Anna Šišková | Celebwiki.cz

Anna Šišková

Datum narození: 30. 6. 1960
Místo narození: Žilina
Profese: herečka
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Slovenská herečka Anna Šišková získala Českého lva za roli Marie Čížkové ve filmu Musíme si pomáhat. Ona si v životě musela často pomoct sama, protože se k ní okolí otočilo zády.

Studovala na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Košicích, ale k herectví ji to vždycky nějak přirozeně táhlo. Od roku 1981 Anna Šišková působila v trnavském Divadle pro děti a mládež, kde se seznámila s charismatickým hudebníkem, spolupracovníkem Milana Lasici a Júlia Satinského Jaroslavem Filipem, skladatelem a textařem.

ANNA ŠIŠKOVÁ S DCEROU PÓZOVALY V PRÁDLE 

Romance Anny Šiškovém a Jaroslava Filipa nezůstala bez následků a herečka otěhotněla. Přestože jí milenec ze začátku tvrdil, že dítě chce a kvůli nové rodině se i rozvede, když byla ve třetím měsíci, rozmyslel si to a přemlouval ji k potratu. Anna Šišková se však rozhodla dítě si ponechat, čímž upadla do nemilosti okolí.

Psychický tlak a pomluvy, že je nevěrnice, nedělaly dobře jí ani plodu, ale herečka se rozhodla nevzdat se a dítě, ke kterému se otec odmítl přiznat, vychovat sama. V říjnu 1982 se jí tak narodila dcera Dorota. Krátce po jejím narození se Anna Šišková seznámila s divadelním režisérem Jurajem Nvotou, který Dorotu Nvotovou adoptoval a za šest let k ní přibyla sestřička Tereza Nvotová.

Ale ani v tomto vztahu se happy end nekonal. V roce 2003 se zamilovala do svého o řadu let mladšího kolegy z divadla Astorka Juraje Kemky. Mladý milenec byl důvodem rozpadu manželství Anny Šiškové a Juraje Nvoty. „Nikoho jiného jsem však cíleně nehledala, prostě jsem se zamilovala - zkrátka jsem se v manželství už necítila šťastná,“ komentovala toto období později Anna Šišková.

Kvůli mladému milenci tak upadla do nemilosti okolí už podruhé. Někteří kolegové jí dokonce odmítali podat při setkání ruku. Nerovný vztah s novým partnerem však dlouho nevydržel, Juraj Kemka Annu Šiškovou opustil kvůli mladší.

Za několik let se Anna Šišková při natáčení filmu Konečná stanice seznámila s režisérem Jiřím Chlumským, který ji po osmi letech randění požádal o ruku. Rok a půl po svatbě ovšem ztroskovatal i tenhle svazek. Jiří Chlumský se též zamiloval do mladší ženy.

O ANNĚ ŠIŠKOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Pro film Annu Šiškovou objevil režisér Jan Hřebejk, jenž ji obsadil do role manželky Bolka Polívky ve svém snímku Musíme si pomáhat, který jí následně vynesl Českého lva. Poté se začali nabídky z Česka jen hrnout. V roce 2002 byla opět nominována na lva, tentokrát jako herečka ve vedlejší roli ve filmu Kruté radosti. Cenu jí však vyfoukla Jana Hubinská za film Děvčátko.

Slovenka Anny Šišková je v Česku také známá ze seriálů Místo v životě, kde hrála po boku Ondřeje Vetchého, dále pak z Letiště, z Atentátu, v němž si střihla první dámu, manželku prezidenta v podání Jana Krause, či z Ohnivýho kuřete.

 

Články o celebritě

Zpěvačka Dorota Nvotová má potíže a prodává svůj dům: Problém je korona, uvedla Zpěvačka Dorota Nvotová má potíže a prodává svůj dům: Problém je korona, uvedla Koronavirová pandemie zasáhla do peněženek snad úplně všech lidí, bolestně na sobě pocítili finanční... číst článek
Dorota Nvotová potřebuje peníze: Prodává se za 21 tisíc! Co vše vám za to dovolí? Dorota Nvotová potřebuje peníze: Prodává se za 21 tisíc! Co vše vám za to dovolí? Časy jsou zlé, Kamile! A tak i známá slovenská herečka a zpěvačka Dorota Nvotová (37) vymýšlí způsob... číst článek
Herečka Anna Šišková slaví 60 let: Divoký milostný život a pak i dcery! Herečka Anna Šišková slaví 60 let: Divoký milostný život a pak i dcery! Je až s podivem, s jakým klidem zvládá divoký život svých dvou dcer herečka Anna Šišková (60). Dorot... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Stanislav Remunda
Stanislav Remunda
zobrazit profil Kim Cattrall
Kim Cattrall
zobrazit profil Jiří Mádl
Jiří Mádl
zobrazit profil Martina Menšíková
Martina Menšíková
zobrazit profil David Novotný
David Novotný
zobrazit profil Marie Kružíková Renčová
Marie Kružíková Renčová
zobrazit profil Nataša Gáčová
Nataša Gáčová