Petr Nárožný

Datum narození: 14. 4. 1938
Profese: herec, dabér
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Petr Nárožný se stal jedním z nejoblíbenějších českých herců. Zelenou mu poprvé dalo Divadlo Semafor, ve kterém řídil dopravu smíchu společně s Miloslavem Šimkem a Luďkem Sobotou.

Na divadelní prkna se Petr Nárožný prvně postavil už jako dítě. Poté vystudoval fakultu architektury a pozemního stavitelství na pražském ČVUT. Práci projektanta střídal s kapelou Rangers, jejíž vystoupení moderoval do doby, než ho zpěvák Pavel Bobek doporučil do Semaforu.

PETR NÁROŽNÝ - JAK SE SMÍŘIL S ORIENTACÍ SYNA

Na vlnách tamního humoru surfoval Petr Nárožný šest let, a to po boku Miloslava Šimka a Luďka Soboty. Od 80. let 20. století pak působil v pražském Činoherním klubu. Hned v prvním roce svého angažmá v něm získal hlavní roli ve hře Hejtman z Kopníku. Následovala Žebrácká opera, Lakomec nebo Léda (Manželskonemanželká povídka).

Ve filmu Petr Nárožný debutoval jako cholerický závodník v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje!. A pak to vypuklo: jedna role střídala druhou. Šéfkuchaře ztvárnil ve snímku Což takhle dát si špenát, pedanta v komedii Ten svetr si nesvlíkej a strýce Archibalda v krvavé Svatbě upírů.

Nezapomenutelný byl Petr Nárožný v roli krále v pohádkách Princové jsou na draka a Což takhle svatba, princi. Zahrál si v seriálu Cirkus Humberto, Bylo nás pět nebo Pojišťovna štěstí. Pivo rozléval coby hostinský v oblíbeném sitcomu Hospoda.

 

Kromě Macha a Šebestové Petr Nárožný namluvil i večerníček Hugo z hor nebo Žofka a spol. Moderoval zábavný pořad Zlatíčka nebo cyklus Komici na jedničku. Spolupracoval i s rozhlasem. Má rád box, motorky a historii.

O PETROVI NÁROŽNÉM ČTĚTE ZDE>>

Jeho manželka Iva Nárožná, rozená Černá, mu porodila syna Petra a dceru Kateřinu.

 

Články o celebritě

Premiéra Prezidentky plná nádhery: Černá královna Geislerová, odvážná Mátlová i dojatá Chaloupková! Premiéra Prezidentky plná nádhery: Černá královna Geislerová, odvážná Mátlová i dojatá Chaloupková! Zahrát si první dámu, to si netroufne jen tak někdo. Aňa Geislerová (46) měla tu čest již podruhé, n... číst článek
Tajemství slavné role Abrháma: O vrchního bojoval s Nárožným Tajemství slavné role Abrháma: O vrchního bojoval s Nárožným Se zesnulou hvězdou komedie Vrchní prchni se dnes ve spořilovském kostele rozloučí rodina, fanoušci ... číst článek
Reakce Svěráka (86) na smrt Abrháma (†82): Už dlouho nebyl tím Josefem, jak jsme ho znali! Reakce Svěráka (86) na smrt Abrháma (†82): Už dlouho nebyl tím Josefem, jak jsme ho znali! Herec Josef Abrhám (†82) zesnul necelý rok po smrti své životní lásky, herečky Libuše Šafránkové (†6... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Lída Němečková
Lída Němečková
zobrazit profil Marek Adamczyk
Marek Adamczyk
zobrazit profil Věra Křesadlová
Věra Křesadlová
zobrazit profil Marek Vašut
Marek Vašut
zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová
zobrazit profil Marcela Čapková
Marcela Čapková
zobrazit profil František Řehák
František Řehák
zobrazit profil Pavel Řezníček
Pavel Řezníček