Anna Šišková | Celebwiki.cz

Anna Šišková

Datum narození: 30. 6. 1960
Místo narození: Žilina
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Anna Šišková získala Českého lva za roli Marie Čížkové ve filmu Musíme si pomáhat. Ona si v životě musela často pomoct sama, protože se k ní okolí otočilo zády.

Studovala na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Košicích, ale k herectví ji to vždycky nějak přirozeně táhlo. Od roku 1981 Anna Šišková působila v trnavském Divadle pro děti a mládež, kde se seznámila s charismatickým hudebníkem, spolupracovníkem Milana Lasici a Júlia Satinského Jaroslavem Filipem, skladatelem a textařem.

ANNA ŠIŠKOVÁ S DCEROU PÓZOVALY V PRÁDLE 

Romance Anny Šiškovém a Jaroslava Filipa nezůstala bez následků a herečka otěhotněla. Přestože jí milenec ze začátku tvrdil, že dítě chce a kvůli nové rodině se i rozvede, když byla ve třetím měsíci, rozmyslel si to a přemlouval ji k potratu. Anna Šišková se však rozhodla dítě si ponechat, čímž upadla do nemilosti okolí.

Psychický tlak a pomluvy, že je nevěrnice, nedělaly dobře jí ani plodu, ale herečka se rozhodla nevzdat se a dítě, ke kterému se otec odmítl přiznat, vychovat sama. V říjnu 1982 se jí tak narodila dcera Dorota. Krátce po jejím narození se Anna Šišková seznámila s divadelním režisérem Jurajem Nvotou, který Dorotu Nvotovou adoptoval a za šest let k ní přibyla sestřička Tereza Nvotová.

Ale ani v tomto vztahu se happy end nekonal. V roce 2003 se zamilovala do svého o řadu let mladšího kolegy z divadla Astorka Juraje Kemky. Mladý milenec byl důvodem rozpadu manželství Anny Šiškové a Juraje Nvoty. „Nikoho jiného jsem však cíleně nehledala, prostě jsem se zamilovala - zkrátka jsem se v manželství už necítila šťastná,“ komentovala toto období později Anna Šišková.

Kvůli mladému milenci tak upadla do nemilosti okolí už podruhé. Někteří kolegové jí dokonce odmítali podat při setkání ruku. Nerovný vztah s novým partnerem však dlouho nevydržel, Juraj Kemka Annu Šiškovou opustil kvůli mladší.

Za několik let se Anna Šišková při natáčení filmu Konečná stanice seznámila s režisérem Jiřím Chlumským, který ji po osmi letech randění požádal o ruku. Rok a půl po svatbě ovšem ztroskovatal i tenhle svazek. Jiří Chlumský se též zamiloval do mladší ženy.

O ANNĚ ŠIŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Pro film Annu Šiškovou objevil režisér Jan Hřebejk, jenž ji obsadil do role manželky Bolka Polívky ve svém snímku Musíme si pomáhat, který jí následně vynesl Českého lva. Poté se začali nabídky z Česka jen hrnout. V roce 2002 byla opět nominována na lva, tentokrát jako herečka ve vedlejší roli ve filmu Kruté radosti. Cenu jí však vyfoukla Jana Hubinská za film Děvčátko.

Slovenka Anny Šišková je v Česku také známá ze seriálů Místo v životě, kde hrála po boku Ondřeje Vetchého, dále pak z Letiště, z Atentátu, v němž si střihla první dámu, manželku prezidenta v podání Jana Krause, či z Ohnivýho kuřete.

 

Články o celebritě

Slavný herec (†34) spáchal sebevraždu: Chvíli před vlastní svatbou! Slavný herec (†34) spáchal sebevraždu: Chvíli před vlastní svatbou! Slavný indický herec Sushant Singh Rajput (†34), známý z mnoha filmů a remaků hollywoodských trháků,... číst článek
Vyhublá Adele v unikátním videu: Takhle teď vypadá! Fanoušci se zhrozili Vyhublá Adele v unikátním videu: Takhle teď vypadá! Fanoušci se zhrozili Populární zpěvačka Adele (32), jež svou šokující proměnou rozvířila veškeré internetové diskuse o sv... číst článek
Sexuální kauza Maroše Kramára graduje: Co na to říká jeho exmanželka?! Sexuální kauza Maroše Kramára graduje: Co na to říká jeho exmanželka?! Myslel to prý jako nevinný laškovný žert. Od té doby, co ale spatřily světlo světa záběry, kde herec... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Dana Bartůňková
Dana Bartůňková
zobrazit profil Deana Horváthová Jakubisková
Deana Horváthová Jakubisková
zobrazit profil Ján Jackuliak
Ján Jackuliak
zobrazit profil Lucie Juřičková
Lucie Juřičková
zobrazit profil Renata Prokopová
Renata Prokopová
zobrazit profil Benedict Cumberbatch
Benedict Cumberbatch
zobrazit profil Salma Hayek
Salma Hayek