Milla Jovovich | Celebwiki.cz

Milla Jovovich

Datum narození: 17.12.1975
Místo narození: Kyjev
Profese: herečka, modelka
Znamení: Střelec

Související celebrity

Životopis

Milla Jovovich se narodila v Kyjevě jako Militza Nataša Jovović. Je úspěšnou herečkou, modelkou, zpěvačkou a módní návrhářkou. Její kariéra začala už v devíti letech, kdy se začala prosazovat ve světě herectví a modelingu.

Milla Jovovich neměla začátky vůbec jednoduché. V pěti letech se s rodiči odstěhovala do Ameriky, kde jí její východní původ dávali hodně znát. To ji neodradilo a už jako mladá modelka se začala prosazovat v několika dětských rolích. Nejvýrazněji na sebe upozornila ve filmu Návrat do Modré laguny.

Dráha herečky jí ke štěstí nestačila. Z Kalifornie odjela do Londýna a v osmnácti letech vydala první desku The Divine Comedy (Božská komedie), kterou uznala i hudební kritika.

Filmové sci-fi Pátý Element byl jejím startem ke hvězdám a mezi hvězdy. Pod vedením režiséra Lucase Bessona ztělesnila dokonalou bytost. V tomto filmu si zahrála s Brucem Willisem. Setkání s Bessonem bylo zlomové nejen pro její kariéru, ale pro soukromý život. Vzali se v Las Vegas (1997), ale jejich manželství skončilo krátce po natočení dalšího společného filmu, Johanka z Arku, který se natáčel v Čechách (1999).

Do širokého povědomí veřejnosti se také dostala díky filmu Resident Evil a jako modelka se objevila v exkluzivním kalendáři Pirelli.

Od listopadu 2007 je matkou dcery, jež dostala jméno Ever Gabo Anderson. Otcem dítěte je režisér Paul W. S. Anderson, s nímž se setkala při natáčení filmu Resident Evil v roce 2002, za manžela si ho vzala v roce 2009 v jejich domě v Beverly Hills (šlo už o její třetí svatbu; před Lukem Bessonem se totiž ve svých 16 letech vdala za herce Shawna Andrewse, ale pro její nízký věk se její matce podařilo dosáhnout zrušení platnosti sňatku). S režisérem Andersonem očekává Milla Jovovich svého druhého potomka. Díky těhotenství odložili natáčení pokračování filmu Resident Evil: The Final Chapter.

 

Články o celebritě

Milla Jovovichová (43) oznámila těhotenství: Kvůli prodělanému potratu se třese strachy Milla Jovovichová (43) oznámila těhotenství: Kvůli prodělanému potratu se třese strachy Hvězda Johanky z Arku či Pátého elementu Milla Jovovichová (43) se pochlubila světu s radostnou novinkou.… číst článek
Stále krásná hvězda Pátého elementu Milla Jovovichová: Oblékla si pytel na odpadky! Stále krásná hvězda Pátého elementu Milla Jovovichová: Oblékla si pytel na odpadky! Půvabná herečka Milla Jovovichová (43), která je původem z Ukrajiny, v nejbližších dnech zazáří i… číst článek
Resident Evil míří na Netflix: Vznikne seriál o Umbrelle Resident Evil míří na Netflix: Vznikne seriál o Umbrelle Jo, jo a jo! Gigant Netflix, který to rozjíždí ve velkém s vlastní tvorbou na své streamovací platformě,… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Marek Němec
Marek Němec
zobrazit profil Monika Potokárová
Monika Potokárová
zobrazit profil Kristin Davis
Kristin Davis
zobrazit profil Jiří Ornest
Jiří Ornest
zobrazit profil Matt Bomer
Matt Bomer
zobrazit profil Juraj Ďurdiak
Juraj Ďurdiak
zobrazit profil Edoardo Costa
Edoardo Costa
zobrazit profil Jim Carrey
Jim Carrey