Dorota Nvotová

Datum narození: 27. 10. 1982
Místo narození: Považská Bystrica
Profese: herečka, zpěvačka, skladatelka, spisovatelka
Znamení: Štír

Související celebrity

Životopis

Dorota Nvotová, herečka, zpěvačka, skladatelka a spisovatelka otevřeně promluvila o psychických problémech, které ji trápily od doby, kdy se dozvěděla, kdo je jejím biologickým otcem.

To, že divadelní režisér Juraj Nvota není jejím otcem, vědela Dorota Nvotová od malička. Bylo jí však 8 let, když se náhodně dozvěděla od nějaké „dobré duše“, že jejím otcem je hudebník Jaroslav Filip. Nikomu nic neřekla a mlčela dalších sedm let. Její matka, slovenská herečka Anna Šišková, vůbec netušila, že tolik střežené tajemství, které se dceři chystala prozradit, až bude plnoletá, již není tajemstvím.

DOROTA NVOTOVÁ - Z OŠKLIVÉHO KÁČÁTKA KOČKA

A ačkoli se Jaroslav Filip k dceři nikdy nepřiznal, Dorota se ho v 15 letech rozhodla vyhledat a poznat. Jaroslav Filip se v dceři uviděl. Podobně jako on, byla silná kuřačka, hrála na klavír a už jako puberťačka komponovala hudbu. Otec a dcera si padli do oka a následovala období pravidelných setkání. Dorota Nvotová dennodenně chodila za otcem do divadla, ve kterém působil, a psychicky se na něj velmi upnula. Po roce však Jaroslav Filip nečekaně zemřel na infarkt. Dorotu to psychicky položilo a skončila v rukou psychologů.

Následovalo období rebelie a útěků z domova. Ještě ani ne dvacetiletá se Dorota Nvotová po dvoutýdenní známosti provdala za o 13 let staršího muzikanta z punk rockové kapely Svobodná Evropa Miroslava Lábera, známého pod jménem Whisky. Jejich svatba byla netradiční, brali se v letadle a pak seskočili padákem. Manželství jim vydrželo pět let.

Po rozvodu se Dorota Nvotová rozhodla cestovat. Zavítala do Nepálu a tato země ji okouzlila natolik, že se zde rozhodla žít. Naučila se nepálsky, přijala jméno Fulmaya, založila si cestovní kancelář, která nabízela treking po nepálských horách a stala se patronkou dětského domova Happy Home. Její prvotní nadšení vystřídalo kruté probuzení. Přestože v Nepálu panují jiná pravidla zacházení s dětmi, to co se dělo v dětském domově Happy Home, byl i na nepálské poměry pořádně silný šálek kávy. Ředitel domova Bishwu Pratap a jeho žena měli zneužívat děti na provádění činností pro své potřeby, měli je bít a zastrašovat.

O pobytu Doroty Nvotové v Nepálu vznikl dokument s názvem Fulmaya, děvčátko s tenkýma nohama, který se s úspěchem promítal i v Česku. V Nepálu poznala i svého druhého manžela, Angličana Johnnyho, ale jejich manželství skončilo po osmi měsících, protože Dorota se při jedné ze svých návštěv Bratislavy zamilovala do Slováka Martina Luterána, tehdy ještě ženatého otce dvou dětí. Když s ním otěhotněla, rozvedl se a Dorota Nvotová měla v květnu 2014 svou třetí svatbu. Narodil se jim syn Filip (pojmenovala ho po svém biologickém otci).

O DOROTĚ NVOTOVÉ ČTĚTE ZDE>>

Dorota Nvotová se už jako šestiletá objevila v televizním filmu Tajemství pod víčky v režii adoptivniho otce Juraje Nvoty. Jako devítiletá hrála v dětském muzikálu Bambi, jako desetiletá v divadle Astorka ve hře Incident. Prorazila díky dvojici filmů Martina Šulíka Orbis Pictus (1997) a Krajinka (2000), dále hrála ve snímcích Děvčátko (2002), spolu s Ľubošem KostelnýmTáňou Pauhofovou ve filmu Muzika (2007) či v dramatu Konfident (2012) s  Jiřím MádlemOndřejem Vetchým a Janem Budařem.

Jako hudebnice a zpěvačka Dorota Nvotová vydala několik sólových desek a pravidelně začala účinkovat na různých hudebních festivalech.

Sestra Doroty Nvotové Tereza Nvotová se stala také herečkou a režisérkou.

 

Články o celebritě

Dcera Šiškové Dorota Nvotová: Kvůli otci si podřezala žíly! Dcera Šiškové Dorota Nvotová: Kvůli otci si podřezala žíly! Slovenskou herečku a zpěvačku Dorotu Nvotovou (39) trápí psychické problémy už od šestnácti let. Ned... číst článek
Dorotu Nvotovou zradilo zdraví: Za 2 měsíce 15 kilo nahoře! Hrozí jí konec vysokohorských túr?! Dorotu Nvotovou zradilo zdraví: Za 2 měsíce 15 kilo nahoře! Hrozí jí konec vysokohorských túr?! Zpěvačka Dorota Nvotová (39) si prochází těžkým životním obdobím. Její fanoušci si všimli, že na soc... číst článek
Osmiletý syn Doroty Nvotové v tričku z doby, kdy jí bylo 25: Trpěla anorexií! Osmiletý syn Doroty Nvotové v tričku z doby, kdy jí bylo 25: Trpěla anorexií! Přestože by člověk mohl mít dojem, že Dorota Nvotová (39), dcera herečky Anny Šiškové (62), měla poh... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Sean Connery
Sean Connery
zobrazit profil Petra Molnárová
Petra Molnárová
zobrazit profil Bruna Marquezine
Bruna Marquezine
zobrazit profil Courtney Cox
Courtney Cox
zobrazit profil Veronika Freimanová
Veronika Freimanová
zobrazit profil Kateřina Winterová
Kateřina Winterová
zobrazit profil Jonas Chernick
Jonas Chernick