Tereza Nvotová | Celebwiki.cz

Tereza Nvotová

Datum narození: 22. 1. 1988
Místo narození: Trnava, Slovensko
Profese: herečka, režisérka
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Herečka a režisérka Tereza Nvotová v šestnácti utekla z domu za svou láskou, v devatenácti natočila dokument Ježíš je normální! a ve třiceti bylo její drama Špína nominováno na osm Českých lvů.

Dcera slovenské herečky Anny Šiškové a divadelního režiséra Juraje Nvoty měla mít vzdělání na vysoké úrovni. Rodiče se snažili, aby od dětství studovala jazyky a zejména angličtinu, proto ji zapsali na dvojjazyčnou školu křesťanského Hnutí víry. Škola, na kterou ji přihlásili, slibovala speciální výchovu.

TEREZA NVOTOVÁ - JELA POMÁHAT UPRCHLÍKŮM

To, že nešlo o standardní ŠKOLNÍ postupy, odhalili rodiče Terezy Nvotové až za několik let. „Později jsem zjistila, že se tam neučí to, co by se mělo, a že Terezka nemá takové znalosti, jako z normální školy. Navíc se mi učitelé zdáli divní, až fanatičtí, nedůvěřovala jsem jim. Co se tam přesně dělo, jsem netušila. Byla ještě malá, nevěděla, že je to něco špatného, myslela si, že to tak má být. Asi jako každé děcko,“ zavzpomínala Alena Šišková.

O své zkušenosti s křesťanským hnutím natočila Tereza Nvotová dokument Ježíš je normální! (2008). Snímek potevírá Pandořinu skřínku. A tím, že jde o univerzální otázky víry, Boha a náboženských organizací, Tereza Nvotová chtěla diváky přímět, aby nahlédli i sami do sebe.

Jako herečku Terezu Nvotovou objevil režisér Zdeněk Tyc údajně v hospodě, kde se mu zalíbila, a pozval ji na kamerové zkoušky. A tak debutovala v dramatu Malé oslavy, za nimiž následovaly filmy Kuličky a Tango s komármi. Pak to byly snímky Bludičky, Alma a seriál Gympl s (r)učením omezeným, který režíroval exmanžel její matky Jiří Chlumský.

Od studia FAMU se Tereza Nvotová začal věnovat tvorbě dokumentárních filmů z cest po světě i po vlasti, točila mj. o návštěvě u své sestry Doroty Nvotové v Nepálu, ale také o někdejším slovenském premiérovi a kontroverzním politikovi Vladimíru Mečiarovi.

Celovečerní debut Terezy Nvotové, drama Špína, pojednávající o zborcení dosavadního života sedmnáctileté dívky (Dominika Morávková Zeleníková) po znásilnění učitelem, bylo roku 2018 nominováno na osm Českých lvů, mj. za režii. A to už za něj získala Cenu české filmové kritiky jako objev roku.

O TEREZE NVOTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Po rozvodu rodičů Tereza Nvotová utekla za svou láskou do Prahy. Bylo jí 16 let a jejímu partnerovi, výtvarníkovi Davidovi Černém, o 20 více. Vztah s umělcem však neměl dlouhého trvání. Na premiéru svého filmu Špina si herečka a režisérka přivedla jiného slavného partnera, herce Jacoba Pittse, hvězdu filmu Eurotrip.

 

Články o celebritě

Taxikář vystrčil penis. Mačkal mi prsa: Slavné Češky o sexuálních predátorech Taxikář vystrčil penis. Mačkal mi prsa: Slavné Češky o sexuálních predátorech Sexuální napadení na táboře. Nemravnosti a sexuální výhrůžky šeptané dítěti do ucha v autobuse MHD. ... číst článek
Třikrát rozvedená zpěvačka Nvotová sbalila expartnera Čaputové: Řekla, jak to udělala! Třikrát rozvedená zpěvačka Nvotová sbalila expartnera Čaputové: Řekla, jak to udělala! Zpěvačka a herečka Dorota Nvotová (37) už několik týdnů tvoří pár s Peterem Konečným (53). Toho celé... číst článek
Expřítel Čaputové má novou přítelkyni. Dcera známé herečky ukázala fotku plnou lásky Expřítel Čaputové má novou přítelkyni. Dcera známé herečky ukázala fotku plnou lásky Od nástupu slovenské prezidentky Zuzany Čaputové (46) do funkce uběhl právě první rok a ta teď tvoří... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sylva Ondrušíková
Sylva Ondrušíková
zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Felix Holzmann
Felix Holzmann
zobrazit profil Meryl Streep
Meryl Streep
zobrazit profil Eliška Křenková
Eliška Křenková
zobrazit profil Kristýna Hrušínská
Kristýna Hrušínská
zobrazit profil Robert Finta
Robert Finta
zobrazit profil Eva Elsnerová
Eva Elsnerová