Václav Knop

Václav Knop

Datum narození: 6. 10. 1949
Místo narození: Turnov
Profese: herec, dabér, režisér
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

Václav Knop proslul díky seriálu Hospoda, kde si zahrál nerudného tělocvikáře Jonáše. Věnuje se i dabingu. Jeho hlas je známý fanouškům seriálů, videoher, nebo těm, kdo cestují vlakem.

Po absolvování DAMU Václav Knop působil v několika divadlech, např. v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech, v Činoherním Klubu v Ústí nad Labem či deset let v Národním divadle. V Divadle Karlštejn dostal jednu z hlavních rolí - Arnošta z Pardubic - v muzikálu Noc na Karlštejně, který i režíroval.

VÁCLAV KNOP MÁ POHÁDKOVÝ BYT ZA MILIONY

Na televizní obrazovce a filmovém plátně se Václav Knop objevuje zejména v menších úlohách. Osvětlovače si zahrál v dramatu Julek, sladovníka v Postřižinách, čaroděje v pohádce Nebojsa, chemika Dr. Gerharda Adelsberga v seriálu Dobrodružství kriminalistiky, úředníka v tragikomedii Příliš hlučná samota či zlatníka v Sanitce 2.

Životní rolí mu byl Jonáš z Hospody

Životní rolí Václava Knopa se stal nerudný tělocvikář Jonáš v nováckém komediálním seriálu Hospoda. Píšťalku, kterou všechny obtěžuje, do děje vnesl sám. Postavu dalšího nevrlého seniora, doktora Zdeňka Vacka, ztvárnil v úspěšném seriálu TV Prima Slunečná.

Namluvil stovky postav i hlášení na vlakových nádražích

Jeho hlas můžeme již řadu let slýchat na nádražích, kde oznamuje cestujícím příjezdy a odjezdy vlaků. Václav Knop je vyhledávaným dabérem, namluvil stovky postav. Svůj hlas propůjčil např. majoru Franku Burnsovi z legendárního amerického seriálu M*A*S*H. Fanoušci videoher mají jeho hlas zase spojený s postavou Lucase Bertoneho z kultovní české hry Mafia: The City of Lost Haven.

O VÁCLAVU KNOPOVI ČTĚTE ZDE>>

Václav Knop si založil nakladatelství, které vydává CD mluveného slova. V květnu 2013 se stal tváří obecně prospěšné společnosti Spokojený domov. Je také uznávaným odborníkem na skotskou whisky. Podílel se na knize Skotská whisky.

 

Články o celebritě

Václav Knop (71) překvapil: Mám o 30 let mladší milenku, manželka mi ji povolila Václav Knop (71) překvapil: Mám o 30 let mladší milenku, manželka mi ji povolila Herec a režisér Václav Knop (71) zaskočil širokou veřejnost svým upřímným přiznáním, že má ve svém v... číst článek
Premiéra muzikálu Robinson Crusoe: Konečně! Po 11 letech ústrků osudu! Premiéra muzikálu Robinson Crusoe: Konečně! Po 11 letech ústrků osudu! Trpělivost a houževnatost tvůrců muzikálu Robinson Crusoe na premiéře, kde si titulní roli poprvé za... číst článek
Premiéra muzikálu Robinson Crusoe: Přelétavá »Beruška« Vojnar! Místo Vondráčkové se tiskl k jiné Premiéra muzikálu Robinson Crusoe: Přelétavá »Beruška« Vojnar! Místo Vondráčkové se tiskl k jiné Už v létě putoval nový muzikál Robinson Crusoe po českých hradech a zámcích, teď opustil vody letníc... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dita Hořínková
Dita Hořínková
zobrazit profil Vávlav Kotva
Vávlav Kotva
zobrazit profil Bolek Polívka
Bolek Polívka
zobrazit profil Marek Šimon
Marek Šimon
zobrazit profil Courtney Cox
Courtney Cox
zobrazit profil Michal Novotný
Michal Novotný
zobrazit profil Jakub Štěpán
Jakub Štěpán
zobrazit profil Elizaveta Maximová
Elizaveta Maximová