Matyáš Valenta | Celebwiki.cz

Matyáš Valenta

Datum narození: 21.7.1996
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Matyáš Valenta pro mnohé známý jako dětská tvář nekonečného seriálu Ulice, Franta. Mladý talentovaný herec, který svou kariéru nastartoval již ve 4 letech jako reklamní hvězda. Od svých 4 let natočil bezmála 25 reklamních spotů.

Matyáš Valenta je známý především ze seriálu Ulice, avšak může se pyšnit také dalšími rolemi jako je například role Honzíka ve filmu Rafťáci, kde si zahrál po boku Vojtěcha Kotka a Jiřího Mádla. Další významná role byla ve filmu z roku 2006 Maharal tajemství talismanu, kde hráli Miroslav Táborský nebo Bořivoj Navrátil.

JAK MATYÁŠ VALDENTA POPRVÉ RODIL

Mladý herec si vysloužil již několik ocenění. Ocenění obdržel za nejlepší herecký chlapecký výkon právě v již zmiňovaných filmech Maharal tajemství talismanu a v Rafťácích.

Matyáš Valenta se ale neprosazuje jen v reklamách nebo ve filmu, své místo si už našel také na divadelních prknech a to ve Švandově divadle, v divadle ABC nebo také v divadle Rokoko.

Jeho filmová sestra Ema neboli Anna-Marie Valentová ze seriálu Ulice je jeho skutečnou sestrou. Oba seriálem vydělali spoustu peněz.

 

Další Herci

zobrazit profil Petr Vaněk
Petr Vaněk
zobrazit profil Hana Heřmánková
Hana Heřmánková
zobrazit profil Zdeněk Podhůrský
Zdeněk Podhůrský
zobrazit profil Tomáš Matonoha
Tomáš Matonoha
zobrazit profil Eva Čížkovská
Eva Čížkovská
zobrazit profil Marie Drahokoupilová
Marie Drahokoupilová
zobrazit profil Jaroslav Moučka
Jaroslav Moučka
zobrazit profil Diana Šoltýsová
Diana Šoltýsová