Zdeněk Piškula | Celebwiki.cz

Zdeněk Piškula

Datum narození: 25. 6. 1998
Místo narození: Praha
Profese: herec
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Herec Zdeněk Piškula se na televizní obrazovce poprvé objevil v retro seriálu ČT Vyprávěj. Do své filmové pohádky Tři bratři si jej vybrali otec a syn Svěrákovi.

Svou první televizní roli – postavu Honzy Dvořáka v oblíbeném seriálu VyprávějZdeněk Piškula dostal v roce 2009, v době, kdy studoval Pražskou konzervatoř. Jeho seriálovými příbuznými ve Vyprávěj byli herci Roman Vojtek, Andrea Kerestešová, Veronika Freimanová, Svatopluk Skopal, Nina Divíšková, David Prachař, Marián Labuda, Mahulena Bočanová či Pavel Trávníček.

ZDENĚK PIŠKULA S PAROŽÍM MEZI NOHAMA

Menší roli dostal Zdeněk Piškula v povídkovém seriálu Škoda lásky (2013) v hlavní roli s mistrem Karlem Gottem. V témže roce natáčel ještě seriály Nevinné lži a Doktoři z Počátků. Rok nato dostal příležitost i ve filmu, společně s Vojtěchem Dykem a Tomášem Klusem ztvárnil jednu z hlavních rolí. Šlo o pohádku režiséra Jana Svěráka a scénáristy Zdeňka Svěráka Tři bratři. Pak následovaly další televizní seriály: Všechny moje lásky, V. I. P. vraždy a Já, Mattoni (2016) režiséra Marka Najbrta. Zde se sešli samí skvělí herci, jako jsou Alois Švehlík, David Švehlík, Josef Abrhám, Ondřej Malý, Vojtěch Dyk, Tatiana Vilhelmová, Taťjana Medvecká, Vladimír Javorský, Jana Plodková, Aňa Geislerová, Zuzana Bydžovská, Táňa Pauhofová, Jan Budař, Josef Polášek, Marek Daniel, Martin Myšička, Norbert Lichý, Matěj Hádek a Hana Vagnerová.

Nadaný Zdeněk Piškula se kamarádí i s prkny, která znamenají svět. Hostoval v divadlech U hasičů, Divadle Minor a Divadle Broadway (muzikál Andílci za školou).

Pohledný herec Zdeněk Piškula chodil s Terezou Hodanovou alias Teri Blitzen, návrhářkou, blogerkou a jednou z nejodbíranějších youtuberek Česka. Půvabná tmavovláska vyhrála soutěž Blogerka Roku 2014 v kategorii video. Zdeněk Piškula měl vztah také s bledou zrzkou, herečkou Annou Linhartovou, dcerou herečky a moderátorky Jitky Asterové.

 

Články o celebritě

Největší propadáky vánočních pohádek! Uvidíme letos Slíbenou princeznu a Kouzelníka Žita? Největší propadáky vánočních pohádek! Uvidíme letos Slíbenou princeznu a Kouzelníka Žita? Česká televize sice každý rok přináší několik nových pohádek, ovšem ne vždy se trefí do vkusu vlastn... číst článek
Premiéra Poslední aristokratky: Největší hvězdou byl Čermák! Premiéra Poslední aristokratky: Největší hvězdou byl Čermák! Tentokráte Hynek Čermák (46) překvapil. Herec, který obvykle ztvárňuje na televizních obrazovkách dr... číst článek
Gabriela Koukalová po bulimii: Drsná slova kvůli její váze Gabriela Koukalová po bulimii: Drsná slova kvůli její váze Taneční partner ji vůbec nešetří a trefuje se na ta nejnevhodnější místa! Gabriela Koukalová (29) od... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jiřina Švorcová
Jiřina Švorcová
zobrazit profil Vojtěch Kotek
Vojtěch Kotek
zobrazit profil Kateřina Kornová
Kateřina Kornová
zobrazit profil Otakar Brousek starší
Otakar Brousek starší
zobrazit profil Jakub Kohák
Jakub Kohák
zobrazit profil František Němec
František Němec
zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl
zobrazit profil Květa Fialová
Květa Fialová