Ondřej Pavelka | Celebwiki.cz

Ondřej Pavelka

Datum narození: 10.9.1955
Místo narození: Nový Jičín
Profese: herec, dramaturg, dabér, režisér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Pavelka (stejně jako jeho otec, divadelní herec Vladimír Pavelka) se věnuje divadlu i filmu již od studia na pražské DAMU.

Ač se narodil v Novém Jičíně, své dětství strávil v Karlových Varech. Matka vyučovala v Lidové škole umění a otec Vladimír Pavelka se živil divadlem. Možná i to ovlivnilo Ondřeje Pavelku při výběru studia po absolvování gymnázia. Přihlásil se na pražskou DAMU, kde je nynější dobou dokonce pedagogem.

Hrál například v divadlech Na zábradlí nebo v Ypsilonce, později i v Národním divadle. Napsal se Zdenkem Zaoralem a Evou Paškovou námět a scénář k filmu Poutníci roku 1988. Ondřej Pavelka působil i v několika televizních inscenacích, seriálům se spíše vyhýbal a nabídky mnohdy odmítnul. Zlom přišel až v roce 2005, kdy přijmul roli fitness záletníka Farského v Ulici televize Nova po boku Ilony Svobodové, kde působil řadu let.

Ondřej Pavelka se zapsal do povědomí veřejností i svými občasnými opileckými excesy. Na večírku herců seriálu Ulice se dokonce zpil tak, že se válel na schodech hotelu, kde se večírek pořádal. „Občas se napije každý, ale na oficiální akci by se to stávat nemělo," komentovala to Jana Bernášková. Jenže Ondřej svou ostudu vyzdvihl na divadelní prkna a napsal o tom hru, takže nakonec vyšel jako vítěz.

Jeho první životní partnerkou a manželkou byla herečka Eva Salzmannová. Po rozvodu následovala herečka Sabina Králova, ale i tento vztah ztroskotal. Ondřej Pavelka má dva syny, každému z nich dopřál luxus, že má svoji vlastní matku.

 

Články o celebritě

Co se dělo po veselce Boučka? Agáta prozradila, proč chyběla! Souvisí to s Prachařem? Co se dělo po veselce Boučka? Agáta prozradila, proč chyběla! Souvisí to s Prachařem? Agáta Prachařová (34) nejprve o svatbě Libora Boučka (38) mluvila jako o hotové věci, pak se tam… číst článek
Polonahý Prachař šokoval před Boučkovou svatbou: S Agátou to zabalil?!  Polonahý Prachař šokoval před Boučkovou svatbou: S Agátou to zabalil?! Dlouhá noc a pak zatraceně těžké ráno, to zná snad každý z nás. Výjimkou není ani Jakub Prachař (35),… číst článek
Pohřeb kameramana Stanislava Miloty (†85): Manželka Chramostová v utajení! Havlová s karafiáty se vzkazem Pohřeb kameramana Stanislava Miloty (†85): Manželka Chramostová v utajení! Havlová s karafiáty se vzkazem Od 12 hodin se rodina a blízcí ve velké síni strašnického krematoria naposledy rozloučili s kameramanem… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Pierce Brosnan
Pierce Brosnan
zobrazit profil Vlastimil Harapes
Vlastimil Harapes
zobrazit profil Milan Kňažko
Milan Kňažko
zobrazit profil Vincent Navrátil
Vincent Navrátil
zobrazit profil Františka Stropnická
Františka Stropnická
zobrazit profil Eliška Balzerová
Eliška Balzerová
zobrazit profil Petra Jungmanová
Petra Jungmanová
zobrazit profil Katarína Šafaříková
Katarína Šafaříková