Filip Rajmont

Filip Rajmont

Datum narození: 9. 9. 1977
Místo narození: Praha
Profese: český herec a dabér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Český herec a dabér se dostal do podvědomí diváků seriálů Ulice nebo Velmi křehké vztahy. Málokdo ví, že pochází z divadelní rodiny je vnukem E. F. Buriana, synem herečky Kateřiny Burianové a režiséra Ivana Rajmonta.

Filip Rajmont tím, že pochází z herecké rodiny, neměl pochyby a vystudoval DAMU obor herectví. Po studiu v roce 2000 nastoupil do angažmá Klicperova divadla v Hradci Králové. Od roku 2005 je na volné noze, ale přesto spolupracuje se spoustou divadel např. Národní divadlo, Divadlo pod Palmovkou. V televizi se proslavil rolí Oskara Prokeše v seriálu Velmi křehké vztahy, nebo Otíka v seriálu Ulice.

Po absolutoriu se stalo působištěm Filipa Rajmonta Klicperovo divadlo v Hradci Králové, kde se mu dostalo mnoha hereckých příležitostí – spolupracoval především s režisérem Vladimírem Morávkem na čechovovských inscenacích: ve Třech sestrách, v Rackovi a ve Strýčku Váňovi, v Goldflamově atd.

Filip Rajmont je od roku 2010 členem Činohry ND. Je možné ho vidět na několika pražských scénách – v Divadle Komedie, v Divadelním spolku Kašpar, v Divadle Viola dokonce účinkuje spolu se svou matkou v představení z díla svého dědečka E. F. Buriana pod titulem Jsem tvého života amen (režie Ivan Rajmont).

V Národním divadle začal Filip Rajmont své hostování v Shakespearově Romeovi a Julii (Benvolio) v režii Vladimíra Morávka. Dále ztvárnil: Číšníka ve Sluhovi dvou pánů, Doktora Vernona-Lazara v Massiniho Ohlušujícím pachu bílé, Damise v Tartuffe Impromptu!. 

Filip Rajmont účinkoval  například ve filmech Zatracení (2001, režie D. Svátek), Nuda v Brně (2003, režie Vl. Morávek), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005, režie Vl. Morávek), Pouta (2009, režie R. Špaček) a další.

 

Články o celebritě

Hvězda Ulice Petr Vacek po boji s covidem zpátky na place: Vyčerpávající stav a přísná pravidla! Hvězda Ulice Petr Vacek po boji s covidem zpátky na place: Vyčerpávající stav a přísná pravidla! Herec Petr Vacek (56), jenž září v seriálu Ulice, na sociální síti popsal, jak drsná hygienická opat... číst článek
Ulice je zpátky! TAJNÝ SCÉNÁŘ NOVÝCH DÍLŮ! Ulice je zpátky! TAJNÝ SCÉNÁŘ NOVÝCH DÍLŮ! Jednu nechají po 15 letech zmizet, druhou překvapivě vrátí! Šokovaná Tereza Bebarová (45) se během p... číst článek
Lenka Zahradnická v šestinedělí před kamerou: Fanoušci Ulice jsou pobouřeni! Lenka Zahradnická v šestinedělí před kamerou: Fanoušci Ulice jsou pobouřeni! Přestože je už dvojnásobnou maminkou, je Lenka Zahradnická (35) stále vytíženou herečkou. Dokonce se... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Angelina Jolie
Angelina Jolie
zobrazit profil Luboš Veselý
Luboš Veselý
zobrazit profil Jana Pidrmanová
Jana Pidrmanová
zobrazit profil Iva Hüttnerová
Iva Hüttnerová
zobrazit profil Jenovéfa Boková
Jenovéfa Boková
zobrazit profil Vanda Konečná
Vanda Konečná
zobrazit profil Luděk Sobota
Luděk Sobota
zobrazit profil Kateřina Táborská
Kateřina Táborská