Jiří Zahajský

Jiří Zahajský

Datum narození: 19. 1. 1939
Datum úmrtí: 19. 7. 2007
Místo narození: Mšeno
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Jiří Zahajský byl svým divákům znám nejen z obrazovek a pláten kin. Jeho hlasem mluvili např. Clint Eastwood či Bud Spencer. A jeho manželkou byla Jana Brejchová.

Dlouholetý člen Divadla na Vinohradech, Divadla za branou a Činoherního klubu v Praze Jiří Zahajský si zahrál v řadě českých filmů, a to jak vážných, tak i komediálních. Režiséři ho rádi obsazovali do pohádek jako hajného (měl totiž plnovous) či jako tatínka. Celkem vytvořil bezmála 150 filmových postav.

Namlouval hollywoodské tvrďáky i idoly

Nezapomenutelný je jeho inspektor Trachta ve Svěrákově a Smoljakově komedii Rozpuštěný a vypuštěný. A jeho podmanivým hlasem zase k českým divákům promlouvali tvrďáci jako Bud Spencer či Clint Eastwood a občas také idol žen Sean Connery Jiří Zahajský začal s herectvím opravdu brzy, už jako malé dítě v ochotnickém představení Sněhurka ztvárnil trpaslíka Šmudlu.

Byl dlouholetým partnerem Kamily Moučkové

Tři desítky let byl Jiří Zahajský partnerem televizní hlasatelky Kamily Moučkové, kterou si ale za manželku nikdy nevzal. Od roku 1992 byl čtvrtým manželem herečky Jany Brejchové. Zemřel v osmašedesáti letech, když podlehl rakovině prostaty. Ta ale nebyla v posledních letech života jeho jediným problémem. Dost totiž také holdoval alkoholu.

 

Další Herci

zobrazit profil Miroslav Moravec
Miroslav Moravec
zobrazit profil Jana Hlaváčová
Jana Hlaváčová
zobrazit profil Jan Dlouhý
Jan Dlouhý
zobrazit profil Ebon Moss-Bachrach
Ebon Moss-Bachrach
zobrazit profil Jiří Bilbo Reidinger
Jiří Bilbo Reidinger
zobrazit profil Andrea Kerestéšová Růžičková
Andrea Kerestéšová Růžičková
zobrazit profil Malgorzata Pikus
Malgorzata Pikus
zobrazit profil Alena Karešová
Alena Karešová