Petr Nárožný

Datum narození: 14. 4. 1938
Profese: herec, dabér
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Petr Nárožný se stal jedním z nejoblíbenějších českých herců. Zelenou mu poprvé dalo Divadlo Semafor, ve kterém řídil dopravu smíchu společně s Miloslavem Šimkem a Luďkem Sobotou.

Na divadelní prkna se Petr Nárožný prvně postavil už jako dítě. Poté vystudoval fakultu architektury a pozemního stavitelství na pražském ČVUT. Práci projektanta střídal s kapelou Rangers, jejíž vystoupení moderoval do doby, než ho zpěvák Pavel Bobek doporučil do Semaforu.

PETR NÁROŽNÝ - JAK SE SMÍŘIL S ORIENTACÍ SYNA

Na vlnách tamního humoru surfoval Petr Nárožný šest let, a to po boku Miloslava Šimka a Luďka Soboty. Od 80. let 20. století pak působil v pražském Činoherním klubu. Hned v prvním roce svého angažmá v něm získal hlavní roli ve hře Hejtman z Kopníku. Následovala Žebrácká opera, Lakomec nebo Léda (Manželskonemanželká povídka).

Ve filmu Petr Nárožný debutoval jako cholerický závodník v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje!. A pak to vypuklo: jedna role střídala druhou. Šéfkuchaře ztvárnil ve snímku Což takhle dát si špenát, pedanta v komedii Ten svetr si nesvlíkej a strýce Archibalda v krvavé Svatbě upírů.

Nezapomenutelný byl Petr Nárožný v roli krále v pohádkách Princové jsou na draka a Což takhle svatba, princi. Zahrál si v seriálu Cirkus Humberto, Bylo nás pět nebo Pojišťovna štěstí. Pivo rozléval coby hostinský v oblíbeném sitcomu Hospoda.

 

Kromě Macha a Šebestové Petr Nárožný namluvil i večerníček Hugo z hor nebo Žofka a spol. Moderoval zábavný pořad Zlatíčka nebo cyklus Komici na jedničku. Spolupracoval i s rozhlasem. Má rád box, motorky a historii.

O PETROVI NÁROŽNÉM ČTĚTE ZDE>>

Jeho manželka Iva Nárožná, rozená Černá, mu porodila syna Petra a dceru Kateřinu.

 

Články o celebritě

Nárožný nevydrží doma: Nový kšeft! Nárožný nevydrží doma: Nový kšeft! V poslední době hrál jen v divadle a mimo Prahu moc za svými příznivci nevyjížděl. To se teď ale změ... číst článek
Zpověď Václava Knopa: Trauma kvůli praskání v kostech Zpověď Václava Knopa: Trauma kvůli praskání v kostech Zahrát nesympatickou postavu tak, aby si ji celý národ zamiloval, je kumšt! Vyprávět by o tom mohl n... číst článek
„Je to Rebel!“ zvolává po čtyřiceti letech znovu Petr Nárožný „Je to Rebel!“ zvolává po čtyřiceti letech znovu Petr Nárožný Nejsou žádní hrdinové, pouze Rebelové! Dlouho očekávaný první díl akčního sci-fi filmu režiséra Zack... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Khan Bonfils
Khan Bonfils
zobrazit profil Cliff Curtis
Cliff Curtis
zobrazit profil Kryštof Bartoš
Kryštof Bartoš
zobrazit profil Matthew Perry
Matthew Perry
zobrazit profil Dagmar Čárová
Dagmar Čárová
zobrazit profil Michal Kern
Michal Kern
zobrazit profil Vladimír Čech
Vladimír Čech
zobrazit profil Josef Čáp
Josef Čáp