Ondřej Pavelka | Celebwiki.cz
Ondřej Pavelka

Ondřej Pavelka

Datum narození: 10. 9. 1955
Místo narození: Nový Jičín
Profese: herec, dramaturg, dabér, režisér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Pavelka (stejně jako jeho otec, divadelní herec Vladimír Pavelka) se věnuje divadlu i filmu již od studia na pražské DAMU.

Ač se narodil v Novém Jičíně, své dětství strávil v Karlových Varech. Matka vyučovala v Lidové škole umění a otec Vladimír Pavelka se živil divadlem. Možná i to ovlivnilo Ondřeje Pavelku při výběru studia po absolvování gymnázia. Přihlásil se na pražskou DAMU, kde je nynější dobou dokonce pedagogem.

Hrál například v divadlech Na zábradlí nebo v Ypsilonce, později i v Národním divadle. Napsal se Zdenkem Zaoralem a Evou Paškovou námět a scénář k filmu Poutníci roku 1988. Ondřej Pavelka působil i v několika televizních inscenacích, seriálům se spíše vyhýbal a nabídky mnohdy odmítnul. Zlom přišel až v roce 2005, kdy přijmul roli fitness záletníka Farského v Ulici televize Nova po boku Ilony Svobodové, kde působil řadu let.

Ondřej Pavelka se zapsal do povědomí veřejností i svými občasnými opileckými excesy. Na večírku herců seriálu Ulice se dokonce zpil tak, že se válel na schodech hotelu, kde se večírek pořádal. „Občas se napije každý, ale na oficiální akci by se to stávat nemělo," komentovala to Jana Bernášková. Jenže Ondřej svou ostudu vyzdvihl na divadelní prkna a napsal o tom hru, takže nakonec vyšel jako vítěz.

Jeho první životní partnerkou a manželkou byla herečka Eva Salzmannová. Po rozvodu následovala herečka Sabina Králova, ale i tento vztah ztroskotal. Ondřej Pavelka má dva syny, každému z nich dopřál luxus, že má svoji vlastní matku.

 

Články o celebritě

Václav Knop nerudného tělocvikáře z Hospody vyměnil za nevrlého doktora ve Slunečné Václav Knop nerudného tělocvikáře z Hospody vyměnil za nevrlého doktora ve Slunečné Herec, dabér a odborník na skotskou whisky Václav Knop, který proslul jako nerudný tělocvikář Jonáš ... číst článek
Hvězda seriálu Slunečná Iva Hüttnerová (71): Za svoje chyby jsem zaplatila!  Hvězda seriálu Slunečná Iva Hüttnerová (71): Za svoje chyby jsem zaplatila! V seriálu Slunečná představuje hospodyni Alžbětu, která je dobrou duší statku, chápavou chůvou jeho ... číst článek
Vztahy na place seriálu Slunečná: Dusno kvůli pletkám mezi herci?! Ale peníze se sypou… Vztahy na place seriálu Slunečná: Dusno kvůli pletkám mezi herci?! Ale peníze se sypou… Tyhle příběhy napsal život, s těmi nemá scenárista René Decastelo (46) co dělat. Ve veleúspěšném pri... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Radka Pavlovčinová
Radka Pavlovčinová
zobrazit profil Michal Isteník
Michal Isteník
zobrazit profil Filip Antonio
Filip Antonio
zobrazit profil Dušan Sitek
Dušan Sitek
zobrazit profil Vladimír Javorský
Vladimír Javorský
zobrazit profil Robert Jašków
Robert Jašków
zobrazit profil Petra Nesvačilová
Petra Nesvačilová
zobrazit profil Carmen Mayerová
Carmen Mayerová