Terezie Kovalová

Datum narození: 10. 9. 1989
Místo narození: Ostrava
Profese: violloncetistka
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Violoncellistka Terezie Kovalová patří k alternativní hudební scéně, stejně jako jedna z jejích nejlepších kamarádek, hudebnice Vladivojna La Chia. Přesto v roce 2011 vystupovala na zahájení Pražského jara.

Kariéra Terezie Kovalové začala již v jedenácti letech, kdy hrála v orchestru; od třinácti let pak s filharmonií. Vystudovala konzervatoř, kde její profesor správně poznal, že její cestou bude alternativní hudba.

TEREZIE KOVALOVÁ - ROZHOVOR PRO BLESK PRO ŽENY

V šestnácti letech se Terezie Kovalová seznámila s Vladivojnou La Chiou, což pro ni bylo velkou inspirací. „Díky ní se mi zalíbila možnost hrát si tak, jak chci já sama,“ přiznala violoncellistka. Proslavila se též ve dvojici s hubeníkem Adamem Piafem, zejména projektem Calm Season.

V roce 2011 Terezie Kovalová vystupovala na zahájení Pražského jara se symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře dirigovaným Jiřím Bělohlávkem. Účastnila se projektů Vladivojny La Chia či skupin Forma/Erotikon a Notes from Prague, spolupracovala s kapelami Southpaw, Sunflower Caravan, River Jorda.

Terezie Kovalová má ráda psy. Je milovnicí komiksů, fantasy a prý vlastní postavičku Yody v životní velikosti. Na těle má hned několik tetování a jak prozradila médiím, v kabelce spolu se šminkami nosí kalafunu na smyčec a koblihy.

O TEREZII KOVALOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Terezie Kovalová se musela roku 2012 srovnat s faktem, že jí tehdejšího přítele, písničkáře a herce Tomáše Kluse, přebrala kamarádka z kapely Tamara Kubová, již si zpěvák krátce nato vzal za ženu.

 

Články o celebritě

Blesk Podcast: Soubojem živlů chce show Magická fontána oslovit svět Blesk Podcast: Soubojem živlů chce show Magická fontána oslovit svět Soubojem ohně a elektřiny (v doprovodu vodních prvků) vypráví jedinečná show Magická fontána příběh ... číst článek
Objevitel Ewy Farne Lešek Wronka exkluzivně: Rozvod k 60. narozeninám! Co bylo důvodem? Objevitel Ewy Farne Lešek Wronka exkluzivně: Rozvod k 60. narozeninám! Co bylo důvodem? Oba mají jedno manželství za sebou, a tak se zdálo, že to jejich, pro oba druhé, bude věčné. Nebylo.... číst článek
Poslední ortel Františky Čížkové: 25 nejlepších outfitů roku 2019 Poslední ortel Františky Čížkové: 25 nejlepších outfitů roku 2019 Odešla do nebe, díky svým článkům a dechberoucí knize tu ale pro své čtenáře zůstane dál. Nekompromi... číst článek

Další Hudebníci

zobrazit profil František Janeček
František Janeček
zobrazit profil Jakub Kaifosz
Jakub Kaifosz
zobrazit profil Andrea Pomeje
Andrea Pomeje
zobrazit profil Mardoša - Marek Huňát
Mardoša - Marek Huňát
zobrazit profil Pekař (Petr Štolba)
Pekař (Petr Štolba)
zobrazit profil Vlasta Redl
Vlasta Redl
zobrazit profil David Stypka
David Stypka
zobrazit profil Radim Hladík
Radim Hladík