Jean Reno | Celebwiki.cz

Jean Reno

Datum narození: 30.7.1948
Místo narození: Casablanca, Maroko
Profese: herec
Znamení: Lev

Související celebrity

Životopis

Francouzský herec Jean Reno se v Česku proslavil zejména jako rytíř v komediální sérii Návštěvníci a vrah Leon ve stejnojmenném thrilleru.

Herec Jean Reno, který je původem Španěl, vlastním jménem Juan Moreno y Herrera Jiménez, se narodil v marocké Casablance andaluzským rodičům. Ze Španělska emigrovali před režimem fašistického diktátora generála Franca. Do Francie se jeho rodina přestěhovali, když mu bylo 12 let. Jean Reno vystudoval herectví na Státní konzervatoři dramatického umění. Od roku 1974 vystupoval na divadelních prknech; koncem 80 let se začal objevovat i na filmovém plátně a televizní obrazovce.

JEAN RENO A BARTOŠKŮV FESTIVAL VE VARECH

Hvězdnou kariéru Jeana Reno nastartoval francouzský filmař, scenárista, režisér, střihač a producent Luc Besson, který jej obsadil do několika svých úspěšných snímků. Jmenujme například Magickou hlubinu (1988), Brutální Nikitu (1990) či Leona (1994). Krátce nato o Jeana Reno projevili zájem i v Hollywoodu. Zazářil v amerických snímcích jako Francouzský polibek (1995), Mission: Impossible (1996), Ronin (1998), Godzilla (1998). Ve Francii natočil ještě další trháky: série Návštěvníci a  dva díky Purpurových řek. Za zmínku rozhodně stojí i remak filmu Růžový panter (2006) a Šifra mistra Leonarda (2006).

Jena Reno byl nominován na tři Césary: za Magickou hlubinu (nejlepší herec ve vedlejší roli), Leona a Návštěvníky (v obou v kategorii herec v hlavní roli). V roce 2000 dostal Evropskou filmovou cenu za evropský přínos světové kinematografii.

V červenci 2006 se Jean Reno oženil s pětatřicetiletou modelkou a herečkou Zofií Boruckou. Mají syny Ciela (narozen 2009) a Deana (2006). V minulosti byl ženatý již dvakrát, z každého manželství má děti. Se svoji první ženou Geneviève dceru Sandru (1978) a syna Mickaela (1980) a s druhou manželkou, modelkou Nathalií Dyszkiewiczovou syna Toma (1996) a dceru Serenu (1998). Jean Reno je díky své hvězdné kariéře velmi bohatý člověk; vlastní honosná sídla v Paříži, Malajsii a Los Angeles.

Ani slavným se nevyhýbají vážná onemocnění. Jean Reno byl hospitalizován s infarktem.

O JEANOVI RENO ČTĚTE ZDE

 

Další Osobnosti

zobrazit profil Josef Jandač
Josef Jandač
zobrazit profil Sascha Schmitz
Sascha Schmitz
zobrazit profil Michal Hašek
Michal Hašek
zobrazit profil Erich Brabec
Erich Brabec
zobrazit profil Čestmír Gebouský
Čestmír Gebouský
zobrazit profil Iveta Vacenovská
Iveta Vacenovská
zobrazit profil Reeva Steenkamp
Reeva Steenkamp
zobrazit profil Bohumil Pikhart
Bohumil Pikhart