Petr Nárožný | Celebwiki.cz

Petr Nárožný

Datum narození: 14.4.1938
Profese: herec, dabér
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Petr Nárožný se stal jedním z nejoblíbenějších českých herců. Zelenou mu poprvé dalo Divadlo Semafor, ve kterém řídil dopravu smíchu společně s Miloslavem Šimkem a Luďkem Sobotou.

Na divadelní prkna se Petr Nárožný prvně postavil už jako dítě. Poté vystudoval fakultu architektury a pozemního stavitelství na pražském ČVUT. Práci projektanta střídal s kapelou Rangers, jejíž vystoupení moderoval do doby, než ho zpěvák Pavel Bobek doporučil do Semaforu.

PETR NÁROŽNÝ - JAK SE SMÍŘIL S ORIENTACÍ SYNA

Na vlnách tamního humoru surfoval Petr Nárožný šest let, a to po boku Miloslava Šimka a Luďka Soboty. Od 80. let 20. století pak působil v pražském Činoherním klubu. Hned v prvním roce svého angažmá v něm získal hlavní roli ve hře Hejtman z Kopníku. Následovala Žebrácká opera, Lakomec nebo Léda (Manželskonemanželká povídka).

Ve filmu Petr Nárožný debutoval jako cholerický závodník v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje!. A pak to vypuklo: jedna role střídala druhou. Šéfkuchaře ztvárnil ve snímku Což takhle dát si špenát, pedanta v komedii Ten svetr si nesvlíkej a strýce Archibalda v krvavé Svatbě upírů. Nezapomenutelný byl v roli krále v pohádkách Princové jsou na draka a Což takhle svatba, princi. Zahrál si v seriálu Cirkus Humberto, Bylo nás pět nebo Pojišťovna štěstí. Pivo rozléval coby hostinský v oblíbeném sitcomu Hospoda.

O PETROVI NÁROŽNÉM ČTĚTE ZDE>>

Kromě Macha a Šebestové Petr Nárožný namluvil i večerníček Hugo z hor nebo Žofka a spol. Moderoval zábavný pořad Zlatíčka nebo cyklus Komici na jedničku. Spolupracoval i s rozhlasem. Má rád box, motorky a historii.

Jeho manželka Iva Nárožná, rozená Černá, mu porodila syna Petra a dceru Kateřinu.

 

Články o celebritě

„…a po večerníčku spát!“ Kluk s papírovou čepicí přináší dětem pohádky už 55 let „…a po večerníčku spát!“ Kluk s papírovou čepicí přináší dětem pohádky už 55 let Zatímco děti, kterým každý den nosí pohádky, postupně stárnou, on je pořád stejný. Večerníček, kluk… číst článek
Tvoje tvář má známý hlas v pohádkách: Kdo zpíval místo Popelky nebo Zlatovlásky? Tvoje tvář má známý hlas v pohádkách: Kdo zpíval místo Popelky nebo Zlatovlásky? Televizního diváka nejoblíbenějších českých pohádek dozajista napadne, jak je možné, že všichni představitelé… číst článek
Zásah Chýlkové do černého! Bravurně utla hádku slavných kolegů Zásah Chýlkové do černého! Bravurně utla hádku slavných kolegů Jednaosmdesátiletý Petr Nárožný se před lety dostal do hádky s kolegou Petrem Čepkem (†54). O co… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marion Cotillard
Marion Cotillard
zobrazit profil Pavla Drtinová
Pavla Drtinová
zobrazit profil Johnny Galecki
Johnny Galecki
zobrazit profil Tomáš Krejčíř
Tomáš Krejčíř
zobrazit profil Miroslav Šimůnek
Miroslav Šimůnek
zobrazit profil Jean-Paul Belmondo
Jean-Paul Belmondo
zobrazit profil Eliška Balzerová
Eliška Balzerová
zobrazit profil Stanislav Remunda
Stanislav Remunda