Jana Brejchová

Datum narození: 20. 1. 1940
Místo narození: Praha
Profese: herečka

Související celebrity

Životopis

Herečka Jana Brejchová je jednou z nejznámějších a nejobdivovanějších českých umělkyň. Pověstná byla svou krásou i charismatem.

Poprvé se Jana Brejchová na plátně objevila již ve 13 letech. V 50. až 70. letech 20. století byla nejobsazovanější českou herečkou a sbírala ceny na českých i zahraničních festivalech. Mezi její nezapomenutelné výkony patří role ve filmech Vlčí jámaVyšší princip, Skalpel prosím, Noc na Karlštějně, Hodíme se k sobě, miláčku? nebo Kdyby tisíc klarinetů.

O JANĚ BREJCHOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Jana Brejchová byla čtyřikrát vdaná. Poprvé slavila svatbu už v 17 letech a jejím vyvoleným se tehdy stal režisér Miloš Forman, s nímž se ale kvůli jeho nevěře rozvedla po čtyřech letech manželství, tedy v roce 1962 (ostatně kvůli oscarovému režisérovi měla později konflikty se svojí mladší sestrou Hanou, rovněž herečkou, s níž se slavný režisér také zapletl).

Pak si Jana Brejchová na truc vzala německou hereckou hvězdu Ulricha Theina, s nímž otěhotněla. Potratila však a po roce se rozvedli.

V roce 1964 se Jana Brejchová vdala za Vlastimila Brodského a vydržela s ním dlouhých 16 let. Mají spolu dceru Terezu Brodskou. Po třetím rozvodu se už do dalšího manželství nehnala a s Jaromírem Hanzlíkem žila deset let jen v partnerském vztahu. Nicméně ve dvaapadesáti letech se vdala počtvrté - opět za herce, jímž byl Jiří Zahajský. Vydrželi spolu až do jeho smrti, kdy podlehl rakovině a Jana Brejchová se z toho zhroutila.

 

Články o celebritě

Hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky Hana Brejchová: Postřelili jí vnuka! Hvězda filmu Lásky jedné plavovlásky Hana Brejchová: Postřelili jí vnuka! K bodu mrazu se měl přiblížit vztah zavržené dcery Hany Brejchové (74) Světlany (52) s příbuznými na... číst článek
Brodská o Brejchové: Je hrozné vidět takto maminku Brodská o Brejchové: Je hrozné vidět takto maminku Třiapadesátiletá herečka bez servítků popsala zdravotní situaci své maminky. A není to bohužel povzb... číst článek
Konrád, zelený pes? Tereza Brodská ukázala »obarveného« mazlíčka! Přiznala, jak se to stalo Konrád, zelený pes? Tereza Brodská ukázala »obarveného« mazlíčka! Přiznala, jak se to stalo Herečka Tereza Brodská (53) na sociálních sítích zanechala v němém úžasu všechny své fanoušky, jimž ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Vladimír  Černohorský
Vladimír Černohorský
zobrazit profil Klára Melíšková
Klára Melíšková
zobrazit profil Petr Pelzer
Petr Pelzer
zobrazit profil Dušan Sitek
Dušan Sitek
zobrazit profil Michal Dlouhý
Michal Dlouhý
zobrazit profil Josef Carda
Josef Carda
zobrazit profil Zdeňka Žádníková
Zdeňka Žádníková