Ksenia Rappaport | Celebwiki.cz

Ksenia Rappaport

Datum narození: 25.3.1974
Místo narození: Leningrad, Rusko, SSSR
Profese: herečka
Znamení: Beran

Související celebrity

Životopis

Ruská herečka Ksenia Rappaport dostala od režisérky a scenáristky Ireny Pavláskové jednu z klíčových rolí v jejím historickém dramatu Pražské orgie (2019).

Absolvovala Akademii divadelních umění v Petrohradě. Poté, tedy roku 2000, Ksenia Rappaport, celým jménem Kseniya Aleksandrovna Rappoport, získala angažmá v divadle Malyj Theater.

Na filmovém plátně se Ksenia Rappaport objevila mj. v americkém dramatu Anna Karenina, v ruském historickém filmu Rasputin, v němž hrál Gérard Depardieu, v sportovním snímku Led nebo v tragikomickém thrilleru Russkij běs.

Hlavní roli Ksenia Rappaport ztvárnila v italském filmu nominovaném na cenu Golden Lion Dvojitý čas (2009), za niž získala ocenění nejlepší herečka na 66. filmovém festivalu v Benátkách.

Jednu z klíčových postav Ksenii Rappaport svěřila Irena Pavlásková ve snímku Pražské orgie (2019) natočeném na motivy stejnojmenné novely Philipa Rotha, zasazeném do komunistické Prahy roku 1976, v němž hlavní hrdina, fiktivní americký spisovatel v podání Jonase Chernicka, pátrá po zapomenutém židovském autorovi.

Do svého historického dramatu režisérka a scenáristka Irena Pavlásková z českých herců obsadila mj. Pavla Kříže, Kláru Issovou, Jiřího Havelku, Miroslava Táborského, Martina Stránského, Jana Hrušínského nebo Petra Vondráčka.

 

Další Herci

zobrazit profil Hynek Čermák
Hynek Čermák
zobrazit profil Martin Donutil
Martin Donutil
zobrazit profil Tomáš Jeřábek
Tomáš Jeřábek
zobrazit profil Karel Dobrý
Karel Dobrý
zobrazit profil Jana Švandová
Jana Švandová
zobrazit profil Stanislava Jachnická
Stanislava Jachnická
zobrazit profil Karolína Šafránková
Karolína Šafránková
zobrazit profil Jan Hájek
Jan Hájek