Petr Nárožný | Celebwiki.cz

Petr Nárožný

Datum narození: 14.4.1938
Profese: herec, dabér
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Petr Nárožný se stal jedním z nejoblíbenějších českých herců. Zelenou mu poprvé dalo Divadlo Semafor, ve kterém řídil dopravu smíchu společně s Miloslavem Šimkem a Luďkem Sobotou.

Na divadelní prkna se Petr Nárožný prvně postavil už jako dítě. Poté vystudoval fakultu architektury a pozemního stavitelství na pražském ČVUT. Práci projektanta střídal s kapelou Rangers, jejíž vystoupení moderoval do doby, než ho zpěvák Pavel Bobek doporučil do Semaforu.

PETR NÁROŽNÝ - JAK SE SMÍŘIL S ORIENTACÍ SYNA

Na vlnách tamního humoru surfoval Petr Nárožný šest let, a to po boku Miloslava Šimka a Luďka Soboty. Od 80. let 20. století pak působil v pražském Činoherním klubu. Hned v prvním roce svého angažmá v něm získal hlavní roli ve hře Hejtman z Kopníku. Následovala Žebrácká opera, Lakomec nebo Léda (Manželskonemanželká povídka).

Ve filmu Petr Nárožný debutoval jako cholerický závodník v komedii Jáchyme, hoď ho do stroje!. A pak to vypuklo: jedna role střídala druhou. Šéfkuchaře ztvárnil ve snímku Což takhle dát si špenát, pedanta v komedii Ten svetr si nesvlíkej a strýce Archibalda v krvavé Svatbě upírů. Nezapomenutelný byl v roli krále v pohádkách Princové jsou na draka a Což takhle svatba, princi. Zahrál si v seriálu Cirkus Humberto, Bylo nás pět nebo Pojišťovna štěstí. Pivo rozléval coby hostinský v oblíbeném sitcomu Hospoda.

O PETROVI NÁROŽNÉM ČTĚTE ZDE>>

Kromě Macha a Šebestové Petr Nárožný namluvil i večerníček Hugo z hor nebo Žofka a spol. Moderoval zábavný pořad Zlatíčka nebo cyklus Komici na jedničku. Spolupracoval i s rozhlasem. Má rád box, motorky a historii.

Jeho manželka Iva Nárožná, rozená Černá, mu porodila syna Petra a dceru Kateřinu.

 

Články o celebritě

Poslední rozloučení s Vladimírem Poštulkou (†76): Klaněly se mu "jeho" hvězdy!   Poslední rozloučení s Vladimírem Poštulkou (†76): Klaněly se mu "jeho" hvězdy! Textař a kulinářský odborník Vladimír Poštulka zemřel v nemocnici pouhé dva… číst článek
Režisér Adamec o Václavu Postráneckém: Neštítil se ničeho! Režisér Adamec o Václavu Postráneckém: Neštítil se ničeho! Pamatujete si Zlatíčka? To byl populární televizní pořad, kterým provázel Václav Postránecký. V něm… číst článek
Hana Krampolová: Dostala roli ve filmu! Hana Krampolová: Dostala roli ve filmu! Samá herecká esa obsadil Tomáš Magnusek (34) do svého chystaného filmu Plavčík. Na plátně by se měli… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Karel Heřmánek ml.
Karel Heřmánek ml.
zobrazit profil Teresa May
Teresa May
zobrazit profil Jakub Štáfek
Jakub Štáfek
zobrazit profil Libuše Šafránková
Libuše Šafránková
zobrazit profil Kamila Janovičová
Kamila Janovičová
zobrazit profil Roger Moore
Roger Moore
zobrazit profil Jakub Žáček
Jakub Žáček
zobrazit profil Pierre Richard
Pierre Richard