Alena Vránová

Datum narození: 30. 7. 1932
Místo narození: Praha
Profese: herečka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka Alena Vránová se proslavila rolí Krasomily v pohádce Pyšná princezna, kde hrála po boku svého budoucího manžela Vladimíra Ráže.

Alena Vránová odmalička dostávala nejrůznější dětské role a následně i vystudovala DAMU. Za svou kariéru vystřídala angžamá v Divadle ABC a Městských divadlech pražských, kde spolupracovala s takovými hvězdami jako je Jan Werich nebo režisér Ota Ornest.

ALENA VRÁNOVÁ O PYŠNÉ PRINCEZNĚ

Zahrála si ve filmových klasikách jako Hrátky s čertem, Dovolená s Andělem nebo Hudba z Marsu. Z pohledu kariéry je především úspěšnou divadelní herečkou, v roce 1997 za svůj výkon ve hře Bouřlivé jaro obdržela Cenu Thálie.

Diváci budou Alenu Vránovou znát především z televizních obrazovek, kde se objevovala např. v seriálu Náves, v Ulici po boku Radoslava Brzbohatého nebo v roli majitelky domu a maminky Ondřeje Veselého alias Filipa Krejzy v seriálu Svatby v Benátkách. V březnu 2017 dostala Thálii za celoživotní mistrovství v činohře.

O ALENĚ VRÁNOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Velmi často se jméno Aleny Vránové objevovalo v bulvárních médiích ve spojitosti s její dcerou Markétou, která v 55 letech tragicky zemřela. Doslova se "upila k smrti" a to i přesto, že jí matka nabízela vlastní játra k transplantaci.

Otcem Markéty byl herec Vladimír Ráž, do kterého se Alena Vránová zamilovala během natáčení pohádky Pyšná princezna, která ji proslavila. Kvůli němu odešla od svého tehdejšího manžela, spisovatele Pavla Kohouta. Bylo jí teprve 19 let a vyvolalo to velký skandál.

 

 

Články o celebritě

Speciální vánoční kvíz: 25 záludných otázek! Jak dobře znáte české pohádky? Speciální vánoční kvíz: 25 záludných otázek! Jak dobře znáte české pohádky? Každý rok se v televizi díváme na ty stejné oblíbené filmy a pohádky. Ale známe je opravdu tak dobře... číst článek
VÁNOČNÍ POHÁDKOVÁ NEJ... Krasomila slaví 70! VÁNOČNÍ POHÁDKOVÁ NEJ... Krasomila slaví 70! Bylo, nebylo... Před 70 lety spatřila světlo stříbrného plátna Pyšná princezna. Černobílá pohádka re... číst článek
Alena Vránová: Pád, zlomenina a operace! Na křest poslala jen vzkaz Alena Vránová: Pád, zlomenina a operace! Na křest poslala jen vzkaz Osud to Aleně Vránové k devadesátinám nandal. Pád, zlomenina a pak operace. Sama herečka to okomento... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Adam Vacula
Adam Vacula
zobrazit profil Lucie Polišenská
Lucie Polišenská
zobrazit profil René Slováčková
René Slováčková
zobrazit profil Jana Postlerová
Jana Postlerová
zobrazit profil Simona Vrbická Koptová
Simona Vrbická Koptová
zobrazit profil Emma Watson
Emma Watson
zobrazit profil Vojtěch Záveský
Vojtěch Záveský