Anna Linhartová | Celebwiki.cz

Anna Linhartová

Datum narození: 21. 3. 1994
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

I když bývá Anna Linhartová často označována za „začínající herečku“, má za sebou ve svých dvaceti letech spolupráce s těmi nejlepšími českými režiséry jako je Jan Hřebejk, Tomáš Vorel nebo Vladimír Michálek.

Dcera české herečky a moderátorky Jitky Asterové momentálně studuje herectví na Pražské konzervatoři. Do podvědomí diváků se Anna Linhartová zapsala filmem Jana Hřebejka s názvem Nevinnost, kde měla vedle Ani Geislerové a Ondřeje Vetchého jednu z hlavních rolí.

Následovala role v úspěšném filmu Tomáše Vorla st. Cesta do lesa, kde si před kamerou stoupla vedle neméně slavné české herce jako je Bolek Polívka, Tomáš Hanák, Eva Holubová a v neposlední řadě Tomáš Vorel ml.

Za zlom v její kariéře by se dala považovat účast na natáčení hvězdně obsazeného filmu Pohádkář režiséra Vladimíra Michálka. Přesto že ona sama zde ztvárnila roli vedlejší, měla možnost spolupracovat s takovými legendami českého showbyznysu jako je Aňa Geislerová, Jiří Macháček a Eva Herzigová.  Právě s Evou Herzigovou se při natáčení velmi spřátelila. Eva, se kterou Anička sdílí vášeň k jídlu a vaření, jí pak dala několik dobrých rad a v neposlední řadě kontaktů.

Anna Linhartová se tak dostala k prestižnímu focení pro značku Chanel a osobně se účastnila přehlídky Karla Lagerfelda na pařížském Fashion Weeku. O herečku vzápětí projevila zájem i jedna z nejúspěšnějších českých návrhářek Tatiana Kovaříková a Anna se stala zimní tváří její kolekce. Ještě donedávna přitom byla Anna médii označována za strašidlo a kritizována pro svůj nevkus.

Také se společeně s Janou Plodkovou a Barborou Polákovu zapojila do pomoci lidem trpícím nemocí motýlích křídel. V rámci kampaně se nechala vyfotit úplně nahá.

Otcem Aničky je Tomáš Linhart, bývalý manžel Jitky Asterové, který strávil šest let ve vězení za daňové úniky. S Aničkou se nestýkají. Oproti tomu se svojí slavnou matkou má Anna velmi blízký vztah a nemají například problém si spolu zapálit jointa. Sama Anna měla dva roky přítele, se kterým dokonce plánovala i svatbu, v listopadu 2014 se ale po vzájemné dohodě rozešli.

Jejím hereckým snem by bylo natáčet s Leonardem DiCapriem a Meryl Streepovou, z režisérů ji nejvíce přitahuje Quentin Tarantino.

 

Články o celebritě

Zadní vrátka herečky Linhartové: Dcera Jitky Asterové je prodavačka! Co nabízí? Zadní vrátka herečky Linhartové: Dcera Jitky Asterové je prodavačka! Co nabízí? Za tohle nemůže korona a s ní spojený nedostatek práce pro filmové a divadelní profese. Herečka Anna... číst článek
Dcera Asterové je bez vlasů: Stejná nemoc jako u Slováčkové? Dcera Asterové je bez vlasů: Stejná nemoc jako u Slováčkové? Mění barvu vlasů a účesy pomalu tak často jako chameleon. Její poslední proměna ale všechny šokovala... číst článek
Pravda o proměně holohlavé Linhartové: Jak se s tím vyrovnal její manžel? Pravda o proměně holohlavé Linhartové: Jak se s tím vyrovnal její manžel? Říká se, že dlouhé vlasy jsou korunou krásy každé ženy. Pokud to tak je, Anna Kameníková (26), dříve... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vladimír Hajdu
Vladimír Hajdu
zobrazit profil Kateřina Hrachovcová-Herčíková
Kateřina Hrachovcová-Herčíková
zobrazit profil Miroslav Saic
Miroslav Saic
zobrazit profil Jana Paulová
Jana Paulová
zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Ema Švábenská
Ema Švábenská
zobrazit profil Monika Horváthová
Monika Horváthová
zobrazit profil Luboš Veselý
Luboš Veselý