Petr Nárožný | Celebwiki.cz

Petr Nárožný

Datum narození: 14. 4. 1938
Profese: herec, dabér
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Petr Nárožný se stal jedním z nejoblíbenějších českých herců. Zelenou mu poprvé dalo Divadlo Semafor, ve kterém řídil dopravu smíchu společně s Miloslavem Šimkem a Luďkem Sobotou.

Na divadelní prkna se Petr Nárožný prvně postavil už jako dítě. Poté vystudoval fakultu architektury a pozemního stavitelství na pražském ČVUT. Práci projektanta střídal s kapelou Rangers, jejíž vystoupení moderoval do doby, než ho zpěvák Pavel Bobek doporučil do Semaforu.

PETR NÁROŽNÝ - JAK SE SMÍŘIL S ORIENTACÍ SYNA

Na vlnách tamního humoru surfoval Petr Nárožný šest let, a to po boku Miloslava Šimka a Luďka Soboty. Od 80. let 20. století pak působil v pražském Činoherním klubu. Hned v prvním roce svého angažmá v něm získal hlavní roli ve hře Hejtman z Kopníku. Následovala Žebrácká opera, Lakomec nebo Léda (Manželskonemanželká povídka).

Ve filmu Petr Nárožný debutoval jako cholerický závodník v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje!. A pak to vypuklo: jedna role střídala druhou. Šéfkuchaře ztvárnil ve snímku Což takhle dát si špenát, pedanta v komedii Ten svetr si nesvlíkej a strýce Archibalda v krvavé Svatbě upírů. Nezapomenutelný byl v roli krále v pohádkách Princové jsou na draka a Což takhle svatba, princi. Zahrál si v seriálu Cirkus Humberto, Bylo nás pět nebo Pojišťovna štěstí. Pivo rozléval coby hostinský v oblíbeném sitcomu Hospoda.

O PETROVI NÁROŽNÉM ČTĚTE ZDE>>

Kromě Macha a Šebestové Petr Nárožný namluvil i večerníček Hugo z hor nebo Žofka a spol. Moderoval zábavný pořad Zlatíčka nebo cyklus Komici na jedničku. Spolupracoval i s rozhlasem. Má rád box, motorky a historii.

Jeho manželka Iva Nárožná, rozená Černá, mu porodila syna Petra a dceru Kateřinu.

 

Články o celebritě

Herečka Robertsová je v tom! O těhotenství ale odmítá mluvit Herečka Robertsová je v tom! O těhotenství ale odmítá mluvit Na světě je další slavná těhulka! Hollywoodská kráska a neteř legendární Pretty Woman Emma Robertsov... číst článek
Z luxusu do kuchyně? Meghan a Harry začali pracovat jako pekaři! Z luxusu do kuchyně? Meghan a Harry začali pracovat jako pekaři! Meghan Markleová (38) a princ Harry (35) si v Los Angeles našli novou práci. Koruny nahradili síťkou... číst článek
Vážné zdravotní problémy Nárožného (82): Hrozí mu mrtvice i vnitřní krvácení! Vážné zdravotní problémy Nárožného (82): Hrozí mu mrtvice i vnitřní krvácení! Dvě a půl hodiny bavil v pondělí večer diváky Činoherního klubu historkami ze svého života. Přitom m... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Leighton Meester
Leighton Meester
zobrazit profil Brigita Cmuntová
Brigita Cmuntová
zobrazit profil Evelyna Steimarová
Evelyna Steimarová
zobrazit profil Růžena Merunková
Růžena Merunková
zobrazit profil Jonas Chernick
Jonas Chernick
zobrazit profil Václav Knop
Václav Knop
zobrazit profil Vanda Hybnerová
Vanda Hybnerová