Gérard Depardieu | Celebwiki.cz

Gérard Depardieu

Datum narození: 27.12.1948
Místo narození: Châteauroux, France
Výška: 180 cm
Profese: herec

Související celebrity

Životopis

Poslední dobou prohlašuje, že herectví pověsí na hřebík a bude se věnovat jen svým zálibám. Asi by to byla škoda. Ale takový herec Gérarde Depardieux už zkrátka je.

Asi by bylo dobré začít tak, abychom vysvětlili život Gérarda Depardieu. Je to Francouz. Milovník života, milovník žen, milovník dobrého jídla. Dobromyslný a veselý, stejně tak jako zuřivý, o čemž mimo jiné vypovídá něco i z jeho výběru rolí. Pokud tedy o výběru rolí můžeme vůbec mluvit. Často totiž přijímá nabídky, aniž by si přečetl scénář.

K hraní se dostal už jako dítě. A zase to nebylo úplně klasickou cestou. Když ve dvanácti letech opustil školu a kvůli kriminálnímu přestupku utekl z domova, potloukal se Paříží a narazil na kamaráda studujícího herectví. Gérárd Depardieu se ihned nadchnul. Zamiloval se do divadelních her a v roce 1965 se poprvé a konečně ukázal před kamerou.

Po roce 1990 se mu otevřel i Holywood. Zejména díky filmu Zelená karta. Jeho nejvysněnější rolí, na kterou se těšil a léta na ní čekal, však byla postavička z komiksového seriálu. Kvůli filmu Asterix a Obelix musel přibrat neskutečných 20 kg. Zatím jedinkrát si vyzkoušel přesedlat i z herectví na režírování a to ve filmu Tartuffe.

Gérard Depardieu byl ženatý celkem dvakrát s Élisabeth Guignot a poté s Carole Bouquet a celkem měl tři děti. Jeden z jeho synů však v roce 2008 zemřel na akutní zápal mozku a plic. Velmi na sebe upozornil svým skandálním přesunem bydliště do Belgie. Odmítal totiž platit francouzské vysoké daně. V roce 2013 mu Vladimir Putin nabídl ruské občanství a on je přijal. Ačkoli tedy neustále mluvíme o náruživém Francouzi, Gérard Depardieu je momentálně ruským občanem a žije v Mordvinsku.

 

Články o celebritě

Na oslavy KLDR dorazil i herec Depardieu. Čelí obvinění ze znásilnění Na oslavy KLDR dorazil i herec Depardieu. Čelí obvinění ze znásilnění Severní Korea v neděli 9. září oslavila 70. výročí svého vzniku, masových oslav se účastnil také… číst článek
Dlužník Depardieu v Rusku neplatí daně, na paty mu šlapou exekutoři Dlužník Depardieu v Rusku neplatí daně, na paty mu šlapou exekutoři Známý herec Gerard Depardieu (69) podle všeho v Rusku odmítá platit daně a ocitl se na seznamu dlužníků.… číst článek
Helena Zeťová promluvila otevřeně o nevěře! Helena Zeťová promluvila otevřeně o nevěře! Před šestnácti lety odstartovala Helena Zeťová (37) kariéru jako jedna z trojice zpěvaček v dívčí… číst článek

Další Herci

zobrazit profil Mayim Bialik
Mayim Bialik
zobrazit profil Barbora Jánová
Barbora Jánová
zobrazit profil Jana Šulcová
Jana Šulcová
zobrazit profil Jan Čenský
Jan Čenský
zobrazit profil Oldřich Kaiser
Oldřich Kaiser
zobrazit profil Viet Anh Doan
Viet Anh Doan
zobrazit profil Jan Přeučil
Jan Přeučil
zobrazit profil Carmen Electra
Carmen Electra