John Travolta | Celebwiki.cz

John Travolta

Datum narození: 18.2.1954
Místo narození: Englewood, New Jersey
Výška: 188 cm
Profese: herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Česká Republika v roce 2013 sama okusila osobní setkání s hercem, který se proslavil především rolí Vincenta Vegy z Pulp Fiction. A stejně jako byly nadšené Čechy, byl nadšený i John Travolta.

John Travolta, jako dítě s přezdívkou „Bone“, začal už při škole hrát a tancovat. A protože si chtěl skutečně jít za svým, tak v 16 letech školu opustil a vydal se za herectvím na vlastní pěst. Chvilku trvalo než se přes malé divadelní hry a reklamy dostal k větší příležitosti, ale ta nakonec přišla a v roce 1977 s muzikálovou  Horečkou sobotní noci.

Nejvíce se však zapsal během svého hereckého mládí rolí v muzikálu Pomáda. Pro Johna Travoltu to byl obrovský úspěch a stala se z něj konečně skutečná hvězda. Jenže právě potom přišel útlum a po herci se na nějaký čas slehla zem. Filmy ve kterých hrál propadaly a zdálo se, že se na výsluní už nevrátí a zůstane jen „teenagerskou hvězdičkou“. To vše ale změnil Quentin Tarantino.

Pulp fiction – Historky z podsvětí ho znovu vrátily do světla reflektorů. John Travolta chtěl původně nabídku odmítnout a Tarantino musel vynaložit velké úsilí, ale nakonec ho přesvědčil. Role po boku Umy Thurman, Bruce Willise nebo Samuela L. Jacksona mu přinesla nominaci na Zlatý Glóbus a Oscara. Nastalo tak druhé období slávy. Některé filmy ho vynášejí do hollywoodského nebe, jiné ho spíše zatracují. John Travolta si z toho ale už tolik dělat nemusí. Legendou už se stal. To mu už nikdy nikdo nevezme.

John Travolta se oženil jen jedinkrát. Se svou ženou Kelly Preston je dodnes. Měl tři děti ale během dovolené na Bahamách v roce 2009 mu tehdy šestnáctiletý syn Jett zemřel, údajně na epileptický záchvat. Zajímavostí je, že se John Travolta od roku 1975 hlásí ke scientologické církvi. Mezi hollywoodskými herci není jediný – spojení jsou s ní například i Tom Cruise.

V roce 2013 se zúčastnil Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Stal se miláčkem návštěvníků pro svůj pohodový přístup, nadšení a spontánnost. Vary i Prahu si užil a byl z uvítání v Čechách nadšený.

 

Články o celebritě

Psychiatrie i hrozby upálením! Co vyvedla problematická hvězda nyní? Psychiatrie i hrozby upálením! Co vyvedla problematická hvězda nyní? Ufff, tak tohle je trochu moc! Herečka Amanda Bynesová (33), která si svými opileckými skandály a… číst článek
Prokletí šatů Lady Diany: Nikdo je nechtěl koupit! Kdo nakonec zasáhl? Prokletí šatů Lady Diany: Nikdo je nechtěl koupit! Kdo nakonec zasáhl? Ikonické šaty princezny Diany (†36), v nichž předvedla v roce 1985 „horečku sobotní noci“ s Johnem… číst článek
Těsné černé kalhoty Sandy z Pomády se prodaly za 3,7 milionu! Pobaví vás, kdo je koupil Těsné černé kalhoty Sandy z Pomády se prodaly za 3,7 milionu! Pobaví vás, kdo je koupil Kdo by si nevzpomněl na přiléhavé černé kalhoty, které měla na sobě herečka Olivia Newtonová-Johnová… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Judit Bárdos
Judit Bárdos
zobrazit profil Rosa Leslie
Rosa Leslie
zobrazit profil Braňo Holiček
Braňo Holiček
zobrazit profil Tomáš Töpfer
Tomáš Töpfer
zobrazit profil Lumíra Přichystalová
Lumíra Přichystalová
zobrazit profil Ladislav Trojan
Ladislav Trojan
zobrazit profil Jana Hlaváčová
Jana Hlaváčová
zobrazit profil Lubomír Lipský
Lubomír Lipský