Kate Winslet | Celebwiki.cz

Kate Winslet

Datum narození: 5.10.1975
Místo narození: Reading, Berkshire, Anglie
Výška: 169 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

James Cameron pomohl odstartovat hereckou kariéru Kate Winslet. Titanik pro ní ale nebyl vrchol nýbrž začátek ještě větších věcí.

Její prarodiče měli na zahradě divadlo s místy pro 60 osob. Kate Winslet tak byla už od malička divadlem plně obklopená. Nikoho nepřekvapilo, když už v jedenácti letech šla studovat divadelní umění. Pro první úspěšnou roli porazila na konkurzu téměř dvě stovky dalších uchazeček a role v dramatu Nebeská stvoření byla její. V roce 1995 získala roli po boku Hughe Granta v adaptaci románu Jane Austen Rozum a cit.

Velký triumf vyložila v roce 1997 v roli, která ji navždy zapsala do paměti všech diváků. Jako Rose na Titaniku, s Leonardem DiCapriem po boku. Její dlouholetý partner Stephen Tredre však zemřel a kvůli jeho pohřbu vynechala slavnostní premiéru. Film získal nominace na jedenáct Oscarů a jedna patřila i jí za vedlejší hereckou roli.

Nepropadla slávě a začala si vybírat měnší a zajímavé role. Přesto byla několikrát znovu nominována jako oscarová herečka a její filmy začaly mít punc kvality a jistotu zajímavé a neobvyklé podívané. Iris, Věčný svit neposkvrněné mysli, Jako malé děti nebo Předčítač. Kate Winslet se stala hereckou ikonou, sázkou na jistotu, půvab a krásu a také na hereckou kvalitu.

V roce 2012 se jí dostalo velké pocty. Sama Alžběta II. Jí udělila vyznemenání Řádu britského impéria. Kate Winslet je také abstinentkou a nejí chleba ani jiné pečivo. Bojkotuje uměle upravená jídla. Další zajímavostí je, že s ohledem ke své postavě (169 cm) má docela velkou nohu. Pyšní se velikostí 45.

 

Články o celebritě

Dionová a Corden jako Rose a Jack: Vášeň na přídi Dionová a Corden jako Rose a Jack: Vášeň na přídi Pěvkyně Celine Dionová (50) se do srdcí fanoušků asi nejvíce vryla písní My Heart Will Go On, která… číst článek
50 věcí, které jste o Renée Zellwegerové asi nevěděli! 50 věcí, které jste o Renée Zellwegerové asi nevěděli! Všichni v ní ještě pořád vidí tlusté trdlo Bridget Jonesovou ze skvělých a lehce provařených komedií.… číst článek
Celebrity při setkání s královnou: Kdo porušil pravidla etikety a úplně pohořel? Celebrity při setkání s královnou: Kdo porušil pravidla etikety a úplně pohořel? Alžběta II. je nejznámější a nejdéle vládnoucí královnou na světě. I v 93 letech má velký vliv na… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kateřina Brožová
Kateřina Brožová
zobrazit profil Ayelet Zurerová
Ayelet Zurerová
zobrazit profil Veronika Macková
Veronika Macková
zobrazit profil Trine Dyrholm
Trine Dyrholm
zobrazit profil Zdeněk Junák
Zdeněk Junák
zobrazit profil Heath  Ledger
Heath Ledger
zobrazit profil Jaroslava Obermaierová
Jaroslava Obermaierová
zobrazit profil Roman Říčař
Roman Říčař