Jan Šťastný

Jan Šťastný

Datum narození: 9. 12. 1965
Místo narození: Zlín
Profese: Herec, dabing
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Jan Šťastný je český herec známý především díky seriálu Ordinace v růžové zahradě. Věnuje se také dabingu, jeho hlasem mluví česky Antonio Banderas.

Jan Šťastný se narodil ve Zlíně, kde už ve velmi mladém věku dostal nabídku na pohádkovou roli a následně, při studiu střední školy, si ho vybral režisér Radim Cvrček do filmů Mezi námi kluky a Za humny je drak.

V prvních filmech ho museli předabovat

Ve filmech ale musel být kvůli silnému moravskému přízvuku předabován. Po střední škole se rozhodl vystudovat pražskou DAMU, místo plánované medicíny, a v Praze zůstal natrvalo. Čtyři roky působil Jan Šťastný v souboru Národního divadla, odkud poté odešel a dostal angažmá v pražském Divadle na Vinohradech. Už během studií se objevoval v televizi.

Objevuje se hlavně v seriálech

Získal hlavní roli mladého komunisty v propagandistickém seriálu Rodáci a objevoval se téměř v každé televizní pohádce. I přes své ne příliš dobré uplatnění u filmu se Jan Šťastný čím dál častěji objevoval na televizních obrazovkách. Nejčastěji v rodinných seriálech jako Život na zámku nebo Zdivočelá země.

OBLÍBENÝ HEREC JAN ŠŤASTNÝ

Dříve ho museli předabovat, dnes se dabingu sám věnuje

V novém tisíciletí získal Jan Šťastný obrovskou diváckou popularitu díky velkým seriálovým rolím v novácké Pojišťovně štěstí a v Ordinaci v růžové zahradě 2. V posledních letech se vrátil i na obrazovky České televize v seriálu Vyprávěj. Díky svému charizmatickému hlasu se Jan Šťastný věnuje dabingu. Svůj hlas propůjčil například Antoniu Banderasovi nebo Melu Gibsonovi.

Jan Šťastný také vyučuje na pražské DAMU na katedře činoherního divadla. S první ženou Lenkou má syna Jana, který tatínkovi způsobil vrásky - oženil se s pornoherečkou. Jan Šťastný si později našel novou lásku, o dvacet let mladší herečku Barboru Petrovou, kterou si v roce 2011 vzal. A tentýž rok se jim narodil syn Ondřej.

 

Články o celebritě

Přiznání Andrlové: V POSTELI ZAUČOVALA SLAVNÉ HERCE Přiznání Andrlové: V POSTELI ZAUČOVALA SLAVNÉ HERCE V posteli měla Ivana Andrlová (61) mužské idoly všech generací. Díky tomu, že byla už protřelou here... číst článek
Velkofilm Jan Žižka: První trailer! Velkofilm Jan Žižka: První trailer! Dlouho očekávaný film Petra Jákla (48) Jan Žižka, který 8. září vtrhne do našich a amerických kin, m... číst článek
Příprava na Vary? Čvančarová s obřím dekoltem jako zlatý hřeb zlínského festivalu Příprava na Vary? Čvančarová s obřím dekoltem jako zlatý hřeb zlínského festivalu Ve Zlíně skončil filmový festival pro děti a mládež a závěrečnou promenádu po red carpetu si nenecha... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Tereza Dočkalová
Tereza Dočkalová
zobrazit profil Charlotte Ella Gottová
Charlotte Ella Gottová
zobrazit profil Eva Jakoubková
Eva Jakoubková
zobrazit profil Olga Scheinpflugová
Olga Scheinpflugová
zobrazit profil Kim Kardashian
Kim Kardashian
zobrazit profil Petr Forman
Petr Forman
zobrazit profil Tomáš Dalecký
Tomáš Dalecký