Kate Winslet

Datum narození: 5. 10. 1975
Místo narození: Reading, Berkshire, Anglie
Výška: 169 cm
Profese: herečka
Znamení: Váhy

Související celebrity

Životopis

James Cameron pomohl odstartovat hereckou kariéru Kate Winslet. Titanik pro ní ale nebyl vrchol nýbrž začátek ještě větších věcí.

Její prarodiče měli na zahradě divadlo s místy pro 60 osob. Kate Winslet tak byla už od malička divadlem plně obklopená. Nikoho nepřekvapilo, když už v jedenácti letech šla studovat divadelní umění. Pro první úspěšnou roli porazila na konkurzu téměř dvě stovky dalších uchazeček a role v dramatu Nebeská stvoření byla její. V roce 1995 získala roli po boku Hughe Granta v adaptaci románu Jane Austen Rozum a cit.

Velký triumf vyložila v roce 1997 v roli, která ji navždy zapsala do paměti všech diváků. Jako Rose na Titaniku, s Leonardem DiCapriem po boku. Její dlouholetý partner Stephen Tredre však zemřel a kvůli jeho pohřbu vynechala slavnostní premiéru. Film získal nominace na jedenáct Oscarů a jedna patřila i jí za vedlejší hereckou roli.

Nepropadla slávě a začala si vybírat měnší a zajímavé role. Přesto byla několikrát znovu nominována jako oscarová herečka a její filmy začaly mít punc kvality a jistotu zajímavé a neobvyklé podívané. Iris, Věčný svit neposkvrněné mysli, Jako malé děti nebo Předčítač. Kate Winslet se stala hereckou ikonou, sázkou na jistotu, půvab a krásu a také na hereckou kvalitu.

V roce 2012 se jí dostalo velké pocty. Sama Alžběta II. Jí udělila vyznemenání Řádu britského impéria. Kate Winslet je také abstinentkou a nejí chleba ani jiné pečivo. Bojkotuje uměle upravená jídla. Další zajímavostí je, že s ohledem ke své postavě (169 cm) má docela velkou nohu. Pyšní se velikostí 45.

 

Články o celebritě

Sexuální nátlak a ponižování za kamerou. Tyhle erotické scény by se už dnes nenatočily Sexuální nátlak a ponižování za kamerou. Tyhle erotické scény by se už dnes nenatočily Anglický deník The Times se zasazuje o férovější jednání s herci a herečkami ze strany režisérů a pr... číst článek
Natáčení Titaniku bylo vyčerpávající: Je to kravina, křičel DiCaprio Natáčení Titaniku bylo vyčerpávající: Je to kravina, křičel DiCaprio Jacku, já letím! Mezi fanoušky stříbrného plátna není snad nikdo, kdo by nevěděl, odkud ta věta poch... číst článek
Velká galerie nahých celebrit: Kdo se odhalil úmyslně a kdo omylem?! Velká galerie nahých celebrit: Kdo se odhalil úmyslně a kdo omylem?! Ve světě celebrit mnohdy pro soukromí není místo. Řada slavných osobností neváhá ukázat úplně všechn... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Anna  Bendová
Anna Bendová
zobrazit profil Vladimír Škultéty
Vladimír Škultéty
zobrazit profil Zora Ulla Keslerová
Zora Ulla Keslerová
zobrazit profil Olga Schoberová
Olga Schoberová
zobrazit profil Uma Thurman
Uma Thurman
zobrazit profil Jaroslav Šmíd
Jaroslav Šmíd
zobrazit profil Lucie Zedníčková
Lucie Zedníčková
zobrazit profil Martin Trnavský
Martin Trnavský