Quentin Tarantino | Celebwiki.cz

Quentin Tarantino

Datum narození: 27. 3. 1963
Místo narození: Knoxville, USA
Profese: režisér, scénárista a herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Neortodoxní americký filmový režisér a příležitostný herec Quentin Tarantino se zapsal do srdcí svých obdivovatelů ironickým a drsným černým humorem, který si nebere servítky.

Nespoutaný Django, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Hanebný pancharti, Kill Bill, Gauneři nebo Jackie Brownová. Kdo by neznal legendární snímky Quentina Tarantina, při jejichž sledování nevíte, zda se máte smát, nebo odvracet hlavu odporem. Má jich na svém kontě desítky.

TARANTINO - JEHO PRVNÍ ŽENA JE O 20 LET MLADŠÍ

Netradiční a osobitá filmařina Quentina Tarantina byla mnohokrát oceněna. Jeho filmy dostaly Oscary, Zlatý glóbus i ceny BAFTA (cena udělovaná Britskou akademií filmového a televizního umění).

Pozoruhodné jsou i filmové začátky Quentina Tarantina - nejprve totiž pracoval jako uvaděč v kině, nějaký čas dokonce v pornokině (což později v rozhovorech s médii označil za "úplně nejlepší práci" s tím, že filmová režie je "až na druhém místě"). Byl také zaměstnancem videopůjčovny.

Šokující životní příběh i šokující filmy dráždí některé novináře i politiky. Téměř pokaždé (a že to bývá často), když se v USA objeví případ šíleného střelce, který pozabíjí nevinné lidi, musí Quentin Tarantino čelit otázkám, zda necítí otevřeným prezentováním násílí ve svých filmech aspoň částečnou spoluvinu. Tak tomu bylo třeba v roce 2012 těsně před premiérou Nespoutaného Djanga (později oceněného Oskarem i Zlatým glóbem), která se nakonec rušila a místo společenské akce ve velkém kině za účasti všech hvězd proběhla jako soukromé promítání pro příbuzné a přátele a bez účasti tisku. "Už mě unavuje hájit svoje filmy pokaždé, kdy USA šokuje nový případ násilí spáchaného střelnou zbraní," reagoval tehdy otrávený Quentin Tarantino.

Za Tenkrát v Hollywoodu (2019) z režijní a scenáristické dílny Ouentina Tarantina si Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA odnesl Brad Pitt coby nejlepší herec ve vedlejší roli.

O QUENTINU TARANTINOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi milenky Quentina Tarantina patřily např. herečky Sofia Coppola či Paz de la Huerta.

V roce 2018 se Quentin Tarantino oženil s izraelskou zpěvačkou Danielou Pick, která mu v únoru 2020 porodila syna.

 

 

Články o celebritě

Trapas na Oscarech: Zapomněli na Luka Perryho (†52) alias Dylana z Beverly Hills! Trapas na Oscarech: Zapomněli na Luka Perryho (†52) alias Dylana z Beverly Hills! Tak tohle je chyba, za kterou by podle mnoha fanoušků celosvětové kinematografie měl někdo přijít o ... číst článek
Braňo Holiček (34) v Ordinaci hrál, teď ji režíruje: Slunečná je jen milenka! Braňo Holiček (34) v Ordinaci hrál, teď ji režíruje: Slunečná je jen milenka! V divadle vylil na diváky téměř 60 litrů umělé krve, fascinují ho moderní technologie a také si zahr... číst článek
Oscar 2020: Česká Dcera neuspěla! Cenu má Brad Pitt i "Joker" Phoenix! Filmem je Parazit Oscar 2020: Česká Dcera neuspěla! Cenu má Brad Pitt i "Joker" Phoenix! Filmem je Parazit Letošní ročník nejsledovanějších filmových cen světa, amerických Oscarů, byl skutečně přelomový. Cen... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Petr Jarchovský
Petr Jarchovský
zobrazit profil David Ondříček
David Ondříček
zobrazit profil Warwick Davis
Warwick Davis
zobrazit profil Anna Kohoutová
Anna Kohoutová
zobrazit profil Pavel Háša
Pavel Háša
zobrazit profil Slávek Horák
Slávek Horák
zobrazit profil Karin Babinská
Karin Babinská