Filip Rajmont | Celebwiki.cz
Filip Rajmont

Filip Rajmont

Datum narození: 9. 9. 1977
Místo narození: Praha
Profese: český herec a dabér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Český herec a dabér se dostal do podvědomí diváků seriálů Ulice nebo Velmi křehké vztahy. Málokdo ví, že pochází z divadelní rodiny je vnukem E. F. Buriana, synem herečky Kateřiny Burianové a režiséra Ivana Rajmonta.

Filip Rajmont tím, že pochází z herecké rodiny, neměl pochyby a vystudoval DAMU obor herectví. Po studiu v roce 2000 nastoupil do angažmá Klicperova divadla v Hradci Králové. Od roku 2005 je na volné noze, ale přesto spolupracuje se spoustou divadel např. Národní divadlo, Divadlo pod Palmovkou. V televizi se proslavil rolí Oskara Prokeše v seriálu Velmi křehké vztahy, nebo Otíka v seriálu Ulice.

Po absolutoriu se stalo působištěm Filipa Rajmonta Klicperovo divadlo v Hradci Králové, kde se mu dostalo mnoha hereckých příležitostí – spolupracoval především s režisérem Vladimírem Morávkem na čechovovských inscenacích: ve Třech sestrách, v Rackovi a ve Strýčku Váňovi, v Goldflamově atd.

Filip Rajmont je od roku 2010 členem Činohry ND. Je možné ho vidět na několika pražských scénách – v Divadle Komedie, v Divadelním spolku Kašpar, v Divadle Viola dokonce účinkuje spolu se svou matkou v představení z díla svého dědečka E. F. Buriana pod titulem Jsem tvého života amen (režie Ivan Rajmont).

V Národním divadle začal Filip Rajmont své hostování v Shakespearově Romeovi a Julii (Benvolio) v režii Vladimíra Morávka. Dále ztvárnil: Číšníka ve Sluhovi dvou pánů, Doktora Vernona-Lazara v Massiniho Ohlušujícím pachu bílé, Damise v Tartuffe Impromptu!. 

Filip Rajmont účinkoval  například ve filmech Zatracení (2001, režie D. Svátek), Nuda v Brně (2003, režie Vl. Morávek), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005, režie Vl. Morávek), Pouta (2009, režie R. Špaček) a další.

 

Články o celebritě

Filip Rajmont z Ulice: Patricie Pagáčová mi na place moc chybí Filip Rajmont z Ulice: Patricie Pagáčová mi na place moc chybí Herec Filip Rajmont (42) a jeho Ota Puklický je se všemi svými kolegy zpět v plném proudu natáčení s... číst článek
Jiří Pomeje (†54) a prokletí jménem rakovina: Dostala i všechny jeho nejbližší! Jiří Pomeje (†54) a prokletí jménem rakovina: Dostala i všechny jeho nejbližší! On prohrál boj s rakovinou hrtanu, jeho otci Jiřímu Pomejemu st. (†76) vzala život stejná nemoc. Jeh... číst článek
Tak se nezlob, že jsem takovej vůl! zpívá Jarda Jágr a další v novém klipu Marka Ztraceného Tak se nezlob, že jsem takovej vůl! zpívá Jarda Jágr a další v novém klipu Marka Ztraceného Během pár dní vznikl nový videoklip na píseň s názvem Tak se nezlob, který se s humorem a nadsázkou ... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Karel Heřmánek
Karel Heřmánek
zobrazit profil Miroslav Hrabě
Miroslav Hrabě
zobrazit profil Táňa Pauhofová
Táňa Pauhofová
zobrazit profil Zdeněk  Žák
Zdeněk Žák
zobrazit profil George Clooney
George Clooney
zobrazit profil Štěpán Krtička
Štěpán Krtička
zobrazit profil Felix Holzmann
Felix Holzmann
zobrazit profil Tomáš Pavelka
Tomáš Pavelka