Ivana Korolová | Celebwiki.cz

Ivana Korolová

Datum narození: 17. 9. 1988
Místo narození: Pardubice
Profese: herečka, muzikálová zpěvačka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Korolová, která se na filmovém plátně představila rolí v komedii Panic je na nic, je známá jak z divadelních her, tak z muzikálů. Stala se též vyhledávanou dabérkou.

Už během studia hudebně-dramatického oboru na Pražské konzervatoři Ivana Korolová hrála na několika scénách. Diváci ji mohli vidět v Komorní činohře, ve Východočeském divadle Pardubice či v Divadle J. K. Tyla Plzeň. Dále pak v Divadle Semafor (hry Čochtanův divotvorný hrnec, Nejveselejší tragédie v Česku nebo Rytíři z Blaníku a krasavice Lída), v Divadle Kalich (muzikály Atlantida, Pomáda, Johanka z Arku, Tajemství), v Divadle Hybernia (mj. představení Mefisto, Alenka v kraji zázraků a Sněhová královna) atd.

IVANA KOROLOVÁ A TVOJE TVÁŘ...

Ve filmu Ivana Korolová debutovala hned jednou z hlavních rolí v komedii Panic je na nic (2005), a to společně se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou. Ivana Korolová se objevila v řadě televizních seriálů: Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl, Ať žijí rytíři!, Gympl s (r)učením omezeným, Četníci z Luhačovic. Na obrazovce účinkovala též v několika TV pořadech, jako jsou soutěž O korunu krále Karla či jako moderátorka Planety Yó. Hlavní roli ztvárnila v pohádce Vodník a Karolínka (2010) s Josefem Somrem a Filipem Cílem.

O IVANĚ KOROLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Úspěšně působí i v dabingu. Svůj hlas Ivana Korolová propůjčila desítkám postav. Slyšet jste ji mohli např. v Stmívání, v seriálu Dr. House, v Tučnácích z Madagaskaru nebo v Kameňáku 4, kde namluvila Lucii Molnárovou. Hlavní postavu ztvárnila v komiksovém seriálu České televize Anča a Pepík, v němž z obrazovky promlouvají takové hvězdy dabingu, jako jsou Jan Maxián, Jiří Lábus, Vladimír Brabec, Jaroslava Obermaierová, Jaroslava Kretschmerová, Tereza Bebarová či Petr Rychlý.

Ivana Korolová byla nominována na cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon – Opereta, muzikál a ostatní hudebně-dramatické žánry.

Půvabná herečka a muzikálová zpěvačka Ivana Korolová se v lednu 2017 zasnoubila s přítelem Jiřím.

 

Články o celebritě

Muzikálová Jane z Tarzana Korolová: Těhotenství už má dost! Dítě musí co nejdřív ven Muzikálová Jane z Tarzana Korolová: Těhotenství už má dost! Dítě musí co nejdřív ven Zpěvačka a herečka Ivana Korolová (31) je v devátém měsíci a odpočítává dny, než se stane matkou. Je... číst článek
To je zase BABYBOOM: Tyhle slavné kočky jsou těhotné! To je zase BABYBOOM: Tyhle slavné kočky jsou těhotné! Krize, koronavirus ani horší finanční vyhlídky, ani tyto skutečnosti těmhle kráskám nezabránily v ro... číst článek
Babyboom v roce 2020: Tyhle známé krásky letos porodí! Babyboom v roce 2020: Tyhle známé krásky letos porodí! Konečně to přiznala! Hvězda Slunečné Veronika Arichteva (33) po měsíci mlžení potvrdila, že je v pát... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Rosa Leslie
Rosa Leslie
zobrazit profil Anna Kotlíková
Anna Kotlíková
zobrazit profil Filip Blažek
Filip Blažek
zobrazit profil Ladislav Mrkvička
Ladislav Mrkvička
zobrazit profil Roman Mrázik
Roman Mrázik
zobrazit profil Michele  Mercier
Michele Mercier
zobrazit profil Petra Molnárová
Petra Molnárová
zobrazit profil Zuzana Kajnarová
Zuzana Kajnarová