Václav Knop | Celebwiki.cz

Václav Knop

Datum narození: 6. 10. 1949
Místo narození: Turnov
Profese: herec, dabér, režisér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Herec a dabér Václav Knop se snad nejvíce proslavil rolí nerudného tělocvikáře Jonáše v seriálu Hospoda. Jeho hlas je znám cestujícím z hlášení na vlakových nádražích.

Po absolvování DAMU Václav Knop působil v několika divadlech, např. v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech, v Činoherním Klubu v Ústí nad Labem či deset let v Národním divadle. V Divadle Karlštejn dostal jednu z hlavních rolí - Arnošta z Pardubic - v muzikálu Noc na Karlštejně, který i režíroval.

VÁCLAV KNOP MÁ POHÁDKOVÝ BYT ZA MILIONY

Na televizní obrazovce a filmovém plátně se Václav Knop objevuje zejména v menších úlohách. Osvětlovače si zahrál v dramatu Julek, sladovníka v Postřižinách, čaroděje v pohádce Nebojsa, chemika Dr. Gerharda Adelsberga v seriálu Dobrodružství kriminalistiky, úředníka v tragikomedii Příliš hlučná samota či zlatníka v Sanitce 2.

Životní rolí Václava Knopa se stal nerudný tělocvikář Jonáš v nováckém komediálním seriálu Hospoda. Píšťalku, kterou všechny obtěžuje, do děje vnesl sám. Postavu dalšího nevrlého seniora, doktora Zdeňka Vacka, ztvárnil v úspěšném seriálu TV Prima Slunečná.

Jeho hlas můžeme již řadu let slýchat na nádražích, kde oznamuje cestujícím příjezdy a odjezdy vlaků. Václav Knop je vyhledávaným dabérem, namluvil stovky postav. Svůj hlas propůjčil např. majoru Franku Burnsovi z legendárního amerického seriálu M*A*S*H.

O VÁCLAVU KNOPOVI ČTĚTE ZDE>>

Václav Knop si založil nakladatelství, které vydává CD mluveného slova. V květnu 2013 se stal tváří obecně prospěšné společnosti Spokojený domov. Je také uznávaným odborníkem na skotskou whisky. Podílel se na knize Skotská whisky.

 

Další Herci

zobrazit profil Martin Stránský
Martin Stránský
zobrazit profil Jacob Pitts
Jacob Pitts
zobrazit profil Simona Babčáková
Simona Babčáková
zobrazit profil Lucie Trmíková
Lucie Trmíková
zobrazit profil Eva Čížkovská
Eva Čížkovská
zobrazit profil Martin Písařík
Martin Písařík
zobrazit profil Miroslava Šafránková
Miroslava Šafránková