Quentin Tarantino | Celebwiki.cz

Quentin Tarantino

Datum narození: 27. 3. 1963
Místo narození: Knoxville, USA
Profese: režisér, scénárista a herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Neortodoxní americký filmový režisér a příležitostný herec Quentin Tarantino se zapsal do srdcí svých obdivovatelů ironickým a drsným černým humorem, který si nebere servítky.

Nespoutaný Django, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Hanebný pancharti, Kill Bill, Gauneři nebo Jackie Brownová. Kdo by neznal legendární snímky Quentina Tarantina, při jejichž sledování nevíte, zda se máte smát, nebo odvracet hlavu odporem. Má jich na svém kontě desítky.

TARANTINO - JEHO PRVNÍ ŽENA JE O 20 LET MLADŠÍ

Netradiční a osobitá filmařina Quentina Tarantina byla mnohokrát oceněna. Jeho filmy dostaly Oscary, Zlatý glóbus i ceny BAFTA (cena udělovaná Britskou akademií filmového a televizního umění).

Pozoruhodné jsou i filmové začátky Quentina Tarantina - nejprve totiž pracoval jako uvaděč v kině, nějaký čas dokonce v pornokině (což později v rozhovorech s médii označil za "úplně nejlepší práci" s tím, že filmová režie je "až na druhém místě"). Byl také zaměstnancem videopůjčovny.

Šokující životní příběh i šokující filmy dráždí některé novináře i politiky. Téměř pokaždé (a že to bývá často), když se v USA objeví případ šíleného střelce, který pozabíjí nevinné lidi, musí Quentin Tarantino čelit otázkám, zda necítí otevřeným prezentováním násílí ve svých filmech aspoň částečnou spoluvinu. Tak tomu bylo třeba v roce 2012 těsně před premiérou Nespoutaného Djanga (později oceněného Oskarem i Zlatým glóbem), která se nakonec rušila a místo společenské akce ve velkém kině za účasti všech hvězd proběhla jako soukromé promítání pro příbuzné a přátele a bez účasti tisku. "Už mě unavuje hájit svoje filmy pokaždé, kdy USA šokuje nový případ násilí spáchaného střelnou zbraní," reagoval tehdy otrávený Quentin Tarantino.

Za Tenkrát v Hollywoodu (2019) z režijní a scenáristické dílny Ouentina Tarantina si Oscara, Zlatý glóbus a cenu BAFTA odnesl Brad Pitt coby nejlepší herec ve vedlejší roli.

O QUENTINU TARANTINOVI ČTĚTE ZDE>>

Mezi milenky Quentina Tarantina patřily např. herečky Sofia Coppola či Paz de la Huerta.

V roce 2018 se Quentin Tarantino oženil s izraelskou zpěvačkou Danielou Pick, která mu v únoru 2020 porodila syna.

 

 

Články o celebritě

Dnes je den leváků! Podívejte se na ty neslavnější z nich! Nechybí ani prezident...  Dnes je den leváků! Podívejte se na ty neslavnější z nich! Nechybí ani prezident... Na 13. srpna připadá Mezinárodní den leváků, kteří tvoří až desetinu světové populace. Slavit tak ve... číst článek
„Oznamuji, že jsem zemřel“: Geniální skladatel Ennio Morricone (†91) se dojemně loučí ve vlastním nekrologu „Oznamuji, že jsem zemřel“: Geniální skladatel Ennio Morricone (†91) se dojemně loučí ve vlastním nekrologu Vdechl duši mnohým světoznámým filmům a nakonec se naplnil jeho čas. Plodný život hudebního skladate... číst článek
Zemřel Ennio Morricone (†91): Autor hudby k legendárnímu filmu Tenkrát na Západě  Zemřel Ennio Morricone (†91): Autor hudby k legendárnímu filmu Tenkrát na Západě Ve věku 91 let zemřel italský hudební skladatel Ennio Morricone, informovala v pondělí italská média... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Kristina Dufková
Kristina Dufková
zobrazit profil Viktor Tauš
Viktor Tauš
zobrazit profil Vladimír  Morávek
Vladimír Morávek
zobrazit profil Václav Křístek
Václav Křístek
zobrazit profil Peter Krištúfek
Peter Krištúfek
zobrazit profil Jan Kačena
Jan Kačena
zobrazit profil Quentin Tarantino
Quentin Tarantino