Ondřej Pavelka | Celebwiki.cz
Ondřej Pavelka

Ondřej Pavelka

Datum narození: 10. 9. 1955
Místo narození: Nový Jičín
Profese: herec, dramaturg, dabér, režisér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Pavelka (stejně jako jeho otec, divadelní herec Vladimír Pavelka) se věnuje divadlu i filmu již od studia na pražské DAMU.

Ač se narodil v Novém Jičíně, své dětství strávil v Karlových Varech. Matka vyučovala v Lidové škole umění a otec Vladimír Pavelka se živil divadlem. Možná i to ovlivnilo Ondřeje Pavelku při výběru studia po absolvování gymnázia. Přihlásil se na pražskou DAMU, kde je nynější dobou dokonce pedagogem.

Hrál například v divadlech Na zábradlí nebo v Ypsilonce, později i v Národním divadle. Napsal se Zdenkem Zaoralem a Evou Paškovou námět a scénář k filmu Poutníci roku 1988. Ondřej Pavelka působil i v několika televizních inscenacích, seriálům se spíše vyhýbal a nabídky mnohdy odmítnul. Zlom přišel až v roce 2005, kdy přijmul roli fitness záletníka Farského v Ulici televize Nova po boku Ilony Svobodové, kde působil řadu let.

Ondřej Pavelka se zapsal do povědomí veřejností i svými občasnými opileckými excesy. Na večírku herců seriálu Ulice se dokonce zpil tak, že se válel na schodech hotelu, kde se večírek pořádal. „Občas se napije každý, ale na oficiální akci by se to stávat nemělo," komentovala to Jana Bernášková. Jenže Ondřej svou ostudu vyzdvihl na divadelní prkna a napsal o tom hru, takže nakonec vyšel jako vítěz.

Jeho první životní partnerkou a manželkou byla herečka Eva Salzmannová. Po rozvodu následovala herečka Sabina Králova, ale i tento vztah ztroskotal. Ondřej Pavelka má dva syny, každému z nich dopřál luxus, že má svoji vlastní matku.

 

Články o celebritě

Slunečná: Leoš v podání Davida Prachaře si upletl nemanželského synka! Slunečná: Leoš v podání Davida Prachaře si upletl nemanželského synka! Herec a dabér David Prachař, držitel několika ocenění, zatím čeká na svého prvního Českého lva. Přes... číst článek
Starosta Franta Ondřeje Pavelky je ve Slunečné za pěkného podpantofláka Starosta Franta Ondřeje Pavelky je ve Slunečné za pěkného podpantofláka Herec Ondřej Pavelka, známý mimo jiné coby jeden ze zakládajících členů týmu „nekonečné“ novácké Uli... číst článek
Dana Batulková ve Slunečné podvedla Frantu s exmanželem Dana Batulková ve Slunečné podvedla Frantu s exmanželem Herečka Dana Batulková, která se do paměti diváků vryla mimo jiné coby Marcelka „Mamba“ Divićová v C... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Bolek Polívka
Bolek Polívka
zobrazit profil Miluše Bittnerová
Miluše Bittnerová
zobrazit profil Otakar Brousek starší
Otakar Brousek starší
zobrazit profil Billy Crudup
Billy Crudup
zobrazit profil Vladimír  Černohorský
Vladimír Černohorský
zobrazit profil Jaroslav Marvan
Jaroslav Marvan