Ivana Korolová | Celebwiki.cz

Ivana Korolová

Datum narození: 17.9.1988
Místo narození: Pardubice
Profese: herečka, muzikálová zpěvačka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herečka Ivana Korolová, která se na filmovém plátně představila rolí v komedii Panic je na nic, je známá jak z divadelních her, tak z muzikálů. Stala se též vyhledávanou dabérkou.

Už během studia hudebně-dramatického oboru na Pražské konzervatoři Ivana Korolová hrála na několika scénách. Diváci ji mohli vidět v Komorní činohře, ve Východočeském divadle Pardubice či v Divadle J. K. Tyla Plzeň. Dále pak v Divadle Semafor (hry Čochtanův divotvorný hrnec, Nejveselejší tragédie v Česku nebo Rytíři z Blaníku a krasavice Lída), v Divadle Kalich (muzikály Atlantida, Pomáda, Johanka z Arku, Tajemství), v Divadle Hybernia (mj. představení Mefisto, Alenka v kraji zázraků a Sněhová královna) atd.

IVANA KOROLOVÁ A TVOJE TVÁŘ...

Ve filmu Ivana Korolová debutovala hned jednou z hlavních rolí v komedii Panic je na nic (2005), a to společně se zpěvačkou Šárkou Vaňkovou. Ivana Korolová se objevila v řadě televizních seriálů: Ordinace v růžové zahradě, Kriminálka Anděl, Ať žijí rytíři!, Gympl s (r)učením omezeným, Četníci z Luhačovic. Na obrazovce účinkovala též v několika TV pořadech, jako jsou soutěž O korunu krále Karla či jako moderátorka Planety Yó. Hlavní roli ztvárnila v pohádce Vodník a Karolínka (2010) s Josefem Somrem a Filipem Cílem.

O IVANĚ KOROLOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Úspěšně působí i v dabingu. Svůj hlas Ivana Korolová propůjčila desítkám postav. Slyšet jste ji mohli např. v Stmívání, v seriálu Dr. House, v Tučnácích z Madagaskaru nebo v Kameňáku 4, kde namluvila Lucii Molnárovou. Hlavní postavu ztvárnila v komiksovém seriálu České televize Anča a Pepík, v němž z obrazovky promlouvají takové hvězdy dabingu, jako jsou Jan Maxián, Jiří Lábus, Vladimír Brabec, Jaroslava Obermaierová, Jaroslava Kretschmerová, Tereza Bebarová či Petr Rychlý.

Ivana Korolová byla nominována na cenu Thálie za mimořádný jevištní výkon – Opereta, muzikál a ostatní hudebně-dramatické žánry.

Půvabná herečka a muzikálová zpěvačka Ivana Korolová se v lednu 2017 zasnoubila s přítelem Jiřím.

 

Články o celebritě

Rakovina Míši Kuklové (51): Vzkazy kolegyní chytí za srdce... Rakovina Míši Kuklové (51): Vzkazy kolegyní chytí za srdce... Jako blesk z čistého nebe přišlo oznámení od Michaely Kuklové (51), že bojuje s rakovinou prsu! O… číst článek
Těhotná kráska z muzikálu Tarzan: V šestém měsíci zvládá i náročné túry! Těhotná kráska z muzikálu Tarzan: V šestém měsíci zvládá i náročné túry! Přestože je v šestém měsíci těhotenství a musela opustit dokonce i fyzicky náročnou roli Jane v muzikálu… číst článek
Hvězda seriálu Krejzovi končí s hraním! V 6. měsíci nechce dál riskovat Hvězda seriálu Krejzovi končí s hraním! V 6. měsíci nechce dál riskovat I přes požehnaný stav hrála až do konce ledna hlavní hrdinku Jane v muzikálu Tarzan. Rostoucí bříško… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marion Cotillard
Marion Cotillard
zobrazit profil Pavla Drtinová
Pavla Drtinová
zobrazit profil Johnny Galecki
Johnny Galecki
zobrazit profil Tomáš Krejčíř
Tomáš Krejčíř
zobrazit profil Miroslav Šimůnek
Miroslav Šimůnek
zobrazit profil Jean-Paul Belmondo
Jean-Paul Belmondo
zobrazit profil Eliška Balzerová
Eliška Balzerová
zobrazit profil Stanislav Remunda
Stanislav Remunda