Petra Navrátilová | Celebwiki.cz

Petra Navrátilová

Datum narození: 18.8.1985
Místo narození: Zábřeh
Profese: herečka, spisovatelka
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Herečka Petra Navrátilová, která ztvárnila řadu epizodních seriálových rolí, se coby spisovatelka prosadila povídkou Chceš-li s vlky výti.

V dětství hrála v dramatickém souboru a věnovala se tanci. Po studiu Střední zdravotnické školy začala Petra Navrátilová studovat Kulturní dramaturgii se zaměřením na divadlo na Slezské univerzitě v Opavě, poté následovalo studium Teorií a dějin dramatických umění na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Již coby náctiletá začala Petra Navrátilová psát povídky, úspěch měla Chceš-li s vlky výti, která byla nabídnuta České televizi. Víc než k herectví tíhla k divadelní režii, scenáristice a dramaturgii.

Při studiích Petra Navrátilová ztvárnila epizodní role a kompars v různých seriálech, mj. Četnické humoresky, Kriminálka Staré město, Kriminálka Anděl, Panelák, Policie Modrava či Modré stíny.

Na filmovém plátně si Petra Navrátilová poprvé zahrála v koprodukčním mysteriózním thrilleru režiséra Daniela Espinosy Dítě číslo 44 (2015) natočeném podle knihy Toma Roba Smitha.

Dále se Petra Navrátilová objevila v dramatu Taxi 121 (2016), v životopisném snímku režiséra Filipa Renče Lída Baarová (2016); na televizní obrazovce v krimi Zádušní oběť (2017).

Kromě herectví Petra Navrátilová má ráda divadlo, film, hudbu, tanec a fitness.

 

Další Herci

zobrazit profil Jan Potměšil
Jan Potměšil
zobrazit profil Tereza Srbová
Tereza Srbová
zobrazit profil Alena Štréblová
Alena Štréblová
zobrazit profil Kateřina Hrachovcová-Herčíková
Kateřina Hrachovcová-Herčíková
zobrazit profil Zuzana Geislerová
Zuzana Geislerová
zobrazit profil Vuk Čelebić
Vuk Čelebić
zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil Lenka Janíková
Lenka Janíková