Ivan Lupták

Datum narození: 3. 9. 1986
Místo narození: Kladno
Profese: herec
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Herec Ivan Lupták, který na filmovém plátně debutoval hlavní rolí ve snímku Anglické jahody, se televizním divákům představil jako lékař s ADHD v novácké Ordinaci.

Po studiu výpočetní techniky se zaměřením na podnikatelskou administrativu na 1. KŠPA Ivan Lupták absolvoval obor činoherní herectví na DAMU, kde jeho spolužáky byli mj. Tomáš Klus či Marie Štípková.

IVAN LUPTÁK EXCELOVAL VE HŘE ZABIJÁK JOE

Na jevišti Ivan Lupták kromě studentského Disku hrál v Divadle na Vinohradech, v Divadle Letí, ve Švandově divadle, na Letních shakespearovských slavnostech, dále pak ve Studio Hrdinů nebo v Divadle Na zábradlí.

Již ve druhém ročníku DAMU si Ivana Luptáka vybral režisér Vladimír Drha za hlavního přestavitele svého dramatu Anglické jahody (2008) zasazeného do Československa roku 1968. Dále se objevil s pohádce Micimur (2011) či ve sci-fi komedii Miloslava Šmídmajera Probudím se včera (2012).

Společně s Annou Fialovou Ivan Lupták zpodobnil klíčové postavy snímku Zahradnictví: Nápadník (2017), třetí části trilogie Jana Hřebejka a Petra Jarchovského.

Televizní diváci si Ivana Luptáka mohli všimnout také v epizodních seriálových rolích. Zahrál si v Kriminálce Anděl, ve Vraždách v kruhu, ve Spravedlnosti či v Dámě a Králi. Doktora Vojtěcha Kratochvíla s ADHD, což je hyperaktivita s poruchou pozornosti, dostal v Ordinaci v růžové zahradě TV Nova.

O IVANU LUPTÁKOVI ČTĚTE ZDE>>

Koncem srpna 2020 Ivan Lupták v médiích otevřeně promluvil o své homosexuální orientaci.

 

Články o celebritě

Herci se loučí s Ordinací: Ušmudlaný Lupták, Slováčková vzpomínala, Rychlý se dojímal! Herci se loučí s Ordinací: Ušmudlaný Lupták, Slováčková vzpomínala, Rychlý se dojímal! Populární Ordinace v růžové zahradě 2 konči – tedy tak, jak ji známe. Herci totiž nenápadně naznačuj... číst článek
Uznávaný kardiochirurg Jan Pirk: Bude hrát v Ordinaci! Rozhodla o tom jeho žena Uznávaný kardiochirurg Jan Pirk: Bude hrát v Ordinaci! Rozhodla o tom jeho žena Za vším hledej ženu! Známé francouzské přísloví platí i v případě světově uznávaného kardiochiruga p... číst článek
Fešák z Ordinace přiznal, že je gay. Rodině to oznámil v opilosti, ráno měl okno Fešák z Ordinace přiznal, že je gay. Rodině to oznámil v opilosti, ráno měl okno Nouzi o něžné pohlaví by určitě neměl, hezká tvář a sexy tělo by mu úspěch zajistily. Ale herec Ivan... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Miroslav Donutil
Miroslav Donutil
zobrazit profil Jitka Čvančarová
Jitka Čvančarová
zobrazit profil Jan Novotný
Jan Novotný
zobrazit profil Berenika Kohoutová
Berenika Kohoutová
zobrazit profil Jiřina Krejčíková
Jiřina Krejčíková
zobrazit profil Stephen Moyer
Stephen Moyer
zobrazit profil František Peterka
František Peterka