Quentin Tarantino | Celebwiki.cz

Quentin Tarantino

Datum narození: 27.3.1963
Místo narození: Knoxville, USA
Profese: režisér, scénárista a herec
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Neortodoxní americký filmový režisér a příležitostný herec Quentin Tarantino se zapsal do srdcí svých obdivovatelů ironickým a drsným černým humorem, který si nebere servítky.

Nespoutaný Django, Pulp Fiction: Historky z podsvětí, Hanebný pancharti, Kill Bill, Gauneři nebo Jackie Brownová. Kdo by neznal legendární snímky Quentina Tarantina, při jejichž sledování nevíte, zda se máte smát, nebo odvracet hlavu odporem. Má jich na svém kontě desítky.

Netradiční a osobitá filmařina Quentina Tarantina byla mnohokrát oceněna. Jeho filmy dostaly dva Oskary, dvakrát Zlatý globus a jednou Cenu BAFTA (cena udělovaná Britskou akademií filmového a televizního umění).

Pozoruhodné jsou i filmové začátky Quentina Tarantina, nejprve totiž pracoval jako uvaděč v kině a nějaký čas dokonce i v pornokině (což později v rozhovorech s médii označil za "úplně nejlepší práci" s tím, že filmová režie je "až na druhém místě"). Pracoval rovněž jako zaměstnanec videopůjčovny.

Šokující životní příběh i šokující filmy dráždí některé novináře i politiky. Téměř pokaždé (a že to bývá často), když se v USA objeví případ šíleného střelce, který pozabíjí nevinné lidi, musí Quentin Tarantino čelit otázkám, zda necítí otevřeným prezentováním násílí ve svých filmech aspoň částečnou spoluvinu. Tak tomu bylo třeba v roce 2012 těsně před premiérou Nespoutaného Djanga (později oceněného Oskarem i Zlatým glóbem), která se nakonec rušila a místo společenské akce ve velkém kině za účasti všech hvězd proběhla jako soukromé promítání pro příbuzné a přátele a bez účasti tisku. "Už mě unavuje hájit svoje filmy pokaždé, kdy USA šokuje nový případ násilí spáchaného střelnou zbraní," reagoval tehdy otrávený Quentin Tarantino.

Mezi milenky Quentina Tarantina patřily například herečky Sofia Coppola či Paz de la Huerta.

 

Články o celebritě

Překvapivé výsledky Zlatých glóbů: Na koho zbyla jen cena útěchy? Překvapivé výsledky Zlatých glóbů: Na koho zbyla jen cena útěchy? Zlatý glóbus pro nejlepší film v kategorii drama dnes získal válečný snímek 1917 režiséra Sama Mendese,… číst článek
Havlová se zlobí na ČT! Prý zkreslili její slova o konci kariéry Havlová se zlobí na ČT! Prý zkreslili její slova o konci kariéry Před několika málo dny snad všemi českými médii proběhla informace o konci kariéry herečky Dagmar… číst článek
Obavy o Dagmar Havlovou (66): NÁHLÝ KONEC KARIÉRY! Obavy o Dagmar Havlovou (66): NÁHLÝ KONEC KARIÉRY! Tohle nikdo nečekal! Dagmar Havlová (66) se rozhodla ukončit svou divadelní kariéru. Oznámila to… číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jiří Menzel
Jiří Menzel
zobrazit profil Pavel Čechák
Pavel Čechák
zobrazit profil Tim Burton
Tim Burton
zobrazit profil Harvey Weinstein producent
Harvey Weinstein producent
zobrazit profil Marek Leščák
Marek Leščák
zobrazit profil Adam Pitra
Adam Pitra
zobrazit profil Marek Najbrt
Marek Najbrt
zobrazit profil Jaroslav Dudek
Jaroslav Dudek