Petra Vajdová
Petra Vajdová
zobrazit profil David  Vobořil
David Vobořil
zobrazit profil Viktor Dvořák
Viktor Dvořák
zobrazit profil Cillian Murphy
Cillian Murphy
zobrazit profil Karolína Šafránková
Karolína Šafránková
zobrazit profil Petr Klimeš
Petr Klimeš