Quentin Tarantino

Datum narození: 27. 3. 1963
Místo narození: Knoxville, USA
Profese: režisér, scenárista, herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Quentin Tarantino se proslavil ironickým a drsným černým humorem, který si nebere servítky. Oscary dostal za scénáře k filmům Pulp Fiction: Historky z podsvětí a Nespoutaný Django.

Nespoutaný Django, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Hanebný pancharti, Kill Bill, Gauneři nebo Jackie Brownová. Kdo by neznal legendární snímky Quentina Tarantina, při jejichž sledování nevíte, zda se máte smát, nebo odvracet hlavu odporem. Má jich na svém kontě desítky.

TARANTINO - JEHO PRVNÍ ŽENA JE O 20 LET MLADŠÍ

Tarantino začínal jako uvaděč v kině

Netradiční a osobitá filmařina Quentina Tarantina byla mnohokrát oceněna. Jeho filmy dostaly Oscary, Zlaté glóby i ceny BAFTA (cena udělovaná Britskou akademií filmového a televizního umění).

Pozoruhodné jsou i filmové začátky Quentina Tarantina - nejprve totiž pracoval jako uvaděč v kině, nějaký čas dokonce v pornokině (což později v rozhovorech s médii označil za "úplně nejlepší práci" s tím, že filmová režie je "až na druhém místě"). Byl také zaměstnancem videopůjčovny.

Quentin Tarantino musí hájit své filmy

Šokující životní příběh i šokující filmy dráždí některé novináře i politiky. Téměř pokaždé (a že to bývá často), když se v USA objeví případ šíleného střelce, který pozabíjí nevinné lidi, musí Quentin Tarantino čelit otázkám, zda necítí otevřeným prezentováním násílí ve svých filmech aspoň částečnou spoluvinu.

Tak tomu bylo třeba v roce 2012 těsně před premiérou Nespoutaného Djanga (později oceněného Oscarem i Zlatým glóbem), která se nakonec rušila a místo společenské akce ve velkém kině za účasti všech hvězd proběhla jako soukromé promítání pro příbuzné a přátele a bez účasti tisku. "Už mě unavuje hájit svoje filmy pokaždé, kdy USA šokuje nový případ násilí spáchaného střelnou zbraní," reagoval tehdy otrávený Quentin Tarantino.

Tarantino si vzal Izraelku Pick

Za Tenkrát v Hollywoodu (2019) z režijní a scenáristické dílny Ouentina Tarantina si Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA odnesl Brad Pitt coby nejlepší herec ve vedlejší roli.

O QUENTINU TARANTINOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi milenky Quentina Tarantina patřily např. herečky Sofia Coppola či Paz de la Huerta.

V roce 2018 se Quentin Tarantino oženil s o 20 let mladší izraelskou zpěvačkou Daniellou Pick, která mu v únoru 2020 porodila syna.

 

 

Články o celebritě

Režijní debut Denise Šafaříka: Humor černější než rakev! Režijní debut Denise Šafaříka: Humor černější než rakev! Co si asi představuje dáma, které se manžel právě začal peckou z třešňového kompotu dusit u večeře? ... číst článek
Pikantní tajemství Quentina Tarantina: Striptérce dal 220 tisíc! Za co? Pikantní tajemství Quentina Tarantina: Striptérce dal 220 tisíc! Za co? Záliba režiséra Quentina Tarantina (60) v dámských chodidlech je jakési veřejné tajemství. Manažer s... číst článek
Rozmarné léto v Cannes: Relax u bazénu, líbačka Heidi, polonahá Shayková Rozmarné léto v Cannes: Relax u bazénu, líbačka Heidi, polonahá Shayková Na filmovém festivalu ve francouzském Cannes je živo. A to nejen na červeném koberci, kde se střídaj... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Filip Pošivač
Filip Pošivač
zobrazit profil Stanislav Remunda
Stanislav Remunda
zobrazit profil Věra Chytilová
Věra Chytilová
zobrazit profil Dušan Rapoš
Dušan Rapoš
zobrazit profil Alice Nellis
Alice Nellis
zobrazit profil Libor Kodad
Libor Kodad
zobrazit profil Antonín Kachlík
Antonín Kachlík
zobrazit profil Juraj Jakubisko
Juraj Jakubisko