Filip Rajmont | Celebwiki.cz
Filip Rajmont

Filip Rajmont

Datum narození: 9. 9. 1977
Místo narození: Praha
Profese: český herec a dabér
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Český herec a dabér se dostal do podvědomí diváků seriálů Ulice nebo Velmi křehké vztahy. Málokdo ví, že pochází z divadelní rodiny je vnukem E. F. Buriana, synem herečky Kateřiny Burianové a režiséra Ivana Rajmonta.

Filip Rajmont tím, že pochází z herecké rodiny, neměl pochyby a vystudoval DAMU obor herectví. Po studiu v roce 2000 nastoupil do angažmá Klicperova divadla v Hradci Králové. Od roku 2005 je na volné noze, ale přesto spolupracuje se spoustou divadel např. Národní divadlo, Divadlo pod Palmovkou. V televizi se proslavil rolí Oskara Prokeše v seriálu Velmi křehké vztahy, nebo Otíka v seriálu Ulice.

Po absolutoriu se stalo působištěm Filipa Rajmonta Klicperovo divadlo v Hradci Králové, kde se mu dostalo mnoha hereckých příležitostí – spolupracoval především s režisérem Vladimírem Morávkem na čechovovských inscenacích: ve Třech sestrách, v Rackovi a ve Strýčku Váňovi, v Goldflamově atd.

Filip Rajmont je od roku 2010 členem Činohry ND. Je možné ho vidět na několika pražských scénách – v Divadle Komedie, v Divadelním spolku Kašpar, v Divadle Viola dokonce účinkuje spolu se svou matkou v představení z díla svého dědečka E. F. Buriana pod titulem Jsem tvého života amen (režie Ivan Rajmont).

V Národním divadle začal Filip Rajmont své hostování v Shakespearově Romeovi a Julii (Benvolio) v režii Vladimíra Morávka. Dále ztvárnil: Číšníka ve Sluhovi dvou pánů, Doktora Vernona-Lazara v Massiniho Ohlušujícím pachu bílé, Damise v Tartuffe Impromptu!. 

Filip Rajmont účinkoval  například ve filmech Zatracení (2001, režie D. Svátek), Nuda v Brně (2003, režie Vl. Morávek), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005, režie Vl. Morávek), Pouta (2009, režie R. Špaček) a další.

 

Články o celebritě

Podruhé těhotná Marie Doležalová zaskočila kolegyně: Slavné matky jdou do mdlob! Podruhé těhotná Marie Doležalová zaskočila kolegyně: Slavné matky jdou do mdlob! Oznámení dalšího přírůstku do rodiny bývá zpráva vskutku velice veselá. A tak není divu, že nastávaj... číst článek
„Babiš zabíjí budoucnost dětí.“ Experti o dopadu bouře z Letné: Měla smysl? A chyby? „Babiš zabíjí budoucnost dětí.“ Experti o dopadu bouře z Letné: Měla smysl? A chyby? Andrej Babiš (ANO) schytal lavinu kritiky i výzev k demisi. Nedělní Letná bouřila proti českému prem... číst článek
Postránecký (†75) se dočkal utajeného karu v pivovaru: S rodinou ho zapíjel i Rajmont! Postránecký (†75) se dočkal utajeného karu v pivovaru: S rodinou ho zapíjel i Rajmont! S Václavem Postráneckým se loučil jak v Národním divadle, tak ve strašnickém krematoriu. Filip Rajmo... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Libor Stach
Libor Stach
zobrazit profil Lubomír Lipský
Lubomír Lipský
zobrazit profil Johan Mádr
Johan Mádr
zobrazit profil Regina Rázlová
Regina Rázlová
zobrazit profil Sarah Jessica  Parker
Sarah Jessica Parker
zobrazit profil Alexandr Postler mladší
Alexandr Postler mladší
zobrazit profil Juraj Kukura
Juraj Kukura