Olga Šípková

Datum narození: 12. 4. 1969
Profese: cvičitelka aerobiku, mistryně světa, Evropy a ČR
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Olga Šípková, hvězda sportovního aerobiku, se stala mistryní světa, dvojnásobnou mistryní Evropy a čtyřnásobnou mistryní České republiky.

Vystudovala pražskou Fakultu tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze. Po vzoru rodičů se Olga Šípková věnovala moderní gymnastice. Aerobik ji nadchl v roce 1992. Na první závody se vydala už o rok později. A uspěla.

Zlato si Olga Šípková přivezla ze Sydney

Stala se dvojnásobnou mistryní Evropy ve sportovním aerobiku žen z let 1995 a 1997 a čtyřnásobnou mistryní České republiky mezi lety 1993 až 1998. Poté, co Olga Šípková získala v roce 1997 zlatou medaili na mistrovství světa v australském Sydney, s vrcholovým sportem skončila.

Šípková uváděla pořad Sama doma

Své zkušenosti Olga Šípková předávala dále coby trenérka. Vystupovala v pořadech Buď fit s Olgou či V kondici. Čtyři roky uváděla televizní magazín Sama doma. Prodala desítky tisíc videokazet svého cvičení. O aerobiku napsala i dvě knihy.

OLGA ŠÍPKOVÁ - VŠE O TRENÉRCE NAJDETE ZDE

S manželem Ivanem Šípkou si Olga Šípková založila fitcentra.

Olga Šípková a Ivan Šípka vychovali syna Michala a dceru Adélu.

V roce 2016 se Olga Šípková stala soutěžící StarDance České televice. Jejím partnerem byl tanečník Marek Dědík. Vypadli ve čtvrtém kole.

 

Články o celebritě

Tanečník Marek Dědík o StarDance: Směšný honorář! I proto letos končím Tanečník Marek Dědík o StarDance: Směšný honorář! I proto letos končím Několik měsíců tvrdě dřel, někdy i šest hodin denně, aby slavnou, byť tancem nepolíbenou osobnost na... číst článek
Hana Kynychová (54) o sportu, péči o vzhled, dětech i o muži svých snů... Hana Kynychová (54) o sportu, péči o vzhled, dětech i o muži svých snů...  V dětství začala gymnastikou, zkusila atletiku, hrála volejbal, aby nakonec zakotvila u aerobiku. J... číst článek
Tanečník Marek Dědík má o StarDance jasno: Na parket už ne! Tanečník Marek Dědík má o StarDance jasno: Na parket už ne! Tanečník Marek Dědík (38) se pětkrát zúčastnil StarDance, z toho třikrát na druhém místě. Na krále t... číst článek

Další Sportovci

zobrazit profil Jiří Smejkal
Jiří Smejkal
zobrazit profil Ondřej  Bank
Ondřej Bank
zobrazit profil Luděk Pernica
Luděk Pernica
zobrazit profil Jiří Kladrubský
Jiří Kladrubský
zobrazit profil David Pavelka
David Pavelka
zobrazit profil Michal Neuvirth
Michal Neuvirth
zobrazit profil Josef Hrabal
Josef Hrabal
zobrazit profil Arjen Robben
Arjen Robben