Kate Winslet | Celebwiki.cz

Kate Winslet

Datum narození: 5. 10. 1975
Místo narození: Reading, Berkshire, Anglie
Výška: 169 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

James Cameron pomohl odstartovat hereckou kariéru Kate Winslet. Titanik pro ní ale nebyl vrchol nýbrž začátek ještě větších věcí.

Její prarodiče měli na zahradě divadlo s místy pro 60 osob. Kate Winslet tak byla už od malička divadlem plně obklopená. Nikoho nepřekvapilo, když už v jedenácti letech šla studovat divadelní umění. Pro první úspěšnou roli porazila na konkurzu téměř dvě stovky dalších uchazeček a role v dramatu Nebeská stvoření byla její. V roce 1995 získala roli po boku Hughe Granta v adaptaci románu Jane Austen Rozum a cit.

Velký triumf vyložila v roce 1997 v roli, která ji navždy zapsala do paměti všech diváků. Jako Rose na Titaniku, s Leonardem DiCapriem po boku. Její dlouholetý partner Stephen Tredre však zemřel a kvůli jeho pohřbu vynechala slavnostní premiéru. Film získal nominace na jedenáct Oscarů a jedna patřila i jí za vedlejší hereckou roli.

Nepropadla slávě a začala si vybírat měnší a zajímavé role. Přesto byla několikrát znovu nominována jako oscarová herečka a její filmy začaly mít punc kvality a jistotu zajímavé a neobvyklé podívané. Iris, Věčný svit neposkvrněné mysli, Jako malé děti nebo Předčítač. Kate Winslet se stala hereckou ikonou, sázkou na jistotu, půvab a krásu a také na hereckou kvalitu.

V roce 2012 se jí dostalo velké pocty. Sama Alžběta II. Jí udělila vyznemenání Řádu britského impéria. Kate Winslet je také abstinentkou a nejí chleba ani jiné pečivo. Bojkotuje uměle upravená jídla. Další zajímavostí je, že s ohledem ke své postavě (169 cm) má docela velkou nohu. Pyšní se velikostí 45.

 

Články o celebritě

Inspirace od tchyně? Meghan najala právníka zesnulé princezny Diany (†36)! Inspirace od tchyně? Meghan najala právníka zesnulé princezny Diany (†36)! Manželka prince Harryho sáhla po nejvyšších možných trumfech. Byť se osobně nikdy nesetkaly, Meghan ... číst článek
Přirozeně krásná jako Kate Winslet? Tohle jsou její tipy pro dokonalou pleť Přirozeně krásná jako Kate Winslet? Tohle jsou její tipy pro dokonalou pleť Kate Winslet rozhodně patří mezi herečky, které nás baví! Nejenže je talentovaná, ale navíc je i při... číst článek
Zamilované Vánoce s Pretty Woman i Hříšným tancem! Kdy letos uvidíme nejromantičtější filmy? Zamilované Vánoce s Pretty Woman i Hříšným tancem! Kdy letos uvidíme nejromantičtější filmy? Všichni potřebujeme věřit na šťastné konce. Děti je najdou v pohádkách, my dospělí se zase můžeme ob... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dana Bartůňková
Dana Bartůňková
zobrazit profil Jan Tříska
Jan Tříska
zobrazit profil Kamil Halbich
Kamil Halbich
zobrazit profil Denisa Nesvačilová
Denisa Nesvačilová
zobrazit profil Viktor Dvořák
Viktor Dvořák
zobrazit profil Veronika Kubařová
Veronika Kubařová
zobrazit profil Kryštof Hádek
Kryštof Hádek