John Travolta | Celebwiki.cz

John Travolta

Datum narození: 18. 2. 1954
Místo narození: Englewood, New Jersey
Výška: 188 cm
Profese: herec
Znamení: Vodnář

Související celebrity

Životopis

Česká Republika v roce 2013 sama okusila osobní setkání s hercem, který se proslavil především rolí Vincenta Vegy z Pulp Fiction. A stejně jako byly nadšené Čechy, byl nadšený i John Travolta.

John Travolta, jako dítě s přezdívkou „Bone“, začal už při škole hrát a tancovat. A protože si chtěl skutečně jít za svým, tak v 16 letech školu opustil a vydal se za herectvím na vlastní pěst. Chvilku trvalo než se přes malé divadelní hry a reklamy dostal k větší příležitosti, ale ta nakonec přišla a v roce 1977 s muzikálovou  Horečkou sobotní noci.

Nejvíce se však zapsal během svého hereckého mládí rolí v muzikálu Pomáda. Pro Johna Travoltu to byl obrovský úspěch a stala se z něj konečně skutečná hvězda. Jenže právě potom přišel útlum a po herci se na nějaký čas slehla zem. Filmy ve kterých hrál propadaly a zdálo se, že se na výsluní už nevrátí a zůstane jen „teenagerskou hvězdičkou“. To vše ale změnil Quentin Tarantino.

Pulp fiction – Historky z podsvětí ho znovu vrátily do světla reflektorů. John Travolta chtěl původně nabídku odmítnout a Tarantino musel vynaložit velké úsilí, ale nakonec ho přesvědčil. Role po boku Umy Thurman, Bruce Willise nebo Samuela L. Jacksona mu přinesla nominaci na Zlatý Glóbus a Oscara. Nastalo tak druhé období slávy. Některé filmy ho vynášejí do hollywoodského nebe, jiné ho spíše zatracují. John Travolta si z toho ale už tolik dělat nemusí. Legendou už se stal. To mu už nikdy nikdo nevezme.

John Travolta se oženil jen jedinkrát. Se svou ženou Kelly Preston je dodnes. Měl tři děti ale během dovolené na Bahamách v roce 2009 mu tehdy šestnáctiletý syn Jett zemřel, údajně na epileptický záchvat. Zajímavostí je, že se John Travolta od roku 1975 hlásí ke scientologické církvi. Mezi hollywoodskými herci není jediný – spojení jsou s ní například i Tom Cruise.

V roce 2013 se zúčastnil Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Stal se miláčkem návštěvníků pro svůj pohodový přístup, nadšení a spontánnost. Vary i Prahu si užil a byl z uvítání v Čechách nadšený.

 

Články o celebritě

Nejhorší film všech dob? Kočky posbíraly rekordní počet cen Zlaté maliny! Nejhorší film všech dob? Kočky posbíraly rekordní počet cen Zlaté maliny! Nejvíce ponižující filmové ceny, tedy Zlaté maliny, jsou rozdané. Nikoho nejspíš nepřekvapí, že se „... číst článek
Pokráčko Kdopak to mluví: Alleyová a Travolta jako babi s dědou? Pokráčko Kdopak to mluví: Alleyová a Travolta jako babi s dědou? Natáčení dalšího dílu komediálního trháku Kdopak to mluví (1989) se zřejmě nezadržitelně blíží. Nejp... číst článek
Nu-metalové legendy se vrací do Česka: Limp Bizkit zahrají v původní sestavě! Nu-metalové legendy se vrací do Česka: Limp Bizkit zahrají v původní sestavě! Jedna z nejslavnějších nu-metalových formací, která pomohla svým osobitým soundem etablovat tento hu... číst článek

Další Herci

zobrazit profil Juraj Ďurdiak
Juraj Ďurdiak
zobrazit profil Lukáš Příkazký
Lukáš Příkazký
zobrazit profil Robert Bárta
Robert Bárta
zobrazit profil Rowan Atkinson
Rowan Atkinson
zobrazit profil Adam Novák
Adam Novák
zobrazit profil Roman Říčař
Roman Říčař
zobrazit profil Miroslav Donutil
Miroslav Donutil