Quentin Tarantino | Celebwiki.cz

Quentin Tarantino

Datum narození: 27.3.1963
Místo narození: Knoxville, USA
Profese: režisér, scénárista a herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Neortodoxní americký filmový režisér a příležitostný herec Quentin Tarantino se zapsal do srdcí svých obdivovatelů ironickým a drsným černým humorem, který si nebere servítky.

Nespoutaný Django, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Hanebný pancharti, Kill Bill, Gauneři nebo Jackie Brownová. Kdo by neznal legendární snímky Quentina Tarantina, při jejichž sledování nevíte, zda se máte smát, nebo odvracet hlavu odporem. Má jich na svém kontě desítky.

Netradiční a osobitá filmařina Quentina Tarantina byla mnohokrát oceněna. Jeho filmy dostaly dva Oskary, dvakrát Zlatý globus a jednou Cenu BAFTA (cena udělovaná Britskou akademií filmového a televizního umění).

Pozoruhodné jsou i filmové začátky Quentina Tarantina, nejprve totiž pracoval jako uvaděč v kině a nějaký čas dokonce i v pornokině (což později v rozhovorech s médii označil za "úplně nejlepší práci" s tím, že filmová režie je "až na druhém místě"). Pracoval rovněž jako zaměstnanec videopůjčovny.

Šokující životní příběh i šokující filmy dráždí některé novináře i politiky. Téměř pokaždé (a že to bývá často), když se v USA objeví případ šíleného střelce, který pozabíjí nevinné lidi, musí Quentin Tarantino čelit otázkám, zda necítí otevřeným prezentováním násílí ve svých filmech aspoň částečnou spoluvinu. Tak tomu bylo třeba v roce 2012 těsně před premiérou Nespoutaného Djanga (později oceněného Oskarem i Zlatým glóbem), která se nakonec rušila a místo společenské akce ve velkém kině za účasti všech hvězd proběhla jako soukromé promítání pro příbuzné a přátele a bez účasti tisku. "Už mě unavuje hájit svoje filmy pokaždé, kdy USA šokuje nový případ násilí spáchaného střelnou zbraní," reagoval tehdy otrávený Quentin Tarantino.

Mezi milenky Quentina Tarantina patřily například herečky Sofia Coppola či Paz de la Huerta.

 

Články o celebritě

Dylana zabila mrtvice! Co další hvězdy z Beverly Hills 90210? Rozvody i nepovedené plastiky Dylana zabila mrtvice! Co další hvězdy z Beverly Hills 90210? Rozvody i nepovedené plastiky Nenajde se snad nikdo, kdo by vyrůstal v devadesátých letech a nemiloval seriál Beverly Hills 90210!… číst článek
Zemřel Dylan z Beverly Hills 90210! Luke Perry (†52) podlehl mrtvici, pokračování seriálu v ohrožení Zemřel Dylan z Beverly Hills 90210! Luke Perry (†52) podlehl mrtvici, pokračování seriálu v ohrožení Všechny dámy ho v 90. letech milovaly, teď pláčou. Představitel Dylana z legendárního seriálu Beverly… číst článek
Tihle krasavci vás letos přinutí jít do kina! Který film si nesmíte nechat ujít? Tihle krasavci vás letos přinutí jít do kina! Který film si nesmíte nechat ujít? Jsme sice na začátku roku, ale už teď se můžeme podívat na to, na jaké filmové novinky se letos můžeme… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jiří Strach
Jiří Strach
zobrazit profil David Ondříček
David Ondříček
zobrazit profil Ivan Hubač
Ivan Hubač
zobrazit profil Dalibor Záruba
Dalibor Záruba
zobrazit profil Steven Spielberg
Steven Spielberg
zobrazit profil Jiří Chlumský
Jiří Chlumský
zobrazit profil Viktor Tauš
Viktor Tauš
zobrazit profil Otakar Vávra
Otakar Vávra