Jonas Chernick | Celebwiki.cz

Jonas Chernick

Datum narození: 16.7.1973
Místo narození: Winnipeg, Kanada
Profese: herec, scenárista
Znamení: Rak

Související celebrity

Životopis

Kanadského herce Jonase Chernicka obsadila režisérka a scenáristka Irena Pavlásková do hlavní role ve svém historickém dramatu Pražské orgie (2019).

Vyrůstal v prominentní židovské rodině v kanadském Winnipegu. Jonas Chernick absolvovala Camp Massad a University of Manitoba.

JONAS CHERNICK - ROZHOVOR PRO REFLEX.CZ

Poprvé se Jonas Chernick na filmovém plátně objevil v kanadské komedii Careful (1992). Čeští diváci jej mohli vidět např. v krimi seriálu Hranice, kde ztvárnil jednu z hlavních postav, nebo ve sci-fi Den života, v dramatu Na pokraji šílenství či v komedii Moje nečekané sexuální dobrodružství.

V nákladném snímku Ireny Pavláskové Pražské orgie (2019) natočeném na motivy stejnojmenné novely Philipa Rotha, zasazeném do komunistické Prahy roku 1976, hlavní hrdina, fiktivní americký spisovatel Nathan Zuckermann v podání Jonase Chernicka, pátrá po zapomenutém židovském autorovi.

Do svého historického dramatu režisérka a scenáristka Irena Pavlásková z českých herců obsadila mj. Pavla Kříže, Kláru Issovou, Jiřího Havelku, Miroslava Táborského, Martina Stránského, Jana Hrušínského nebo Petra Vondráčka.

Za postavu v seriálu The Best Laid Plans získal Jonas Chernick ocenění Canadian Screen Awards za nejlepší výkon herce v hlavní roli v dramatickém pořadu nebo minisérii. Na svém kontě má též nominaci na Canadian Comedy Award for Multimedia / Best Writing in a Feature.

 

Další Herci

zobrazit profil Jan Potměšil
Jan Potměšil
zobrazit profil Tereza Srbová
Tereza Srbová
zobrazit profil Alena Štréblová
Alena Štréblová
zobrazit profil Kateřina Hrachovcová-Herčíková
Kateřina Hrachovcová-Herčíková
zobrazit profil Zuzana Geislerová
Zuzana Geislerová
zobrazit profil Vuk Čelebić
Vuk Čelebić
zobrazit profil Veronika Senciová
Veronika Senciová
zobrazit profil Lenka Janíková
Lenka Janíková