Oliver Stone

Oliver Stone

Datum narození: 15. 9. 1946
Profese: Režiser
Znamení: Panna

Související celebrity

Životopis

Oliver Stone je americký režiser, který se zpravidla vyhýbá typickým americkým scénářům. Je velice netradiční a spousta Američanů ho proto nemůže vystát. Lidé ho nenávidí i milují!

William Oliver Stone, známější jen jako Oliver Stone, je americký krajně levicový režisér a scenárista, který třikrát obdržel Cenu Akademie. Vyrůstal v poměrně bohaté rodině v newyorském Manhattanu. Když se jeho rodiče rozvedli, začal pracovat v různých profesích.

V šedesátých letech pak odjel do Vietnamu, kde byl těžce raněn příslušníky Vietkongu. Po návratu do USA začal docházet na New York University's Film School. Od té doby začal točit filmy. K jeho nejznámějším snímkům patří např. Takoví normální zabijáci s Robertem Downeyem, Alexander Veliký s Colinem Farrellem či životopisný snímek o legendární kapele The Doors. Je autorem scénáře například k filmu Půlnoční expres nebo také ke kultovnímu filmu Scarface-Zjizvená Tvář o drogovém bossovi, kterého ztvárnil Al Pacino. Zajímavostí je, že Oliver Stone napsal scénář během svého boje se závislostí na kokainu.

Oliver Stone je umělec, který se ostře vyhýbá typickým produktům hollywoodského světa. Píše, režíruje a produkuje velmi populární, ale taky hodně kontroverzní filmy, ve kterých se velmi často dotýká citlivých míst amerického národního cítění jako je vietnamský syndrom.

Oliver Stone má za sebou pár pěkně nepříjemných skandálů. V roce 1999 zadržela americká policie jeho motající se vůz. Oliver Stone prý tenkrát ani nevěděl, jak se jmenuje. V roce 2005 chytila Olivera Stona policie podruhé. Tentokrát došlo i k zatčení. Oliver Stone řídil pod vlivem alkoholu a drog. Druhý den byl však propuštěn na kauci.

 

Články o celebritě

Televize schytala palbu z granátometu. Na Ukrajině to před volbami vře Televize schytala palbu z granátometu. Na Ukrajině to před volbami vře Neznámý útočník v sobotu vypálil na sídlo ukrajinské zpravodajské televize 112 střelu z granátometu.... číst článek
Sirius z Harryho Pottera Gary Oldman slaví! Z pomocníka na jatkách hvězdou Sirius z Harryho Pottera Gary Oldman slaví! Z pomocníka na jatkách hvězdou Přestože je britský herec Gary Oldman na první pohled sympaťák, filmové scénáře mu obvykle předepiso... číst článek
Hosté filmového festivalu Karlovy Vary 2018 Hosté filmového festivalu Karlovy Vary 2018 Na Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech každoročně zavítá spousta známých tváří z Česka i... číst článek

Další Filmaři

zobrazit profil Jitka Němcová
Jitka Němcová
zobrazit profil Viktor Tauš
Viktor Tauš
zobrazit profil Zdeněk Podskalský
Zdeněk Podskalský
zobrazit profil Jaromír Polišenský
Jaromír Polišenský
zobrazit profil Jan Moravec
Jan Moravec
zobrazit profil Vladimír Smutný
Vladimír Smutný
zobrazit profil Kateřina Bártů
Kateřina Bártů