Ondřej Pavelka

Ondřej Pavelka

Datum narození: 10. 9. 1955
Místo narození: Nový Jičín
Profese: herec, dramaturg, dabér, režisér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Ondřej Pavelka šel v otcových stopách, které vedly na divadelní prkna a před kameru. Z gymnázia proto pokračoval na DAMU, kde dnes i sám vyučuje.

Ač se narodil v Novém Jičíně, své dětství strávil v Karlových Varech. Matka vyučovala v Lidové škole umění a otec Vladimír Pavelka se živil divadlem. Možná i to ovlivnilo Ondřeje Pavelku při výběru studia po absolvování gymnázia. Přihlásil se na pražskou DAMU, kde se později dokonce sám stal pedagogem.

Dostal se i do Národního divadla

Hrál například v divadlech Na zábradlí nebo v Ypsilonce, později i v Národním divadle. Napsal se Zdenkem Zaoralem a Evou Paškovou námět a scénář k filmu Poutníci roku 1988. Ondřej Pavelka působil i v několika televizních inscenacích, seriálům se spíše vyhýbal a nabídky mnohdy odmítnul. Zlom přišel až v roce 2005, kdy přijmul roli fitness záletníka Farského v Ulici televize Nova po boku Ilony Svobodové, kde působil řadu let.

Ondřej Pavelka se zapsal do povědomí veřejností i svými občasnými opileckými excesy. Na večírku herců seriálu Ulice se dokonce zpil tak, že se válel na schodech hotelu, kde se večírek pořádal. „Občas se napije každý, ale na oficiální akci by se to stávat nemělo," komentovala to Jana Bernášková. Jenže Ondřej svou ostudu vyzdvihl na divadelní prkna a napsal o tom hru, takže nakonec vyšel jako vítěz.

Jeho první životní partnerkou a manželkou byla herečka Eva Salzmannová. Po rozvodu následovala herečka Sabina Králova, ale i tento vztah ztroskotal. Ondřej Pavelka má dva syny.

 

Články o celebritě

Nejsilnější okamžiky loučení s Hadrbolcovou (†86): Slova, kterými se Zdena loučila! A dojatá Bohdalová Nejsilnější okamžiky loučení s Hadrbolcovou (†86): Slova, kterými se Zdena loučila! A dojatá Bohdalová S divadelní a filmovou herečkou Zdenou Hadrbolcovou se deset dní po její smrti rozloučili kamarádi, ... číst článek
Zdenka Hadrbolcová (†86): PŘESNÝ SCÉNÁŘ POHŘBU! Zdenka Hadrbolcová (†86): PŘESNÝ SCÉNÁŘ POHŘBU! Strašnické krematorium dnes od 15 hodin čeká smutné loučení s herečkou Zdenou Hadrbolcovou (†86), kt... číst článek
Dnešní loučení se Zdenou Hadrbolcovou (†86): Scénář pohřbu! Kdo z Ulice přijde? Dnešní loučení se Zdenou Hadrbolcovou (†86): Scénář pohřbu! Kdo z Ulice přijde? Strašnické krematorium dnes, 30. listopadu od 15 hodin čeká smutné loučení s herečkou Zdenou Hadrbol... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Jan Vondráček
Jan Vondráček
zobrazit profil Claudia Cardinale
Claudia Cardinale
zobrazit profil Pavla Gajdošíková
Pavla Gajdošíková
zobrazit profil Skylar Gaertner
Skylar Gaertner
zobrazit profil Morgan Freeman
Morgan Freeman
zobrazit profil Tovah Feldshuh
Tovah Feldshuh
zobrazit profil Jiří Voskovec
Jiří Voskovec