Filip Rajmont

Datum narození: 9. 9. 1977
Místo narození: Praha
Profese: herec, dabér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Filip Rajmont se do podvědomí diváků dostal díky seriálům Ulice a Velmi křehké vztahy. Pochází z divadelní rodiny. Je vnukem E. F. Buriana, synem herečky Kateřiny Burianové a režiséra Ivana Rajmonta.

Tím, že Filip Rajmont pochází z herecké rodiny, neměl pochyby a vystudoval DAMU obor herectví. Po studiu v roce 2000 nastoupil do angažmá Klicperova divadla v Hradci Králové. Od roku 2005 je na volné noze, ale přesto spolupracuje se spoustou divadel např. Národní divadlo, Divadlo pod Palmovkou. V televizi se proslavil rolí Oskara Prokeše v seriálu Velmi křehké vztahy nebo Otu Puklického v seriálu Ulice.

Členem ND se Rajmont stal roku 2010

Po absolutoriu se stalo působištěm Filipa Rajmonta Klicperovo divadlo v Hradci Králové, kde se mu dostalo mnoha hereckých příležitostí – spolupracoval především s režisérem Vladimírem Morávkem na čechovovských inscenacích: ve Třech sestrách, v Rackovi a ve Strýčku Váňovi, v Goldflamově atd.

Roku 2010 se Filip Rajmont stal členem Činohry ND. Diváci ho mohli vidět na několika pražských scénách, např. v Divadle Komedie, v Divadelním spolku Kašpar, v Divadle Viola dokonce účinkuje spolu se svou matkou v představení z díla svého dědečka E. F. Buriana pod titulem Jsem tvého života amen (režie Ivan Rajmont).

Filip Rajmont se věnuje i dabingu

V Národním divadle začal Filip Rajmont své hostování v Shakespearově Romeovi a Julii (Benvolio) v režii Vladimíra Morávka. Dále ztvárnil: Číšníka ve Sluhovi dvou pánů, Doktora Vernona-Lazara v Massiniho Ohlušujícím pachu bílé, Damise v Tartuffe Impromptu!. 

Filip Rajmont účinkoval mj. ve filmech Zatracení (2001, režie D. Svátek), Nuda v Brně (2003, režie Vl. Morávek), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005, režie Vl. Morávek), Pouta (2009, režie R. Špaček) a další.

Jednu z klíčových postav Filip Rajmont ztvárnil v dramatu Očitý svědek (2021) nebo v tragikomedii Tátou proti své vůli (2023).

Kromě hraní se Filip Rajmont věnuje i dabingu. Jeho hlasem promlouvají např. Chris Gauthier nebo Masi Oka.

O FILIPU RAJMONTOVI ČTĚTE ZDE>>

Herec a dabér Filip Rajmont žil v registrovaném partnerství s režisérem Vladimírem Drhou, který zemřel v červnu 2017.

 

Články o celebritě

Vyhazov Filipa Rajmonta z Ulice: ZAKÁZANÁ  LÁSKA  SE STUDENTEM! Vyhazov Filipa Rajmonta z Ulice: ZAKÁZANÁ LÁSKA SE STUDENTEM! Učitel versus žák. Tak vypadalo seznámení Filipa Rajmonta (44) a Ivana Luptáka (35). Zahořeli vášní,... číst článek
Hříšná sestřička Dáša vykasala sukně: Místo Modrého zlatý kód! Hříšná sestřička Dáša vykasala sukně: Místo Modrého zlatý kód! Na slavnostním zahájení Febiofestu se objevila mimo jiné také herečka Anna Jiřina Daňhelová (28), te... číst článek
Seriál Ulice se dočkal nové znělky: Sedmnáctou sezónu odstartují barvičky i známé tváře! Seriál Ulice se dočkal nové znělky: Sedmnáctou sezónu odstartují barvičky i známé tváře! V pražských ateliérech v Hostivaři se po letní pauze znovu scházejí herci TV Nova, aby pokračovali v... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Kim Cattrall
Kim Cattrall
zobrazit profil Benedict Cumberbatch
Benedict Cumberbatch
zobrazit profil Lenka Krobotová
Lenka Krobotová
zobrazit profil Monika Potokárová
Monika Potokárová
zobrazit profil Kateřina Marie Fialová
Kateřina Marie Fialová
zobrazit profil Antonie Talacková
Antonie Talacková
zobrazit profil Tomáš Petřík
Tomáš Petřík
zobrazit profil Barbora Mudrová
Barbora Mudrová