Václav Knop

Václav Knop

Datum narození: 6. 10. 1949
Místo narození: Turnov
Profese: herec, dabér, režisér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Václav Knop proslul díky seriálu Hospoda, kde si zahrál nerudného tělocvikáře Jonáše. Věnuje se i dabingu. Jeho hlas je známý fanouškům seriálů, videoher, nebo těm, kdo cestují vlakem.

Po absolvování DAMU Václav Knop působil v několika divadlech, např. v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech, v Činoherním Klubu v Ústí nad Labem či deset let v Národním divadle. V Divadle Karlštejn dostal jednu z hlavních rolí - Arnošta z Pardubic - v muzikálu Noc na Karlštejně, který i režíroval.

VÁCLAV KNOP MÁ POHÁDKOVÝ BYT ZA MILIONY

Na televizní obrazovce a filmovém plátně se Václav Knop objevuje zejména v menších úlohách. Osvětlovače si zahrál v dramatu Julek, sladovníka v Postřižinách, čaroděje v pohádce Nebojsa, chemika Dr. Gerharda Adelsberga v seriálu Dobrodružství kriminalistiky, úředníka v tragikomedii Příliš hlučná samota či zlatníka v Sanitce 2.

Životní rolí mu byl Jonáš z Hospody

Životní rolí Václava Knopa se stal nerudný tělocvikář Jonáš v nováckém komediálním seriálu Hospoda. Píšťalku, kterou všechny obtěžuje, do děje vnesl sám. Postavu dalšího nevrlého seniora, doktora Zdeňka Vacka, ztvárnil v úspěšném seriálu TV Prima Slunečná.

Namluvil stovky postav i hlášení na vlakových nádražích

Jeho hlas můžeme již řadu let slýchat na nádražích, kde oznamuje cestujícím příjezdy a odjezdy vlaků. Václav Knop je vyhledávaným dabérem, namluvil stovky postav. Svůj hlas propůjčil např. majoru Franku Burnsovi z legendárního amerického seriálu M*A*S*H. Fanoušci videoher mají jeho hlas zase spojený s postavou Lucase Bertoneho z kultovní české hry Mafia: The City of Lost Haven.

O VÁCLAVU KNOPOVI ČTĚTE ZDE>>

Václav Knop si založil nakladatelství, které vydává CD mluveného slova. V květnu 2013 se stal tváří obecně prospěšné společnosti Spokojený domov. Je také uznávaným odborníkem na skotskou whisky. Podílel se na knize Skotská whisky.

 

Články o celebritě

Upír Krejčí pod kudlou: Dusil se, šlo o minuty! Upír Krejčí pod kudlou: Dusil se, šlo o minuty! Dusil se, a tak ho rychlá odvezla do nemocnice. Václav Upír Krejčí (67) se za pět minut dvanáct ocit... číst článek
Veronika Žilková (60) přiznala slavného milence: Tohle jméno vás překvapí! Veronika Žilková (60) přiznala slavného milence: Tohle jméno vás překvapí! Na koncert svého bývalého milence dorazila i čerstvě zadaná herečka Veronika Žilková. Kdo je ale tím... číst článek
Pocta Jiřímu Menzelovi (†82) plná hvězd: Olga objímala oba »Otíky«! A kdo další dorazil? Pocta Jiřímu Menzelovi (†82) plná hvězd: Olga objímala oba »Otíky«! A kdo další dorazil? V září to budou dva roky, co zemřel oscarový režisér Jiří Menzel (†82). Ovšem stále není zapomenut, ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Shannen Doherty
Shannen Doherty
zobrazit profil Vlastimil Bedrna
Vlastimil Bedrna
zobrazit profil Eva Burešová
Eva Burešová
zobrazit profil Zuzana Burianová
Zuzana Burianová
zobrazit profil Kristýna Janáčková
Kristýna Janáčková
zobrazit profil Johnny Galecki
Johnny Galecki
zobrazit profil Milan Stehlík
Milan Stehlík